אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מדינת כל שמאלניה, כל ערביה וכל להט"ביה

השיח הציבורי העלוב והמתרפס, הוא תולדה של גניבת הבחירות הנקלית של בנט וחבר מרעיו. מי שרימה את בוחריו, סופו לרמות את הציבור היהודי, סופו לרמות את היהדות כולה, וסופו להרוס את זהותה היהודית של מדינת ישראל

מדינת כל שמאלניה, כל ערביה וכל להט"ביה
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

מה שולט בשיח הישראלי מאז שהוקמה הממשלה?

עוד באותו נושא

עמית סגל: כמה זמן ממשלת בנט לפיד תחזיק?


93

הנרטיב שהר הבית הוא לא מקודש ליהודים, מקובל על חברת כנסת מיש עתיד. הר הבית מקודש לערבים. לא ליהודים. היא לא היהודייה היחידה שחושבת כך. הכניסה להר הבית תותר רק כדי למנוע זריקת אבנים ובקבוקי תבערה על היהודים בכותל.

הכחשה של המושג אנטישמיות. אנטישמיות זה כבר לא נגד יהודים. זה ביטוי חובק זרועות אנושות. כל גוי שנפגע, נפגע מאנטישמיות. מי שחושב אחרת הוא גזען. זה הנרטיב של שר החוץ הישראלי. לא יאומן.

אירוע דקירה בלוד

לדעתה של שרה ממרצ, מי שמלמד ילד יהודי לומר שמע ישראל, צפוי למשפט פלילי. לדעתה של שרה ממפלגת העבודה, אין בכלל ערך לחיי משפחה. חיי משפחה הם נגד הטבע האנושי, ומביאים רק לדיכויים של ילדים. לדעתה של הערבייה במפלגת העבודה, קורבנות השואה וחללי צה"ל הם מיתוס של מחבלים ובוגדים.

חבר הכנסת הרפורמי של מפלגת העבודה, מחדיר כבר רוח רפורמית לכל השיח הישראלי. כמה שצריך להכיר בהם. הם היהודים האמיתיים, הליברלים,  לגיטימיים ואוהבי ישראל. בג"צ כבר מוכן להכיר בגיורים רפורמים בארץ.

עוד באותו נושא

וידוי: השבועות האחרונים הפכו אותי לאיש ימין


111

ראש מפלגת מרצ, להט"ב ידוע, מחדיר ללא הרף את ההכרה והלגיטימיות של הלהט"בים. בג"צ כבר תומך גם בו. עכשיו הוא כבר ניצח בפונדקאות שלהם. הארץ תוצף ילדים להורים בני אותו מין. המצעדים יקבלו ממד של חג לאומי, והדגל שלהם יתנוסס בכל משרד ממשלתי.

הסובלנות כלפי הערבים, מרקיעה שחקים. כי הרי בפרעות של ערביי ישראל, המשוואה שווה. יהודים עושים לינצ'ים וערבים עושים לינצ'ים. באותה מידה. במקום לשטח את עזה ולעשות סיכולים ממוקדים, מדברים על כמה ילדים בעזה אנחנו רוצחים.

כי הקואליציה מלאה בערבים בעלי השפעה. במרץ, בעבודה ברע"ם. צריך המון סובלנות. המון. הם מושמעים בלי הרף בתקשורת הישראלית. הנרטיב שלהם עולה לראש הכותרות, והקואליציה מרכינה ראשה ומתרפסת בפניהם.

עוד באותו נושא

בעקבות דבריו: תלונה במשטרה נגד דב הלברטל


47

רוח הרפורמה נושבת בדתיים בממשלה ובקואליציה. כך שר הדתות שהחליט שיש למגר את הרבנות הראשית. להפריט את הכשרות, להפריט את הגיור, ולהפריט את כל חיי הדת במדינה. הוא יעמיד את הערבים, הרפורמים והלהט"בים כמשגיחי כשרות. הרי צריך סובלנות. כך מתנהל שפוט וכנוע של מרצ. אפס מאופס שמכר את נשמתה של הציונות הדתית לתומכי טרור.

ההתיישבות בהקפאה. הדיבורים על זכותנו על הארץ, גם הם מוקפאים. כי מה יגידו השמאלנים? מה יגידו הערבים? מה יגידו הלהט"בים? הפחד שולט בכל. פחד מהתקשורת השמאלנית, ופחד משלטון השמאל והערבים.

פעם הייתה כאן גאווה יהודית. גאווה לאומית. אמונה עמוקה בזכותנו על כל ארץ ישראל. על כל הר הבית. בקדושת הארץ וקדושת העם. אהבת העם היהודי ומולדתו. הבנה שהערבים הם אוייב, שלא יתכן דו קיום אמיתי איתם. כך היה פעם.

השיח הציבורי העלוב והמתרפס, הוא תולדה של גניבת הבחירות הנקלית של בנט וחבר מרעיו. מי שרימה את בוחריו, סופו לרמות את הציבור היהודי, סופו לרמות את היהדות כולה, וסופו להרוס את זהותה היהודית של מדינת ישראל.

עלובה המדינה שיש בה ניכור ליהודים ואהבה נפרזת לערבים. עלובה מדינת היהודים שהשיח בה הוא פוסט יהודי ופוסט ציוני, וזהותה של המדינה כיהודית צריך להיפסק. כך הופכת ממשלת בנט את מדינת ישראל למדינת כל שמאלניה, מדינת כל ערביה, ומדינת כל להט"ביה.

=======

דב הלברטל הוא פובליציסט ומשפטן חרדי ישראלי. מחבר סדרת הספרים "ערך החיים בהלכה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
40 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
לרב הלברטל, שכר שיחה נאה
עמדין | 27-07-2021 14:59
אני יודע שאתה אוהב שמתקיפים אותך ולא שמביאים לך תנא דמסייע, לצערי אני לא יכול הפעם לגרום לך הנאה זו, ניסיתי למצוא פגם בדבריך ולא מצאתי ,לשם שינוי הפעם כל דבריך נכוחים וטובים וראויים להיאמר ,ומכיוון שבכל זאת מגיע לך שכר שיחה נאה אז בהזדמנויות הבאות אנסה שוב
2
כל מילה אמת
יעקב | 27-07-2021 15:00
למרבה הצער
3
אתה רפורמיתומך מפלגת...
רפורמי | 27-07-2021 15:06
אתה רפורמיתומך מפלגת העבודה
4
קריאה לימין
מבאוס | 27-07-2021 15:24
אני מסכים לגמרי עם הדברים. רק אוסיף: אני מאמין באמונה שלימה שהכיוון הזה כבר התחיל הרבה לפני הממשלה הסרוחה הזאת. מישהו גינה את ביבי שנעלם בזמן פרעות תשפא? מישהו שאל איפה הוא ולמה הוא מפקיר יהודים לשריפות, יריות, בקבוקים, אבנים, מכות, הסתות, וכו' וכו'????? גנב את הימין, פילג, שיסה, זילזל, ביסס את מערכת המשפט שעושה כמעט רק עוול. נתן לגיטימציה לממשלה עם מחבלים (כי הרי ביבי זומם אז גם לנו מותר...). והימין הרופס- מקבל הכל בממלכתיות, ולא צועק ויוצא לרחובות ומשתיק את המדינה על המפכל האנטישמי ועל השופטים הסרוחים והאנטי דמוקרטים, ועל הפוליטיקאים הצבועים הגנבים ועל כך שברור כשמש שיהודים סובלים פה אפלייה ענקית מול הערבים והבדואים. ועכשיו זה במסגרת החוק. 100% עוד 30 שנה לא תהיה פה מדינה יהודית.
לדיסקין
בן גיגי | 29-07-2021 9:55
כמה אתה צודק בקשר לאליקים רובינשטיין, כמה רוע אכזריות וסדיסטיות יש מתחת לקול המתחנחן שלו המלא בנופת צופים ואמרות מקוטעות מחזל ,אותם הוא מוציא מהקשרם ועושה בהם שימוש מעוות ושטחי,רוב השופטים הדתיים לאומיים הם בצלמו ובדמותו
למיכאל
בן גיגי | 29-07-2021 0:43
מיכאל הקטן שכח לסגור הדלת, הצטנן המסכן וקבל נזלת, ל הלהלה אפצי
אלוהים כמה...
מיכאל | 27-07-2021 23:15
אלוהים כמה שאתה טיפש. עצוב לי שיש מגיבים כמוך.
אני ...
נתנאל | 27-07-2021 16:14
