אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חדשות חרדים, תוכן שיווקי

תורמים לזכות האב: 12 יתומים זקוקים לעזרתכם

הרב יהודה גרדין מרמות א' השקיע את כל כוחותיו בעסק התורה - עד שמת לאחר מאבק קשה בסרטן. אחריו הוא השאיר שורה של יתומים המבכים את לכתו ובעיקר זועקים לעזרה. זה הזמן להושיט להם יד

תורמים לזכות האב: 12 יתומים זקוקים לעזרתכם
  (צילום: קופת העיר)

הרב יהודה גרדין מרמות א' היה איש מורם מעם, אשר השקיע את כל כוחותיו בעסק התורה. הוא היה אברך בשיא פריחתו, בשיא כוחותיו, מאיר פנים לכל אדם באשר הוא, שקוע באוהלה של תורה. בכל בוקר הוא השכים קום לעבודת הבורא, והשקיע את כל כוחותיו בעסק התורה וביגיעתה, שמו הלך לפניו כעובד השם בלב ונפש וכאדם בעל מידות מפוארות אשר מאיר פנים לכולם וכן כבעל ואבא למופת, אשר ביד אמן גידל את שנים עשר ילדיו לשם ולתפארת.

אבל אז הוא התחיל לחוש שלא בטוב. כאבים עזים החלו לפקוד אותו, אך הוא העדיף להשכיח אותם בעוד דף גמרא או בעוד קטע רמב"ם. אך הימים עברו בזה אחר זה, והכאבים רק הלכו והתקשו. בלית ברירה הוא פנה לבדיקות מקיפות – שם הרופאים הסבירו לו שהוא חולה בסרטן.

לתרומות לחצו כאן 

למרות שהרופאים הבהירו כי ימיו ספורים, שאין הרבה מה לעשות, אבל גרדין המשיך לשקוד על התורה ועל העבודה – ובמקביל דאג שיהיה מי שידאג למשפחתו וילדיו אחרי מותו. "השם לא חייב לי שום דבר!" היה משנן לסובבים ולבני המשפחה, ועיני כולם היו זולגים דמעות.

כשניגשו אליו הרופאים ויידעו אותו שמצבו סופני ואין לדעת באיזה רגע הוא יאבד את ההכרה, בעודו כולו חלוש ורק המכשירים סוחבים עוד קצת חיות בצינורות – הקפיד לומר כל כמה שעות וידוי ושמע ישראל. הוא לא יודע עיתיו ורגעיו ורוצה לעלות מעלה אחרי קבלת עול מלכות שמים.

לתרומות לחצו כאן 

ואז זה קרה: בבוקר אחד כשבני משפחתו עומדים סביב למיטתו בבית החולים הוא השיב את נשמתו ליוצרה למגינת לב. הדמעות זלגו שם כמים, שניים עשר יתומים ואלמנה אחת עמדו שם וביכו את לכתו של אביהם הנערץ, ביכו את עזבונו וביכו את העתיד המר שצופן להם.

עוד באותו נושא

תוך שבועיים: 16 ילדים יתומים מ-3 משפחות

והעתיד אכן היה מר מאוד: מאז פטירתו אין למשפחה מנוח, אין להם משענת, אין להם עזרה, אין מי שיתמוך אין מי שיפרנס, הם לבד בעולם, אמא ושניים עשר יתומים כאשר שמונה מהם עדיין לא הקימו את ביתם. כתוצאה, קופת העיר פתחה קרן מיוחדת לבני המשפחה, וקוראת לציבור לסייע ככל האפשר בתרומות שיסייעו להם להמשיך בחייהם.

"הקושי הוא נורא, לא ניתן לפרטו במילים, אך כעת, רגע לפני שהם קורסים אל תוך השבר והיגון הם חייבים את העזרה שלנו, חייבים שנהיה שם לצידם, שנתמוך ושנעזור להם, שנפרנס אותם בכדי שהם לא יטבעו בגלים הגבוהים" קראו בארגון. "פשוט אסור לנו להחריש, אסור לנו לשתוק, אסור לנו לראות את זה קורה מול העיניים ולא לעשות דבר, מצטרפים כעת לעזרת המשפחה וזוכים לשכר השמור למשמחי היתומים והאלמנות. נרתמים עכשיו, לזכותו של הנפטר הגדול, למען האלמנה הדגולה וכדי לתת כח ליתומים הרבים!".

לתרומות לחצו כאן 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו