אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חגי לונדין: האם המצב כל כך גרוע? המצב טוב מאוד

הרבה פעמים אנשים מסתכלים עכשיו, על המציאות הנקודתית, ובאופן טבעי במציאות נקודתית ישנם חסרונות, ואז ממילא התחושה היא של ייאוש ופסיביות ומציאות שהולכת לאבדון, וזו טעות. כי כשמסתכלים על דברים בפרספקטיבה - המציאות היא בדיוק הפוכה

הרב חגי לונדין: האם המצב כל כך גרוע? המצב טוב מאוד
  יחצ ערוץ מאיר

בזמן בחירות תמיד מדגישים את המפלג והמפריד, והמצב עלול להיראות רע מתמיד. אבל האם המצב באמת כל כך גרוע? או שדווקא הולך ונהיה כאן טוב יותר? ערב חג החירות, מכון ידעיה והאתר לדעת להאמין משתפים בסרטון של הרב חגי לונדין על המגמה הכללית בישראל ובעולם:

הרבה פעמים אנשים מסתכלים עכשיו, על המציאות הנקודתית, ובאופן טבעי במציאות נקודתית ישנם חסרונות, ואז ממילא התחושה היא של ייאוש ופסיביות ומציאות שהולכת לאבדון, וזו טעות. כי כשמסתכלים על דברים בפרספקטיבה – המציאות היא בדיוק הפוכה.

כשאנחנו מסתכלים במבט מקרו, אנחנו רואים שאנחנו נמצאים בנקודת הזמן המאושרת ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית והיהודית. צריך ללמוד היסטוריה כדי להבין איזו כברת דרך עברנו, אם זה מבחינת איכות ורמת חיים טכנולוגית וכלכלית, ולא פחות מכך אנחנו נמצאים גם בהתקדמות רוחנית ומוסרית. המוסריות האנושית היום היא לאין ערוך יותר טובה ויותר מוסרית, מאשר האנושות שהייתה לפני 4000 שנה: המודעות העצמית, הרגישות, ההכלה של חלשים ושל כוחות שזקוקים לעזרה.

וגם בתחומים שהם מעבר לתחומי המוסר: התפיסה הרוחנית. העולם הולך ונהיה דתי מיום ליום. למרות שהרבה פעמים מערכות, בעיקר תקשורתיות, תרבותיות, ואקדמיות עדיין שייכות למאה העשרים שהתאפיינה באתאיזם, אנחנו עומדים כיום במאה העשרים ואחת. ובמאה הזו ישנה התפרצות אדירה של כוחות האמונה בעולם. בכל מקום, בכל תרבות, אנשים מחפשים את אלוהים. הם לא קוראים לזה דווקא במילים הללו, קוראים לזה משמעות, תחושת קיום, ערכים – אבל לשם העולם הולך.

וכפי שהדברים נראים, אנחנו רק הולכים וצופים לעולם עוד יותר טוב. אם אנחנו חיים בתקופה המאושרת ביותר עד כה בתולדות האנושות, ועם ישראל פורח, מדובר כאן על נס מול עינינו, של שבעים שנה של מדינה שהגיעה להישגים שאין כמוהם בהיסטוריה מבחינת הזמן והאתגרים שעמדו מולה. אנחנו הולכים לעולם עוד יותר טוב, עולם עוד יותר מאושר, והילדים והנכדים שלנו, בע"ה יזכו רק לאושר גדול עוד יותר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בדרך לגאולה יש ני דמים
משה אהרון | 24-03-2021 14:01
דם השואה ודם התקומה : בדמייך חיי בדמייך חיי ----------------------------------------------------------------. וַתֻּשְׁלְכִי אֶל-פְּנֵי הַשָּׂדֶה, בְּגֹעַל נַפְשֵׁךְ, בְּיוֹם, הֻלֶּדֶת אֹתָךְ. ו וָאֶעֱבֹר עָלַיִךְ וָאֶרְאֵךְ, מִתְבּוֹסֶסֶת בְּדָמָיִךְ; וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי, וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי. דם המילה ודם הפסח חוזרים אלינו במהדורתם המקבילה וההמותאמת . אותה שבגאולת הקץ. לידת עם ישראל במצרים הוא כלידתו בשואה האיומה אשר אירעה לנו בסיפה של גאולת הקץ שבניצניה אנו שרויים. לפיכך דם השואה הוא בבחינת :בדמייך חיי - הראשון. הבדמייך חיי - השני : נסוב על הדמים שהתקומה גובה מאתנו בגאולת העם והארץ. בבחינת : וכיפר אדמתו עמו הנה כי כן, דם מצרים [פסח] הוא הוא גם דם השואה. ודם המילה הוא דם התקומה לכן גם אליהו הנביא מעורב בשניים אלה : בכוס : כוס התרעלה של השואה וכיסא - כיסא התקומה. שמדינת ישראל היא היא יסוד כיסא ה' בעולם. משה אהרון
2
בכל גאולה שני דמים......
משה אהרון | 24-03-2021 14:16
בסד. דם השואה ודם התקומה : בדמייך חיי בדמייך חיי ----------------------------------------------------------------. וַתֻּשְׁלְכִי אֶל-פְּנֵי הַשָּׂדֶה, בְּגֹעַל נַפְשֵׁךְ, בְּיוֹם, הֻלֶּדֶת אֹתָךְ. ו וָאֶעֱבֹר עָלַיִךְ וָאֶרְאֵךְ, מִתְבּוֹסֶסֶת בְּדָמָיִךְ; וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי, וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי. דם המילה ודם הפסח חוזרים אלינו במהדורתם המקבילה וההמותאמת . אותה שבגאולת הקץ. לידת עם ישראל במצרים הוא כלידתו בשואה האיומה אשר אירעה לנו בסיפה של גאולת הקץ שבניצניה אנו שרויים. לפיכך דם השואה הוא בבחינת :בדמייך חיי - הראשון. הבדמייך חיי - השני : נסוב על הדמים שהתקומה גובה מאתנו בגאולת העם והארץ. בבחינת : וכיפר אדמתו עמו הנה כי כן, דם מצרים [פסח] הוא הוא גם דם השואה. ודם המילה הוא דם התקומה לכן גם אליהו הנביא מעורב בשניים אלה : בכוס : כוס התרעלה של השואה וכיסא - כיסא התקומה. שמדינת ישראל היא היא יסוד כיסא ה' בעולם. משה אהרון
3
הגענו לשיא.והיישות של...
דורון | 25-03-2021 7:19
הגענו לשיא.והיישות של מדינת ישראל מתחילה להידרדר למדרון חלקלק שהתוצאה אובדן הריבונות.