אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תפקיד הטלטלה הלאומית  | 3 פתרונות לכאוס במדינה

הטלטלה הלאומית האדירה שעוברת עלינו, היא בבחינת יציאה למדבר מטלטל, שנועד לשחרר את התפיסה הציבורית מדעות מיושנות ועקומות, ולרומם את האומה לעידן תפיסתי תרבותי ומעשי חדש

תפקיד הטלטלה הלאומית  | 3 פתרונות לכאוס במדינה
  (צילום: יוסי אלוני/ פלאש90; תמונה קטנה: עמנואל מימון)

הם ניסו לעשות לינץ' בבן שלי וחבריו. בנס, הבחורים ניצלו. ברוך השם. המשטרה הייתה על קו הטלפון משך כל האירוע, אבל לא עשתה דבר. לבסוף, איזה שוטר תנועה שעמד בצומת הקרובה, הבחין שהרכב עלה על אבן מדרכה. הזדעק למקום, ירה באוויר, ותם האירוע.

עוד באותו נושא

התפללו לרפואתו: אלעד ברזילי נפצע אנוש בלינץ' בעכו


12

יש לציינו לשבח, שהרי במקרים אחרים התקבלו עדויות על שוטרים שהסתתרו. במקרה אחד, הם נזהרו שלא להדליק את אורות הניידת, כדי שלא לבלוט לעין הפורעים. ישבו ברכבם בחשש גדול ולא עשו דבר. כשנשאלו השוטרים על דבר התנהגותם השערורייתית, השיבו שהם חוששים מהעמדה לדין, אפילו על ירי באוויר "שלא כראוי". ראו עד היכן הגיעו נזקי מערכת המשפט.

שירית אביטן הכהן באולפן חדשות 11 (באדיבות חדשות כאן 11)

נסיון הלינץ' בירושלים, היה רק אחד מני רבים, שבכלל לא הגיעו לדיווחי התקשורת. התקשורת דיווחה עליו, ועברה הלאה. כשהגיע הלינץ' הנורא שעשו ככל הנראה יהודים בערבי בעיר בת ים, לפתע השתנה כל טון הדיווח. סערה נפשית, בכיות [ללא הגזמה..], "אשמנו" "בגדנו" ומה לא. זעזוע נורא ואיום.

ואני שואל איפה הייתם בכל מעשי הלינץ' שנעשו ביהודים בשבועות אלו? מדוע הזעזוע הראוי, הגיע רק כשמדובר היה בלינץ' בערבי? ומדוע הדיווח התייחס בהכללה מכוערת, ל"אנשי ימין" שביצעו את הלינץ'?

עוד באותו נושא

"לנו כבר נמאס", שוטרים זועמים על הממשלה


38

אחד החברים שניצל מהלינץ' בירושלים, פונה לבית החולים, והנה מופיע רופא ערבי לטפל בו. הבחור לא יכול היה לסבול זאת, ועזב את בית החולים ללא קבלת טיפול.

בואו ננסה להבין את המצב בו אנו חיים. המחבל ערבי, הרופא המטפל גם הוא ערבי, ופעמים רבות גם השוטר שלא הגיע בזמן, הוא ערבי. מה שנשאר זה רק למנות ראש ממשלה ערבי, וסיימנו. אין לנו דבר נגד ערבים, לו היו הם משיבים נאמנות אזרחית בסיסית. אבל מה שהם גומלים לנו על יחסנו הטוב, זה פרעות מטורפות.

עוד באותו נושא

צה"ל תוקף ומשמיד מטרות בעזה | צפו בתיעוד

סיכום המצב לעת עתה: משטרה שלא מגיעה. מגלה אזלת יד. פוחדת מבתי המשפט. תקשורת שאיבדה צורה ישראלית, והפכה למכשיר תעמולה מלא שנאה לכל איש ימין. ערבים מנצלים את החולשה הישראלית עד תום. לאן כל זה הולך? האם יש מה לעשות?

הגיע הזמן לעלות קומה. להתקדם לשלב הבא במהלך הגאולה. ההתקדמות בנויה משני מהלכים משלימים. האחד, לחדור לעומק הפנים פנימי של הבנת האידיאל הישראלי. השני, לפעול באופן מעשי ומקצועי, בחיצוני חיצוניות. בכל המערכות המעשיות, חברתיות, כלכליות ופוליטיות. מהלך משולב – יותר פנימה ויותר החוצה.

בצד הרוחני, אנו צריכים להפיץ יותר ויותר את תורת האמונה הארץ ישראלית לעומקה. לא להסתפק במסרים שטחיים. לדרוש ולמצוא את העומקים האמוניים הפנימיים, ובפרט אלו הנוגעים להתקדמות גאולתנו במדינת ישראל.

בצד המעשי, אנו צריכים לטפל בבעיות במלוא הנחישות. א. הקמת מערכת משפט ממלכתית תורנית מקבילה, שתשפוט בדיני ממונות בהסכמת הצדדים, ותתחרה במערכת האזרחית הקיימת. שלב ראשון בדרך להשבת משפט ישראל כבראשונה, מתוך הסכמה ציבורית רחבה.

ב. דרישה לחצות את תקציב תאגיד השידור לשני חלקים. חצי מהתקציב יעבור לתאגיד שידור ימני מסורתי. רק כך יושג האיזון המבוקש. רק כך נפסיק לראות את כספנו נזרק במאות מיליונים על חדשות שאינן אלא שידורי תעמולה שמאלניים, וסדרות שמפיצות תרבות זרה, פרוצה ומליאת שנאה.

ג. דרישת נאמנות מערבים הגרים בישראל. חיוב שלוש שנות עבודה בעבור המדינה. חיזוק כוחות חיוביים. גירוש מחבלים ובוגדים.

יש הרבה מה לפרט בכל אחד מהנושאים, אך מטרת המאמר הזה היא להבהיר שיש בהחלט מה לעשות. יש פתרונות. צריך רק להפסיק עם העקשנות המטופשת, הדבקה בתפיסות מוטעות שהשתרשו בציבוריות שלנו, ומסרבת לצעוד קדימה אל הקומה הבאה במהלך גאולתנו.

הטלטלה הלאומית האדירה שעוברת עלינו, היא בבחינת יציאה למדבר מטלטל, שנועד לשחרר את התפיסה הציבורית מדעות מיושנות ועקומות, ולרומם את האומה לעידן תפיסתי תרבותי ומעשי חדש. לחולל מהפך לאומי אמתי, רוחני ומעשי, שיביא אותנו בבטחה אל הארץ המובטחת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
"אשמנו בגדנו גזלנו דיברנו דופי"
אני 2 | 13-05-2021 13:07
לצערי, כבוד הרב משפיט את המשך תפילת וידוי ולא בכדי. גזל: כבעל השכלה משפטית כבוד הרב יודע, מאחר ואיננו מדינת הלכה: היה צריך לחכות לפסיקת בית משפט בנושא שיח ג'ארח. כמו בנושא הר מירון להבדיל אלף הבדלות. תואיל המדינה ובית משפט לעסוק בסוגיית המדינה אל מול קניין ההקדשים בעלי הזיקה. אין צורך להתלהם. להעביר את לישכתו של בן גביר אפילו כאקט סימלי. באשר להטלת דופי בבתי משפט, במשטרה, ובתקשורת. יודע הרב כי יש ואקום שלטוני. חוסר תקציב ותכנון. שוטרים אינם אמורים להיות השעיר לעזאזל שלנו. שוטרי ישראל עובדים בתקופה זו בתנאים קשים ובחוסר כוח אדם. זה לא חדש. זה רק מול פנינו. גם להם יש משפחות לדאוג להם בימים טרופים אלו. קצת חמלה לא תזיק והוספת כוח מגב. כלוחם גבעתי כמו בני שהיה חופל גבעתי אתה יודע שלמרבית החילים/שוטרים יש שיקול דעת בהפעלת כוח: באשר לתקשורת: כשאין מספיק שומרי סף למוסריות טוב שיש כתבים שעושים זאת לטוב ולרע. יש מספיק אמצעי תקשורת הן לימין, הן למרכז, והן לשמאל. הן לחרדים והן לחילונים. לא צריך לחשוש. זה כן דורש חינוך לנוער לבחור ולגבש עמדה. מהמראות בישיבת ויזניץ בין שני זרמים שחולקים יחד ישיבה, מכות לרב יהודי בישיבה בעוד אחרים מסתכלים? מכות בין תלמידים? אני לא מתרשמת על טיב החינוך שבו הכול מוקצה. נהפוך הוא. חינוך הוא לימוד ובחירה. שהרי כתוב סור מרע עשה טוב. ואיך תסור מרע אם לא תדע מהו רע?
הפוגרומים ביהודים דיקטטורת השמאל גרמה לפוגרום
פשוט לא להאמין!!!!!! | 14-05-2021 2:52
המשטרה ומערכת המשפט בשליטת השמאל הקיצוני. לא מגנים על יהודים בזמן הפוגרומים. בדיוק כמו שהמשטר הרוסי לא הגן על היהודים בפרעות קישינב. ממש כמו בגולה!!! הדיקטטורה השיפוטית מתקרבת יותר ויותר לרייך השלישי. זוועה.
2
היום כולם יודעים...
נופר לוי | 13-05-2021 13:11
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק מוות לערבים
צודק. התעלמי מהלוביסט של הקרן החדשה.
צודקת | 14-05-2021 2:50
.
נופר את טועה
יודעת דבר | 13-05-2021 13:49
הרב כהנא לא היה בדעות שלך. הוא אפילו אמר שערבי המצהיר נאמנות למדינה, יכול להישאר
3
אסור להגיב נגד ערבים אז ננסה משהו אחר
יוסי | 13-05-2021 19:01
אהבת חינם לכל היהודים, אהבת ישראל, רק היא תציל אותנו.
4
משמים עצרו את הבוגד בנט ושותפיו חיות הפרא
רון | 13-05-2021 20:06
עם אלו בנ רצה לשבת על כסאו ולהעביר קולות שנגזלו מיהודים לשליטה של טרוריסטים
5
בדיוק! מלך!
אלעד | 14-05-2021 4:18
הוספת קדושה ומקצועיות
6
הרבי
נועם | 17-05-2021 15:22
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף
7
כל
נועם | 17-05-2021 15:22
כל אחד יש לו תפקיד בעולם