אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נאומו של נשיא המדינה הרצוג הופרע בשריקות בוז. צפו

נשיא המדינה הרצוג נאם באירוע לציון 40 שנה למותו של הרב צבי יהודה זצ"ל, ולאחר שהזכיר את מותו של הפלסטיני בן ה-80, נאומו הופרע ע"י חלקים מהקהל, אך לאחר מכן זכה למחיאות כפיים

נאומו של נשיא המדינה הופרע בשריקות בוז. צפו
  צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

במהלך נאומו של נשיא המדינה יצחק הרצוג באירוע לציון 40 שנה לפטירתו של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, חלק מהמשתתפים מחו על אזכור אירוע מותו של הקשיש הפלסטיני לפני כשבועיים.

הרצוג ציטט אמירות של הרב קוק לגבי פגיעה בערבים, וייחס את חשיבות דבריו גם לתקופתנו, על רקע המקרה האחרון בגזרת בנימין.

הרצוג: "מילותיו של הרב צבי יהודה תקפות ביתר-שאת גם היום. רק לפני ימים אחדים שמענו על מקרה טראגי, שבו עמר אסעד בן ה-80, מצא את מותו באירוע שצריך להיות תמרור אזהרה בפני כולנו. המוסר היהודי אינו יכול להכיל או להיות אדיש לכך. דבריו הנכוחים, הנוקבים, המדוייקים של הרב צבי יהודה מחייבים גם היום. "והיה מחניך קדוש", הוא ציווי יסוד שאל לנו לחרוג ממנו."

למרות שחלקים שרקו נגד דברי הנשיא, אחרים בקהל ניסו להשתיק את הרעש ואף מחאו כפיים לדבריו של הרצוג, שחזר על דבריו שכל אדם נברא בצלם, מה שגרר מחיאות כפיים מהקהל הרחב, שלא אהב את המחאה של בודדים באולם.

עוד באותו נושא

צפו: הרב דרוקמן בתפילה בקברו של הרב צבי יהודה


3

דברי הנשיא הרצוג במלואם:

״חכמינו אמרו כי "אין עושין נפשות לצדיקים, דבריהם הן זיכרונם". תורתם של צדיקים היא העומדת להם לזיכרון. "רבנו" – הרב צבי יהודה קוק, זכר צדיק לברכה, אמנם לא זכה לזרע של קיימא, אבל הוא זכה לרבבות, תלמידים ותלמידות, הנושאים את תורתו וזכרה. דורות המאירים את תורת ארץ ישראל "התורה הגואלת" בכל רחבי ארץ ישראל.

מכובדיי, על שלושה סיפורים, שמגלמים שלושה ערכים משמעותיים שקידש הרב צבי יהודה אני רוצה לדבר כאן, ושלושתם בעיניי צריכים לעמוד לנגד עינינו גם היום. ארץ ישראל, עם ישראל, והמוסר היהודי.

הסיפור הראשון אותו אני רוצה לספר הוא על אבא שלי ז"ל – חיים הרצוג – הנשיא השישי, שזכה להיכרות והתייחסות אישית מהרב צבי יהודה. באחת מהפעמים הרבות שאבא הגן על מדינת ישראל כשגריר ישראל באו"ם, הוא נתקל בהאשמות לפיהן אין זיקה בין העם היהודי לחברון. אבא לא היסס, הוא עלה לדוכן, נופף בתנ"ך והקריא את הפסוקים מספר בראשית, המלמדים על הזיקה ההיסטורית שלנו לחברון ולמערת המכפלה. כמה ימים אחר כך פתח אבא בהתרגשות בחדר עבודתו בניו יורק מכתב חיזוק ודברי תודה מרגשים מהרב צבי יהודה, אשר איחל לו, ואני מצטט: "כן תוסיף, תרבה, תגדיל ותאדיר גילוי קידוש השם הבוחר בעמו ישראל וארץ נחלתו". כן, אהבת ארץ ישראל של הרב צבי יהודה היא שהייתה מנוע להתיישבות ביהודה ושומרון ערש אומתנו.

מוריי ורבותיי, המוסר היהודי היה אף הוא נר לרגליו של הרב צבי יהודה, ובאופן שצריך להיות נר לרגלי כולנו, ובמיוחד בעת הזאת. לפני שבעים וחמש שנים, לאחר שהיה עד לאירוע מטלטל של תקיפת ערבים בידי נערים יהודים, כתב ופרסם הרב את השורות הבאות, ואני מצטט: "נצטערתי ונתביישתי מאוד למראה עיני זה… מציאות העובדה הזאת, שהכאיבתני והעליבתני, מחייבת אותי להעירכם על הצורך בשימת לב חינוכית יתירה ומיוחדת לביטול אפשרויות שכאלה, גם מצד עצמה של תורת היהדות ומוּסרה וגם מצד הערך המעשי היישובי והמדיני של משמרת דרכי שלום ויחסי שכנים".

