אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דרוקמן ומועצת הרבנות הראשית נגד חוק הגיור

הרב חיים דרוקמן הגיע לישיבת מועצת הרבנות הראשית כדי לחתום על החלטה המתנגדת למתווה הגיור אותו מקדם השר לשירותי דת מתן כהנא "יגרום לקרע משמעותי בעם ישראל"

הרב דרוקמן ומועצת הרבנות הראשית נגד חוק הגיור
  הרב דרוקמן בישיבת מועצת הרבנות הראשית

זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, הגיע היום להשתתף בישיבת מועצת הרבנות הראשית לישראל שהתכנסה כדי להתנגד לרפורמת הגיור ולרפורמת הכשרות שמוביל השר לשירותי דת מתן כהנא.

בעוד כהנא מתקשה לגייס תמיכה רבנית לחוק הגיור שלו, ועוד פחות לחוק הגיור שמנסים לקדם בישראל ביתנו, התאספו חברי מועצת הרבנות הראשית להציב קו אחיד נגד הרפורמה, וקיבלו חיזוק מהרב חיים דרוקמן, לשעבר ראש מנהלת הגיור הארצית.

עוד באותו נושא

אחרי 50 אלף גיורים, הרב דרוקמן פורש ממערך הגיור

על החלטת מועצת הרבנות הראשית, חתם גם הרב דרוקמן, והוסיף בכתב ידו: "מן הראוי להידבר עם הרבנים הראשיים לגבי חיזוק הכשרות וכן בנושא הגיור".

מתווה הגיור

בעת האחרונה עולות על שולחנה של ממשלת ישראל הצעות חוק שמגמתן לשנות את ענייני הדת במדינת ישראל. אחת מהן זו הצעת חוק גיור ממלכתי בישראל.

הליך הגיור הינו כרטיס הכניסה להיות חלק מהעם היהודי. ההליך הזה נקבע על פי ההלכה. כל החלטה בתחום זה חייבת לקבל את אישורם של הרבנים הראשיים לישראל ושל מועצת הרבנות הראשית לישראל וכן את הסכמת רוב מנין ורוב בנין של רבני ישראל בארץ ובתפוצות.

הרב דרוקמן עם הרב יצחק יוסף

מועצת הרבנות הראשית קוראת לעצור מיידית את הליכי מתווה הגיור המוצע. ההצעה לפצל את מערך הגיור האחיד ולקבוע כללים שונים ואפשרויות שונות לעבור את הליך הגיור טומנת בחובה סכנה גדולה. מתווה זה יגרום לקרע משמעותי בעם ישראל שלא יהיה ניתן לאיחוי. המתווה המוצע יפצל את העם היהודי בישראל ובעולם כולו ויביא למצב של יהדות מפולגת במקום יהדות מאוחדת. רק מתווה גיור אחיד לכולם יבטיח את שלמות העם.

חיזוק הכשרות

על פי ההלכה ובהתאם להחלטת מועצת הרבנות הראשית, אין לרב ליתן כשרות שלא במקום כהונתו או במקום כהונת מרא דאתרא, מלבד מי שהוסמך לכך על ידי מועצת הרבנות הראשית והעושה כן פורץ גדר.

מפלגת הציונות הדתית: הגיור חייב להישאר בידי הרבנות

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "הסמכות ההלכתית בסוגיית הגיור חייבת להשאר בידי הרבנות הראשית כסמכות ההלכתית העליונה במדינת ישראל. כל פגיעה בעקרון זה תביא במישרין להונאת המתגריים, לפתיחת ספרי יוחסין ולפגיעה קשה חלילה באחדות העם.

הציונות הדתית תמשיך לעמוד כחומה בצורה על השמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל בסוגיית הגיור ובשאר הסוגיות הנוגעות ליהדותה של המדינה. אנו מבקשים לברך את חברי מועצת הרבנות הראשית ואת מורנו ורבנו זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן שליט"א שקראו באופן ברור שלא לפגוע באחדות ישראל ולא לקדם שום מתווה בגיור שלא בתאום והסכמת הרבנות הראשית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הרב דרוקמן
צבי | 03-01-2022 16:26
יישר כח