אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הספד נתניהו על שרון: אף מילה על ההתנתקות

ראש הממשלה ספד לאריאל שרון וכינה אותו "מגדולי המצביאים שקמו לעם ישראל". את הגירוש מגוש קטיף לו היה שותף נתניהו, הוא העדיף לא להזכיר

הספד נתניהו על שרון: אף מילה על ההתנתקות
  ראש הממשלה מול ארונו של שרון (פלאש90)

"אריאל שרון היה מגדולי המצביאים שקמו לעם ישראל ולצבא ההגנה לישראל. אריק שייך לדור המייסדים, דור הקוממיות. וקוממיות ישראל הייתה מותנית בראש ובראשונה בהעמדת דור לוחמים יהודים שיחדשו את מורשת הגבורה היהודית בארץ ישראל, מורשת שנראה היה שעברה מן העולם בשנות הגלות." כך ספד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבוקר (ב') בטקס האשכבה הממלכתי במשכן הכנסת.

" לאריק שרון היה תפקיד מרכזי בבניית מורשת גבורה זאת. הוא לחם בשורות צבא ההגנה לישראל במשך שנים ארוכות – ממלחמת העצמאות ועד לקרבות הגורליים של מלחמת יום הכיפורים."

על דרכו הפוליטית אמר נתניהו: "כשר וכראש ממשלה הוא עמד על זכותנו לפעול להגנתנו במרחב כדי שנוכל לחיות כאן בביטחון, זכות שאנו עומדים עליה גם היום ושהיא תנאי הכרחי לקיומנו ולקיומו של שלום."

את היחסים ביניהם שלא היו טובים וסבלו מחוסר אמון הדדי אמר ראש הממשלה: "לא תמיד הסכמתי עם אריק והוא לא תמיד הסכים איתי, אבל כשהוא שירת בממשלתי וכשאני שירתי בממשלתו, עבדנו בשיתוף פעולה למען ביטחון ישראל ולמען כלכלת ישראל."

נתניהו הזכיר את עמדתו התקיפה של שרון נגד היחס הפייסני של הקהילה הבינלאומית נגד פעולות הטרור: "אל תחזרו על הטעות הנוראה של שנת 1938, אז החליטו דמוקרטיות נאורות באירופה להקריב את צ'כוסלובקיה למען פתרון זמני נוח. אל תנסו לפייס את הערבים על חשבוננו. לא נוכל לקבל זאת". ציטט נתניהו מדברי שרון כלפי ארה"ב.

דבר אחד בכל הביוגרפיה של שרון השמיט נתניהו והוא גירוש היהודים מגוש קטיף, לו היה שותף כשר שהצביע בעד התוכנית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
נכונה הטענה כי אמו לא היתה יהודיה
הוא נידון על פי סופו | 13-01-2014 14:04
אין הקב"ה מקפח שכר כל בריה, ולכן אין ספק שבכל מה שהוא עשה טוב בחייו הקב"ה לא יקפח אותו, ואין לאף אחד את היכולת לבטל את הדברים הטובים שעשה, הוא היה שליח גדול במיוחד במלחמת יום כיפור ובכמה תקופות אחרות, רשימת זכויותיו אינה קטנה על כך אין וויכוח זו מציאות, ובכל זאת יוחנן למרות שהיה 80 שנה כהן גדול לבסוף נעשה צדוקי ונגמר על שם סופו כאשר אני צריך היום לסכם את שנות חייו של אריאל שרון, נמצא זמנים מאוד גדולים וחשובים שאין ספק שיש להעריכם, למרות שלא היה דתי ממקורו, אבל לא רק שאהד את הדת הוא הבין כי בלעדי לימוד התורה וחיזוק הדת אין לעם ישראל קיום. בניגוד לבן גוריון שתחילה חשב להקים מדינה חילונית מתוך חשבון כי אם יגורו בישראל רק יהודים אז לא צריך דת מפני שיתחתנו יהודים ויהודיות והעם היהודי לא יעצור מהלתקיים. רק מאוחר יותר קלט כי מדובר היה בחלום ולא מציאות וכי לדת היהודית מקום חשוב מאוד לקיום היהודי, החילוני כמות שהוא יכול להתבולל ולחיות עם כל העמים וככל העמים, מה שאין כן שומר תורה ומצוות המבין מדוע הקב"ה הבדילנו מן העמים אריאל שרון ברוב שנות חייו הראה את הצדדים הטובים והיפים שבו. הוא אישית אמנם חי כפוקר עול ממש עד כדי כך שאכל שיקוצים נבלות וטריפות ואף לא התבייש להתעסק עם דבר אחר ולאכול את האסור, ובכל זאת הוא הבין כי הקיום היהודי חשוב וכיבד את הרבנים ובעיקר את לומדי התורה ומקיימי המצוות ובכל זאת קרה לו משהו שקורה לכל מי שעולה לגדולה, ובשביל להבין את הדברים נמצאת משהו מדהים בתחילת ויקרא, כשהתורה עוסקת בקרבן חטאת בכל נושא וענין כתוב 'ואם' שפירושו אם יקרה כך או כך אז צריך להביא חטאת, אבל כשמגיעים ל'נשיא' כאן לא כתוב עוד 'ואם' אלא 'אשר נשיא יחטא' מי שנושא תפקיד של שררה אין מציאות שלא יחטא, מפני שהתפקיד משחית ולכן אין זה פלא מדוע אריאל שרון כשנשא את תפקיד ראש הממשלה שינה כיוון מקצה לקצה, עד כדי כך מהיותו איש ימין הפך להיות שמאל יותר משמאל, הרחיק עד כדי התנתקות מוחלטת שמצד אחד אולי טוב מי צריך את האיזור ההוא, אבל מאידך בטחון המדינה צריכה היתה להלקח בחשבון, הוא האמין כי אם יתנו להם הם יהיו מרוצים, וכבר לא הספיק ללמוד שיש לנו עסק עם מי שאם תתן להם אצבע ירצו את כל היד ההתנתקות היתה פשע, תחילה שפיכות דמים של אלפי משפחות, ואחר כך הביטו וראו מה גרמה ההתנתקות הקסמים והטילים ומראין בישין אחרים הם מנת יומנו באיזור הלהעביר לידי הערבים שטחים בכזה קלות, מוכיח כי משהו חולה מאוד בו ומכאן אני עובר לאריאל שרון במצבו הנוכחי. הכרעת החיים הוא על פי הסוף, מציאות היא כי מי שחזר בתשובה לפני מותו נידון על פי סופו, ישנם מי שכל חייהם חיו חיים מופקרים לא שמרו על תורה ומצוות, אבל בסוף ימיהם שינו את דרכם ושמרו תורה ומצוות הם מאושרים מפני שקיימו את השוב יום אחד לפני מיתתך, ואילו אצל אריאל שרון קרה הפוך, היו לו כל כך הרבה זכויות, ודוקא בסוף הוא גמר זאת רע, שפך הרבה דם, ויחד עם זאת לא השיג דבר בתחום הבטחון אריאל שרון יזכר כמי שהביא חורבן על כלל ישראל, צעדיו מאז היותו ראש הממשלה היו רעים ואין זה סוד איך הוא סיים את חייו בחטא ובדרך חמורה אותה הוקיעו כל כך הרבה, ולכן למרות זכויותיו בעבר, הוא נידון על פי סופו מהתנהגותו האכזרית מתגנב החשש שמא נכונה הטענה כי אמו לא היתה יהודיה, אכזריות שכזו מתאימה למי שלא יהודי, יהודי לא היה יכול להתעלל בצורה שכזו בכל כך הרבה משפחות לנתק אותם מאדמתם מדברי חיים שאולזון
כל מילה בסלע - וכל
אוראור | 09-07-2020 17:39
מילה נוספת - מיותרת!