מילותיו של הרב צבי יהודה תקפות ביתר-שאת גם היום. רק לפני ימים אחדים שמענו על מקרה טראגי, שבו עמר אסעד בן ה-80, מצא את מותו באירוע שצריך להיות תמרור אזהרה בפני כולנו. המוסר היהודי אינו יכול להכיל או להיות אדיש לכך. דבריו הנכוחים, הנוקבים, המדוייקים של הרב צבי יהודה מחייבים גם היום. "והיה מחניך קדוש", הוא ציווי יסוד שאל לנו לחרוג ממנו.

אחים יקרים, לצד הסיפורים הללו, על אהבת ארץ ישראל וקידוש המוסר היהודי, אני רוצה, ברשותכם, להתמקד בסיפור נוסף על הרב צבי יהודה. במלחמת יום הכיפורים נפלו רבים מחיילי צה"ל בשבי האויב במצרים ובסוריה. אחד הבכירים שבהם היה סגן אלוף אסף יגורי מפקד גדוד שריון במילואים. השבויים סבלו מעינויים קשים, מחקירות, ועם חזרתם הם נלקחו לחקירות ביטחוניות נוקבות, כדי לוודא שהם לא מסרו סודות לאויב. למרבה הכאב, היחס אליהם היה משפיל וחלקם חשו שמתייחסים אליהם כבוגדים. לכל אלה התלוו גם תחושות אשמה קשות מאד על כך שחבריהם נפלו בקרב והם נשארו בחיים. לא היה להם מענה למצוקות הנפשיות והרוחניות שלהם.

אסף יגורי, היה בן קיבוץ יגור, אתאיסט מוצהר, ולימים חבר כנסת. אבל כשהוא חיפש מנוח ומשענת לנפשו הוא הגיע לבית הרב צבי יהודה זצ"ל שאמר לו דברי תמיכה שיצאו מן הלב ונכנסו אל הלב. יגורי, בן הקיבוץ, הרחוק מרחק שנות אור מהרב צבי יהודה, מתאר את יציאתו בלילה מבית הרב לאוויר הירושלמי הקריר, לאחר פגישתם, כשלבו גואה, ועיניו מלאות דמעות. מכל אנשי הרוח והחברה בישראל, רק אדם אחד הצליח להאיר לו את הדרך. "הלפיד שהדליק בדרכי הרב הישיש" כך הוא כותב: "פילס נתיב חדש והצית בתוכי להבה. חשבתי שמכאן והלאה דבר לא יעצרני יותר".

תלמידים, אנשי ציבור, מורי ורבותי, נדירים הם האנשים שכמו הרב צבי יהודה, קידשו כל כך את הממלכתיות הישראלית. נדירים האנשים שהיו כמו הרב צבי יהודה שלצד היותו כל כולו תורה, וכל כולו ארץ ישראל, גם היה כל כולו אהבת ישראל. דעותיו היו חדות כצור, הוא לא זע מהן אף שעל, אבל ליבו, ליבו היה רך ואוהב.

