אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאתרגים את זמביש? 'בשבע' צנזרו טור של ידידיה מאיר

קלמן ליבסקינד חשף הבוקר כי הטור השבועי של ידידיה מאיר בבשבע עסק בביקורת על הספדו של זמביש לשרון. אחרי שהמוסף הודפס, הוא נזרק לפח והקוראים קיבלו מוסף מצונזר

מאתרגים את זמביש? 'בשבע' צנזרו טור של ידידיה מאיר
  זמביש. למטה: לוגו 'בשבע' (פלאש 90 וצילום מסך)

עיתון 'בשבע' מאתרג את זמביש?

קוראי המוסף אתנחתא המצורף לעיתון 'בשבע', רגילים למצוא בעמוד השני של המוסף את טורו הקבוע של העיתונאי ידידיה מאיר, אלא שהשבוע במקום טור קיבלו הקוראים עמוד פרסומת.

קלמן ליבסקינד חשף הבוקר בתכניתו 'עצם העניין' רדיו גלי ישראל כי הטור אכן נכתב אך צונזר בהוראה מלמעלה.

"בשבוע שעבר עסקנו כאן בהרחבה, כמו כל כלי התקשורת, בסיפור חייו של אריאל שרון, ובעיקר בדילמה הגדולה של המחנה הלאומי שלא לגמרי החליט איך בדיוק צריך להספיד את האיש, איך צריך לזכור אותו ואיך צריך להתייחס להספד שנשא בטקס האשכבה שלו זאב חבר, זמביש." פתח ליבסקינד את התכנית.

" אז על הרקע הזה, הנה לכם סיפור מעניין שמסופר כאן לראשונה, ואשר ילמד עד להיכן הגיעה ההתחבטות הזו. קוראי עיתון "בשבע" הופתעו בסוף השבוע לקבל את העיתון שלהם בלי המדור הקבוע של ידידיה מאיר, מדור חד, משובח ומנוסח היטב, שמתפרסם בעיתון דרך קבע כבר כמה שנים." הוא מתאר.

 האזינו לרדיו גלי ישראל בשידור חי דרך אתר סרוגים

על פי ליבסקינד: "מתברר שידידיה מאיר דווקא כתב השבוע את הטור שלו וגם העביר אותו לעיתון, וזה אפילו הודפס בהדפסה ראשונה, אלא שאז, רק אז, גילה מישהו שידידיה מאיר הרהיב עוז למתוח בטור הזה ביקורת על זמביש, בעקבות דבריו באותו הספד. לאנשי "בשבע", צריך לומר, יש אינטרסים שונים שמפליגים אל מעבר למחוזות העיתון. חלק מהם קשורים בבית אל ו/או בענייני בניה שגם זמביש קשור בהם, ולפיכך היו שסברו שלא כדאי להרגיז את האיש."

ליבסקינד חשף כי העיתון שכבר הודפס הלך אחר כבוד לפח והקוראים קיבלו תחליף: "מה עושים אחרי שהעיתון כבר הודפס? פשוט מאד. זורקים לפח ומדפיסים מחדש. וכך נגרסו ביום שלישי האחרון מאה אלף גיליונות של המוסף "אתנחתא" של העיתון "בשבע", המוסף שבו הופיע המדור המדובר, העיקר שכמה מאות מילים פרי עטו של ידידיה מאיר ובהם ביקורת על זמביש, לא יראו אור."

אין זו הפעם הראשונה שעורכי 'בשבע' מצנזרים טור אישי של כותבים. בעבר פרסמנו ב'סרוגים' פאשלה של עורכי העיתון, שצנזרו חלק מטורו של אבי סגל (עמוד 4) שעסק במכתב התמיכה של רבני הציונות הדתית במשה קצב, אך במהדורה הדיגיטלית הטור הופיע ופורסם בעמוד הפייסבוק של סגל.

