אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נבחרו שלושת חברי ועדת החקירה של האסון במירון

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות מינתה את קודמתה בתפקיד, מרים נאור ליו"ר ועדת החקירה לבדיקת האסון במירון. יחד איתה יכהנו ראש עיריית בני ברק לשעבר ואלוף פיקוד הדרום לשעבר

נבחרו שלושת חברי ועדת החקירה של האסון במירון
  חיות עם חברי ועדת נאור (דוברות הרשות השופטת)

57 יום אחרי האסון במירון, ממנה היום נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, את חברי ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת האסון.

בראש הוועדה תעמוד הנשיאה בדמוס מרים נאור, לצדה יכהנו מרדכי קרליץ ראש עיריית בני לשעבר והאלוף במילואים שלמה ינאי ששימש אלוף פיקוד דרום.

בדברי המינוי אמרה חיות: "באסון מירון מצאו את מותם 45 בני אדם ונפצעו למעלה מ-150. כולם באו במצוות אמונתם להילולת רשב"י, המתקיימת מדי שנה בל"ג בעומר – והאסון שאירע טלטל בכאב גדול את כולנו.

עוד באותו נושא

מה המשמעות של ועדת חקירה ממלכתית?


14

הדוחק באסון בהר מירון. שימוש לפי סעיף 27א

חיות עם חברי ועדת נאור (דוברות הרשות השופטת)

החלטת הממשלה מיום 20.6.2021 בדבר הקמת ועדת חקירה ממלכתית קובעת כי האסון שהתרחש, לרבות הסיכונים הקיימים באירועים דומים, הוא נושא בעל חשיבות ציבורית חיונית הטעון בירור. כמו כן נקבע בהחלטת הממשלה כי הוועדה תמליץ על הדרך הנכונה לעריכת אירועים המוניים. זאת, בעיקר במקומות פולחן דתיים, ובפרט לגבי השינויים הנדרשים באתר הילולת ל"ג בעומר בהר מירון ובתשתיותיו, לצורך בטיחות קיום אירועים בו בעתיד.

בהתחשב בגודל האסון, וברגישות הסוגיות הטעונות בירור, בחרתי להעמיד בראש הוועדה את נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור, ולצדה יכהנו, כאמור, מרדכי קרליץ והאלוף במילואים שלמה ינאי.

הנשיאה בדימוס נאור היא עתירת ניסיון וידע שיפוטי. היא כיהנה לאורך שנים בכל ערכאות השיפוט ודנה בתיקים מן המורכבים ביותר שידעה המדינה.

הרב קרליץ כיהן בעבר כראש עיריית בני ברק ולוֹ ידע רב וניסיון מעשי בתחומי התכנון והבניה. הוא שימש בעבר כחבר ועדת טל לגיבוש ההסדר הראוי בנושא גיוס בני ישיבות לצה"ל, ולוֹ בקיאות רבה בהוויה הדתית הנוגעת להילולת רשב"י.

האלוף ינאי שימש כאלוף פיקוד הדרום וכראש אגף התכנון במטכ"ל, והוא עתיר ידע וניסיון בתחומי הלוגיסטיקה והתכנון. מאז שפרש מצה״ל עוסק האלוף ינאי בניהול חברות מובילות במשק. כמו כן הוא משמש כיושב ראש עמותת על"ם – עמותה לנוער במצבי סיכון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מה זה החבר...
בדיחה חבר מביא חבר ימי מפאי חוזרים | 27-06-2021 10:43
מה זה החבר מביא חבר הזה? נאור שתשב בפנסיה ותהנה מנכדיה אם יש כאלו. עכשיו שזו נאור ברור שאובייקטיביות תהיה מאוד סובייקטיבית. המדינה היא של כולנו להזכירכם זה לא משרות לאנש
, יש...
מנהל מחלקה סגורה ג | 28-06-2021 6:00
, יש חולי נפש גם בחברה הדתית. בעיקר כאלה שעברו התעללות מינית קשה כמו המדביר/ המטמין/ הקובר/ השוחט. הוא נאנס בכלא ויצא משובש. טעון טיפול דחוף.
כמה זוהמה...
אלי | 27-06-2021 21:55
כמה זוהמה יש בחברה הדתית. לא למדו כלום מחורבן בית שני.
בן של...
מרדים ומפנה זבל לבן | 27-06-2021 17:43
בן של כלבים תגיע הירדמתי את ההורים הארורים שלך האבא הזבל היה סוחר סמים,והאימא כלבה נערת ליווי כל דיכפין היה טוחן אותה, אתה צריך לחפש מי האבא הארור שלך הביולוגי,וכרגע מפנים את הגופות לקירור, עד לסיום חפירה של הבור ליד היריה, שם הם הם יהיו בתוך הבור עים הזבלים השמאלנים,נגיע אליך בן של שרמוטה,
, הופה....רק...
מנהל מחלקה סגורה ג | 27-06-2021 12:55
, הופה....רק השתחררת מהמחלקה הסגורה וכבר אתה משתולל. התחייבת לקחת את התרופות - אבל כנראה שאתה מטומטם מדי מכדי להבין את נחיצותן. לאחר ההתעללות המינית שעברת הצלחנו לייצב את מצבך, ועכשיו הכל יורד לטמיון. שוב אתה אדם בודד, מקנא במצליחים ושונא את העולם. תחזור למיון, ברגע שתראה להם מה אתה כותב- יקבלו אותך בלי תור.
שמאלנים ארורים,או...
מרדים ומדביר שמאלנים ארורים | 27-06-2021 12:44
שמאלנים ארורים,או הומואים מיתרוממים,או לסביות,או טרנסים ללא הפסקה,או מוצצים לערבים, אלה הם השמאלנים הארורים שאתם וכל הזבל הזקנים שבראשם יושבת החיה הארורה בקרוב תהיו פגרים כמו צבא ארם בימי המלך חזקיה,כל הזבל השמאלני ללא יוצא מהכלל כולל הילדים תינוקות והורים ואחים,עד שננקה את ארץ הקודש,
, נשמח...
טול קיסם....טול קורה.... וכו' | 27-06-2021 12:38
, נשמח לקבל דוגמאות לרמה הנמוכה של התגובה, להתלהמות ולשפה אלימה. המונח ביביסטים מתאר קבוצת אנשים שתוקפת כל דבר שנעשה על ידי הממשלה או המערכות הממלכתיות, ללא קשר לטיבו, לאופיו או לנחיצותו. הכל מתוך נאמנות ראויה לציון, אבל עיוורת לחלוטין, למנהיג ביבי. אגב, לא פעם נעשה על ידי קבוצה זו שימוש בקללות ובגידופים, בשפת ביבים ובטיעונים לא מנומקים ולא קשורים לעובדות. אז כמו שנאמר : על ראש הגנב בוער הכובע...
. ראשית, נשמח...
סדר בדברים | 27-06-2021 12:32
. ראשית, נשמח לדעת ממך איך בגצ קשור לבניית הטריבונות באופן רשלני ולהכנסת אנשים בכמות בלתי נסבלת לתוך האתר. ואגב, אם אין רשיון - ולא חשובה הסיבה - לא מפעילים את האתר. לא מי שלא נתן רשיון אשם - אלא מי שהפעיל ללא רשיון. שנית, לא בגצ הוא החוקר אלא ועדה בראשות שופטת בדימוס ובה חברים עוד שני אנשים ערכיים ומנוסים.
לבגצ יש...
בגצ יש לו חלק במחדל זה לתת לחתול לשמור יל השמנת/ מחדלים שלהם עצמם | 27-06-2021 11:49
לבגצ יש חלק באי מתן אישורים והמחדל שם לפני שרצים להשמיץ, אולי עדיף לבדוק עובדות
מצחיק שביביסטים גורם...
ההתלהמות להגיד ביביבט גורם לכם להרגיש עליונות בתכלס זה מעיד על הרמה הנמוכה שלכם | 27-06-2021 11:46
מצחיק שביביסטים גורם לכם להרגיש תחושת עליונות זה מעיד על הרמה הנמוכה שלכם יש לכם שפה מתלהמת ואלימה
, מי...
ביביסטים, שבו בשקט. תנו כבר לנשום אוויר צח במדינה הזו. | 27-06-2021 11:19
, מי הביא את מי ??? בראש הוועדה אמור לעמוד שופט, אותו ממנה נשיאת בית המשפט העליון. בנוסף לשופטת נאור מונה מי שהיה ראש עירית בני ברק ומונה אלוף לשעבר בצבא. וועדה מאוזנת, שקולה ורצינית. למה תמיד לתקוף ולבזות ? מספיק כבר עם שיח השינאה והביזוי.
נפל ...
אולי קודם תקרא היטב את הכתבה לפני שמציף בסיסמאות של ביביסטים | 27-06-2021 11:03
נפל
2
מאחל להם שיצטרפו...
מדביר | 27-06-2021 12:40
מאחל להם שיצטרפו לרשימת הניפטרים הם וכולל החיה המזוהמת עים גנץ הארור,שבקרוב שבץ מוחין לדראון עולם
כמה אני...
אלי | 27-06-2021 21:53
כמה אני אוהב לראות איך הדתיים מתנהגים בנועם ובשם האל.
3
וואי וואי כמה...
סתם הרהר | 27-06-2021 12:59
וואי וואי כמה ש'ס-ניקים הולכים לאבד ג'ובים. בנט בשבוע עשה מה שביבי לא עשה במשך חודש. יש לי תחושה שנראה בחודש מה שביבי לא הספיק בשנה. ובשנה מה שביבי לא יעשה בכל תקופת שירותו כראש ממשלה שמאלני בקואליציה ימנית-חרדית.
4
הנחקרת הראשונה מרים נאור
אילנה ספורטה | 07-10-2021 10:36
יושבת ראש הוועדה היא הנחקרת הראשונה שצריכה להיות כיוון שהיא הפקיעה בהחלטתה את האחריות הממשלתית מידיה והעבירה אותם לגורם פרטי ולידים בלתי מקצועיות