אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למה לא שומעים את ארגוני הנשים הדתיות?

כיצד מצליח שר דתי בישראל לספר בגאווה על בגידה והרס משפחה בעיתון מרכזי? כיצד הוא אפילו לא מתנצל? והיכן ארגוני הנשים הדתיות, מדוע נאלמתן? מדוע אינכן מוקיעות מעשה נבלה זה?

למה לא שומעים את ארגוני הנשים הדתיות?
  (צילום: שאטרסטוק)

זה עוד לא היה לנו: שר בכיר בממשלה עטור כיפה גדולה, 'נציג הציונות הדתית' במפלגת ימין, מספר בגאווה מרובה בעיתון מרכזי כיצד הוא ורעייתו רקמו ביניהם אהבה בוגדנית בעוד הוא חבר כנסת, היא עוזרתו הפרלמנטרית, ושניהם נשואים לבני זוג אחרים.

עוד באותו נושא

לאחר הפיצוץ, פגישת פשרה בין הקואליציה לאופוזיציה


40

שמעתי על הרבה חוטאים, בוגדים וזנאים, שמעתי על הרבה אנשים שנופלים, באופן חד פעמי או פעם אחר פעם עד שנעשית לו כהיתר. שמעתי גם על אנשים חשובים שזנו אחרי עיניהם ואיבדו את עולמם. אך על אדם שגאה בזה ומספר זאת מיוזמתו בעיתון – את זאת טרם שמעתי.

אין ספק, החיים מלמדים אותנו פעם אחר פעם שאין גבול שלא ניתן לחצות, שאין לך שום מחסום שלא ניתן לפרוץ.

אם פעם הזדעזעו אמות הסיפים בגלל כמה דולרים של לאה רבין, אם פעם נזרק שר בישראל מכל המדרגות הציבוריות בגלל נשיקה לחיילת, כעת מעשה של הרס שתי משפחות, מעילה באמון, בגידה והפרת אמונים בתוך מסדרונות הכנסת הפכו לסיפור מרכזי, מושא גאווה וכותרת מאירת פנים בעיתון.

מהשמאל החילוני איני מצפה לדבר. הם הוכיחו מזמן כי מטרת הפלת ביבי והימין שווה את כל האמצעים, כולל האדרת שנואים מהעבר למדרגת גיבורי על, והפיכת קורבנותיהם אך מלפני מספר חודשים לאלים חדשים, הכול ראוי למזבח השפלת נתניהו והימין.

מהעיתון ידיעות אחרונות כמובן איני מצפה לדבר. זהו עיתון שנותן במה רחבה חייכנית ומכבדת לכל סטייה שהיא. זהו עיתון שבכל שבת תקראו בו סיקור חיובי על משפחה שחייה כשלישייה או כרביעייה, גילוי עריות כמעשה אמיץ ובגידה בבן ובבת הזוג כרומן אהבה מעורר השראה.

היכן ארגוני הנשים?

אך היכן אתן, ארגוני הנשים וארגוני הנשים הדתיות, היכן נעלמתן ומדוע נאלמתן? מדוע לא נשמע קולכן אל מול מעשה הנבלה הזה, אל מול מעשה בגידה שלא רק שנעשה, עוד נגלה לעין כל כדבר הראוי להתגאות בו, דבר הראוי לענות בו ולספר לכל? אין לכן פטור מחובת מחאה. אין לכן פטור מהוקעה ברורה של המעשה הזה, למען ייראו וייראו. היכן אתם, רבני ישראל, כיצד לא תזעקו נגד דבר הנבלה שנעשה בישראל, בפרהסיא ולעיני כל?

ואתה, כבוד שר השיכון, איך לא תבוש? לא די שמעלת באמון ועשית מה שעשית, לא די שלא הסתרת את הדבר והתביישת בו, תחת אשרי נשוי פשע כסוי חטאה, מלאך לבך לספר על כך בשער בת רבים. צר לי עליך השר אלקין. איני רואה כיצד תוכל עוד לייצג את הציונות הדתית ואת דרכה, כי דרכך אינה דרכנו.

אינני יודע כיצד תוכל להמשיך לזעוק יומם וליל נגד נתניהו, כיצד תוכל להציג עצמך כאיש ישר דרך כאשר לא די שאינך מכה על חטא, לא די שלא לבשת שחורים, עוד אתה גאה בעיוות ובעוול, מצטלם ומספר על כך לעיני כל.

בעולם נורמלי היית לפחות מתנצל, בעולם שפוי היית מתפטר. בעולם לא מעוות לפחות היית מונע את הפרסום. אבל כנראה אורות הפלשים של התקשורת סנוורו את עיניך ושבשו את דעתך כשיכור שכל העולם דומה עליו כמישור, ובאמת אולי הגיע הזמן שסוף סוף תתעורר.

הרב הרב איתמר סג"ל הוא איש חינוך ופובליציסט, סגן עורך השבועון 'עולם קטן'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
28 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הכל כמובן ללא...
דוד המלך בדורו ואלקין בדורו... | 12-07-2021 18:15
הכל כמובן ללא קשר לפוזיציה הפוליטית של הכותב....כמובן גם את ביבי שהצהיר בתקשורת שנאף עם אשת איש - הכותב מגנה בכל פה....
קראתי את הכתבה...
ציפי | 15-07-2021 13:54
קראתי את הכתבה בעיתון של המדינה על מעללי השר ורעייתו ונדהמתי. חשבתי שהדברים יעוררו סערה גדולה.
אף אחד...
רון | 13-07-2021 14:07
אף אחד לא סחט את ביבי הוא העליל על דוד לוי (אבא של אורלי לוי המשרתת הנרצעת של הביביז ) שהוא סוחט אותו (ביבי הסביר שמרוקאים הם כולם אנשי עולם תחתון ) הסיבה האמיתית לפי פירסום מאוחר יותר הייתה למצב את ביבי שהיה חבר כנסת נטול נסיון כתאום של ביל קלינטון הנשיא האמריקני שפרשת מוניקה לוינסקי הייתה אז בכותרת
. ביבי...
ביבי, אות ומופת לעם ולמדינה | 13-07-2021 5:45
. ביבי התגרש פעמיים. מתנכר לבתו מנישואין קודמים ולנכדיו. דאג למכור צוללות אסטראטגיות למצרים כדי להעשיר את כיסו האישי, וגם מטוסי F35 למפרציות. נכון שרב עם אובמה על הדרך לפעול מול איראן, ושיכנע את טראמפ לצאת מההסכם - והיום איראן קרובה לפצצת גרעין יותר מתמיד. מה תוצאת המאזן ?
האלקין הלז התאהב במזכירתו זרק את אשתו המסכנה
אלקין נואף כלהלן | 13-07-2021 0:00
בולשביק כמו הסבא שלו. איש מטונף אלקין. יקחהו האופל אמן. האם בניו נולדו לפני נישואיו?
אלקין בוגד סדרתי
נעשה לו כהיתר | 12-07-2021 22:29
אגב, ביבי לא הרס 2 משפחות. ולא בגד לא בארץ ישראל ולא מכר את המדינה לערבים. הוא עמד 8 שנים בפני אובמה. ובפני כל העולם כנגד אירן
אל תגעו במשיחי
עמדין | 12-07-2021 20:04
אני קראתי לך בזוי בגלל שאתה ברמז בזית את משיח ה ,ולא היה דוד ראוי לאותו חטא אלא ללמד תשובה ליחיד,ן כל האומר דוד חטא אינו אלא טועה,וכדאי שתעיין ברבינו צדוק הכהן שמסביר ומוכיח שדוד היה משולל בחירה באותו העת,יהודי לא מדבר ככה מה השתגעת?יצאת מדעתך?אתה שולמית אלוני?שמעון פרס?
, ההתייחסות...
צדק צדק תרדוף | 12-07-2021 19:59
, ההתייחסות לנואף ביבי באה כדי להראות את צביעות הכותב, שעמדתו מושפעת מהשקפתו הפוליטית.
לאובססיית ביבי אין תרופה.
ל | 12-07-2021 19:43
השמש זורחת - ביבי ביבי, השמש שוקעת - ביבי ביבי, ההוא שותה, גם ביבי שותה, ההוא אוכל - גם ביבי אוכל. יש משהו שלא קשור לביבי? מה העניין להזכיר אותו בכל מקום. אתה זקוק לטיפול דחוף.
, אני...
הוא שלום ושמו שלום | 12-07-2021 19:41
, אני מבין שאתה מדבר מנסיון אישי....מעניין שאינך מבין כלל את הגישה שאומרת שניתן להתווכח ולהביע דיעה - אך אין צורך לחרף ולגדף. עניין זה חשוב לא פחות משאלת הניאוף של אלקין או ביבי.
לייקוב הדין
עמדין | 12-07-2021 19:23
לפי רמת הערכים שאתה מייצג אני מרחם על אשתך ,חשוב מאוד שתפקח עין בכל פעם שאתה נעדר מהבית,אני במקומה לא הייתי רגוע כלל וכלל
, בזוי...
ייקוב הדין | 12-07-2021 19:14
, בזוי תקרא למי שאתה רואה במראה. אתה יכול להתווכח כאוות נפשך, להביא טיעונים ולשכנע. אין צורך להשתמש במילים בוטות. כחרדי אתה גם יודע מה משמעות תשעת הימים שלפני תשעה באב - ומותר לך להוריד את הטון, בכל יום ובעיקר בימים אלה. אלקין לא הפך את מעשהו לאידיאולוגיה. מי שקרא את הכתבה הבין שאלקין ואשתו התראיינו על חייהם, בעיקר על ההפגנות שחוו לאחר שאלקין פרש מהליכוד. בין היתר נשאלו על תחילת מערכת יחסיהם. הם לא התפתלו אלא סיפרו את הדברים כהווייתם. הדבר העיקרי שעלה מדבריהם הוא שהם הקימו משפחה אוהבת - וזה הדבר החשוב. אין כאן שום המלצה לנהוג כך או אחרת, אלא סיפור הדברים כפי שקרו, סיפור שידוע ברבים ולא היה סוד כבר שנים.
הבנת הנקרא
עמדין | 12-07-2021 18:54
כנראה שמגיב בזוי זה אינו יודע לעשות תרגילי חשיבה פשוטים,אז אני ייתן לך שיעור עזר,ביבי הודה בתקשורת לאחר שמאפיב מסוימת עשו הסרטה והו נאלץ להודות בנפילתו,הוא לא התגאה בכך וביקש סליחה,כאן מדובר בבן אדם שמתגאה בחטאיו ורואה בהם אידאולוגיה ורץ מרצונו בלא שום כורח ךפרסם את חטאיו ובארמית חציף עלי מאן דמפרסם חטאיה
2
הכלה
עמדין | 12-07-2021 18:15
הגות הרב קוק זה מקוה טהרה לכל החטאים העוונות והפשעים,בצביעות של הגות מעוותת זו הכל ניתן להכלה ,ישנו רק חטא אחד שהגות זו אינה מכילה ,וזה אנשים ששקועים בתלמודם ואינם עובדים,על זה ורק על זה איו סליחה ,אין מחילה ,ואין כפרה
3
אתה סוגד לנואף...
רון | 12-07-2021 18:55
אתה סוגד לנואף סדרתי שבגד בשלוש נשותיו, שבנו אליל החרדלים הולך למועדוני זימה ברכב שרד ומסרסר תמורת 400 שקל כסף בבת זוגו. פתאום נזכרת שניאוף אסור? האם יש סיכוי שתתנער מהסגידה לביבי הנואף?
