אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עשרות צוערי קורס קציני משמר הגבול ביקרו בישיבת חברון ובבית המדרש של חסידות בעלזא

כחלק מהפקת הלקחים לאירועי הקורונה, בימים אלו יש דגש רב על לימוד והכרה של הציבור החרדי בקרב לוחמי מג"ב. הלוחמים מסיירים בישיבות ובחצרות חסידים במטרה להכיר מקרוב את הציבור

עשרות צוערי מג"ב ביקרו בישיבת חברון של בעלזא
  צילום: דוברות המשטרה

בימים של קיטוב הולך וגובר ברחובות ישראל, מי שאמון על שמירת החוק ועומד בתווך בין הניצים השונים הם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב. השוטרים ולוחמי מג"ב מוצאים את עצמם בכל רגע באירוע אחר בו נידרש מענה ייחודי המותאם לסוג אוכלוסייה אחר.

עוד באותו נושא

זוהר ל'סרוגים': "סער פועל מנקמות אישית וילדותית"


8

כחלק מהפקת הלקחים לאותם אירועים שהיו בקורונה, בימים אלו מופנה דגש רב על לימוד והכרה של הציבור הדתי-חרדי בקרב השוטרים ולוחמי מג"ב. כחלק מהלימודים, הלוחמים מסיירים בישיבות ובחצרות חסידים במטרה להכיר מקרוב את הציבור החרדי לגווניו השונים, את אורחות חייו ואת הדינמיקה היומיומית של תלמידי הישיבות. בימים האחרונים התרכזו המפקדים בחסידות בעלזא ובישיבת חברון גבעת מרדכי בירושלים.

עשרות הלוחמים הגיעו לישיבת 'חברון'. הלוחמים צפו דקות ארוכות בחבורת הלומדים בבית המדרש, ולאחר מכן ירדו אל האולם ושם הצטרפו ללימוד בחברותות עם תלמידי הישיבה.

(צילום: דוברות המשטרה) 

הכניסה לדף הגמרא והליבון המעמיק של הסוגיות פתחו צוהר חדש בהבנת אורך החיים הדתי-חרדי למפקדים העתידים של מג"ב. רבים מהלוחמים נראו כאשר הם מתפלפלים וצוללים לעומקה של סוגיה עם תלמידי הישיבה שמצידם גם הם גילו סקרנות מהאורחים שנכנסו אל בית המדרש. המפגש היה בבית המדרש הגדול כאשר לוחמי מג"ב הגיעו איליו ונפעמו מול ההוד וההדר של בית המדרש. הלוחמים נפגשו במקום עם עסקנים בכירים מהחסידות והביקור כולו התאפשר לאחר קבלת האישורים המתאימים.

(צילום: דוברות המשטרה)

מפקד קורס ההשלמה של הצוערים, פקד נוריאל גבאי, אמר: "השם יתברך הוא זה המורה את הדרך הנכונה להולכים בה, אני רואה חשיבות עצומה במפגשים הללו סיכם פקד נוריאל את הביקורים תוך כדי הבטחה כי הם ימשכו ויעמיקו".

רב מג"ב, מפקח משנה אליעד בן דוד, שהיה מהוגי הביקורים והמפגשים, אמר: "אנחנו רואים עכשיו אחרת את הציבור החרדי, לראשונה הבנו כי העולם החרדי מגוון ומורכב ביותר ורק לימוד ומפגשים כאלו יכולים לטייב את עבודת השיטור מול הקהילה הדתית חרדית והורדה של מפלס החשדנות של הציבור הדתי חרדי מלוחמי מג"ב".

הלוחמים נחשפו למיוחדות של הציבור החסידי בארץ ובעולם ובדגש על חצר חסידות בעלזא. גם בישיבת חברון וגם בחסידות המארחים הדגישו את הנקודה כי הקהלים סרים למרותם ואינם משתתפים במאבקים ברחובה של עיר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו