אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הצלחות בקצה": הנהלת החמ"ד מבקרת בכפרי הנוער

הנהלת החמ"ד ביקרה בכפרי הנוער 'דרך הלב' חיצים במעלה אפרים ובכפר הנוער 'נווה שריה' ברוש בבקעת הירדן. הביקור הציג את הקליטה המותאמת לתלמידי החמ"ד, חשיפה לתכניות למידה והכרת תכניות טיפול יחודיות

"הצלחות בקצה": הנהלת החמ"ד מבקרת בכפרי הנוער
  (צילום: אתי אורלב)

הנהלת החמ"ד, בשיתוף הפיקוח ההתישבותי בהובלת המחמ"ד יעקב שבות, ביקרה היום (שלישי) בכפרי הנוער 'דרך הלב' חיצים במעלה אפרים ובכפר הנוער 'נווה שריה' ברוש בבקעת הירדן.

הביקור עסק בנושא הקליטה המותאמת לתלמידי החמ"ד על כל גווניו, חשיפה לתכניות למידה המקדמות השגים לימודיים וזכאות לבגרות. הכרת תכניות טיפול יחודיות כמו 'חממה חקלאית', לימודי אמנות ומוזיקה, שכולן מתאפינות במיצוי סגולות התלמיד, דרכי הוראה מותאמות פרט ללמידה דיפרנציאלית.

(צילום: אתי אורלב)

עוד נדונו היבטים חברתיים רגשיים בתהליכי העצמת הנערים וצמיחתם תהליכי החינוך וההטמעת מרכיבים ממנו בכלל מוסדות החינוך, בעבודה משותפת עם הורים וגורמי קהילה. שוש נגר, מ"מ ראש מינהל החמ"ד, אמרה כי "כפרי הנוער מובילים חינוך הנובע מאהבה, הכלת התלמיד, ליווי והעצמה".

(צילום: אתי אורלב)

בעז קולומבוס,המפקח הארצי בעל יסודי, ציין: "ראינו היום עבודת קודש ביכולת להכיל נערים באשר הם, ולהביאם לקו הסיום בסוף כיתה יב', כמו חבריהם, לאחר תהליך חינוכי-טיפולי-רוחני, להיות בוגרים ובעלי משפחות תורמים ומשמעותיים בחברה הישראלית".

יהושע שרמן מנכ"ל חיצים: "זכינו היום לארח את הנהלת החמ"ד יחד עם הפיקוח על החינוך הפנימייתי של המנהל לחינוך התיישבותי, שיתפנו אותם בעשייה הברוכה של עמותת חיצים המפעילה שלוש מסגרות חינוך לתלמידי החמ"ד וראינו מנהיגי חינוך המחוברים לעשיה בשטח. היה מחזק ומרומם- יישר כח".

(צילום: אתי אורלב)

"אנחנו מרגישים חלק ממשפחת החמ"ד הענפה, הנערים המדהימים הללו מגיעים ממסגרות החמ"ד וממשיכים אחר כך למסגרות המשך ולשירות משמעותי וכולנו נזכה להתברך מהכישרונות שלהם בהמשך חייהם" הוסיף הרב שי סויסה, ראש הישיבה הכפרית חיצים.

הרב יונתן שוורץ, מנהל כפר הנוער נווה שריה, ציין כי "כל תהליך התלמיד כאן בנוי על הקשר המשמעותי שנוצר בינו ובין הצוות שלו. נער מרגיש שיש לו מקום ומרחב שלו באמת, יש לו קשר משמעותי עם הצוות שנותן לו בטחון והישענות. מכאן, נותר לו לגלות עצמו בכל מרחבי הלמידה, היצירה וההבעה שניתנים לו בכפר וכך הוא בתנועה מודעת, בהתקדמות ובאחריות בונה עצמו קומה על גבי קומה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו