אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דיון בכנסת: עדויות קשות על הנעשה בכת "לב טהור"

חודש בלבד לאחר שהועדה לזכויות הילד עסקה בהתעללות בילדים בכת "לב טהור" בקנדה, היא עורכת ישיבת-מעקב בפרשה. בישיבה הקודמת בכנסת, נשמעו עדויות על קהילת "לב טהור" בקנדה

דיון בכנסת: עדויות קשות על הנעשה בכת "לב טהור"
  למצולמת אין קשר לנאמר (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

הועדה לזכויות הילד תשוב ותתכנס השבוע, לישיבת-מעקב בנושא כת "לב טהור" בקנדה. בישיבה הקודמת נשמעו עדויות על הכאת ילדים במוטות ברזל, שלילת מזון, נטילת כדורים פסיכיאטריים בכפיה וניתוק מוחלט מהמשפחה בישראל.

יו"ר הוועדה, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו) אמרה אז כי "מי שנחשף לעדויות, לכאורה, לא יכול להישאר אדיש. יש לנו תפקיד, חובה ואחריות כלפי ילדים ישראלים, ובמשך שנתיים הפרקליטות מתמהמהת בחילוצם, גוררת רגליים ולא יוזמת שיתוף-פעולה עם גורמי רווחה, חוץ וחינוך. במבחן התוצאה – הפרקליטות נכשלה".

חברה לסיעה, ח"כ יריב לוין, שיזם את הדיון הקודם, הוסיף כי "אמנם  כל הטיפול בכתות לא ברור, מה בכלל מוגדר ככת, ומה חופש הביטוי, אך הטענות קשות, נוראות ומזעזעות והן חייבות להיבדק. מדובר במקרה חירום ומשרד המשפטים טרם נותן מענה. במשך שנתיים הזעקה איננה נשמעת וכל יום שעובר הוא פשע". יריב דרש כי משרדי החוץ, המשפטים, ביטחון הפנים והרווחה  יתכנסו לראשונה לאחר שנתיים של דיווחים על הפרשה, יחליטו כיצד לנהוג – וידווחו לוועדה בעוד כשבועיים.

בישיבה הקרובה, ישתתפו נציגי המשרד לביטחון פנים, משרדי החוץ, המשפטים והרווחה, פרקליטות המדינה, שגרירות קנדה, כת "לב טהור", ארגון לב לאחים, המועצה הלאומית לשלום הילד, הסתדרות הפסיכולוגים, המרכז הישראלי לנפגעי כתות ומוזמנים נוספים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
"באחד הלילות ראיתי איך נותנים מלקות לילד בן שבע"
| 29-08-2014 16:16
"באחד הלילות ראיתי איך נותנים מלקות לילד בן שבע. הורידו לו את הבגדים, השאירו אותו בתחתונים בלבד, השכיבו אותו וקשרו לו את הידיים והרגליים. 39 מלקות רצח נתנו לו בלי שום רחמנות, והילד צורח בוכה כמאת שהוא מת. ראיתי את זה בעיניים שלי. ארז ואשתו נכחו שם בשעת ההלקאה" בשמחה גדולה! יש לציין כי מדובר במכה קשה עבור חברי הכת המסריחים המנוולים, הקיצונים "לב [לא] טהור" אשר גורשה ב"ה כבר ממספר מדינות ואזורים בעולם. רק לפני כמה ימים דווח כי רוב חברי הכת עזבו את מקום מגוריהם בקנדה ועברו לגוואטמאלה בכדי להמנע מהאשמות ודיונים משפטיים של ניצול מיני. אנשי רשויות הרווחה במונטריאול העידו על כך שהילדים הוכו פיזית, חיו בהיגיינה נמוכה, הוכרחו לקחת כדורים שונים ללא מרשם, חתונה בגיל צעיר והפרה של החוק המקומי המכריח ילדים ללמוד את חומרי הלימוד המקומיים, דבר שלא יישמו. אלה יהודים? סתם כת מטורללת שמביישת את כל מה שיהודי, רשעים!!! בכלל לא מדובר בחרדים! יהודים? אלה יהודים? הצחקתם אותי, סתם כת מטורללת שמביישת את כל מה שיהודי, הם האנטישמים הכי גדולים. לא פלא שהם לא מחפשים מפלט בישראל. מדובר בכת סרוחה לב [לא] טהור שמשתמשת בדת בקטע ציני לעבירות מין נוראיות. הכת הזאת חיבת להתפרק, לפחות תקראו להם בשם האמיתי שלהם, הם כת קיצוניות פנאטית מגעילה. הם לא יהודים הם חולים. אמורים להיות בכלא לכל ימיהם על מה שהם מעוללים. מדובר בכת קיצונית שמתעללת בילדים, כת מטורפת שמתעללת בילדים ובנשים, הם ברחו מהחוק בקנדה מכיון שעמדו להוציא את כל הילדים למשפחות אומנות, הבריחו את הילדים האומללים לגאוטמלה וככה ברחו מהחוק בקנדה, שלמה [ארז] הלברנץ המממז הזה הגורו שלהם - ראש הכת "דאעא"ש" צריך לשבת בכלא כל החיים, הוא כבר ישב בעבר על חטיפת ילד. זה לא אפ' דומה לחרדים זה כת שעוברים שם על הדברים הכי חמורים ביהדות האדמור-ארז-אלברנז זה אדם-בהמה-סרוחה כרזמתי זול בלבוש חרדי שמכה ומתעולל בילדים ונשים ועוד דברים גרועים שאני לא רוצה לכתוב ושכל אחד יבין לבד! (מוצץ את דמם ועוד...)אין שמה גיטין על פי ההלכה "אלא האדמור" מחליט היום את פה, ומחר את שם, קהילה של מפגרים!!!! סליחה כת לא חרדים!!!! הם ברחו מקנדה כי בית משפט החליט להוציא הרבה מהילדים מהמשפחות שלהם וברוך השם שהם עזבו קנדה, לאשפז ארז הלברנז מיד, הוא רשע מרושע, פושע כופר בשם ובתורתו רוצח בהמה שפלה. המסכנים שהגיעו לכת 'לב [לא] טהור' של שלמה ארז הלברנץ י"ימוש וזכרו, לאורך עשרים השנים האחרונות, חשבו שהם עומדים לחוות קדושה שאין דוגמתה. בפועל המתינו להם מלקות אכזריות, ניתוק מההורים, נישואין בכפייה, גירושין בכפייה, שטיפת מוח, הדחה לעדות שקר ואיומים ברצח. גם באגפים הקיצוניים של הציבור החרדי כבר מבינים, גם אם באיחור, שאת הטירוף הזה צריך לעצור תיכף ומיד. "באחד הלילות ראיתי איך נותנים מלקות לילד בן שבע. הורידו לו את הבגדים, השאירו אותו בתחתונים בלבד, השכיבו אותו וקשרו לו את הידיים והרגליים. 39 מלקות רצח נתנו לו בלי שום רחמנות, והילד צורח בוכה כמעט שהוא מת. ראיתי את זה בעיניים שלי. ארז ואשתו נכחו שם בשעת ההלקאה" בשמחה גדולה!
מזעזע
יהודיה | 05-01-2020 12:54
ה ישלם להם