ביבי התראיין...
רון | 13-07-2021 14:04
ביבי התראיין בטלויזיה וסיפר לכל האומה על הבגידה המחפירה שלו בשרה (שדירדרה אותה למצב פסיכוטי שממנו מעולם לא התאוששה ) התירוץ היה שדוד לוי (אבא של אורלי לוי, נו אתם יודעים המרוקאי האלים שלא כמו ביבי האירופאי ) סוחט אותו בקלטת שלא הייתה ולא נבראה. ההסבר לחשיפה הוא להדמות לביל קלינטון שהתפרסם בפרשת מוניקה לוינסקי (יועץ התקשורת של ביבי החליט למצב אותו כתאום הישראלי של הנשיא האמריקני בזמן שהיה ח''כ טירון עם אפס ניסיון
1. זה...
איתן | 12-07-2021 21:00
1. זה שביבי גם חטא זה לא תירוץ, מי שטוען שהוא נוכל ורוצה להחליף אותו, לא יכול להיות נוכל כמוהו. 2. ביבי לא התראיין וסיפר *בגאווה* כיצד הוא בגד
לרון היקר
אחד העם | 12-07-2021 19:19
חלילה חלילה לסגוד לביבי שקופה של שרצים מאחריו,היהדות נגד סגידה בכלל אפילו לאנשים צדיקים וחסידים קל וחמר לאנשים כמו ביבי,אבל חשוב שתבין יש כלל בהלכות טהרה המחובר לטהור טהור והמחובר לטמא טמא, ביבי מחובר לפחות לאנשים שדוגלים בעבודת ה ויראת שמים ,ואילו הדתיים לאומיים בממשל החדש מנסים בכל כוחם למצוא חן בעיני תנועות שכל ישעם וכל חפצם להרבות זימה וניאוף
4
אתרוג פלא
איש ימיני | 12-07-2021 18:58
להבדיל, כמו שהמתגייר כתינוק שנולד. כל הממיר דתו לדת השמאל דינו כאתרוג פלא שלא יפסל לעולם. וכל אשר חטא ויחטא תמיד ימחל.
5
כם נשים דתיות...
יופי יופי | 12-07-2021 20:19
כם נשים דתיות יודעות שהאהבה תנצח . למה לא ?
ראש בטטה
עמדין | 12-07-2021 20:40
כבר אמר החזון איש ,מה שאצל חילונים, סליחה אצל דתיים לאומיים, זה אהבה אצלנו זה כרת
6
אין מילים רק...
אורי | 12-07-2021 20:28
אין מילים רק צער
נכון מאוד
עמדין | 12-07-2021 20:42
והמשכיל בעת ההיא ידום,ייתן בעפר פיהו אולי יש תקווה
7
מה הקשר לארגוני הנשי
הקשר הנשי | 12-07-2021 21:15
האם ניאוף קשור לאירגוני הנשים בלבד או שהניאוף פחות מטריד מקיומים של אירגוני נשים?
וואטאבאוטיזם טהור
אני | 13-07-2021 10:33
התחמקות מטיעון בטענה שאבל ההוא ...
הבנת נכון
עמדין | 12-07-2021 23:06
כנראה שיש קשר ביו תופעת הניאוף לארגוני הנשים ובין שניהם לקרן החדשה ולימינה
8
מילים כדורבנות איתמר...
אבי | 12-07-2021 21:48
מילים כדורבנות איתמר
9
כמתעבת פמיניסטיות ידועה אומר שהבעיה לא אצלן
רונית לוי | 13-07-2021 14:41
ארגוני נשים לא דואגות לנשים הן חבורה של פוליטיקאיות ולא יותר. הבעיה היא בציבור הדתי לאומי עצמו שהולך ומפנים את ערכי הפרוגרסיבים והתרבות המערבית יותר ויותר בשנים האחרונות. תחפש את התשובה שם כב' הרב.