אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עם ישראל הוא עם הנצח – זה שמצליח נגד כל הסיכויים

השרידות והעמידות הקיומית של עם ישראל לאורך הדורות כנגד כל הסבר הגיוני, מובילים למסקנה שיש כאן עם נצח, עם שלא עומד בשום קריטריון: למרות שהוא גולה מארצו, סובל מרדיפות ואנטישמיות, הוא תמיד הולך ופורח, עולה ומצליח, ומקדם את העולם

עם ישראל הוא עם הנצח - זה שמצליח נגד כל הסיכויים
  (צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

עם ישראל הוא עם הנצח שלא עומד בשום קריטריון רגיל: למרות שהוא גלה מארצו, סבל מרדיפות ואנטישמיות, הוא תמיד הולך ופורח. כך גם מדינת ישראל עולה ופורחת כנגד כל הסיכויים! לכבוד יום העצמאות, מכון ידעיה והאתר לדעת להאמין משתפים בסרטון של הרב חגי לונדין:

את הייחודיות של עם ישראל ניתן לראות באופן מאד פשוט. כל פרספקטיבה היסטורית מראה שיש כאן תופעה פנומנלית. עם שמהווה רק עשיריות אחוזים מהאנושות – וההשפעה שלו על המציאות היא מעל ומעבר לפרופורציה המספרית שלו, בכל תחום: בתחום המדעי ובעיקר בתחום הרוחני והמוסרי. רוב פריצות הדרך הגדולות בעולם, נעשו על ידי יהודים!

ובעיקר – השרידות והעמידות הקיומית של עם ישראל לאורך הדורות כנגד כל הסבר הגיוני, מובילים למסקנה שיש כאן עם נצח, עם שלא עומד בשום קריטריון: למרות שהוא גולה מארצו, סובל מרדיפות ואנטישמיות, הוא תמיד הולך ופורח, עולה ומצליח, ומקדם את העולם. ניתן לראות זאת גם כיום במדינת ישראל, מדינה שעומדת כנגד כל הסיכויים, מדינה שהולכת ופורחת!

יש מי שיטענו שהטענה הזו היא התנשאות, אך צריך להבין: המושג התנשאות הוא כאשר אנחנו מבינים שהמציאות מחולקת ונפרדת אחד מהשני. זאת אומרת נמצאים במציאות אנשים שונים, גופים שונים, ואחד מהם טוען שהוא יותר מהשני. אולם התפיסה היהודית היא תפיסה אורגנית, כלומר המציאות כולה היא אורגן אחד, היא חיות אחת. ובתוך החיות הזאת ישנם מקומות שמופיעים איכות חיים במובן מסוים יותר מאשר אברים אחרים.

כדוגמת לב שיש בו יותר איכות חיים מאשר באצבע: זה לא שהלב מתנשא על האצבע, הרי ברור לכל שהאצבע מופיעה דברים שהלב לא יכול להופיע. הלב מופיע את מה שהלב צריך להופיע, והאצבע מופיעה את מה שהאצבע צריכה להופיע, והם יחד מופיעים את הנשמה. אותו דבר ביחס בין ישראל לגויים: עם ישראל אינו יותר מהגויים או הגויים הם יותר מעם ישראל. בדיוק כמו שגבר הוא לא יותר מאישה, ואישה לא יותר מגבר, ובעומק העניין גם אדם הוא לא יותר מבעל חיים ובעל חיים הוא לא יותר מאשר בן אדם.

יש אינסוף הופעות של תפקידים שכל אחד מופיע בעולם, ולכולם יחד יש עניין אחד – להופיע את אלוהים ואת הנשמה, להופיע את האינסופיות פה בעולם הזה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
רק לעסוק בבניית חברת מופת כלהשאר השאירו למשיח
משה אהרון | 15-04-2021 20:36
משה אהרון <[email protected]‏> 7:24 ‎(לפני 13 שעות)‎ אני ואעבור עליך ואראך מתבוססת בדמיך ואומר לך בדמייך חיי, בדמייך חיי. --------------------------------------------------- בתום הסתר הפנים הנורא חלפה השכינה על גופה המרוסק של כנסת ישראל . לומר לה : בשני דמייך חיי: בדם הקורבן ובדם הלוחם בדם השואה ובדם התקומה. לימים המשוררת הדגולה הצופה לבית ישראל תוסיף ותשכלל את האמירה בשירה לציווי של חיים. גם אם בערפל אי הידיעה להחזיק מעמד ויהי מה עד לפתרון כל התעלומות בגאולה השלמה. משה אהרון
2
מאמר יומרני שמכסה על מהות ....
משה אהרון | 15-04-2021 20:48
זה שעם ישראל שרד וסגולותיו המיוחדות כן באו לידי ביטוי מעשי בכל מצב. איננה מצביעה על תפיסה תיאולוגית נכונה. גלות אלפיים היא מחדל אנושי ולא מעשה אלוקי. מי שהנציח את הגלות הזו היו הרועים הרוחניים שנתפסו לשגגת היסטורית - תיאולוגית . עם שנשבע למכורתו לא היה מחזיק מעמד של 50 שנה מבלי לשוב בכל מחיר. דבר זה צפה משה רעיא מהימנא בשלהי פרשת וילך .עת ניבא כי לבסוף תפקוד אותנו הרעה של אחרית הימים לאמור :השואה האיומה . והנה מי שלא השכיל להפנים את ההיסטוריה שלנו על מחדליה ברוח האמור לעולם לא יבין את מכמניה של התקומה .ולא ישכיל לכלכל את האתחלתא אלי הגאולה השלמה . מש אהרון
3
הרבי
נועם | 20-07-2021 16:51
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף סטטיק אלוהים
4
ארצות
נועם | 20-07-2021 16:52
ארצות הברית נגד ישראל
5
וושינגטון
נועם | 20-07-2021 16:52
וושינגטון די סי נגד ירושלים