אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קייס ירגה אייסה נבחר לקייס הקהילה האתיופית בלוד

בלוד נבחר ירגה אייסה לתפקיד קייס העדה האתיופית בעיר. השר לשירותי דת מתן כהנא: "אני מברך את הקייס הנבחר ירגה אייסה שיזכה לקדש שם שמים בתפקידו ולהנחיל את מורשת העדה לבני הקהילה"

קייס ירגה אייסה נבחר לקייס הקהילה האתיופית בלוד
  צילום: המשרד לשירותי דת

יום חג לקהילה האתיופית בלוד עם בחירתו של קייס ירגה אייסה לקייס הקהילה האתיופית בעיר. בחירתו של קייס ירגה התאפשרה הודות להחלטת ממשלה בשנת 2018 למינוי 20 רבנים ו-20 קייסים שיעניקו שירותי דת בתוך המועצה הדתית ולא רק לבני העדה האתיופית.

קייס ירגה (41) תושב העיר לוד נולד באתיופיה ועלה לארץ בשנת 1991. הוא סיים את לימודיו התיכוניים במקיף ה' בבאר שבע ושירת בצה"ל כלוחם באחת מהיחידות המובחרות של צה"ל. בימים אלו מסיים הקייס אייסה את לימודיו האקדמיים לתואר ראשון בחינוך במכללת אונו.

עוד באותו נושא

מועצת הקייסים לרמטכ"ל: אל תכניס חמץ לבסיסי צה"ל


10

קייס ירגה נשוי ואב לארבעה ובחירתו נעשתה על ידי ועדה מקצועית שבין חבריה נמנו: קייס סמאי אליאס יו"ר המועצה הרוחנית 'זרע אהרון כהנת' מארגון הקייסים, קייס זמנה מלקם מרחובות, קייס מולה זריהון מקרית עקרון, מר שלמה תנעמי יו"ר חבר המועצות הדתיות, יו"ר המועצה הדתית מר עמרם איבגי, מזכ"לית המועצה הדתית בלוד הגב' נעמי פרחי, ומשקפים: הרב ראובן וובשת הרב הראשי ליהודי אתיופיה והרב העיר לוד הרב שמעון מאיר ביטון. הוועדה בחנה וראיינה את המועמדים לתפקיד ועיינה בהמלצות שהוגשו על ידי קייסים שונים מהקהילה.

במועמדותו של קייס אייסה תמכו הקייס אבא מלקוסה אברויה מנסה נשיא מהברה ישראל ממועצת הקייסים – הנהגה רוחנית של קהילת ביתא ישראל, וכהנת קייס ברקו טגנ'ה יו"ר מהברה ישראל מועצת הקייסים – הנהגה רוחנית של קהילת ביתא ישראל.

צילום: המשרד לשירותי דת

צילום: המשרד לשירותי דת

הקייס ירגה אייסה אמר לאחר בחירתו: "מתוקף תפקידי כקייס אשרת את בני הקהילה בעיר ומחוצה לה באמונה ובמסירות. אעסוק בהפצת תורה לצד שימור מנהגי ומסורת העדה. לקייס תפקיד משמעותי בהשכנת שלום בין איש לרעהו ועריכת טקסים דתיים. אני נכנס לתפקיד שיש לו אחריות רבה בהנהגת הקהילה וכאן המקום להזכיר את קודמי בתפקיד שעשו מלאכת קודש למען בני הקהילה. אני נושא תפילה לבורא עולם שאצליח בתפקידי ושלא תצא תקלה תחת ידי ואשרת נאמנה את עם ישראל".

בשורה לבני העדה בעיר לוד

במשרד לשירותי דת מציינים כי בשנת 2022 ימונו עוד שמונה קייסים ובכך יושלם ביצוע החלטת הממשלה למינוי 20 קייסים.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת שמעון (מוני) מעתוק ברך על מינויו של קייס ירגה בלוד ואמר: "המשרד נותן דגש מיוחד ליישום החלטת הממשלה למינוי רבנים וקייסים. אנו צפויים להשלים את יישום החלטת הממשלה עד סוף שנת 2022 ובכך לתת מענה רוחני לבני הקהילה".

השר לשירותי דת מתן כהנא אמר: "מינויו של קייס ירגה אייסה בלוד הוא בשורה לבני העדה בעיר לוד. אני עוקב אחר יישום החלטת הממשלה למינוי רבנים וקייסים. הנחיתי את מנכ"ל המשרד לשירותי דת לסיים את מלאכת המינויים עד סוף השנה. בהזדמנות זו אני מברך את הקייס הנבחר ירגה אייסה שיזכה לקדש שם שמים בתפקידו ולהנחיל את מורשת העדה לבני הקהילה" .

יו"ר המועצה הדתית בלוד, עמרם איבגי, הודה למשרד לשירותי דת על אישור התקן ואמר: "כניסתו של קייס אייסה לפעילות במועצה הדתית תפיח חיים בבני הקהילה בעיר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו