אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"החלטת בג"ץ – ניסיון נוסף לכרסם בחומות היהדות"

בארגון יד לאחים זעמו על פסיקת בג"ץ שביטלה את החלטת ועדת הכספים ואישרה ניכוי מס לעמותה מיסיונרית, כשלדבריהם "מדובר במגמה ברורה של הפיכת ישראל לאזור ללא זהות וסממן יהודים"

"החלטת בג"ץ - ניסיון נוסף לכרסם בחומות היהדות"
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

בהחלטה שערורייתית ומקוממת, בג"ץ ביטל אתמול (שלישי) החלטה קונצנזואלית של ועדת הכספים והחליט לאשר ניכוי מס מתרומות לעמותה מסיונרית.

מדובר בעמותה המיסיונרית של המכנים עצמם 'היהודים המשיחיים' ומסתתרים תחת השם המיתמם 'יחד רמת השרון'. בעבר הגישה העמותה בקשה לאישור עמותה לניכוי מס לתורמים (סעיף 46). בוועדת הכספים הוחלט פה אחד, על דעת חברי הקואליציה והאופוזיציה, שלא לאשר את הבקשה, למרות שרשות המיסים אישרה רשמית את הבקשה, משום שמדובר בעמותה הפועלת בדברים השרויים ב"מחלוקת ציבורית עמוקה". לאחר מספר הליכים בבתי משפט, החליטו אתמול שלושה שופטי בבג"ץ כי החלטת ועדת הכספים חרגה מסמכותה וכי העמותה תקבל את האישור בהסתמך על החלטת רשות המיסים.

עוד באותו נושא

האקטיביזם משתולל: בג"צ פסל עוד החלטה של הכנסת


20

בארגון הפעילים יד לאחים הגיבו לדברים בחומרה רבה. "שוב בג"ץ חושף את פרצופו האמיתי", נאמר בתגובת הארגון. "בג"ץ תוך התערבות בסמכויות הכנסת והממשלה הופך החלטה של ועדת הכספים שקבעה פה אחד". ביד לאחים הזכירו כי ההחלטה בוועדת הכספים התקבלה פה אחד: "כל סיעות השמאל, כולל יאיר לפיד, שבא לוועדה באופן מיוחד והצביע נגד מתן הטבת מס לארגון המסיונרי. אבל בג"ץ בשלו בהמשיכו את הקו הלוחמני שמגמתו הפיכת ישראל לאזור נטול כל זהות וסממן יהודי".

בהכרעתם המקוממת כותבים השופטים כי הם מאפשרים הטבת מס לארגון המסיונרי "מתוך שאיפה לקידום פלורליזם חברתי" ו"מגוון של תפיסות, לרבות במישור הדתי". מדובר, קובעת השופטת ש' ארז-ברק, בדבר "התלוי בהשקפת עולם". זאת למרות שבית המשפט ער לפעילות המסיונרית של יחד רמת השרון לפעול בקרב יהודים להמיר את דתם אך ממשיך לראות בארגון המסיונרי כ"פועלים למטרות ציבוריות".

ביד לאחים הצביעו על כך שבית המשפט העליון עצמו פסק בעבר בדברים כדורבנות נגד המיסיונרים המכנים עצמם 'היהודים המשיחיים'. כך, למשל, השופט ברנזון הטיח ביהודים המשיחיים (בג"ץ 467/75, ג'יימס מילטון ומ' פ' האטשינס נגד שר הפנים): "על ישועים הנחשבים ומקובלים כיהודים טרם שמענו. הדבר פשוט אינו מתקבל על הדעת. לפי כל מבחן שהוא, הלכתי-דתי או משפט חילוני, אין דבר כזה. שאלו נא יהודי ברחוב אם יתכן דבר כזה ותשובתו הוודאית תהיה: 'לא'. ידוע שישנה כת של אנשים שנולדו יהודים והפכו למאמינים בישו המשיח הקרויים 'עברים משיחיים'. הם כביכול רוצים לשמור על מוצאם היהודי, אבל היהדות הקיאה אותם ובקהל ישראל לא יבואו".

גם נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק, קבע בעבר כי מי שמאמין במשיחיותו של אותו האיש "ורואה באמונתו את האפקטיביות שבאמונותיו ועושה לה נפשות", "הרי הוא אדם המאמין בדת אחרת" וחרץ כי "נשללת יהדותו". ביד לאחים אמרו כי הדברים הללו, הברורים לכל ירא ושלם גם ללא סימוכין מבג"ץ, נקבעו כמסמרות גם בידי שופטיו בעבר וכרגע, באווירה השלטת המקעקעת הכל ומתכחשת לכל, בג"ץ מתנער גם מפסיקותיו שלו בנושאים שנחשבו עד כה לקונצנזוס בעם היהודי.

בד בבד פנו רבנים ואיש ציבור ליד לאחים על מנת לדון בדרכים נוספות למנוע את התפשטות פעילות עמותות מסיון הפועלת בקרב מגזרים רבים בערים השונות. בתקופה האחרונה חשים רבים כי פעילות המיסיון גוברת וכי יהודים רבים ותמימים יצרו עם אותם הארגונים קשר. "אין ספק", אמרו אותם אישי ציבור "כי האווירה בציבור בעקבות הקמת הממשלה החדשה, ממשלה שכל המגזרים החרדים, הדתיים והמסורתיים אינם מיוצגים בה, בג"ץ עלול להרחיב את פסקי הדין האנטי יהודיים הללו ויש להיערך לבאות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בית המחבלים ...
אלונה | 17-06-2021 0:02
בית המחבלים
2
בגץ =שטן ...
דידי | 17-06-2021 17:44
בגץ =שטן
3
החרדים הם הסרטן...
אבימלך | 18-06-2021 8:52
החרדים הם הסרטן של היהדות
4
יש ממשלת שינוי...
גבי | 20-06-2021 8:18
יש ממשלת שינוי בישראל עוקרי הדת חוגגים אנחנו בדרך לאיבוד הזהות היהודים בנט הנוכל הרפורמי מוביל את המהלך למדינה חילונית כמו שרוצים לפיד ליברמן מיכאלי הורוביץ גנץ וחבריהם הרשעים