אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניצחון לכהנא: בית המשפט דחה את העתירה של ש"ס

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את העתירה של ש"ס נגד מינוי המועצה הדתית בגבעת שמואל וקבע: "לא מוקנית לסיעת ש"ס זכאות בלעדית לייצוג במועצה הדתית, שעה שיש לה רק נציג אחד מתוך 15 חברי מועצת העיר"

ניצחון לכהנא: בית המשפט דחה את העתירה של ש"ס
  (צילום: ערוץ כנסת)

בסוף השבוע האחרון דחה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים יורם נועם, את העתירה של מפלגת ש"ס במועצת העיר גבעת שמואל, בעניין מינוי הרכב המועצה הדתית בגבעת שמואל.

לפני 7 חודשים עתר חבר מועצת העיר גבעת שמואל, עו"ד משה קייקוב נגד השר לשירותי דת מתן כהנא, כי לא היה מקום למנות את הרכב המועצה הדתית, הואיל ולא נמנה על חבריה נציג מטעם סיעת ש"ס במועצת העיר ובנוסף גם אף נציג מש"ס לא היה בצוות שמינה את חברי המועצה.

עוד באותו נושא

הדיל: מועצות דתיות בתמורה לשר ההתיישבות


14

בית המשפט דחה את העתירה, תוך שקיבל את טענותיהם של המשיבים לעתירה – המשרד לשירותי דת, עיריית גבעת שמואל והמועצה הדתית גבעת שמואל, לפיהן לא נפל פגם בהליך מינוי הרכב המועצה הדתית, אשר נעשה בהתאם להוראות החוק, לעקרונות שנקבעו בהלכה הפסוקה ולכללים שהותוו בנהלי המשרד לשירותי דת – והכל, תוך שמירה על עקרון הייצוגיות.

בית המשפט קבע כי לפי "המבחן הסיעתי", לא מוקנית לסיעת ש"ס זכאות בלעדית לייצוג במועצה הדתית, שעה שיש לה רק נציג אחד מתוך 15 חברי מועצת העיר; כי ההחלטות מושא העתירה הן סבירות, מוצדקות וענייניות ולא קמה עילה להתערבות שיפוטית בהן, וכי "מכל מקום, גם אם מדובר ב'סטייה קלה' מעקרון הייצוגיות, ואין הדבר כך, הרי שבנסיבות העניין אין עיוות יסודי של עיקרון הייצוגיות" המצדיק את התערבות בית המשפט.

עוד באותו נושא

כהנא מינה ראשי מועצות חדשים, 40% מתוכן – נשים


23

בשבועות האחרונים ממנה השר כהנא נציגים (ואף נציגות) במועצות הדתיות, שבהן היה ייצוג חלקי, במשך כמה שנים בגלל מערכות הבחירות, וחוסר מינויים במשרד לשירותי דת.

לצד קביעותיו אלה, חייב בית המשפט את העותרות בשכ"ט עו"ד בסך 15,000 ₪ למשרד לשירותי דת; 15,000 ₪ לעיריית גבעת שמואל; ו-6,000 ₪ למועצה הדתית גבעת שמואל.

את העותרות ייצג עו"ד ישראל באך; את המשרד לשירותי דת ייצגה פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), באמצעות עו"ד אופיר גבעתי; את עיריית גבעת שמואל ייצגו עורכי הדין ירון קוסטליץ ושמחה אלבחרי; ואת המועצה הדתית גבעת שמואל ייצג עו"ד חגי כהן.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הגיעה העת לזה...
דוד אלויה | 28-03-2022 13:44
הגיעה העת לזה וברכות לשר
2
יש לי הצעה...
שלמה | 28-03-2022 17:39
יש לי הצעה לתת כובע משטרה למחזיקי נשק
3
צריך לעשות חרם...
זנט | 28-03-2022 18:25
צריך לעשות חרם דתי על כל ה דת החדשה ש גדולי ישראל ינהלו חרם גורף על כל שרותי הדת ו להקים אלטרנטיבה לאפיקורסות הזו . חרם גורף זה הפתרון ו יהיה שתי מדינות מדינה יהודית ו מדינה ערברב
4
ומאיזה מגזר השופט?...
סאשה | 28-03-2022 19:44
ומאיזה מגזר השופט?
5
לא יעזור לכם....
חיה | 28-03-2022 20:49
לא יעזור לכם. יש במדינה מספיק אנשים שלא יכולים לסבול את העסקונה הדתית על כל גווניה. אין לנו דבר נגד אנשים מאמינים אלא נגד עסקניהם שהורסים כל חלקה טובה בחברה ממאיסים את הדת ומשניאים אותה. עד שגדודי העסקנים לא יפסיקו להתערב לנו בחיים מהלידה עד המוות איך להתחיל את החיים שלנו מה לאכול ולכמה רבנים בעל העולם צריך לשלם כדי שיאשרו את מה שאנחנו אוכלים ואחכ איפה ואיך מתחתנים ועם מי צריך להפגש לפני החתונה כי גם בזה יש אךפי משרות של אןןיר לא ישתנה היחס אליכם. וכמה טוב שבית המשפט דחה את עתירת שס. זו בכלל מפלגה גזענית בכל היבט שרק גרמה נזק לאוהדיה והסיטה אותם אחורה לימי הביניים
בכל מדינה...
מירי | 29-03-2022 16:08
בכל מדינה דמוקרטית יש חוקים כאלו ואחרים שמגבילים את האחד כדי שיהיה טוב לשני. חוק הוא לא דבר אבסולוטי ותמיד יהיה מי, שיגיד שהחוק לא נוח לו.
6
איזה מגעיל מתן...
ירושלמי | 29-03-2022 8:44
איזה מגעיל מתן כהנא פרצוף של קוף
ומאיזה פרצוף אתה יצאת ???
לירושלמי האלמוני | 31-03-2022 18:39
התגובה לא מדברת על חיצוניות של האדם. החוצפה שלך האלמוני עוברת כל גבול !!
. כנציג...
אריה קופיקו | 29-03-2022 22:09
. כנציג גן החיות של ירושלים היית צריך להזדהות. מאיזה כלוב אתה
7
שישרף אמן הכהנא...
שלומי | 02-04-2022 15:18
שישרף אמן הכהנא הזה