אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

33 שנות עגינות הסתיימו במפגש דרמטי בבית הדין

סיפור טראגי בן שלושים שנה, של אלימות קשה ועיגון הסתיימו בדרמה משולשת בבית הדין הרבני, כשהאב המעגן פגש לראשונה את בתו, וכרע ברך והתנצל בפני אשתו, בעת מתן הגט

33 שנות עגינות הסתיימו במפגש דרמטי בבית הדין
  בית הדין רבני (דוברות)

סיפור טראגי של 33 שנות אלימות בין בני זוג הסתיים בדרמה משלושת בבית הדין הרבני, שלקוחה מאופרות סבון.

אדם מבוגר הופיע במזכירות בית הדין הרבני האזורי בירושלים וביקש אישור כי הוא פרוד מאשתו שלושים ושלוש שנה. לדבריו הוא זקוק לאישור כדי למכור את דירתו לצורך מימון השתלת כליה.

עוד באותו נושא

בית הדין הרבני הטיל שיימינג ונידוי על סרבן גט


38

סרבן גט אלים במיוחד

ערנותה של העוזרת המשפטית עו"ד אביטל הופר מקריאת הבקשה הביאה לבדיקה יסודית בארכיון בית הדין עוד לפני עידן המחשוב. עו"ד הופר חקרה ומצאה כי האיש טופל בבית הדין הרבני בבאר שבע לפני 35 שנה והיה אחד מסרבני הגט האלימים והקשים, אולם התיק נסגר במפתיע לבקשת האישה.

ראש אבות בתי הדין בירושלים הרב מרדכי רלב"ג פנה למנהל אגף עגונות הרב אליהו מימון בבקשה לנסות ולאתר את האישה. אנשי אגף העגונות אתרו אותה בריאה ושלימה אך היא סרבה בתוקף להגיע לבית הדין כדי לקבל גט. היא סיפרה כי סגרה בשעתו את התיק מאימתו של בעלה, לאחר שהיכה אותה שוב ושוב, כלא אותה, וכמעט והשליך אותה מהחלון. היא נמלטה למעון לנשים מוכות ואין היא מעוניינת בשום אינטראקציה עם הבעל האלים – אפילו לשם קבלת הגט.

הבת ראתה את אביה, האב כרע בפני האם

מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים הרב אליהו מימון הצליח באמצעות הבת המשותפת של האישה ובעלה לשכנע את האישה להגיע לבית הדין מבלי להשתתף בדיון. היא תמתין באולם סמוך ותיכנס רק לשם קבלת הגט. הבת שלא ראתה את אביה שלושים ואחד שנים כיום עורכת דין והיא קיבלה על עצמה לייצג את אמה בדיון, כשהאב ייצג את עצמו.

הבת – עורכת הדין הנרגשת פתחה בהצגת התביעה. האב נעץ בה מבט חודר ושאל "מי את?" וזו ענתה לו: "הבת שלך!". הדיון נפסק כשהאב ובתו התחבקו ובכו לאחר שלא נפגשו למעלה משלושים שנה.

כאשר הגיעה האישה לקבלת הגט כרע הבעל הסרבן על ברכיו וביקש מאשתו סליחה ומחילה על כל מה שעולל לה לפני שנים רבות, והאישה באדיבותה ובאצילותה סלחה ומחלה במפתיע. הגט סודר והצדדים וביתם יצאו מפויסים – האישה נגאלה מעגינותה, והבת ואביה שנפגשו לראשונה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אוי לנו שרועים תועים וטועים הובילו את היהדות
משה אהרון | 06-01-2022 16:13
לכלל חטא נורא. שכבר ביציאת מצרים אמר הקבה כגרש כלה גרש יגרש אתכם שרמז כי בצו אלוה שכלה מגרשים מהר ולא משתהים .והנה למדנות פוריטנית בגוון זכרי מובהק סטתה מהוראות אלוה - לא פחות ומחזיקה עדיין בדעה האלילית שהבעל יכול להכתיב עגינות לדורות . מצב שבו מרבים זימה לעג והתרסה
2
וכך ממשיכה התורה ומצווה....
משה אהרון | 06-01-2022 18:01
לשמח את הכלה שנה אחת . ללמוד קל וחומר : מה בלקיחתה מצווה לשמחה לפחות שנה ראשונה. קל וחומר בגירושיה - שלא ייענה אותה בהליכים יותר משנה אחת גג. משה אהרון.
3
רק אני שמתי לב שסוף הסיפור גרוע מההתחלה?
נפתלי | 06-01-2022 21:28
המנוול נזכר בה רק כשצריך חצי דירה, הייתה צריכה לתת לו להתפגר ולקבל את כל הדירה לעצמה או לפחות לילדים אבל כנראה פחדה מהאלימות שלו
ככה זה קונים בכסף את התיקון המאוחר
משה אהרון | 07-01-2022 7:40
זה המשך לרוע של 30 שנה ולחידלון של הרבנות
4
אין אומץ רק צפיית שווא חלולות למשיח
משה אהרון | 07-01-2022 7:38
להוותינו יהדות שנכשלה לגרור גלות אלפיים שנה עדי שואה איומה. אין לה גם על סיפה של הגאולה האומץ להודות שיתכן ולפחות בעניין זה שלפנינו טעו במשהו חזלנו. למרות שחזלנו עצמם בשעתם ידעו כי בזרוח עידן הגאולה יתרבה האור לברר סיגים מאמיתה של תורה אנו שבויים בפקעת של ריפיון נורא. מצפים על חלול למשיח מבלי לנקוף אצבע ולקדש שם שמיים במעט שבמעט