אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יותר שמחה- בפחות מאמץ

השמחה, מעידה על מצבו השלם של האדם. כשאדם שמח, הוא פותח עולמות ושערים עליונים. השמחה נמצאת ב- D.N.A של כל אחד ואחת מאתנו. יש כאלה שדומיננטי אצלם וישנם אחרים שזה יותר רצסיבי

יותר שמחה- בפחות מאמץ
  צילום: פלאש 90

עצבות נועלת שערי שמיים

תפילה פותחת שערים נעולים

והשמחה בכוחה לשבר חומות

 

ביהדות יש מצוה חשובה ביותר, המוזכרת במצבים ובצורות שונות. השמחה. השמחה מוזכרת בחגים 'ושמחת בחגך והיית אך שמח'. מצוה לשמח את החתן והכלה. לשמח את בן הזוג. ובכלל יש מצוה תמידית של השמחה 'מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד'.

עוד באותו נושא

משרד הבריאות ידון באפשרות לסגר לילי בפורים

השמחה, מעידה על מצבו השלם של האדם. כשאדם שמח, הוא פותח עולמות ושערים עליונים. הלב שלו נפתח והוא יוצר תחושה של קבלה ויצירת צינור, מן הרצון האלוקי להשפעת המציאות. נוצר בו תחושה של שלמות, של רצון לעשייה, ליצירה, לעבודה רוחנית ולהתבוננות בנפש. אדם יכול לעשות את שליחותו בעולם בצורה מוגמרת, רק אם ליבו ומעשיו שווים. הוא צריך להיות במצב של קבלה אבסולוטית ומוחלטת. עליו להיות כלי קיבול לריבונו של עולם. השמחה, נותנת בך רוגע ושלוה והתבוננות פנימה לדבר האמיתי, נטול אינטרסים אישיים וזה מאפשר לך את הרחבת הלב והתרוממות הנפש.

 איך מגיעים לשמחה?

זוהי שאלת 'מיליון הדולר!!!!

צריך להבין, שהשמחה נמצאת ב- D.N.A של כל אחד ואחת מאתנו. יש כאלה שדומיננטי אצלם וישנם אחרים שזה יותר רצסיבי. אבל זה קיים וטבוע בכולם. נדגיש, כי זוהי עבודה. אין ספק כי לרוב תכונה זו מגיעה בעמל, במיוחד בדור שלנו, שעובר תקופה לא פשוטה, של לחץ, בעיות בתחומים רבים, בריאות, תחרויות, ריצה אחרי השגת יעדים, פרנסה, משפחה, ילדים, זוגיות ועוד. כל אחד והעניינים שאתם הוא צריך להתמודד. אבל ב"ה לא חסרים אתגרים, שפעמים הם עומדים לנו לתירוצים והצדקה, למה השמחה שבנו לא יוצאת לפועל.

אחת הנקודות החשובות שכדאי לנו להפנים, היא שכל אחד מתמודד עם דברים אחרים וברמות אחרות ולא שייך ומתאים להשוות את מצבך לאחרים. כל אחד בנוי אחרת ולכל אחד שליחות שונה מחברו. כשם שהפרצופים שונים, כך ההתמודדויות שונות.

כך גם במידת השמחה. חשוב, איך אתה מתגבר אצלך את השמחה? אילו כלים יש לך ומה כדאי שתרכוש על מנת שתגיע למקום השלו והרגוע שלך. תשווה עצמך, אליך בלבד ולא לאחרים. לפעמים צריך לתגבר את הרצון וליצור בכוח אוירה של שמחה, מהחוץ לפנים.

'אחרי המעשים נמשכים הלבבות' הנחה אותנו רבינו בחיי. ניצור שמחה בכוח, אפילו חיצונית וממילא היא תשפיע עלינו בפנים.

כדי להוציא לפועל את השמחה, צריך להתמקד בפרטים הקטנים של החיים. במפגשים היומיומיים. קודם כל בראיית הטוב: ב"ה זכית באישה טובה, תשמח. ב"ה זכית בילד מתוק, תשמחי. וכך למנות אחד אחד את הדברים הטובים שיש לנו, את המתנות הקטנות (והגדולות) שקיבלנו.

איזהו עשיר? השמח בחלקו.

אז בואו נשאף להגיע לשמחה שלימה וגדולה. לשמוח ולשבר חומות. 'משנכנס אדר מרבים בשמחה!' זה הזמן להרבות בשמחה. זה חודש של תמצית השמחה ולנו כדאי למשוך שורשים אלו לתוכנו, כדי לשרש את השמחה לכל אורך השנה. דווקא עכשיו כדאי יותר להתאמץ, כי יותר קל ל'קטוף' את השמחה עכשיו. יותר שמחה- בפחות מאמץ. שווה. לא?!

 

הדסה חיימוביץ, פסיכותרפיסטית ויועצת זוגית ומינית

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
משלוח מנות ומתנות לאביונים.
משה אהרון | 23-02-2021 10:09
בסד. סודה של השמחה ===================. השמחה היא יסוד אלוקי מעין לבוש לנשמה בעולם הזה. והיא מזומנת לאדם רק בעמל טוב - בעשיית חסד אל מול אדם אחר. וכך אם עצוב לו לאדם. יצא לשוט לחפש לעשות מעשה חסד. לעשות טוב לאדם אחר. משה אהרון