אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אילן ישועה חושף: "פרשת בנט היא הראשונה שהופעל עלינו לחץ"

החקירה הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר - אילן ישועה, במסגרת תיק 4000, נמשכת היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. "פרשת בנט היא הראשונה שהופעל עלינו לחץ" - חושף ישועה

"נאסר עלי להעלות סקר המראה שבנט מתחזק"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

החקירה הנגדית של מנכ"ל וואלה! לשעבר – אילן ישועה, במסגרת תיק 4000, נמשכת היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים, על ידי סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד בעז בן צור. זהו היום ה-14 לחקירה הנגדית של ישועה, העד הראשון במשפט נתניהו.

עוד באותו נושא

רוטמן: ציפיתי שנתניהו יתנגד לרע"מ מהתחלה


19

הדיון הבוקר החל בהתייחסות למערכת הבחירות של שנת 2015, כשבן צור טוען כי רוב כלי התקשורת התגייסו למנוע את בחירתו של נתניהו לראשות הממשלה. בן צור הקרין קטע מריאיון של העיתונאי רביב דרוקר שהעיד כי הוא לא רצה שנתניהו ייבחר.

בן צור טען כי ישועה הראה שיש לנוני מוזס "אינטרסים כלכליים, יש קמפיין נגטיבי. לשיטתך, הוא מונע מאינטרסים כלכליים". ישועה מצידו השיב כי: "כן, הכלכלי והפוליטי משולב". בן צור מוסיף ומצטט מכתבה שיצאה סמוך לבחירות 2015, בה התראיין ישועה ואמר "ynet-ידיעות אחרונות שם את כל הז'יטונים על הסוס המפסיד". בן צור: "זו היתה התרשמות שלך?", ישועה השיב בחיוב, ובן צור המשיך: "אתה אומר שבחירות הקצינו את העניין הזה?".

אלוביץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

"כן, בהסתייגות אחת, אני מבין שבהמשך שואלים אותי על סיקור מוטה, הדברים קורים בתקשורת ויש גופים שהקצינו". השיב לו ישועה, והסביר: "אני חשבתי ש-ynet היה קיצוני ביחס לראש הממשלה. דברים מתערבבים אצלי בין מה שידעתי בזמן אמת ומה שגיליתי אחרי. היה אצלי ערן טיפנברון שאמר לי 'הלכנו נגד ראש הממשלה ואתם הייתם נגדו וצדקתם'. זה היה ברור שנוני לא בצד של שאול".

"מנעתי מינון להעלות סקר שמראה שבנט מתחזק"

"פרשת בנט הייתה הפרשה הראשונה שהופעל עלינו לחץ", חושף ישועה.

(צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

"זה התבטא שהיו מעבירים לנו סדרה של טקסטים, חלקם עלה, חלקם לא כי סירבנו להעלות את זה. שאול אומר לזאב 'אי אפשר לעשות יותר יותר מזה', זו הייתה התחושה הסובייקטיבית של שאול, וזה כששאול נתן גיבוי לעבודה שלנו. בתוך הדבר הזה להערכתי היו אז נגד בנט שבע-שמונה ידיעות. חוץ מזה שאול מנע ואני מנעתי מינון להעלות סקר שמראה שבנט מתחזק. את זה נאסר עלי להעלות. לקראת הסוף אמרתי להם שזה יעלה שציפי מתרסקת או שהעלנו את זה בידיעה שולית. כל מה שאני מנסה להגיד לך שזה ארבעה ימים".

בן צור מצידו, חזר לשאול על הסיקור של נאום הגרעין: "ראינו שתי ידיעות שעולות, מתוך 16 ידיעות שעסקו בנאום בקונגרס, 13 היו ידיעות שליליות. האם ידעת כמה כתבות פורסמו בעניין הגרעין? האם האופי ידוע לך?", ישועה השיב בשלילה. בן צור מסכם את השלב הזה בחקירה בטענה כי "לאדוני (ישועה) אין מושג מה היה באתר". וישועה השיב: "אני מסכים, לא עשיתי סטטיסטקיות וסקרים, הדבר היחיד שעשיתי זה ניהלתי, וכשפנו אלי טיפלתי". בן צור: "אני מסכים איתך, אתה נטול מושג, ואתה עד התביעה המרכזי בתיק הזה".

(צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

פרשת הבקבוקים

בן צור שואל את ישועה על הורדת האייטם של פרשת הבקבוקים של שרה נתניהו, ומצטט מתוך התכתבויות של ישועה בנושא: " 'לא כל כותרת ראוי לסיקור' – זה המשמעות של מותח את הגבול והחוקים, זוכר מה זה הבקבוקים?", פתח בן צור.

"הורדנו ידיעה. פרשת הבקבוקים". השיב ישועה. בן צור: "כשאתה אומר 'אני מותח גבול בבקבוקים', המשמעות שלא כל ניסיון לפרסם עניין אזוטרי. זה חורג ממרחב הלגיטימיות לשיטתך, נכון?" וישועה השיב: "האם העיתונות לפעמים מרושעת ונכנסת למקומות שהיא לא צריכה? כן. במקרה הזה זה לא היה בסדר שהורדנו את פרשת הבקבוקים".

בן צור (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בן צור עבר לדון על הסיקור של נאום נתניהו בקונגרס האמריקאי, ושאל לגבי הסיקור בוואלה! – שלושה חודשים לפני הבחירות. ישועה: זוכר שהייתה כתבה של אמיר תיבון, ביקשו לשנות, לדרדר את הכתבה מהר. בן צור: היתה כתישה 'וואלאית' לגבי הנאום, בשני גורמי תקשורת שעשו בדיקה אמפירית לגבי הסיקור של וואלה!, אחד זה אתר מידה ואחד זה העין השביעית, התוצאות דומות. סקרו 23 מאמרי דעה, 17 שליליים. אתה יודע כמה מאמרי דעה היו באותה תקופה לגבי ראש הממשלה? ישועה השיב בשלילה, והוסיף: "ההתייחסות שלי לסיקור אוהד ולא אוהד, היא התצהיר לגבי ההוראות שקיבלתי".

ישועה התחיל לפנות לטענות כי נוהל קמפיין נגד מני נפתלי, ולאחר משפטים קצרים בין האחד לשני, בן צור אז החל לקטוע את ישועה, והשופטת פרידמן-פלדמן העירה: "אם אדוני רוצה לשאול שאלות, שייתן לענות תשובות".

לו"ז שלב ההוכחות

קבוצת העדים הראשונה בתיק 4000 תכלול מלבד ישועה גם בכירים נוספים לשעבר בוואלה! וכן את עד המדינה שלמה פילבר, שהיה מקורב לנתניהו וכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת בתקופה הרלוונטית. החומרים שסיפק ישועה למשטרה הם אלו שהביאו לפתיחת התיק, בו נאשם נתניהו כי העניק הטבות רגולטוריות לבעלי האתר לשעבר בתמורה להטיית הסיקור באתר, ומיוחסות לו במסגרתו, לכאורה, עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
לא יאומן מה...
ביבי הביתה בשמחה רבה | 07-06-2021 18:47
לא יאומן מה עברנו בחמש שנים האלו שבנט יכל להיות מנהיג נערץ אלמלא המגלומן מבלפור שהשתלט על מפלגת הליכוד הלאומית ונתן מדיניות אוסלו פר-אקסלנס
אתה תומך...
מפנה גויים מטונפים כמוך | 10-06-2021 10:55
אתה תומך בגוי ארור שאימא שלוגויה יתומה שגדלה בבית של יהודים?ואבא שלו חצי יהודי מצד הסב,וחצי נורי מצד האימא,אז תישמע אתה יכול לקחת את גופתך,וגופת הגוי הארור בנט ימח שמו וזיכרו,בשעה 13:30 בספאר רמת גן יש שם בהמות,היפופותם שפוער את אחוריו ותיכנסו אתה והגוי הארור לאחוריים לתמיד, הבנתה טמבלול?
ברחותינו לבנט,שקד,כהנא,סער ואלקין
עיין היטב | 09-06-2021 8:01
אָרוּר אַתָּה בְּבֹאֶךָ וְאָרוּר אַתָּה בְּצֵאתֶךָ: (כ) יְשַׁלַּח יְדֹוָד בְּךָ אֶת הַמְּאֵרָה אֶת הַמְּהוּמָה וְאֶת הַמִּגְעֶרֶת בְּכָל מִשְׁלַח יָדְךָ אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה עַד הִשָּׁמֶדְךָ וְעַד אֲבָדְךָ מַהֵר מִפְּנֵי רֹעַ מַעֲלָלֶיךָ אֲשֶׁר עֲזַבְתָּנִי: (כא) יַדְבֵּק יְדֹוָד בְּךָ אֶת הַדָּבֶר עַד כַּלֹּתוֹ אֹתְךָ מֵעַל הָאֲדָמָה אֲשֶׁר אַתָּה בָא שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ: (כב) יַכְּכָה יְדֹוָד בַּשַּׁחֶפֶת וּבַקַּדַּחַת וּבַדַּלֶּקֶת וּבַחַרְחֻר וּבַחֶרֶב וּבַשִּׁדָּפוֹן וּבַיֵּרָקוֹן וּרְדָפוּךָ עַד אָבְדֶךָ: (כג) וְהָיוּ שָׁמֶיךָ אֲשֶׁר עַל רֹאשְׁךָ נְחשֶׁת וְהָאָרֶץ אֲשֶׁר תַּחְתֶּיךָ בַּרְזֶל: (כד) יִתֵּן יְדֹוָד אֶת מְטַר אַרְצְךָ אָבָק וְעָפָר מִן הַשָּׁמַיִם יֵרֵד עָלֶיךָ עַד הִשָּׁמְדָךְ: (כה) יִתֶּנְךָ יְדֹוָד נִגָּף לִפְנֵי אֹיְבֶיךָ בְּדֶרֶךְ אֶחָד תֵּצֵא אֵלָיו וּבְשִׁבְעָה דְרָכִים תָּנוּס לְפָנָיו וְהָיִיתָ לְזַעֲוָה לְכֹל מַמְלְכוֹת הָאָרֶץ: (כו) וְהָיְתָה נִבְלָתְךָ לְמַאֲכָל לְכָל עוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְבֶהֱמַת הָאָרֶץ וְאֵין מַחֲרִיד: (כז) יַכְּכָה יְדֹוָד בִּשְׁחִין מִצְרַיִם וּבַעְפֹלִים {וּבַטְּחורִים} וּבַגָּרָב וּבֶחָרֶס אֲשֶׁר לֹא תוּכַל לְהֵרָפֵא: (כח) יַכְּכָה יְדֹוָד בְּשִׁגָּעוֹן וּבְעִוָּרוֹן וּבְתִמְהוֹן לֵבָב: (כט) וְהָיִיתָ מְמַשֵּׁשׁ בַּצָּהֳרַיִם כַּאֲשֶׁר יְמַשֵּׁשׁ הָעִוֵּר בָּאֲפֵלָה וְלֹא תַצְלִיחַ אֶת דְּרָכֶיךָ וְהָיִיתָ אַךְ עָשׁוּק וְגָזוּל כָּל הַיָּמִים וְאֵין מוֹשִׁיעַ: (ל) אִשָּׁה תְאָרֵשׂ וְאִישׁ אַחֵר יִשְׁגָּלֶנָּה {יִשְׁכָּבֶנָּה} בַּיִת תִּבְנֶה וְלֹא תֵשֵׁב בּוֹ כֶּרֶם תִּטַּע וְלֹא תְחַלְּלֶנּוּ: (לא) שׁוֹרְךָ טָבוּחַ לְעֵינֶיךָ וְלֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ חֲמֹרְךָ גָּזוּל מִלְּפָנֶיךָ וְלֹא יָשׁוּב לָךְ צֹאנְךָ נְתֻנוֹת לְאֹיְבֶיךָ וְאֵין לְךָ מוֹשִׁיעַ: (לב) בָּנֶיךָ וּבְנֹתֶיךָ נְתֻנִים לְעַם אַחֵר וְעֵינֶיךָ רֹאוֹת וְכָלוֹת אֲלֵיהֶם כָּל הַיּוֹם וְאֵין לְאֵל יָדֶךָ: (לג) פְּרִי אַדְמָתְךָ וְכָל יְגִיעֲךָ יֹאכַל עַם אֲשֶׁר לֹא יָדָעְתָּ וְהָיִיתָ רַק עָשׁוּק וְרָצוּץ כָּל הַיָּמִים: (לד) וְהָיִיתָ מְשֻׁגָּע מִמַּרְאֵה עֵינֶיךָ אֲשֶׁר תִּרְאֶה: (לה) יַכְּכָה יְדֹוָד בִּשְׁחִין רָע עַל הַבִּרְכַּיִם וְעַל הַשֹּׁקַיִם אֲשֶׁר לֹא תוּכַל לְהֵרָפֵא מִכַּף רַגְלְךָ וְעַד קָדְקֳדֶךָ: (לו) יוֹלֵךְ יְדֹוָד אֹתְךָ וְאֶת מַלְכְּךָ אֲשֶׁר תָּקִים עָלֶיךָ אֶל גּוֹי אֲשֶׁר לֹא יָדַעְתָּ אַתָּה וַאֲבֹתֶיךָ וְעָבַדְתָּ שָּׁם אֱלֹהִים אֲחֵרִים עֵץ וָאָבֶן: (לז) וְהָיִיתָ לְשַׁמָּה לְמָשָׁל וְלִשְׁנִינָה בְּכֹל הָעַמִּים אֲשֶׁר יְנַהֶגְךָ יְדֹוָד שָׁמָּה: (לח) זֶרַע רַב תּוֹצִיא הַשָּׂדֶה וּמְעַט תֶּאֱסֹף כִּי יַחְסְלֶנּוּ הָאַרְבֶּה: