אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התובעת מבקשת להכריז על שלמה פילבר כ'עד עוין'

דרמה התעוררה באולם המשפט בעת עדותו השנייה של עד המדינה פילבר, לאחר שהוחלט שלא לענות לבקשתה של התובעת תירוש בנוגע להכרזת פילבר כ'עד עוין', אך כן אישרו לבצע חקירה נגדית

התובעת מבקשת להכריז על שלמה פילבר כ'עד עוין'
  פילבר (צילום: אורן בן חקון\ פלאש90)

דרמה במשפט נתניהו: לאחר בקשת הפרקליטות לחקור את עד המדינה, שלמה (מומו) פילבר כ'עד עוין', בית המשפט החליט שלא להכריז עליו כעד עוין, אך מתיר לתביעה חקירה נגדית.

בתגובה, פילבר טען כי "אין לי עניין בחקירה נגדית". סנגורי נתניהו מתנגדים למהלך.

עוד באותו נושא

פילבר: "כמו רוטוויילרים לא עניין אותם כלום"


16

פילבר: "היה לי יום קשה"

כזכור, הרקע לבקשתה של תירוש החל כבר ביום הראשון לעדותו של פילבר, שם היא שקלה את האפשרות, זאת לאחר שביקשה לרענן את זיכרונו לאחר העדות שניתנה במשטרה והפער שהתגלתה בין חקירתו במשטרה לעדותו בבית המשפט בעניין הסדר ניגוד העניינים של נתניהו (מסמך דינה זילבר).

התובעת במשפט נתניהו, ליאת בן ארי, והממונה על תיק 4000, יהודית תירוש (יונתן זינדל/פלאש 90)

לדברי תירוש, קיים פער בגרסתו על ניגוד עניינים של נתניהו בעניינה של בזק בין חקירתו במשטרה לעדותו במשפט. בתביעה ציינו כי מדובר ב"עניין מצטבר".

פילבר השיב לבית המשפט על עניין חקירתו כעד עוין: "אני לא רואה את עצמי עד עוין ואני לא מתכוון לסתור את דבריי במשטרה. היה לי אתמול יום קשה מאוד והקפדתי להיות נאמן לדברים. ניסיתי לדייק נקודה. ככל שזה אפשרי אמשוך את תשובתי האחרונה ואנסה להמשיך להיות צמוד לגרסתי במשטרה. זה קשה לי נפשית".

"אני הייתי בצד הרגולטורי"

פילבר: "לא חשבתי על הקשר בין וואלה לרוה"מ. זה העלה לי סוגיה שידעתי ושלא הייתה קשורה אליי. אני הייתי בצד הרגולטורי". עוד הוא מוסיף כי הוא סובר שהחומר הועבר אליו בכדי שיעבירו לאלוביץ', מכיוון שהוא הרגולטור.

פילבר אף תקף ויצא נגד חפץ: "ניר חפץ מבחינתי היה הנציג של משפחת נתניהו, בדגש על יאיר ושרה. ידעתי שבדרך כלל ראש הממשלה לא מעביר לי מסרים דרכו. הוא היה פוטנציאל נזק, תמיד היו לו חשבונות. ידעתי שאם אמצא איתו בעימות – אקבל טלפונים מראש הממשלה דרך רעייתו או בנו".

ניר חפץ (צילום: אולביה פיטוסי/ פלאש 90)

תירוש: "באינטראקציה הזו עם זילבר והגורמים, סיפרת למי שעורך את הבדיקה על הקשר עם בזק?", פילבר משיב: "ביצה ותרנגולת. אני ניהלתי קשר עם גוף מפוקח". השופט שחם: "השאלה היתה עובדתית".

פילבר: "לא סיפרתי לגורמים בניגוד העניינים איך אני עובד, לא עם הגופים ולא עם בזק".

תירוש: למה?

פילבר: לא מאיזו סיבה, זה לא עניין שלהם. את קוראת לזה ערוץ, כשמדברים על פברואר 2016, לא ידעתי. מבחינתי אני מדבר עם מנכ"לית חברה. יש לי קרב עם סמנכ"ל כלכלה שמנסה לחבל.

בשלב זה, תירוש מצטטת את פילבר מהחקירה: "לא תקין, התנהלות לא תקינה שבוודאי היתה מקרינה על חוות הדעת". והסבירה: "זו הסיבה ששאלתי".

כזכור, בחקירתו הראשונה, אמר אז פילבר: "התשובות שלי בחקירות היו אמת, אבל העוצמה והווליום היו תוצר של ההקשר. הייתי מאה שעות חקירה בסיטואציה ומצבים שונים, אני עצור, נחקר כשבסטייס אוף מיינד שלי יש ברית, קשר אינטסטיבי מאחורי גבי נתניהו ואלוביץ משחקים בי.. אתה במציאות מסוימת רואה עולם בודרך אחת ואז מתגלה בדרך אחרת".

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

תירוש: "למיטב הבנתך מה היתה הציפיה של נתניהו ממך?" פילבר: "שהבעיות ייפתרו" תירוש ניסתה להבין: "בעיות של מי?" פילבר: "של אלוביץ׳".

לפני כן אמר פילבר בדבריו: "באף אחת מהחקירות שלי לא אמרתי מילה אחת של שקר".

תיק 4000

תיק 4000 המכונה גם פרשת בזק-אלוביץ', היא חקירה פלילית שניהלה יחידת להב 433 של משטרת ישראל, בשיתוף עם רשות ניירות ערך, החל מיוני 2017. הפרשה, הכוללת כמה תת-פרשות, החלה בחקירת התנהלות של בכירים בחברות "בזק", "yes", "וואלה! NEWS" ו"חלל תקשורת" ושל עובדי מדינה שפעלו מתוקף תפקידם מול חברת בזק. בהמשך, התרחבה החקירה לחשדות בדבר קשרים פסולים בין שאול אלוביץ' שכיהן אז כמנכ"ל משרד התקשורת לבין ראש ממשלת ישראל דאז, בנימין נתניהו.

(צילום: קובי גדעון\ פלאש90)

במוקד הפרשה עומד החשד שלפיו מנכ"ל משרד התקשורת דאז, שלמה פילבר, הדליף מסמכים פנימיים של המשרד לגורמים בבזק, בהם המנכ"לית הנדלר והיועץ אלי קמיר, ושקמיר והנדלר העבירו לפילבר הערות למסמכים אלה וכן הנחיות לנושאים הנוגעים לבזק ועסקיו של אלוביץ'.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
אוליי עדיף לסגור...
מויש | 29-03-2022 11:24
אוליי עדיף לסגור את המשפטים, לפני שיהיה ממש, אבל ממש מביך
שיטת המשפח
אחד העם | 29-03-2022 14:02
מיום ליום מתגלה יותר ויותר הצביעות ,הרשעות ,עוות הדין וגודל השקר במערכת המשפח הציונית,הרבה הרבה יותר גרועים ורשעים מסדום ועמורה,משפט דרייפוס מתגמד לגמרי לנוכח השקר הציוני,הסיבה המרכזית לכך היא ריבוי הכיפות הסרוגות במערכת המשפח הישראלי,החממות של הסרוגים מגדלים חלאות אדם,השקר והצביעות היא לחם חוקם,לא סתם כמות השקר שיש בפוליטקה הישראלית מאז השתלט עליה הליסטים המזויין הסרוג ,עולה על כל השקר שהיה בה מאז הקמת המדינה, הקבה יצילנו מהם ומהמונם
לסגור את...
מורשת הנוכל | 29-03-2022 12:05
לסגור את המשפטים ואת המשטרה ואת בתי הסוהר לשחרר את העבריינים את הפשע והאלימות בכל מקום
2
ביבי הקיף עצמו נוכלים....
קר קר קרקר קרעי | 29-03-2022 11:34
חפץ פילבר אשל שרה יאיר ועוד
3
תירוש
ש | 29-03-2022 11:35
לסרוגים לידיעתכם יהודית תירוש היא התובעת ולא השופטת
4
פילבר
ש | 29-03-2022 11:36
בנתיים אתה שיחקת מאחורי גבו של נתינהו-יה נוכל
5
יהודית תירוש היא התובעת לא השופטת
עמוס הנוקד | 29-03-2022 12:08
בלה בלה בלה
6
ממה בדיוק רוצה...
וקנין צרלי | 29-03-2022 12:16
ממה בדיוק רוצה התובעת הרי במשטרה הם שאלו ולא יקשבו את בבית המשפט יש לו אפשרות להרחיב ולהסביר אז זה ממש לא נעים לה שיש מי שמקשיב
7
האמת מתגלה ...
יוני | 29-03-2022 12:49
האמת מתגלה
8
ניראה שהתובעת והפרקליטות...
עו"ד | 29-03-2022 13:11
ניראה שהתובעת והפרקליטות וחוקרי המשטרה וכל השותפים לתפירת התיקים הם העוינים הגדולים ,עכשיו הם מקבלים את כל מה שבישלו בהפוכה ,וועדת חקירה בדרך ,על כל ביזבוז הכספים והזמן והתעללות בציבור שלם והרס הדמוקרטיה,המציאות הכי חזקה ומוכיחה שלמרות התיקשורת העוינת ביבי והליכוד מגדילים את כוחם וזה סטירת לחי למה שמנהל בבית משפט בנוגע לתיקשורת
9
הפרקליטות מתגלה במערומיה,...
Pkk | 29-03-2022 13:13
הפרקליטות מתגלה במערומיה, מובן שתפרו תיק ומנדלבליט בגלל שהוחזק בביצים ובגרון נכנע להם והסכים להגיש תביעה נגד נתניהו , כדי להציל את עורו.ברור כשמש בצהריים. כשהעד מעיד בבית המשפט לא על פי הציפיות של הפרקליטות אז הוא פתאום עד עויין עד עויין למי ? אם הוא עוין את נתניהו אז הכל סבבה, אם את הקו של הפרקליטות אז שומו שמיים יצא נגד החונטה השולטת במדינה ללא הסמכה מהעם. .
10
פילבר קורס פילבר מעיד...
מי קורס? | 29-03-2022 14:04
פילבר קורס פילבר מעיד שיועצו המדיני של נתניהו הביא לו מעטפות סגורות וביקש שיעבירן לאלוביץ': קבענו במודיעין, הוא פתח את הבגאז' ונתן לי את המעטפות. לא יודע מה איתכם, אבל לי זה נשמע כמו התנהלות מאוד תקינה, נורמלית ושגרתית לחלוטין במערכת היחסים ראש ממשלה-מנכל משרד התקשורת-בעלי חברת תקשורת
11
כל מי שלא...
שמעון הגלילי | 29-03-2022 14:30
כל מי שלא יישר קו עים הפרקליטות הוא עד עויין בלשון פשוטה אוייב. כי איך יסבירו את שדידת הקופה הציבורית. בזבוז של מליונים רבים. על משפט תפור. שיקרי וההזוי ביותר של ה 120.
12
באם הפארסה של...
קסטנר גנץ שקרןבנט לפיד | 29-03-2022 15:38
באם הפארסה של משפט נתניהו ממשיכה מראה כמה השופטים מושחתים משפט מכור גועל נפש
@ .... הפרקליטות...
מלאכי השרת ומלאך החבלה ... | 29-03-2022 18:03
@ .... הפרקליטות והשופטים הם מלאכי שרת לעומת כנופית מושחתיהו וחבורת הזבל שמקיפה אותו .שנים הם מתנהלים כמו פשע מאורגן ... אין טלפונים ... הכל בעל פה , אין ניירת מסודרת , חסרים רשומי פגישות ... גורסים מסמכים רגע לפני העזיבה את המשרד ... הפרת אימונים , מירמה ושוחד הם קצהו של קרחון השחיתות שנוצר פה בתקופת מושחתיהו...
13
כותרות ריקות מתוכן...
שר | 29-03-2022 19:18
כותרות ריקות מתוכן כותרות שנועדו להסתה. מזעזע