אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ימי בין המצרים הם לא ימים של גלגול עיניים

באותה מסגרת של הנדסת תודעה מצד השמאל, ימי שלשת-השבועות, בהם אנו זוכרים את חורבן בתי המקדש, הפכו לימי נבואת-זעם קודרת על סופה של מדינת ישראל הממשמש ובא. זה ממש לא המצב

ימי בין המצרים הם לא ימים של גלגול עיניים
  (צילום אילוסטרציה: תומר נויברג/פלאש90)

שנאת חינם בשירות השמאל

ניתן לומר הרבה דברים על אחינו השמאלנים אבל הם בהחלט יודעים להנדס תודעה. השיטה היא מתוחכמת: לקחת מאורעות לאומיים ולצקת בהם תוכן הפוך מכוונתם המקורית:

יום הזיכרון לשואה לגבורה למשל הפך ליום 'זיהוי תהליכי גזענות בחברה הישראלית'; יום הכיפורים מצוין כיום של בכי ונהי על מלחמת יום-כיפור ומוסר נוקב ש'חייבים שלום בכל מחיר'. באותה מסגרת הונדסו ימי שלשת-השבועות, בהם אנו זוכרים את חורבן בתי המקדש, לימי נבואת-זעם קודרת על סופה של מדינת ישראל הממשמש ובא.

עוד באותו נושא

שנאת חינם: מחורבן הבית ועד לדור הטיקטוק


3

לוותר על הכל בשביל 'אהבת חינם'

תמצית התיאוריה היא כדלקמן:

א.         מדינת ישראל עומדת על סף תהום, וכדוגמת העבר מאוימת ביטחונית בידי כוחות אדירים כאימפריות הבבלית והרומאית. בשנים האחרונות גם התווסף טוויסט מיסטי: מכיוון שמדינת ישראל נמצאת בשנות השבעים לעצמאותה המתחדשת, הדבר מזכיר את מלכות חשמונאי שהחלה להתפורר לאחר 70 שנות עצמאות.

ב.         החברה הישראלית היא מושחתת מיסודה ומלאת עוול ורשע. אנו מתעמרים באופן שיטתי ואכזרי בחלשים בחברה היהודית ו'בגרים-התושבים' (האוכלוסייה הערבית והעובדים הזרים).

ג.          המתחים בחברה הישראלית בימינו הם כדוגמת שנאת החינם שהייתה בסוף ימי בית שני. אנו מסוכסכים ושבטיים ללא תקנה; וכדוגמת העבר, הדבר מעיד על חברה מנוונת שקריסתה היא רק עניין של זמן.

המסקנות מכל האמור לעיל הן: ראשית, יש לוותר על נכסים טריטוריאליים ולהיכנע לתכתיבים וללחצים בינלאומיים; שנית, יש להשקיע את המשאבים הכספיים של המדינה רק בדאגה לזכויות הפרט ובכלכלה סוציאליסטית; והמסקנה החשובה ביותר – צריך לטשטש את כל סממני הזהות היהודית ולהתמקד במכנה המשותף הנמוך של 'מדינת כל אזרחיה', היינו בצרכי החיים הבסיסיים: קיום כלכלי, חופש פרטי ובידור להמונים.

 

לא נעים להרוס את חגיגת המסכנות והייאוש, ולא יפה לקחת מאנשים את האשליה שהם על תקן הנביא ירמיהו; אבל כדאי להעמיד דברים על דיוקם:

א.         מדינת ישראל היא אימפריה אזורית ואינה נמצאת באיום קיומי משום צבא בסדר גודל רומאי או בבלי. אנו מוקפים במדינות ערב כושלות ובארגוני טרור קיקיוניים. אין מה להיתפס לשאננות אבל גם אין מה לפחד. הפערים הצבאיים, הטכנולוגיים והאנושיים בינינו לבין אותם שמאיימים עלינו הם אדירים ורק הולכים וגדלים; ב"ה.

ב.         העם היהודי נמצא כעת במצב הכלכלי הטוב ביותר בתולדותיו. רמת החיים במדינת ישראל היא בין הגבוהות בעולם וכולם נהנים מכך. הפערים החברתיים – שהם תוצר בלתי נמנע של הטבע האנושי – הולכים ומצטמצמים ככל שהכלכלה מתחזקת. מדינת ישראל היא אימפריה של צדקה. החסד והעזרה ההדדית הם ערכים עליונים בחברה הישראלית, וניכרים בימי שגרה ועוד יותר בימי חירום; תודה לא-ל.

ג.          'שנאת חינם' מהווה איום ממשי על חברה בעת שמצויים בתוכה כוחות שקולים (!) שמסוכסכים ביניהם. המצב כיום הוא שרוב מוחלט של הציבור היהודי במדינת ישראל הוא בעל מכנה משותף חזק של מסורתיות ולאומיות. ישנו ציבור קטן וכוחני, דומיננטי בתקשורת, באקדמיה ובמשפט, שמנסה להציג מיצג שווא של מדינה מפולגת העומדת על סף תהום כדי להעניק משקל לדעותיו בלי פרופורציה לגודלו. יתרה מזאת, אין פה שום שנאה ובטח לא בחינם; הרוב הלאומי והמסורתי אינו שונא את המיעוט אלא מבקר אותו – ובצדק – על הנזק האדיר שהוא גורם למדינה; ואזי המיעוט זועק 'הסתה' ו'שנאת חינם', במקום להתמודד עם הטענות.

ימי בין המצרים הם לא ימים של גלגול עיניים

המסקנה המרכזית מימי שלשת השבועות אינה גלגול עיניים מיוסר כלפי השמים; אלו אינם ימים של ייאוש אלא של תקווה. בתקופה זו יש לכאוב וללמוד מה חסר לנו כיום כשאין בית מקדש – ואלה הן רוחניות וקרבת אלוקים (שבמצבן השלם גם מביאות לחברה מתוקנת). בימים הללו יש להרבות בחיזוק המסורת היהודית שכוללת בתוכה אהבת חינם לכל כוח חיובי, וביקורת נוקבת כלפי כוחות שליליים. אל חשש, אנו לא הולכים לקראת חורבן בית שלישי אלא לקראת עתיד מזהיר מבחינה ביטחונית, כלכלית, דמוגרפית ותרבותית; כלשון הנביא: "צום הרביעי וצום החמישי וצום השביעי וצום העשירי יהיה לבית יהודה לששון ולשמחה ולמועדים טובים" (זכריה ח, יט).

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הכותב עובר מקיצוניות אחת לשנייה. לא השתכנעתי
יואב | 04-07-2021 0:31
הכותב הנכבד עובר מקיצוניות אחת לקיצוניות שנייה. לא השתכנעתי.
2
בימי בית שני...
ימין מחריב | 04-07-2021 2:04
בימי בית שני המשיכו להתאבל על הבית הראשון. מאות שנים עמד הבית השני בעצמאות ותחת שילטון זר. כולם היו בטוחים שיעמוד לנצח. אבל כאשר היה קשה והריבונות לא הייתה שלמה הימין החזק של אז פתח במרד הגדול והביא לחורבן בית המקדש אבל לא לחורבן הבית הלאומי. רבי יוחנן בן זכאי השמאלני ברח לצפת. הימין החזק לא ברח ו-63 שנים לאחר חורבן בית המקדש שוב פתח במרד כדי להשיג ריבונות. בר כוכבא הפסיד והבית הלאומי נחרב. המסקנה המרכזית של ימי שלושת השבועות היא שימין לאומי קיצוני הוא האסון של העם הזה. השמאל הוא הרוח של העם היהודי.
השמאלני ברח...
תיקון | 04-07-2021 7:29
השמאלני ברח ליבנה (לא לצפת)
3
להרבות בשנאה זה המסר?
חציל סגול | 04-07-2021 7:20
יש יום בשנה שאתה לא מפיץ שנאה כלפי אחיך הסמאלניים?
4
מאמר צבוע, בכייני ובעיקר חמוץ ופלגני
וגם לקרוא לשמאלנים א | 04-07-2021 8:08
וגם לקרוא לשמאלנים אחינו ואז לשפוך עליהם רפש - אפילו מוצדק - זה ככ מגזרי
5
סוף סוף מישהו אומר את זה
רם | 04-07-2021 8:17
חלאס עם החמוצים של שמאל
6
מגלגל עיניים למרומים...
מעצמה איזורית .... והמציאות ... | 04-07-2021 8:43
מגלגל עיניים למרומים הוא הרב הלא כל כך נכבד ... ישראל היא לא מעצמה , כדאי שיזכור שמי שמספק לישראל את טילי הירוט של כיפת ברזל היא ארהב , והם גם מי שמספקים לנו את החימוש החכם למטוסי ה F-35 שגם אותם הם יצרו ... לגבי שאר השטויות שכתב , נראה לי מיותר אפילו להתאמץ להפריך ובכל זאת כדאי שיזכור שכל אזרח רביעי במדינה עני ... וזה כי מצבנו הכלכלי לא היה יותר טוב מעולם ... איזה אידיוט ...
7
1) הליכוד ולא...
ערן | 05-07-2021 2:10
1) הליכוד ולא מעט מהמגזר הדתי מסיטים באופן קבוע נגד ציבור עצום של אזרחי ישראל שהם כלל לא מיעוט! 2) תגיד לי אתה איך היית מרגיש כהורה שכול שאיבד את בנו בשדה הקרב למענך כשקוראים לך אנארכיסט שמאלן בוגדן??? ואיך מרגיש חייל אנארכיסט שמאלן בוגדן שבהווה מגן על חייך בשדה הקרב??? כפויי טובה ראויים הם לעונשים הכי קשים! וזאת ודאי תדע כשהמשיח יגיח ויוריד לכולם את המסיכות ואז נדע מיהו היהודי האמיתי באמת תינוק שנולד חילוני עם לב זהב שמקריב את חייו למענך או חרדי ששונא את כל מי שנולד למציאות שונה ולא מצא עדיין את האמונה השלימה בקבה??? לפי דעתי המון חילונים קדושים יש בארצנו ולא פחות מהחרדים שאצל הרבה מהם האמונה חלשה כי הם קיבלו אותה בירושה(אילוף,חינוך) לאדם חילוני שחוזר בתשובה(לא לכולם) יש פוטנציאל להתקרב לקבה בעוצמה הרבה יותר גבוהה מאשר לחרדי שנולד ככזה ולא יודע להעריך את השינוי שבמעבר מהחושך לאור הגדול! אם לא היה רע בעולם לא הייתה לנו אינדיקציה להעריך את הטוב וכשאדם בחייו זוכה לחוות את החושך והאור וחי על כל המנעד הוא מרגיש ומעריך יותר עמוק.
8
מאמר נפלא ואופטימי.כמו תמיד הרב לונדין חד
ידידיה | 05-07-2021 20:48
ולגבי כל השמאלנים בתגובות שמתעצבנים - מצויין. זה רק מראה כמה זה פגע בנקודה. תבינו את זה: אתם שייכים לעבר, ועוד מעט ממשלת השקר שלכם תיפול, ותמשיכו בתפקיד שלכם לשנוא ולנבוח. אנחנו ננצח
אגב אני...
ערן | 06-07-2021 23:33
אגב אני לא שמאלן ולא איש ימין ולא מתפשר ומנציח את הרע במיעוטו אני יושב אך ורק במרכז ולא מרכז של כנסת ישראל ושיטת ממשל כמו שיש לנו אלא מרכז של מלכות שמיים! ואני גם חילוני שמאמין באלוקים ושואף להתקרב עוד ועוד וממקומי אני מסתכל ימינה ושמאלה ומאמין שהצד הימני מסוכן מאוד להמשך קיומנו במדינה וזה לא שאני מבסוט מהממשלה הנוכחית אבל ביבי והחכים הימניים והחרדים על בטוח לא עושים עבודתם לשם שמיים! הם מסוכנים לנו ובמצב כזה עדיף שילטון צבאי.
9
רק מהתגובות של...
אור | 06-07-2021 14:30
רק מהתגובות של השמאל רואים עד כמה הם לא מבינים מה זה שנאה. ועוד כמה הם שונאים את מי שלא חושב כמוהם. נראה לי שזה דבר ברור לכל בר דעת, שאם לא מסכימים לא אומר ששונאים. אתם אפילו לא מוכנים להבין שיש אנשים שחושבים אחרת ממכם, ומנסים לקדם את דעתם במדינה. תנסו לקרוא שוב את המאמר רק בלי שנאה..