אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"רוצים לעשות הכל כדי שאילן ישועה לא יעיד"

בעקבות בקשת ההגנה להשהות את עדותו של אילן ישועה בכדי שתוכל להגיש ערעור על החלטת בית המשפט בעניינים הקשורים לעדותו, בצוות התביעה תקפו: "רוצים לעשות הכל כדי שהעד לא יישמע"

"רוצים לעשות הכל כדי שאילן ישועה לא יעיד"
  עד התביעה המרכזי בתיק 4000, אילן ישועה, בבית המשפט אורן בן חקון

התובעת בתיק 4000 , יהודית תירוש, תקפה היום (שלישי) את התנהלות ההגנה במשפט נתניהו בעקבות הבקשה להקפיא את עדותו של אילן ישועה עד להכרעת בית המשפט העליון בערעור אותו הסנגורים מעוניינים להגיש על החלטת בית המשפט אשר הכשירה את הראיונות שנעשו לאילן ישועה ואת המסרונים שנלקחו ממנו.

תירוש אמרה: "אני לא מכירה ערעור על החלטות ביניים בהליך פלילי. לא מבינה מכוח מה הבקשה שמבקשת ההגנה. יש החלטה של בית משפט, היא לא נוחה לחבריי. אני מבינה שאתם רוצים לעשות הכל כדי שהעד לא יישמע".

עוד באותו נושא

משפט נתניהו | הסנגורים: "תעתעו בבית המשפט"


15

בתגובה, סנגורו של שאול אלוביץ׳, ז׳ק חן, זעם והרים את קולו: "הדברים האלה הם דברי הבל ואין להם שום שחר! אני מוחה על האמירה הזו זו, זו הנדסת תודעה. אנחנו לא רוצים שהעד ישמע? לא משל ולא חלום".

עוד אמר: "אנחנו עושים את עבודתנו בתנאים קשים ביותר. פעם אחר פעם אנחנו מוצאים את עצמנו נושאי הצלב, ושוב אנחנו מבקשים מבית המשפט לעזור לנו".

כאמור, בית המשפט הכריע בעניין המחלוקת בין הסנגורים ובין התביעה לגבי הראיונות שנעשו לאילן ישועה לצורך ריענון זכרונו, במהלכו נטען על ידי הסנגורים כי הפרקליטות קיימה השלמת חקירה. מנגד, הפרקליטות טענה כי במגה תיקים כמו בתיק 4000 ניתן לבצע את ריענון העד בצורה שנעשתה וכי הדבר לא חורג מהוראות פרקליט המדינה בעניין.

בית המשפט פתח את החלטתו בקביעה כי "אכן נערכו, כטענת ההגנה, מספר ראיונות נרחבים, בהם הוצגו לו חומרי חקירה לא מעטים שלא הוצגו במהלך חקירותיו במשטרה". עם זאת, נקבע כי "מדובר בחומרי חקירה המצויים בתיק. במצב זה, ככל שמדובר במוצגים שהם קבילים ורלוונטיים להליך, העובדה שהוצגו במהלך הראיונות אינה גורעת מן היכולת להציגם כראייה בהליך זה".

בנוסף, בית המשפט הכריע בעניין פסלות הראיות שהושגו מאילן ישועה לטענת ההגנה ללא צו בית משפט כראוי. השופטים קבעו כי "ניתן להתרשם כי העד מסר את החומרים בהסכמה ואף ביוזמתו. אין חולק, כי העד לא נחקר בשום שלב באזהרה. ניתן להבין גם, כי העד היה מיוצג. מעדותו בפנינו עלה גם, כי הסכמה זו עומדת בעינה גם עתה".

השופטים דחו את בקשת הסנגורים וקבעו כי "אין תשתית או טענה כי העד חזר בו מן ההסכמה בשלב כלשהו. במצב דברים זה, קשה לאתר בשלב זה פגיעה בפרטיותו של העד". בעניין הפסלות, קבעו השופטים כי גם במידה והייתה פגיעה בפרטיות, לא ברור שהיא אנושה ברמה המצדיקה את פסילת הראיות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ההגנה רועדת. למנוע...
מפתיע מאד | 06-04-2021 15:37
ההגנה רועדת. למנוע מעד להעיד בתירוצים מתירוצים שונים? למה? הרי סיפרתם לנו שהתקים יקרסו תוך שנייה. בינתיים הלקוחות שלכם הולכים ומסתבכים והם בדרך הבטוחה לכלא. מתחילים כבר להקים את ישיבת שאגת ביבי מול כלא חרמון
או שאתה...
שימי משדרות | 07-04-2021 15:07
או שאתה טיפש או נבוב שכל..נראה אותך מדבר כך אחרי חקירה נגדית של השמאלן הרע יהושוע..ישו....שתרם חלקו בתפירת התיקים....כפי כניראה הפרקליטות לא יעמדו בחקירה הנגדי.....ואז תצייץ...
2
יאלה לך לכלא...
ישראל | 06-04-2021 17:32
יאלה לך לכלא כמה אפשר לחפור
3
ממה שראיתי בעתיד...
הולך ומסתבך ידעונית | 06-04-2021 18:45
ממה שראיתי בעתיד ביבי יסתבך יותר ויותר ויילך לעיסקת טיעון והביתה כי משם זה יגרר לצוללות למטוסים ולחיסונים האיש במשרה ציבורית אבל גורף דיבידנדים לבנק
4
חזק ואמץ לאילן...
תודה גדולה לאילן יהושע | 06-04-2021 23:28
חזק ואמץ לאילן יהושע ... מסכן את עצמו כדי לנקות את דיר החזירים של מושחתיהו ואלוביץ ... כולנו צריכים להגיד לו תודה .
5
מר בלוך היקר.נא...
רמי | 07-04-2021 22:22
מר בלוך היקר.נא לכתוב אמת.היום קרסה עדות ישועה.