אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שאילתא לבנט: האם השב"כ מצותת לתלמידי כולל?

לאחר חשיפת מכשירי האזנה בכולל ביישוב קריית ארבע, הפנה ח"כ משה ארבל שאילתה ללשכה של ראש הממשלה לבירור הנושא: "פגיעה בחופש הדת וחופש הביטוי ומזכירה ימים אפלים בהם שלטונות זרים"

שאילתא לבנט: האם השב"כ מצותת לתלמידי כולל?
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

אחרי שאתמול פורסם כי שני מכשירי האזנה נמצאו מוסתרים בתוך ספה בכולל בקרית ארבע, ח"כ משה ארבל (ש"ס) שלח הבוקר שאילתה ישירה לראש הממשלה נפתלי בנט לבירור העניין.

בפנייה שנשלחה ללשכתו של בנט נכתב: "לאחרונה התגלה בכולל בקרית ארבע מבצע האזנה מתוחכם שכלל שני מכשירי האזנה שהוטמנו בספה."

ח"כ משה ארבל (צילום: נועם רבקין פנטין/פלאש 90)

"לפי נסיבות העניין ולאור התחכום ועלותם הגבוהה של המכשירים נראה שמדובר במבצע של השב"כ למעקב אחר התלמידים בכולל. הטמנת מכשירי האזנה במוסדות דת אינה רק מהווה פגיעה אנושה בזכות התלמידים והרבנים בכולל לפרטיות אלא גם בזכותם לחופש הדת וחופש הביטוי ומזכירה ימים אפלים בהם שלטונות זרים עקבו אחר הפעילות הדתית במוסדות יהודיים."

עוד באותו נושא

צפו | עימות אלים בין שוטרים לתושבי קומי אורי


9

"זכות יסוד במדינה דמוקרטית"

עוד נכתב בפנייה: "הזכות לקיים את מצוות דתך, ללמוד את כלליה ומצוותיה ולקיים שיח דתי (במקרה זה – תורני-הלכתי) מהווה זכות יסוד במדינה דמוקרטית. בהיעדר החופש לקיים ללא התערבות וריגול שיח דתי והלכתי לא ניתן לומר שהמדינה מגינה על ליבת הזכות לחופש הדת ולחופש הביטוי של אזרחיה."