מי ייתן שנמשיך ונצעד כולנו, לאורו של הלפיד הבוער שהרב צבי יהודה הצית לא רק בלב תלמידיו אלא גם בלב אלו שהיו רחוקים מדרכו. לפיד המחויבות למדינת ישראל ולממלכתיות הישראלית. לפיד האהבה לארץ ישראל ולתורת ישראל. לפיד המסירות לכלל ישראל, בארץ ובחוץ לארץ. לאורו נלך. יהי זכרו ברוך.״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
77 תגובות - 44 דיונים מיין לפי
1
הרב שפירא לא...
ר | 15-02-2022 21:09
הרב שפירא לא בדיוק הסכים עם הנשיא הוא בסהכ רצה שיכבדו בן אדם מכובד שמדבר
2
הרב צבי יהודה היה מוחה כנגד דברים מקוממים כאל
הרב צבי יהודה | 15-02-2022 21:16
איך הוא לא מתבייש לדבר כך???
3
התולעת שנקראת נשיא עדיך שימשיך לשתוק
השותק | 15-02-2022 21:28
עוד קשקשן שחי על חשבון הציבור
4
אני מההתחלה לא...
לא ידוע | 15-02-2022 21:30
אני מההתחלה לא אהבתי את הנשיא החדש שלנו...
אמרתי לך...
פותח סתימות של חארות כמוך דביל, | 16-02-2022 14:36
אמרתי לך אתה יצאתה מהתחת של האימא שלך ולכן התיסכול,כי אתה מסריח כמו חראה כל הזמן, וגם כשאתה מדבר אתה פשוט חראה,חום ולא ראוי,חראה מסריח עוף לביוב סירחוני,
צודק כל...
ש.נ. | 16-02-2022 13:12
צודק כל מילה,עשיתי גוגל,ובשנות התשעים כמו שאמרתה מדויק,ואפילו החסרתה אי אלו פרטים על אישיותו,ולכן אתה צודק,עכשיו אני עושה חישוב מסלול לגבי האיש,נורא מה שכתוב עליו,
אם יש...
"ארכי פדופיל"? | 16-02-2022 12:42
אם יש לך ראיות דווח למשטרה. Put up or shut up. Shit or get off the pot.
, ויש לך...
רון | 16-02-2022 8:02
, ויש לך סיבה כי הנבלה הזה תככן, נוכל, בזמן שהארכי פדופיל ברק היה מועמד מטעם מפלגת הטרור האבודה היצור העלוב הזה הנוכל שהופך את עורו לפי המקום,היה ממונה על עמותות קש והרבה כסף זרם לעמותות הללו כאשר היה בחקירות בנושא העמותות הנבלה הזה נוכל שמר על זכות השתיקה ויצא ללא עונש,הבנתה את ההבדל בן נוכלים שגנבו כסף, לבן נתניהו שהשוחד שהוא כביכול מואשם בו הוא סיקור חיובי שלא היה ולא ניברא,אצל הנבלה יהיר ימח שמו היו יותר סיקורים,אבל הרועץ הארור המנדלבלוף שם רשעים ירקב לא מיתעסק עם הזבל של השמאל,
5
חבל שהפעם הרצוג הבייבי לא שמר על זכות השתיקה!
גימי-יהודי מיהודה | 15-02-2022 21:57
הוא פוגע בעמינו היהודי פעם אחר פעם בנחישות והתמדה!!!!
שוב המוצץ...
מתעב יצורים חדלי אישים כמוך בן של חולת נפש, | 16-02-2022 14:40
שוב המוצץ בהיתלהבות לפני שאתה מגיע לעבודה אצל הנאצי הארור יהיר למציצה,מוצץ זה מיקצוע מכניס,והרבה,ובימיוחד אם האוביקט הוא נאצי ארור וגוי ערל,אז התשלום לפי אורך הרוח של המוצץ,זבל תקנח את הפה המסריח שלך ולך לעבודה שתחנק,
, איך...
הגזענות והשינאה מעוותות חשיבה נורמלית ורגש בסיסי | 16-02-2022 5:51
, איך הוא פגע בעמנו ??? בזה שציטט את הרב קוק ? בזה שהוא מצפה מיהודים לחמלה אנושית מינימלית ?
6
היה עוד רב...
ניר | 15-02-2022 23:29
היה עוד רב שתורתו מאירה את דרכנו - הרב הצדיק מאיר כהנא זכרו לברכה.
7
יש משהו בתפקיד...
מירי | 15-02-2022 23:32
יש משהו בתפקיד הנשיא שגורם לאנשים לאבד את ההיגיון הבריא? מצאת מקום להזכיר את הנבל הערבי שמצא את מותו בטפשותו?
, אוףףףףף....
איבוד צלם אנוש | 16-02-2022 5:50
, אוףףףףף. כמה רוע ורשעות יש בך. הזקן בן ה 80 הוא נבל שמצא את מותו ברישעותו ? רק משום שהוא פלסטיני ? איפה החמלה, הכבוד לאדם ?
8
הרצוג הוא צבוע , שקרן , מזויף ואוטיסט - הוא
אוראור זהבי | 16-02-2022 1:47
אחת הדוגמאות לכך ששמאל מתון הוא עדיין שמאל לכל דבר - והמבין יבין. חנפן בשקל!
9
אני מבקש מכולם...
עוז | 16-02-2022 3:10
אני מבקש מכולם התייחסות לפוסט הזה. בקרוב הנשיאיסע לתורכיה הנשיא הוא הנשיא של כל ים ישראל. ולכן נשיא יקר אל תטוס כך במטוס מיוחד אלא. תטוס. בכנף ציון. אתה בטח חושב שצריך למנוע ביזבוז. אתה בטח לא קטנוני כמו מספר פוליטיקאים שבפרינציפ לא משתמשים במטוס הממשלתי כאילו זה מטוס שביבי הזמין לעצמו. אנא הפיצו כנרת תננפי את הבקשה.
10
מתחיל להזכיר את...
מזכיר את זיבלין | 16-02-2022 6:14
מתחיל להזכיר את בני עמי בחרו בטרור של זיבלין ששוכר דירה ב20000 שקל על חשבון המדינה ומכר קודם את דירתו
, מי...
טול קורה מבין עיניך....ובכלל, כדאי שמעת לעת תביט במראה, ותראה את עצמך כמו שאתה... | 16-02-2022 12:27
, מי אתה שתאמר על יהודי שהוא גרוע מהנאצים ? יהודי שחושב שלקלל נשיא, שדורש מיהודים להתנהג בחמלה ובצורה מוסרית - זו בהמיות.
@שינאה של השמאל...
אמיתי | 16-02-2022 9:51
@שינאה של השמאל ששכח מה זה להיות יהודי. הנאצים רצחו יהודים בטענה שהם גזע נחות. מי אתה שתכנה יהודים בהמות? אתה גרוע מהנאצים!
ואתה...
שינאה ורשע. פשוט. | 16-02-2022 6:29
ואתה מזכיר את המן. שונא יהודים. נקודה. מה עשה לך הנשיא שאתה מחרף ומגדף ? קריאתו לחמלה והציטוט מדברי הרב צבי יהודה היו במקומם. יש יהודים שאיבדו צלם אנוש. הפכו לבהמות חסרות דעת וחסרות רגש.
11
החזירים הבזויים שחלק...
יורם | 16-02-2022 6:33
החזירים הבזויים שחלק לא מבוטל חי על חשבוננו !!!
12
מי הרצוג עכשיו...
לני | 16-02-2022 6:54
מי הרצוג עכשיו נשיא ??? וואלה לא ידעתי !!! תגידו מי ראש ממשלה ?? יש פה אחד כזה ??
13
לא חכם במיוחד...אפילו...
שכל..גם לו אין | 16-02-2022 6:54
לא חכם במיוחד...אפילו טיפש
למה נשיא המדינה...
שמעון | 16-02-2022 7:19
למה נשיא המדינה מגיע לטקס שנוי במחלוקת? הממלכתיות שוב אינה חלק מהדגל של המחנה החרדלי לאומני. מי שצריך לנאום שם הם אנשים מהזרם של מירי רגב ואמיר אוחנה.
14
גינוי להמון הערבי על לינץ. למכות לילד חרדי!
זה המוסר היהודי מכיל | 16-02-2022 7:16
הרצוג אכם מתנהג בדיפלומטיות ובנימוס.. ומכבד את הציבור הימני והדתי.. אבל בכסות זו הוא שמאלן קיצוני.. שמנסה תמיד למצוא חן בעיני השמאל השולט במדינה או שאלו הם אכן גם דעותיו האמיתיות. קשה לדעת? מדוע לא נשמע קולו על אלימות ערבית.. מדוע לא נשמע קולו על גזרות שנאה של ליברמן ממוקדות מתוך שנאה בקהל מסויים חרדי? שביהמש מזכה מפקד משטרה שמוסרט מכה ילד חרדי פעמיים..? ומזכיר את קודמו בני עמי בחרו בדרך הטרור.. נמאס מהחוסר אובייקטיביות של החברה האלה.. היכן גינו למסע הדייג נגד נתניהו-דרייפוס 2022?
תודה העטיפה השמאלנית נשרה והאלימות נחשפה!
תשובה ליורי! | 17-02-2022 11:40
ככה נראים רוב השמאלנים הפרוגרסיבים המצויים.. רוממות קל בגרונם וחרב פיפיות בידם.. הם לא מסוגלים לשמוע דעה אחרת יסודם מהבולשביקים והקומונסטים.. סטאלין הדיקטטור.. רוצח ההמונים.. ועורך משפטי-הראוה הפוליטים.. היה שמש-העמים של האבות המייסדים של להקת רוב השמאלנים.. ללא דמוקרטיה ללא תרבות מכילה.. וכשאין להם מה לענות.. נחשפו השקרים והסיסמאות החלולות שלהם.. ו70% מהציבור כבר נחשף למעלליהם.. נחשפת פרצופם האמיתי של קללות ואיחולי מוות בתאי גזים..ממש תודה רבה לך. על מה? שהוכחת שהם שקרנים חלולים ללא צדק עקרון או אג'נדת אמת.. רק רדיפה ומחיקת האחר.. הכול שלנו בלי סיבה ובלי הגיון.. תודה שחשפת את פרצופם של רוב הרלב שאין בכם יושר אמת וצדק.. רק נוכלות ואלימות מילולית.. ורדיפה והאזנה פוליטית..
אתה צריך...
יורי | 16-02-2022 15:10
אתה צריך לשתות ציאניד יחד עם כל המשפחה וכך ניישם את מה שהנאצים היתכונו לנקות זבלים מזהמים את כדור הארץ כמוכם,
לעלות הערבים למריצה ולמזבלה הרצוג היה מוחה???
תרגילי הסחה מהדיון! | 16-02-2022 12:48
קשה לנהל דו שיח עם שמאלן רלב.. מאחר והוא חי בתוך בועה שהוא עצמו יצר ומנותק מהמציאות סביבו ומדומיין שזו המציאות.. כל הפגסוס והשחיתות במסע של איומים וסחיטה ליצור עדי מדינה אי מתן אישור של היעמש תיקונים עג תיקונים של התביעה המצביעה על מסע דיג מתוכנן לא מצביעים על שום משפט צדק.. אי בדיקה בכלל אם היה העדפה בסיקור בוואלה על פני אתרי חדשות אחרים.. אי חקירה להרצוג עצמו וכל הפוליטיקאים שקיבלו אותם הטבות והרבה יותר מוואלה.. אי חקירה של פרשת המימד החמישי למרות שהוחלט על כך של אלשיך ומנדלבליט אי חקירה של לפיד וליבני על חוק ישראל היום וזה קצה קצהו של השחיתות והריח שצף.. אתה באמת חושב שהעם מפגר 60 מנדטים יהודים כבר יודעים את זה.. והקריסה של הנוכלים בנט ליברמן וסער קרובה מתמיד שלא לעבור את אחוז החסימה.. דעת הקהל מבינה היטב שהיה פה הפיכה שלטונית נגד רצון העם.. כביכול השופטים ידונו.. איך אמר אליל השמאל שחי בדירת 18.000 אלך שח עח המדינה ומכר קודם את דירתו שהתעמר בעובדיו צעק ביזה והשפיל והתקשורת השמאלנית מאתרגת.. הוא קרא למערכת המשפט כנופית פשע ומי יחזיר לו את כל שנות המשפט.. בנוגע לחוקי כנסת וכו.. שוב אתה מסית את הוויכוח לעמדות שלא דיברתי עליהם וזורע חול בעיני הקוראים ככל שמאלן מצוי.. דיברתי על אנטישמיות של ליברמן לעלות את החרדים על מריצה עם ביבי ולהשליך למזבלה כשהמראיינים מתאגיד שמקבל כסף מהציבור פורץ בצחוק.. האם היה אומר משפט כזה על ערבים הרצוג לא היה מוחה.. זה כבר כתבתי שלוש פעמים וכשמאלן מצוי אתה מסית את הויכוח הקוראים נחשפו לויכוח ולתרגילים שלך.. ומעתה אני לא מתכנן יותר להתייחס לחוסר הענייניות שלך..
מישהו שתה...
החסרת פריבילגיות זה להיות "נרדפים"? | 16-02-2022 12:37
מישהו שתה את הקולאייד החרדי...
, נשיא...
אפרט קצת יותר | 16-02-2022 12:24
, נשיא לא מתערב בויכוחים פוליטיים ולכן הרצוג לא יביע דיעה על תוכנית כלכלית של שר האוצר, שיש המזדהים איתה ויש המבקרים אותה. הוא גם לא יביע דיעה על כל מיני חוקים שיעברו בכנסת, רפורמות שונות ותוכניות כאלה ואחרות. הרצוג גם לא יבקר את מערכות החוק והמשפט. אשר לדרייפוס המסכן שלך - הוא נחקר על ידי משטרת ישראל ולא על ידי המוחבארת הסורי, והוא עומד לדין בפני בית משפט ישראלי ולא איראני. בית המשפט ישמע את כל העדויות, יקרא את המסמכים ויקשיב להקלטות - וייתן את פסק דינו המנומק. אז נדע אם נתניהו אשם או זכאי. ההנחה מראש שהוא מואשם על לא עוול בכפו ( או ההנחה מראש שהוא אשם ) היא הנחה שגויה, ותולדה של מסע תקשורתי אינטנסיבי של נאשם בפלילים שטוען שתפרו לו תיק. להניח מראש שבמדינת ישראל תופרים תיק לראש ממשלה - מרחיק לכת, למרות שיש רבים המתפתים להאמין לנאשם ולקבל את דבריו כתורה למשה מסיני. אני לא, כפי שאתה בודאי מבין. אני מחכה לפסק דין.
בנאומו הזכיר רק סבל ערבים!
סילפת את ביקורתי | 16-02-2022 10:06
כתבת שלא התייחסתי לנאומו ושקרת וסילפת את דברי.. ואחזור ביתר פירוט על מה שכתבתי כבר.. הרצוג רגיש לעם שרבים מבני עמו שחטו רצחו ואנסו את בני עמו! ועדין הביקורת הכרחית ונחוצה! אבל איפה הרגישות והאכפתיות לחרדים הדוגלים בדיוק במשנת סבו הצדיק הרב הרצוג זצל.. ונרדפים במדינה הזו על ידי שר האוצר ליברמן האכול שנאה ונוקם ונוטר בהם על סכסוכיו עם דרעי. וגוזר עליהם גזרות ממוקדות.. מסית ומדיח נגדם לעלותם על מריצות ולזרוק למזבלה.. האם משפט כזה על ערבים הרצוג היה מבליג? לכל בר דעת שאינו עם מחלת נפש רלב. ברור שהיה כאן הפיכה משפטית של רצון רוב אזרחי המדינה הימניים. היכן הביקורת של הרצוג והגנה על דרייפוס/נתניהו 2022? לאמר חוץ מהבסל של הערבים לא מעניין אותו כלוםן. חוץ מלמצוא חן בעיני השמאלנים הפוגרסיבים האנטי דמוקרטים לא אכפת לו דבר. זה בדיוק הגדרה של שמאלן קיצוני!
בעד ים לערבים כוח רב לאומי בהר הבית מיהו?
וכסילים מתי תשכילו? | 16-02-2022 9:57
מאתר ויקופדיה דעותיו של בוז'י הרצוג. אם זה לא שמאל קיצוני תשכיל אותנו מי שלא עשה גוגל פשוט. מה זה שמאלן קיצוני?ביוני 2016 פורסם כי במהלך תקופת הבחירות, כשנה קודם לכן, ניהל הרצוג, באמצעות אפרים סנה, משא ומתן עם הרשות הפלסטינית. הרצוג הסכים להעברת 100% מהשטח שנכבש במלחמת ששת הימים לידי הרשות, מתוכם 4% בחילופי שטחים. במסגרת ההסדר המדיני המוצע, הרצוג הסכים להעביר לידי הרשות גם את מזרח ירושלים, שתהיה בירת המדינה הפלסטינית. עוד הוסכם על ריבונות ישראלית בכותל המערבי וכוח רב-לאומי בהר הבית, וכן על פיצוי כספי לרוב הפליטים הפלסטינים וחזרה סמלית שלהם, על בסיס החלטה משותפת. הצדדים הסכימו גם על נוכחות ישראלית סמלית בבקעת הירדן
, מניין...
בינו בוערים בעם וכסילים מתי תשכילו... | 16-02-2022 7:59
, מניין לך שהוא שמאלן קיצוני ? איזה אמירות של שמאל קיצוני שמעת ממנו ? אתה טועה לחלוטין בהבנת תפקיד הנשיא. טועה בכך שבמקום להתייחס לנאומו אתה מנסה להטיל בו דופי ואוטם אוזניך לדבריו.
15
הכהניסטים הולכים ומשתלטים...
יואליש | 16-02-2022 7:21
הכהניסטים הולכים ומשתלטים על הכיפות הסרוגות. מתרחקים מערכי הסובלנות והחמלה היהודיים ומתקרבים לערכי הרייך השלישי של כהנא.
16
מגיע לו תמשיכו...
רון | 16-02-2022 7:30
מגיע לו תמשיכו ללקק ולקבל בוז לארדואן שונא ישראל אני לא יודע מה האינטרס שלו כרגע אבל זהבן אדם לא שפוי
17
נאום נפלא. נשיא...
אני | 16-02-2022 7:42
נאום נפלא. נשיא מחובר למקורות, וראוי להערכה רבה.
18
אספסוף
ישראלי | 16-02-2022 7:44
בושה. ככה לא מתנהגים
19
סתם זבל לא...
רון | 16-02-2022 7:53
סתם זבל לא ראוי זה גנב, נוכל, שקרן, וכל התכונות של רמאי ארור לך הביתה חולה נפש אתה לא נשיא אתה סתם חלאה נוכל בעמותות של ברק ימח שימך ושמו ביחד נבלה סרוחה סע לנו מהחיים,זבל,
אפשר לזהות...
חייל | 16-02-2022 13:01
אפשר לזהות אותך לפי הקללות ולא משנה איזה שם תבחר.
= חולה...
המחלקה הסגורה באברבנאל | 16-02-2022 9:36
= חולה נפש. מחכים שתחזור מהחופשה : פיני, גידי, עבודי, עוקשי, מוני ובוני. אל תשכח וזאלין, אתה חייב לכולם סיבוב.
20
השמאל אובססיבי...
יהודי | 16-02-2022 8:20
השמאל אובססיבי על התרפסות הפרו הערבים האיסלם כאן בארץ והעולם
21
בושהה- מתבייש בשם המגזר
משה אהרון | 16-02-2022 9:42
ונשיא בעמך לא תאור. לעולם חפש בנשיאך את האור ואצל זה הנשיא האור מאפיל על כל דבר. תתביישו ועל מה על אנושיות מתבייש בכם
= חולה...
מחלקה סגורה לא תעזור... | 16-02-2022 16:07
= חולה נפש. אנחנו הרי מכירים אותך. מתי אתה חוזר מהחופשה למחלקה ? אל תשכח וזאלין. מחכים לסיבוב עליך : רוני, פיני, גידי, עוקשי, בוני, עבודי, מוני.
חס וחלילה....
מה, מה פתאום... | 16-02-2022 16:05
חס וחלילה. התכוונו לראש ממשלה עם 4 כתבי אישום...
אתה בטח...
יוסי | 16-02-2022 15:03
אתה בטח סרוג כמו כל הזבל שם מיתרומם שהמזוקהנים שם ימח שמם זבל תתי אנוש פדופילים שנישנשו זבל כמוך אתה בטח עם רקטום גו'רה אז תחרבן על עצמך גביל טמא ומכוער
ולאיזה נשיא...
אתה דביל והלימוד שלך הולך נמוך לסיטרא אחרא, | 16-02-2022 15:01
ולאיזה נשיא התכונו?לגנב,נוכל שקרן,
, אתה...
מי כעמך ישראל | 16-02-2022 13:54
, אתה קשקשן. הפסוק הזה נכתב בספר שמות, הרבה לפני תקופת התנאים. הפסוק אומר : 'אלהים לא תקלל ונשיא בעמך לא תאור'. הפרשנים הסבירו שאלהים לא תקלל מתייחס לשופט, ונשיא לא תאור מתייחס למלך או לראש המדינה - בין אם המדינה מתנהלת על פי דין תורה ובין אם לא. נתניהו הרגיל אותנו לעבור גם על האיסור הזה - מקללים ומבזים גם את הנשיא וגם את השופטים. והכל, כמובן, בשם היהדות ....
, נשיא...
אחד שלמד ושנה | 16-02-2022 13:38
, נשיא בעמך לא תאור נכתב בתורה הרבה לפני שנולדו שמעיה ואבטליון, הילל ושמאי ושאר התנאים והאמוראים. והנשיא הזה הוא הנשיא הנבחר שלנו, אין לו קופת שרצים ולא קופת דולרים. השרץ היחיד שפה, הוא אתה. הנשיא לא טוב בעיניך - אין בעיה. אבל אין צורך לבזות או לקלל נשיא שלא מקובל עליך.
כשאתה...
אחד שלומד | 16-02-2022 13:02
כשאתה מצטט פסוק בתורה תילמד אותו,ואחרי כן תגיב,כונת הפסוק בתקופת הזוגות היו שמעיה ואבטליון,הילל ושמאי,אחד נשיא,ואחד אב בית דין,אז לנשיא כזה התורה היתכונה, וליצור כזה עדיף שלא היה ניבחר,קופת שרצים אחריו אבל אצל השמאלנים משתיקים הכל וסוגרים תיקים,
22
נוכל לא קטן...
מנדלוביץ | 16-02-2022 9:56
נוכל לא קטן בכלל הנזי .תיק מלא שקרים ורמאויות יש בו
23
נשיא טיפש חסר...
ירמי | 16-02-2022 10:00
נשיא טיפש חסר הבנה מקשקש ומברבר על מקרה ושכח לדבר על רצח יהודים במשך 100 שנה על ידי ערבים צמאי דם.
זה לא...
יוסי | 16-02-2022 14:58
זה לא נשיא זה נוכל גנב, תעשה גוגל עמותות הקש של בוז'י הרצוג,ותראה מי החלאה שאתה מעריץ,
אתה אידיוט....
נמשל כבהמות נדמו | 16-02-2022 12:13
אתה אידיוט. הנשיא מדבר ליהודים, על המוסר היהודי. הוא לא נשיא ערבי שמדבר על המוסר הערבי והוא לא בא להטיף לאויבינו - הם ממש לא מתרשמים מדברי הנשיא הישראלי.
סרוגים יודונאצים...
חמ | 16-02-2022 11:38
סרוגים יודונאצים
24
מה אתם...
אורן | 16-02-2022 10:28
מה אתם מעלים מעלים שמאלנים
25
בגלל רופסים כמוהו,...
ברוך | 16-02-2022 12:00
בגלל רופסים כמוהו, היהודים תמיד היו קורבן לאנטישמיות.
26
אין ספק שכאדר...
הציוני | 16-02-2022 12:35
אין ספק שכאדר יש עימותים בין יהודים וערבים,עלולים להקלע לעימות אנשים תמימים כאן וכאן.על כך אני מיצר מאוד
27
אותי מעצבן (ממש...
יאיר | 16-02-2022 13:49
אותי מעצבן (ממש מרתיח) שנשיא מדינת ישראל, רק מזמינים אותו לטורקיה, ישר רץ לארוז מזוודות. איפה טיפ טיפת כבוד לאומי? מה? זהו? ארדואן כבר לא אויב שלנו? הרי הוא צריך את ישראל, אם זה לעסקאות גז, אם זה למצב שלו מול אירופה ואמריקה, אם זה למצב הפוליטי הפנימי אצלו. והוא עוד מתנה תנאים, וממשיך לצרוח: פלסטין, פלסטין. אם הרודן הבהמה, הנוזף בנשים ומעלים עיתונאים כל כך מעוניין בחידוש היחסים עם ישראל היחסים שהוא הרס בכוונת מכוון, כוונה שלא השתנתה במילימטר, אז שהוא יגרור את עצמו לביקור כאן, ושלא יעיז לפזול לכיוון רמאללה או עזה. שיבקר בבית התפוצות, ביד ושם, שיסתום את הפה ג'ורה שלו, שיגיד תודה, שיתחנף ושיסתלק חזרה ללירה הטורקית שלו.
28
תעשו גוגל ותראו...
עופר | 16-02-2022 14:15
תעשו גוגל ותראו שהארכי נוכל בוז'י הרצוג,פרשית עמותות הקש שהקים בשנת 1999 בקמפיין של ישראל אחת,תראו איזה נוכל שהצליח לו רק שמר על זכות השתיקה הוא וגיסו של ברק הפדופיל,והיו מיליוני שקלים שהועברו ללא פיקוח לעמותות קש לתמיכה של הפדופיל הזבל ברק,זהו נשיא של השמאלנים הכלבים בני כלבים,גוגל עמותות הקש של בוזי
29
אין דרך ארץ...
נתניתי | 16-02-2022 14:30
אין דרך ארץ אין כבוד אין תרבות אין הקשבה ..גם אם אמר משהו שמשהו לא מסכים איתו ..קצת דרך ארץ בכל זאת טקס נשיא .
30
כך לא מתנהגים...
יוסי זיו - לא יכזיב. | 16-02-2022 15:35
כך לא מתנהגים משני הצדדים, אין מקום לקריאת בוז לכל נואם, גם אם דעותיו לא כדעות שומעיו, יחד עם זאת הנואם צריך לחשוב טוב טוב מה לומר כדי לא להרגיז את שומעיו.
מה הרגיז...
נא לפרט | 16-02-2022 15:59
מה הרגיז בדברי הנשיא ? הציטוט מדברי הרב צבי יהודה ? הציפיה שלא לפגוע בערבי תמים בן 80 ושלא לגרום למותו ? מה בדיוק ?
31
בושה וחרפה על...
אבי | 16-02-2022 15:38
בושה וחרפה על ההיתנהגות
32
יצחק הרצוג, האיש...
השני מהאמצע | 16-02-2022 16:18
יצחק הרצוג, האיש שארגן את השוחד של ברק. לא ראוי.
33
עלוב מלוקק ...
עוזיאל עראמי | 16-02-2022 17:05
עלוב מלוקק
34
מה שברור. הרב...
שלום ל. | 16-02-2022 17:50
מה שברור. הרב צבי יהודה לא היה מסכים בשום אופן לביזוי של נשיא ישראל.
35
ה0מאלנים לא מפספסים...
רות | 16-02-2022 21:10
ה0מאלנים לא מפספסים זום הזדמנות להציג את היהודים כאילו הם מכים בערבים . על כל מקרה אחד לא שיגרתי של יהודים יש מאות של ערבים .אונסים ומחלילם את בנות ישראל חוטפים רוצחים מסממים ובוזזים לוקחיפ פרוטקשיין . עושים פרעות מתפוצצים באוטובוסים . לא מר הרצוג אתה התבלבלת . בשם כל הרוחות אתה מתאכזר לעם ישראל בשם הייפי נפש ההזויים ...
36
נשיא ? מושפל...
רות | 16-02-2022 21:12
נשיא ? מושפל ושפל
37
תיפול עליהן אימתה...
בר דעת | 16-02-2022 21:54
תיפול עליהן אימתה ופחד. שר התחבורה מירב קסטנר ותמי זוננדברג לא ישנות בלילה. הן רואות כמה שנשיא המדינה מתקרב לדת ישראל ונחרדות כאשר הן רואות את הזקן צומח. כאשר הוא יתחיל ללכת עם כיפה, חוששני ששתיהן יתאבדו (ולא מדובר בכיפה בגודל של חצי ₪ כמו של סגן ראש הממשלה, בנט).
38
עם יהודי אף...
אהבת עם ישראל | 17-02-2022 0:56
עם יהודי אף פעם לא היה מתחיל באלימות תמיד הגן על עצמו .כמה העם הזה יכול לספוג טרור שקיים כבר מאה שנה האם לא הגיע הזמן שיקום דור ויגיד עד כאן .עם ישראל לא בחר אלימות .האלימות באה מהצד השני .מדינת ישראל משולה לסיר לחץ .אף מדינה בעולם לא היתה נותנת שהעם שלה יעבור טרור 100 שנה רק כאן בישראל יש רפיסות שלטון ומנסים להתייפיף בפני אוייבנו שבאיש גלי אומרים שאוצים להשמיד אותנו והם גם נמצאים בפרלמנט שלנו מי שמע דבר כזה רק במדינת חלם .כמו ישראל וחלמאים הם המייצגים המייצגים את המדינה ועוצמים עיניים וטומנים ראשם בחול .תבינו ערבים תורתם היא איטבח אל יהוד מאז ומתמיד הם צריכים רק כח אם לא תראו כח ישלטו עלינו .
.... ומה...
. | 18-02-2022 6:58
.... ומה כל זה קשור למה שקרה לזקן בן 80 שנזרק אזוק לחירבה ? מה הוא היה סכנה לציבור ? מחבל מתאבד ? פצצה מתקתקת ? בסך הכל עבר במקום הלא נכון ברגע הלא נכון ...
39
היה עדיף אם...
ודי ברמיזא | 17-02-2022 4:11
היה עדיף אם היה שומר על זכות השתיקה
40
חשבתי שרק לריבלין...
ששי | 17-02-2022 5:33
חשבתי שרק לריבלין הכתיבו את הנאומים
41
הנשיא צודק בכל...
הנשיא צודק , אנחנו אמורים להיות מגדלור מוסרי לעולם , ולא מורי הדרך למשטרים אפלים ... | 17-02-2022 7:39
הנשיא צודק בכל מילה , זה לא יהודי ולא מוסרי ... מי עוצר זקן בן 80 בשעת לילה מאוחרת , אוזק אותו וזורק אותו בחירבה נטושה באחד הלילות הקרים של השנה ? והאמת שאנחנו יודעים על זה רק בגלל שיש לו אזרחות אמריקאית ... אחרת כמו במקרים רבים אחרים , רק בארצות ניכר שומעים על זה ... לאן הגענו ? ככה מתנהג העם הנבחר ? אנחנו אמורים להיות מגדלור מוסרי לעולם ולא מורה הדרך למשטרים אפלים ...
42
בני עמי בחרו בטרור גרסה 2
מיקי | 17-02-2022 9:57
תתבייש
43
שריבלין ילך כפרה...
מאיר | 18-02-2022 18:09
שריבלין ילך כפרה על בוזי וחיים קו300 והסבא הרב הראשי שיבורכו מפי עליון
44
השמאלנים הבוגדים חייבים...
שמעון | 22-02-2022 16:32
השמאלנים הבוגדים חייבים לידחוף את האחים הפלסטינים-טרוריסטים שלהם בכל מקום,מה הקשר בין פלסטיני מסריח שמת לבין הרב הצדיק הזה??-נימאס כבר מהשמאלנים הבוגדים שהורסים לנו את המדינה ועוד יותר נימאס מהמיעוט הסרוג(אלא שמחאו כפיים) שניהיה יותר גרוע ויותר בוגדניים אפילו מהשמאלנים הבוגדים!.