 ידידיה מאיר סירב להגיב על הידיעה אך פרסם את הטור המצונזר בעמוד הפייסבוק שלו. תגובת בשבע לא התקבלה עד כה והיא תפורסם לכשתתקבל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
בשבע זה לא עיתון - חינמון ששווה ככה
יניב | 19-01-2014 10:25
בזבע הוא שופר תעמולה לקו של אנשי בית אל. הוא לא עיתון מאמרי הדעה שם הם ספורים. בדיוק כמו שעיתון הארץ הוא לא עיתון אלא מאמרי דעה מסויימים ובכיוון מסויים. די להתרגש מבשבע. הסיבה היחידה שאנשים קוראים אותו כי הוא בחינם, אם הוא יעלה אפילו שקל איש לא יקנה אותו.
2
רגע, מאתרגים מלשון אתרוג?
שמעון פרנס | 19-01-2014 10:27
השאלה המתבקשת האם יהיה כשר לנענוע.
3
ואם היו מפרסמים את הטור????????
מתנחלת | 19-01-2014 10:44
אז היו כותבים למה כתבו כזו ביקורת על זמביש... ואיזה קיצוניים... זה מוכיח שבשבע יודעים גם לצנזר ולא מכניסים כל דבר. מי שרוצה לתת את הביקורת תמיד יהיה לו מה להגיד. כדאי לדעת גם לפרגן.
4
הם גם לא מרשים לכתבים שלהם לעשות כתבה על הגר"ד ליאור
ידוע לי אישית | 19-01-2014 10:54
5
אריאל שרון - והחי יתן אל לבו
כובש ארץ ישראל | 19-01-2014 12:07
אריאל שרון באספקלריא תורנית אריאל שרון ברוב שנות חייו השתמש עם העוצמה הגדולה שהקב"ה חנן אותו לטובת ארץ ישראל, והיה האדם והכח המרכזי שעמד מאחורי בנייתם של יותר ממאה ישובים, ביהודה ושומרון, רמת הגולן, מזרח ירושלים, וכל השטחים ששוחררו במלחמת ששת הימים, אשר מתיישבים בהם כמליון יהודים כן ירבו, עד שנקרא "אבי ההתנחלויות", ומסר נפשו ממש כהרוגי לוד - במלחמת העצמאות שנכנס קליע לבטנו, וכמעט מת, וכן נלחם בשאר מלחמות ישראל במסירות ובהצלחה רבה, וכן תרם תרומה גדולה ונצחית לצה"ל וליעילותו. ולחם ביד קשה ונועזת בטירור של הערבים, והכל למען כיבוש ארץ ישראל והגנת עם ה'. ולכן אחרי הזיכוך הגדול הוא יכנס לגן עדן כהרוגי לוד שאין כל מלאך ובריה יכולים לעמוד במחיצתם (בבא בתרא י). ואפילו היו עוונותיו כשל ירבעם בן נבט, מכיון שזכה למסור נפש על קידוש ה' כהרוגי לוד - הוא מבני העולם הבא (רמב"ם במאמר קידוש ה'). וכמוסרי נפש על כיבוש ארץ ישראל שהוא קידוש השם הגדול (יחזקאל לו). * אמנם לדראון עולם יזכר החלק הקשה, שלצערינו העצום בשנתיים האחרונות שלו שינה את דרכו לדרך השמאלנים, בגלל לחץ אמריקאי, וכדי לעשות "מעשה גדול" (כלשונו) כדי להחלץ ממשפט פלילי נגדו, ובגלל רצון למצא חן בעיני אנשי השמאל להגדיל את כבודו ומעמדו, אשר על כגון זה נאמר הכבוד מוציא את האדם מן העולם, ומסר את רצועת עזה וצפון השומרון בידי הסטרא אחרא ה"ה הערבים הטמאים, ותפנית רעה זו שעשה היא מחלה ממאירה נוראה ואיומה, ועד השמים מגיעה צעקתה, ביהרג ואל יעבור היא אסורה, ומוות ועונשי כף הקלע וגיהנם עונשה, (ואכן יום מותו י' שבט תשע"ד - היה בדיוק עשר שנים לאחר שהכריז על תכנית ההתנתקות בי' שבט תשס"ד), ואנו צריכים להילחם בכל הכח – למחות כל זכר שמאלני ארור שהוא השאיר ממתי ששינה את דרכו רח"ל. והחי יתן אל לבו לעמוד איתן מול כל לחצים שבעולם למען כיבוש ארץ ישראל, ואין גבול למסירות נפש שצריך לעשות למען כיבוש ארץ ישראל, ובזכות מסירות נפש למען ארץ ישראל זוכים לחיים טובים וארוכים.
6
למה בכלל מגיע לחרדי לכתוב בעיתון ציוני?
אלירז שוחט | 19-01-2014 12:14
האם איזשהו עיתון חרדי היה מאפשר לדתי-ציוני לכתוב טור שבועי קבוע, או אפילו מאמר חד-פעמי?
7
ל-6: טענה מוזרה ביותר
שי | 19-01-2014 13:21
מגיע לכותב מוכשר להתפרסם בעיתון שרוצה לפרסם את הגיגיו, בין אם מדובר בחובש כיפה שחורה או שטריימל. אגב, אהרון גרנות שעובד בעיתונות החרדית, אינו החרדי הקלאסי בלשון המעטה.
8
חרדלי"ם פחדנים מקושקשים
דוד | 19-01-2014 14:07
כל הבשבע האלו.
9
ברור שיש כאן "ביזנס "
אהרון | 19-01-2014 15:36
כשיש ביזנס משותף אז פתאום האידאולוגיות לא חשובות. גם הישיבה בבית אל וגם זמביש וויתרו הרבה בשביל עוד כמה פרויקטים . הביקורת צונזרה רק בגלל סיבה אחת.והיא שכצ'לה והרבנית יודעים שמי שיביא להם את הכסף מביבי הוא זמביש .ולכן לא רצוי להכעיסו.
10
בשבע זה עיתון למטרות רווח בלבד חסר תוכן וצורה
שולמית | 19-01-2014 16:00
כל העיתון הזה הוא בסך הכל עוד כלי להגדיל את ההון המשפחתי באיי מרשל עיתון חסר תוכן שמשתמש באידיאולוגיה לכיסוי כוונות הרווח הגדול
11
זמביש "תורם" מאות אלפי שקלים לישיבת בית אל כל שנה, למה?
חקירה פלילית עכשיו | 19-01-2014 16:56
בקיצור אין אידיאולוגיה ואין דת הכל מסווה של עשיית הון גם עיתון בשבע וגם כל ערוץ 7 ישיבת בית אל והעמותות הרבות שהיא מנהלת הכל זה מסווה לכסף הגדול שזורם שם בלי שאף אחד ישים לב רוצים עוד מידע תשאלו את פקידי הבנק באיי מרשל שם מנהלת המשפחה את הכסף של הביזנס שלה
12
הוי כמה מכוער סיפור הצנזורה הזה. קראתי את
!!!!!! | 19-01-2014 17:47
המאמר המזונזר ואלוקים עדי, לא ברור למה זונזר. מתברר שהאינטרסים הרבים שיש למוציאי העתון לא מאפשרים להם להוציא עיתון עיתונאי. הצנזורה הזו עובדת גם על מגיבים באתר ולא בהכרח מגיבים המתפרעים בלשונם.
13
ידידיה מאיר המלך! מאוד הופתעתי שלא הופיע טורו
אבי | 19-01-2014 18:13
עכשיו מובן מדוע... לדעתי זה בזיון שניסו למנוע מאיתנו את דעתו החכמה של ידידיה.