"רצוני לשאול: 1. האם מדובר במבצע של שירות הביטחון הכללי? אילו אישורים ניתנו למבצעים ומי נתנם? 2. מהו הנוהל לאישור מבצע האזנה במוסד דתי והאם הוא שונה ומחמיר מהנוהל לאישור מבצע האזנה אחר? אם לא – מדוע?"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא, השבכ מצ'טט איתם בצ'ט
הרב פיינשמעקער | 22-07-2021 9:34
מכירים את ההבדל בין ציתות וציטוט? לא? בגלל זה אנחנו חושבים שלימודי ליבה רק יכולים להועיל לכם.
, לא...
שמע בני תורת אביך ואל תיטוש תורת אימך | 23-07-2021 6:43
, לא יודע מי אפעס ומי אפס. לא יודע מי חכם ממי. היו גדולי תורה בקיאים וחכמים והיו זוכי פרס נובל יהודים, בקיאים וחכמים לא פחות. היו פוליטיקאים, ומנהיגים בכלל, כאלה וכאלה. היו דתיים והיו חילוניים. לא צריך לזלזל באיש. לא צריך להתנשא על איש. לא צריך לחשוב שכל החוכמה אצלנו או אצלם. בכל מקרה, לאיית מילה בצורה נכונה ומדוייקת זה דבר חשוב. גם במקורות היהודים, לפעמים למדו תילי תלים של הלכות מקוצו של יוד. וכן, בעולם של היום לימודי ליבה הם דבר חשוב שלא צריך לזלזל בו. אפשר ללמוד גמרא ומוסר, פלפול ובקיאות - לצד לימודי ליבה. מה הפחד הגדול ?
התנצלות למר פיינש דרעקער
אחד העם | 22-07-2021 20:18
אני ממש מתנצל,שכחתי,צריך ללמוד ליבה כדי לדעת מה הן הבטחות לא ליבתיות אותן מפירים לפי תורת ההבטחות של אדונך בנט
לחכם בעיניו פיינשדרעקער
אחד העם | 22-07-2021 20:13
למיטב ידיעתי החפץ חיים ,רבי ירוחם פערלא, החזון איש ,רבינו חים הלוי ,והערוך השולחן,והגאון רבי שמואל רוזובסקי ,ורבינו חיים הלוי מבריסק ובנו מרן הגריז ו,מרן הרב שך, לא למדו ליבה, והם אפעס במחילה מכבודך היו טיפה אפעס יותר חכמים ממך ,ומאדוניך בנט,שקד, ולפיד,אז כך שאנחנו בחברה טובה ,אין לי תלונות עליך ,אתה מקיים את מצוות הפסוק בן יכבד אב ועבד אדוניו ,הבינות מר פיינש דרעקער?
אני מכיר אותו....
גזענים תירגעו | 22-07-2021 13:38
אני מכיר אותו. הוא דווקא בן לאבא שעלה ממרוקו ואמא, שאגב אינה כלבה, שעלתה מתימן. הוא סבור שראוי שכל ילד בישראל ילמד לפחות עברית ותרבות עברית, אנגלית ומתמטיקה.
, מה...
אין חכם כבעל נסיון | 22-07-2021 12:40
, מה יש לך נגד בשר לבן ?
, כתבת...
ימין חזק | 22-07-2021 12:31
, כתבת תגובה יהודית הולמת. תגובה עניינית, מנומקת, מאירת עיניים ומלאת אהבת ישראל. חזק וברוך. הוריך ומוריך גאים בך.
הכתב צוטט את הח"כ או שהטעות אצלו? ארבל פרקליט
מי הכתב או הח"כ | 22-07-2021 10:15
ארבל תובע בפרקליטות הצבאית לשעבר סביר להניח שיודע מהי משמעות המילה ציתות?
בן כלבה...
אורי | 22-07-2021 9:48
בן כלבה פולניה לבנה,
2
לכל היותר הוא מצותת (לא מצוטט)
סתם אחד | 22-07-2021 9:56
וגם לא מצ'טט
אם מאזינים למתנחלים...
אשר | 22-07-2021 10:40
אם מאזינים למתנחלים זה כנראה בגלל שחושדים בהם שהם מתנחבלים.
3
מקוה שכן.כל אנשי חברון וק.ארבע חשודים בעיני
ברוך גולדשטיין זצ"ל | 22-07-2021 10:30
זה אני מהתמונה בסלון
4
האם המעמד המועדף...
בקשת הבהרה | 22-07-2021 11:30
האם המעמד המועדף שראוי לתת למוסדות דת לדעת כבוד החכ חל גם על מסגדים?
כל הכבוד לתגובה...
תודה! | 22-07-2021 13:32
כל הכבוד לתגובה שתורמת לדיון. א. האם ישיבה היא מוסד דת או מוסד לימוד. ב. האם ניתן לומר שיש כאן התנכלות לדת. כולי תקווה שיותר ויותר מהתגובות יהיו ברמה הזאת ולא התלהמות, קללות וכיוב.
, כל...
ביצה שלא נולדה בערב חג | 22-07-2021 12:28
, כל הקישור לדת הוא מלאכותי והטענה שמדובר בפיקוח על תכנים דתיים הזויה. ברור לחלוטין שאם השבכ עשה זאת - לא עניינו אותו סוגיות אביי ורבא, אלא תוכניות לפעולות חבלה כאלה או אחרות. העובדה שמדובר בכולל, בו לומדים חובשי כיפה, לא נותנת למקום חסינות כלשהיא. האמת היא שכולל הוא אפילו לא מוסד דת אלא מוסד שלומדים בו דתיים. כמובן, הפיקוח הוא לא על רמת הפילפול בגמרא אלא על רמת הסיכון לבטחון המדינה.
5
שאילתא לחבר כנסת ארבל
אחד העם | 22-07-2021 19:23
אני מתקשה להבין,זה מה שמדאיג אותך עכשיו?הכוללים הדתיים לאומיים?בזמן שיש מלחמה על עמלי התורה אלו שעוסקים בהוויות אביי ורבא,בקצות החושן ברבי עקיבא איג,ר, בחידושיו הנפלאים והעמוקים של הגאון הרב שמואל רוזובסקי, ביסודות העמוקים של השערי יושר, בדברי תורותם של ראשונים כמלאכים אלו שעמלים על כל אות ואות בדברי קדשם של רשי והתוספות ,ואלו שעוסקיםבמסכתות של סדר קדשים עם הקרן אורה,השפת אמת,ערוך השולחן העתיד,חידושי מרן הגריז,והליקוטי הלכות של החפץ חיים כנגד עמלי התורה האלו שמחזיקים את העולם בתורתם ,מקיימים חוקות שמים וארץ ,כנגדם מתנהלת מלחמת עולם תוך כוונה לשלול מהם זכויות אזרח בסיסיות ,ובמה אתה מתעסק?באלו שעוסקים בדברי ההבל של הרב קוק,דברי חלומות ששוא ידברון הגות שהביאה לעקירת יסודות הדת,זה מה שחשוב עכשיו?
אתה פשוט רשע
י | 07-10-2021 15:00
תגיד לי נראה לך הגיוני לקרוא כך לרב קוק שחיבוריו חיבורי קודש עליון?????