אני יכול להרגיע אותך שלא תהיה עוד גלות למדינת ישראל תתקיים לנצח. כמו שכתוב בירושלמי מסכת פאה פרק ו משנה א וכמו שרשי כותב על הפסוק באיכה תם עוונך בת ציון...
לקריאה לימין
דיסקין | 27-07-2021 15:46
כשכתבת על שופטים סרוחים היית צריך להוסיף סרוגים ,לא רק כי זה מתחרז טוב ,אלא בגלל שהם באמת הגרועים ביותר ,והשופט אליקים רובינשטיין כמשל,כמה שנאה כמה איבה יש לו כנגד דת משה ואוהביה,והכל בקול צרוד ובמילים מתחסדות תוך ציטוטים מחזל כשהוא כמובן מוציא אותם מהקשרם, לדידי הוא מסמל יותר מכל את התועבה שגלומה בדתיות הלאומית
5
איזו אמונה בזכותנו...
נתנאל | 27-07-2021 16:12
איזו אמונה בזכותנו על כל חלקי הארץ בזמן שביבי העביר לערפאת חלק מחברון או שהצביע בעד ההתנתקות? שקרא 2 מדינות ל2 עמים בבר אילן ויותר מפעם אחת? איזה אמונה הייתה על הר הבית כאשר הליכוד היה בשלטון? איזה ניכור ליהודים? מה זה כל הסיסמאות האלה? אפשר בבקשה להביא דוגמאות? כי פינוי ישובים היה דווקא השלטון היה אצל הליכוד עם החרדים בקואליציה
, אל תבלבל...
חנה | 27-07-2021 19:50
, אל תבלבל את החראדים עם עובדות. הם לא שכלתניים הם רובוטים.
6
כל הכבוד על השמעת הדברים הנוכחים, אף שלא בטוח
משה | 27-07-2021 16:25
בנוגע לכוונה של החוק עם מרצ וקש, או שיש כבר משהו חדש הי? אבל מסכים לגמרי שהצביעות זועקת עד לשמי השמיים. לצערנו הרב הציבור הימני החרדי והשמרני הוא ציבור ישנוני עד למאוד, לא אתמהה גם אם יודיעו ממחר בבוקר על מדינה דו לאומית בחוקה עם חלוקה לשני מדינות (ולא לשני עמים אלא אחת פלסטנית והשנייה כל אזרחיה לא נראה הפגנות אמיתיות ברחוב). אבל אין לנו אלא להלין על עצמנו שלא התנהגנו כפי הראוי מאנשים ירש בהרבה מקומות ובפרט באותם מקומות שעתה האנשי דלא מעליא רוצים לבטל לגמרי, ועבדנו עז לבנא. נתנחם בפרקי אבות בדברי הלל...
7
לדוב אלברטל זיכרון קצר
גלגל | 27-07-2021 16:28
לא הגענו למצב הזה ביום אחד. הקרקע מוכנה מזמן ולא היה אכפת לחרדים, כאילו לי זה לא יקרה. עכשיו זה קורה.
8
כל מילה ....
דו | 27-07-2021 17:29
כל מילה . עצוב כמה שזה מדוייק ממש קץ הימים. רק משיח יעשה סדר. עולמי.
9
אויש, תנוחי... אף...
בן | 27-07-2021 18:25
אויש, תנוחי... אף אחד לא מנסה להחליף את התא המשפחתי המסורתי, אבל הרכבים משפחתיים שונים הם כבר עובדה קיימת, באם פונדקאות הייתה מיותרת או לא. תתקדמי מרמור לא עושה לך טוב.
10
סדר עדיפויות
יונה | 27-07-2021 18:31
אני מעדיף מדינת כל שמאלניה, כל ערביה וכל להטביה על פני מדינת כל חשוכיה.
לא נראה לי
לזאב | 28-07-2021 9:54
בנתיים זה נדמה שהיהדות האורתודוכסית מעניינת להפוך לעריצה תרבותית כמעט בכוח. אבל העם דוחה אותם.
אתה חושב שלא אכפת לך. אבל אתה טועה
זאב | 27-07-2021 19:28
אבל החבר'ה האלו לא יהיו סובלנים אליך. הפ פנאטיים פי אלף מהחשוכים למיניהם. או שאתה בכלל לא יהודי ( כלומר שמאלני)
11
אתה כמו רוגל...
א | 27-07-2021 18:39
אתה כמו רוגל אלפר מעיתון הארץ, שצף קצף של שנאה, ססמאות ועיוות המציאות. קיצונים הלאה. גם משמאל וגם מימין
12
עצוב ...
חיים | 27-07-2021 18:57
עצוב
בארץ ישראל...
אליהו | 27-07-2021 20:20
בארץ ישראל ואצל יהודים אין דבר כזה מי שרוצה כשיהודי חיי בארץ ישראל יש לו מחוייבות ערכית לשמירת מסורת ישראל ותורת ישראל גם בתוך ד אמותיו. יהודי שמחלל שבת ובת ישראל שלא שומרת צניעות שניהם פוגעים בכלל עם ישראל וארץ ישראל ועלולים לגרום חלילה לשפיכות דמים גם בקרב יהודים שומרי תורה ומצוות .ולמה צריך לסבול בגללם? ולמה חלילה צריך לשלם מחיר בגלל החוטאים? הרי ידוע מה קרה למשל באסון במירון וזה לא בגלל תקנות בטיחות אלה בגלל חטאים של אחרים שפוגעים בצדיקים. ומה עם הלהטבים רחמנא ליצלן. כבר חכמנו אמרו ופסקו כי רעידות אדמה קורות בגלל חטאים כאלו. אם דיברת על חיילים קרביים לעומת רבנים ואברכים,בראש המחנה יושבים הרבנים ותלמידי חכמים שמקריבים אלף אלפי מונים מחייל קרבי שאפילו מסכן נפשו. וחבל שאת אותה צאצאית מבזה את זכרו וכבודו עם הדעות שלך.
/ ממש...
אני 2- צאצאית רבי יעקב שמשון פלפל זצ"ל ור' ברוך כהנא דיין זצ"ל. צפת. שנות עליה 1817-1844. | 27-07-2021 19:22
/ ממש לא עצוב; החיים מורכבים ולא פשטניים. מי שרוצה שיעשה גיור לחומרא( במילא חרדים מתחתנים בנישואין רק במגזר). מי שרוצה כשרות למהדרין אוכל רק בדץ העדה החרדית ובית יוסף. מי שמיתחתן לפי ההלכה מה לו ולאחרים. ומי שאינו משתתף בנטל הביטחוני- מה לו ולייחסים עם ערבים. שהרי לא הוא צריך ' לשטח' את עזה כמו שהרב רוצה. בזמן שהוא הפסיק לשרת במילואים; בעלי הקרבי יצא בשבילו לעזה, לאזורי יהודה ושומרון; למלחמת כיפור ולבנון הראשונה.
13
עצוב מאוד כמה...
יוסי | 27-07-2021 21:25
עצוב מאוד כמה שנכון!!
14
זו לא מדינת...
נתנאל | 27-07-2021 21:30
זו לא מדינת הלכה. המשיחיים צועקים גוועלד על זה שהמדינה נורמלית ולא אייטולות שולטים בה
נורמליות
אחד העם | 28-07-2021 22:53
ורק אני ואנכי נורמלי מכולם
15
תמצות נאה של העניין מכל הזוויות
רונית לוי | 27-07-2021 23:15
שכולן משיקות זו לזו ומקורן אחד. יפה כב' הרב
16
שמאלני הוא עדיין...
יהודי נשאר יהודי | 28-07-2021 9:16
שמאלני הוא עדיין יהודי, אתה יכול לא להסכים עם הדעות שלו, זה עניין אחר, אבל יהודי נשאר יהודי. גם אם זה לא לך בטוב יהודי נשאר יהודי לא קשור למה שאתה חושב או מה שאתה מחליט, כי בפעם האחרונה שבדקתי אתה לא זה שקובע איזה דם יזרום אצלו בגוף
יהדות לא קשורה לדם.
אבא סביא | 28-07-2021 17:22
יהודי הוא אחד משני תנאים 1. בן לאם יהודיה 2. מי שנתגייר כהלכה יהודי יכול להיות יהודי כשר לכל דבר ועניין גם אם בדמו זורם דם נורווגי ערבי או הודי.
17
יישר כח!
אמיר | 28-07-2021 11:40
כל מילה סלע. דבריך דברי טעם ואמת.
18
מה עדיף נציגים...
אמיר | 28-07-2021 13:03
מה עדיף נציגים כמו בשס דרעי פושע ליצמן מגן על פדופילית ובכלל כל המפלגה הזאת מסחרה שבגללה ובגלל השוק שלה קרה אסון מירון. אלוהים רואה הכל... גם את הזריעת רע כלפי האחר.
מה פתאום?
אחד העם | 28-07-2021 23:04
מה פתאום?השתגעת,עדיףממשלה עם רבין שטבח בעשרות ביניהם ניצולי שואה באלטלנה, עם בן גוריון שהמון לוחמים באצל ובלחי נתלו בגלל שהסית להסגירם,עם שמעון פרס שעשרות הרוגים בהסכמי אוסלו נזקפים לזכותו,עם חברי כנסת שקוראים להסגיר חיילי צהל לבית הדין הבינלאומי בהאג, עם איש אמת שמעולם לא הוציא שקר ליבתי מפיו מר בנדיט, עם אדם קדוש וטהור שמעולם לא חטא בהרהורים ובראיות אסורות מר ברק,עם נציגים מהחמאס ודעאש ולצפר אותם בקרוב למאה מליארד,עם אדם לוחם ושהיה רמטכל בצהל ומשכיל בדרגת פרופסור מר לפיד ,ועם איש נקי כפים שמעולם לא נגע אפילו בפרוטה שלא שלו לא רגל על לשונו ולא עשה לרעהו רעה מר ליברמן ,ואחרון אחרון חביב עם ילדה פתיה שמעולם לא עשתה האזנות סתר
19
כמה שנאה כדי...
לשנות בהתקרבות ולא בפילוג | 28-07-2021 13:13
כמה שנאה כדי לקרב לבבות ולשנות דעות צריך לחבק להתקרב ואז יש דו שיח ואפשר לשנות אבל בדרך שנאה יוצרים אנטי חבל שככה עולם נוהג
20
כל מה שהאדון...
טל | 28-07-2021 14:06
כל מה שהאדון מתלונן עליו אלה דברים טובים שמתרחשים.נמאס מהכפייה הדתית, ללהטבים מגיע שיוויון מוחלט בהכל כולל פונדקאות, הם לא פחות יהודים מאדון רב. וכדאי להפנים שהיהדות לא שייכת רק לחרדים ולדתיים קיצוניים כמו אדון דב המסית והקיצוני. ממשלת השינוי מבורכת, חבל שהוקמה באיחור אבל עדיף מאוחר מלעולם לא. אנע מקווה שהממשלה תמלא את ימיה ארבע וחצי שנים ותהפוך את המדינה למקום טוב יותר לחיות בו מבחינה ליברלית ונשתחרר מכבלי החרדים והקיצוניים כמו דוביק הזה שכתב את המאמר המתבכיין הנל
לטל
אחד העם | 29-07-2021 0:54
משפיל גאים ומוריד הטל
.אין לך...
יענקל מוישה | 28-07-2021 23:56
.אין לך זכות במדינה. אתה גונב אדמות פלסטניות. אתה כובש מושחת ומתעלל בילדים פלסטינים. אתה רוצח נשים פלסטיניות. אתה השחתת את נפשך נאור שלי. לפני ביאת המשיח שלנו החשוכים. אלוקים ישמיד את הלהטבים והנאורים שכמותך כובשי העם הפליסטני.
21
זכותנו על כל ארץ ישראל
מישהו שחושב אחרת | 28-07-2021 15:33
היית מתגייס לצבא בשביל לשטח את עזה, כמו שאתה רוצה -- נניח והיו מקבלים החלטה כזאת? היית אתה מוכן להילחם ולסכן את גופך ולהגן על האדמות שאתה חושב שצריך לגרש מעליהם את יושביהם הערבים? -- לא נראה לי. לא אתה ולא הציבור שאתה מייצג. עדיף לעמוד מאחורי המילים שאתה מנדב בכזה שפע
22
הרב הלברטל צריך לכתוב ואסור לו לדבר
אבא סביא | 28-07-2021 17:19
כלומר ודאי שמותר לו לדבר אבל את המסרים שלו הוא מעביר טוב בכתיבה בעוד שכאשר הוא מדבר בתקשורת הוא נשמע מתלהם. תמיד הקשבתי לו גם כשלא הסכמתי אתו. אז הרב הלברטל - תמשיך לכתוב ותזהר עם הדיבורים כי הרגשות נכנסים לך למילים והמסרים מתפספסים.
לסבא קדישא
אחד העם | 29-07-2021 0:47
אם כדבריך ,מכאן ראיה לכאורה לסוברים דכתיבה לאוו כדיבור דמיא
23
יותר מידי...
ח | 30-07-2021 8:24
יותר מידי אמת בכתבה אחת...
24
לפחות הם מתגייסים...
עקיבא | 30-07-2021 16:20
לפחות הם מתגייסים לצבא , אפילו דרוזים! לך אתה יודע לאן... ושאלוהים יעניש אותך על הזריעת רע