אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שר הדתות הנכנס: "באנו לקדש שם שמיים"

בנאומו בטקס חילופי השרים, שר הדתות הנכנס מתן כהנא הבהיר: "אני רוצה שהמשרד הזה לא רק יהיה המשרד לשירותי דת אלא המשרד לענייני דת ומדינה. המטרה שלנו פה היא קידוש שם שמיים - לפי הפרמטר הזה אבחן את עצמי"

שר הדתות הנכנס: "באנו לקדש שם שמיים"

שר הדתות הנכנס מתן כהנא החל היום (שני) את תפקידו בטקס חילופי השרים במשרד לשירותי דת. בנאומו התייחס למעמד היהדות בציבור והמתיחות בנושאי דת ומדינה בציבור הישראלי כיום.

עוד באותו נושא

כהנא לח"כים החרדים: "התפללתם פעם במארב?"


168

"חשוב לי להגיד לכם עובדי המשרד, כל מי שמכיר אותי יודע שסוגיית דת מדינה תמיד העסיקה אותי. לכן תמיד רציתי להיות השר לשירותי דת" אמר. "המתח בין דת ומדינה הפך להיות הסיבה המשמעותית ביותר לקיטוב בחברה הישראלית ואת זה אני רוצה לשנות. היהדות צריכה להפוך מגורם מפלג לגורם מאחד".

"אני רוצה שהמשרד הזה לא רק יהיה רק המשרד לשירותי דת אלא המשרד לענייני דת ומדינה. מתוך המשרד הזה אני מקווה לסייע בהפגת המתח בסוגיה נפיצה זו" הבהיר. "לצערי לעיתים הממשק הראשון ואולי היחיד של רבים מאזרחי ישראל עם הדת הוא בשירותים שמעניק המשרד הזה. יש לנו יכולת להשפיע על האופן בו רבים מאזרחי ישראל ייפגשו עם הדת – ולכן אני מגדיר, המטרה שלנו פה היא קידוש שם שמיים. לפי הפרמטר הזה אבחן את עצמי וכך את כל העובדים – האם קדשנו שם שמיים או חלילה להפך".

"אני לא מתיימר לומר שאני מכיר את המשרד ולכן אני מקווה ללמוד ולהכיר אותו בתקופה הקרובה" הבהיר. "נערוך שינויי מדיניות אבל נעשה זאת יחד. אני רוצה שוב להודות לרב אביטן ולאחל לך הצלחה בהמשך הדרך. אני בטוח שתהיה לי עוד לעזר בהמשך הדרך. אני קורא לכולנו לזכור. באנו לקדש שם שמיים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אחרי הנאום במסית...
מילים לחא כיסוי | 14-06-2021 15:29
אחרי הנאום במסית והיהיר שלך אתמול , קידוש שם שמיים זה כנראה הדבר האחרון שתעשה
משרד הג'ובים
גדעון | 15-06-2021 22:08
בדיחת השנה. למשרד הדתות לא באים לקדש שם שמיים אלא לחלק ג'ובים לנאמנים.
חילול השם
מסעוד | 15-06-2021 17:27
עד עכשיו אתם עושים רק חילול השם. כי אומרים שהדתיים רמאים ושקרנים. בשביל כסאות מוכרים את כל העקרונות של הדתיים והימין. הבטחת הסדרת התיישבות הצעירה ביום הראשון. היום הראשון חלף ועימו עוד הבטחה חוללה.
אנחנו נראה איזה רוח מפקד יהיה לאברכי הכולל!
יפיתי | 15-06-2021 17:02
אנחנו נראה איזה רוח מפקד יהיה בהתנהלות לאברכי הכולל החרדלים/חרדים שהיום מי שנשארים שם הם באמת ממתים עצמם על התורה ולא יוצאים לעבוד בהייטק נעקוב לראות את מתן הקצבאות לאברכים היקרים אם חלילה לא יקצצו להם! מתן כהנא אתה אחראי על עולם התורה!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
מתן כהנא אתה...
חרדי גאה | 14-06-2021 16:32
מתן כהנא אתה קטן ושפל ששונא לומדי תורה ומתיר את דמם של לומדי התורה הקדושה ובני הישיבות. אולי סיימת מסכת בשיא קמפיין הבחירות אבל מעולם כנראה לא פתחת מסכת דרך ארץ…ילד מגודל ומחוצף זה מה שאתה. ובזכותך היום נתקפתי בפרץ של יראת שמים והוספתי הודיה לד' ברוך שלא עשני מזרוחניק. (ואני לא מתכוון חלילה לצדיקים של הציונות הדתית ומרכז הרב וכו' שהם ימין ד עושה חיל אלא אתה בנט והגברת הצבועה והמתחסדת ודומיכם – שימינם ימין שקר) אכן מר כהנא שמעתי אותך ונזכרתי בימי המפדל העליזים. מקום המדינה לא פיספסתם לשבת בשום ממשלת זדוו גם אם על הדרך מכרתם את כל התריג כי אצלכם הערך העליון זה רק כסף. ועם העיוורון והטמטום שלכם חטפתם מהשותפים שלכם יותר מכל מגזר אחר במדינה. וכנראה בזכות הנוכלות שלכם זה הולך לקרות שוב אי שם בשנה הקרובה. שכל תיאורית הגשרים שלכם מתפוצצים לכם בפנים פעם אחר פעם. ומידי פעם אתם לא יכולים לכלוא כבר את השנאה הרגילה שלכם לחרדים. והם גם חלק מהקבוצה שלך שרקי ועמית סגל ששמחים לאיד וסגל המנוול הפיל את ממשלת הימין הראשונה לפני שנתיים כשחשף את אבי גבאי. והפעם בכלל הגדלתם לעשות שהפכתם את הרב הגדול אצלכם את הרב דרוקמן לסמרטוט. וביזיתם על הדרך חלק נכבד מרבני המגזר טיפשים וחצופים. פעם ראשונה שפילגתם גם את הציבור שלכם שקבוצה גדולה של צדיקים מהציונות הדתית הלכה אתמול לכותל להתפלל שלא תוקם הממשלההרעה הזו. אתם קבוצה שמאוסה על 95% ממדינת ישראל אתה והנוכל מרעננה והלכלוכית המרשעת. אנחנו בוטחים בד' שלא יאונה לנו כל רע. ועליכם נאמר יתפרדו כל פועלי אוון בקרוב ממש. ואנחנו לא מפחדים ממך ודומיך כי על התקופה הזו נאמר כי לא יטוש ד עמו ונחלתו לא יעזוב. אולי תנסה לתקן את התדמית שלך כי באמת ובתמים עד אתמול באמת ובתמים הערכתי אותך כעוסק בצרכי ציבור באמונה וביושר. ואם אתה מאמין שאפשר לקלקל תאמין שאפשר לתקן. ולכל היפי נפש שכועסים למה תוקפים את הממשלה החדשה פשוט תציצו בהסכמים אפילו ברפרוף ותראו שזה הסכם מרושע שמחלל את ד ואת קדשי ישראל.
3
שקרנים לא יכולים...
ל. | 14-06-2021 17:46
שקרנים לא יכולים לקדש שם שמיים. בנט לא ראש הממשלה שלי.
4
בהצלחה אלוף (משנה)...
ימינה ה' עושה חיל . | 14-06-2021 18:31
בהצלחה אלוף (משנה) !
5
העת לקידוש השם
איש ישר | 14-06-2021 18:49
נסו לעשות קצת קידוש השם. קידוש השם אינו שהחילונים יאהבו אותך. קידוש השם זה שהשם יאהב אותך. (מהראל) לא לרמות את הבוחרים. לא לתת יד לתומכי האחים המוסלמים ושולחי חיילנו האהובים להאג. אני מציע להחליף את הממשלה.
6
ברכה גדולה. שס...
אלי | 14-06-2021 19:01
ברכה גדולה. שס נשלו את הציונות הדתית ממשרד הדתות. נלחמו מלחמת חורמה ברבני הציונות הדתית ובגדולי התורה שלנו. שס מתנכלים לרבנים, מ7נעים מינוי רבני ערים העיקר שלא ייבחר רב ציוני. מסיבה זו ברוב ערי הארץ לא מכהן רב עיר. שס השחיטו את משרד הדתות במינויים פוליטיים לא ראויים. עד עכשיו התנכלו לרבנים מכהנים, בני הציונות הדתית. הובילו לפיטורי הרהג שטרן בירושלים מנעו את מינוי הרהג כץ ברג נשלו את רב העיר שלומי הרהג אלחרר משכרו על מנת ללחוץ עליו שיפרוש פגעו ברב שלוש ועוד ועוד ועוד הגיע הזמן להחזיר את משרד הדתות לציונות הדתית. מתן כהנא אדם עניו וירא שמיים, מחובר לגדולי התורה וראשי הישיבות יעשה חיל בעה
כל כך צודק, ממש נכון. ברוב הארץ אין רבני ערים
גדי | 14-06-2021 21:43
בגלל שנאת חינם של שס לציונות הדתית אין רבני ערים ברוב הארץ בבחינת גם לי גם לך לא יהיה הם ממנים רק איפה שבטוחים בנצחונם
7
כהנא
מיהי | 14-06-2021 20:06
כנראה שהוא לא ירד לעומק המושג קידוש שם שמים. זה לא הולך עם שקרים ורמאות. יתכן שזה מסתדר עם התפיסה הרפורמית.....
8
שר חצוף ושותף...
לולי | 14-06-2021 21:27
שר חצוף ושותף לפשע וגניבת קולות
9
יושב עם מרץ...
יגור | 14-06-2021 22:00
יושב עם מרץ עבודה ערבים באותה ממשלה כשהוא בקושי מונית חברי כנסת . מצחיק מבייש טיפשי יתפרק ויפגע
10
מדבר שקר תרחק-לא תגנוב- לא תונו איש... נוכל
רוני | 15-06-2021 13:17
ב
11
אנשים טמאים עוכרי...
Xxxxx | 15-06-2021 14:30
אנשים טמאים עוכרי ישראל חבר כנסת ערבי מתפלל מעל דוכן הכנסת לאותו אלה ווכבר בשמו ערפו ראשי יהודים. בושה!!!