אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אשר נגד סער: "מתירים את דמם של מיליון חרדים"

ח"כ יעקב אשר בעימות עם שר המשפטים סער: "כשאתם רוצים להכות בנו במעונות יום ובתקציבים אתם יודעים מיהו חרדי, רק כדי להגן עלינו אינכם יודעים מיהו חרדי?"

אשר נגד סער: "מתירים את דמם של מיליון חרדים"
  צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

עימות מילולי נוקב נרשם היום (רביעי) בין ח"כ אשר לשר המשפטים גדעון סער במליאה בעקבות התנגדותו של האחרון לחוק הגזענות של ח"כ אשר שנועד למנוע הסתה נגד חרדים: "כשאתם רוצים להכות בנו במעונות יום ובתקציבים אתם יודעים מיהו חרדי, רק כדי להגן עלינו אינכם יודעים מיהו חרדי?"

עוד באותו נושא

אמסלם באולפן: "בנט שקרן, לפיד חלול, כלפון קרטון"


182

ועדת השרים דחתה השבוע לבקשת משרד המשפטים הצעת חוק שהגיש אשר, לתיקון חוק הגזענות, כך שגם ביטויי גזענות נגד חרדים ייכללו בחוק ויוגדרו כאישום עם ענישה פלילית. עמדת משרד המשפטים להתנגד באה למרות שסער הבטיח לאשר פומבית לפני שלושה חודשים כי יביא לכנסת המלצות חקיקה בנדון, אך לא עשה זאת.

בנאומו זעק אשר בכאב: "כשמישהו מציע 'להזרים גז לישיבת פוניבז' ולחסל אלפי לומדי תורה' ואין פוצה פה ואין ענישה, זו לא גזענות? כשפוליטיקאים בכירים ובהם כמה משותפיך לקואליציה הסיתו נגד החרדים והציעו לשלוח אותם במריצות – זו לא גזענות?!"

אשר פנה ישירות לסער: "אני מכיר אותך היטב מהעבר, גדעון סער של לפני שנה היה חותם בשתי ידיים על החוק הזה. כמי שהיה קרוב לציבור החרדי ולמנהיגיו אתה יודע מה אנו עוברים, אתה מכיר את זה היטב ומבין כמה זה חמור, ולכן אני מבקש שתשקול שוב את עמדתך ותתמוך בחוק. לא אתעקש על ניסוח אבל חייבים למצוא את הדרך להגן על ציבור ענק שמסיתים נגדו באופן פראי מבלי שתהיה על כך ענישה כלשהי".

"יעקב אשר כמעט הרטיב את דש חולצתי עם 'איפה גדעון של פעם"

שר המשפטים ביקש להגיב לדברים ואמר: "יעקב אשר כמעט הרטיב את דש חולצתי עם 'איפה גדעון של פעם'… ואני שואל: איפה הוא וחבריו היו כל השנים, כשישבו בקואליציה, אם החוק כה חשוב, נצרך וצודק. הרי היית יו"ר ועדת חוקה מהולל, ושר המשפטים הקודם היה עולה אליך לרגל".

עוד הוסיף: "אלו דברים שאין להם שחר. הבטחתי רק לבחון את הנושא, ואכן בחנתי. לא הבטחתי לתמוך. ולגופו של ענין: הגדרת גזענות כיום נוגעת כשהיא על רקע צבע ואתניות. מה שאתה אמרת, לגבי הסתה, קיימת בחוק כ'הוצאת לשון הרע על ציבור"

"אני נגד התקפות קולקטיביות על החרדים, הם ציבור טוב, אבל הם לא היחידים; מחר יבואו ויגידו להכניס להגדרת גזענות גם את ה…קונסרבטיבים והרפורמים. ישנו צורך במשנה זהירות בהרחבת ההגדרה גזענות", אמר סער.

אשר לא נותר חייב ועלה שוב לדוכן להגיב לטענות סער: "דיברתי איתך לפני שבועיים, ולא אמרת לי להמתין עוד כי אולי יגובשו מסקנות בעניין.. אם היית אומר לי, הייתי מחכה. ולשאלתך למה לא טיפלנו בזה בשנים שעברו, אז זהו, שהעניין כן טופל, ובשנה שעברה העליתי את החוק, אלא ששר המשפטים הקודם אבי ניסנקורן – שלא בטוח שהיית רוצה להיכנס לנעליו,  – התנגד תחילה, לאחר מו"מ הגענו לכמה כיוונים, אבל אתה בוודאי זוכר שבגלל העימותים בממשלה הקודמת לא העלו הצעות חוק פרטיות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
חברי הכנסת החרדים...
כל אחד מכה על הלב של חברו, לא על לבו שלו | 10-11-2021 16:43
חברי הכנסת החרדים מנאצים את הממשלה הקיימת ללא הרף. לראש הממשלה קראו רוצח ובוגד. לשרי הממשלה קוראים עוכרי ישראל, צוררים, ממשלת שמד וזדון. והם אלה שזקוקים להגנת החוק ? קודם כל שיתחילו להתנהג כמצופה מחברי כנסת, כמצופה ממי שרגיש לדברי הסתה ונאצה.
מותר וחובה לבקר פוליטקאים
יהודי מארץ ישראל | 10-11-2021 19:21
פוליטיקאים שעושים מעשים חמורים ומציקים למגזר שלהם, מותר וחובה לבקרם בחריפות. ועדיין אסור בתכלית להשתלח בקבוצה שלמה כמו שעשה נהג המריצות למזבלה. תאר לך שהיו מאיימים לשלוח את האתיופים למזבלה? האיש היה מתפטר מהכנסת תוך פחות מ-48 שעות.
2
סער לא ילך נגד האנטישמיים
בעל המריצות | 10-11-2021 16:50
סער מדבר וחושב כמו איש שמאל. מפר התחייבויות כמו איש שמאל. הוא לא ילך נגד האנטישמים. אתם יודעים למה...
3
אני כיפה סרוגה...
פנחס שטרית | 10-11-2021 17:42
אני כיפה סרוגה אבל כזאת אכזריות .אטימות.כמו הממשלה הזאת לא הייתה ולא תהיה זה שיא השיאים.
4
ההסתה והאלימות נגד...
מעיין מיי | 11-11-2021 2:46
ההסתה והאלימות נגד חרדים שברה שיאים והחוק הכרחי.
5
ימות משיח כאשר...
רות | 11-11-2021 22:52
ימות משיח כאשר יענו כן נפרוץ וכן נירבה
6
ממשלה חד פעמי...
מיכאל | 12-11-2021 5:41
ממשלה חד פעמי
7
אם כבר שיכניסו...
משה | 12-11-2021 8:42
אם כבר שיכניסו גם את ההתבטויות של הרבנים שלכם שמטיפים כל שיעור כאילו הם אלוהים והם מחליטים. גם אם זה נאמר במילים יפות אך זה אותה הגברת בשינוי הדרת. כל ההטבטויות שלכם כלפי מיגזרים אחרים זו גם אנטישמיות. אז שהיה שיוויון ולא חוק הפלייתי לא מדובר פה רק בחרדים למרות שגם אתם לא מסיטים קטנים.