אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חברת החשמל תפצה את תושבי מזרח ירושלים במיליוני שקלים

דו קיום במזרח ירושלים: תביעה שהגישו תושבים יהודים הגרים במזרח עיר הבירה, הביאה לפסיקת פיצויים של למעלה משמונה מיליון שקלים - גם לתושבים הערבים

חברת החשמל תפצה תושבי ירושלים במיליוני שקלים
  יונתן זינדל/ פלאש 90

השופטת גילה כנפי שטייניץ מבית המשפט המחוזי בירושלים פסקה כי חברת חשמל מזרח ירושלים תפצה את תושבי החלק המזרחי של עיר הבירה בלמעלה משמונה מיליון שקלים.

מדובר בתביעה ייצוגית שהגישו תושבים יהודים מהרובע המוסלמי וכפר השילוח, כאשר ההשפעה החיובית היא גם על התושבים הערביים במזרח ירושלים.

עוד באותו נושא

סנגור נתניהו: אלה הסיבות לחשדות נגד הפרקליטות


49

הדברים עולים מפסק דין שהתקבל לאחרונה בבית המשפט בעקבות בקשת אישור לתובענה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט המחוזי כנגד חברת החשמל במזרח ירושלים, בה נטען כי חברת החשמל הפרה את הוראות חוק משק החשמל ובעיקר את אמות המידה אשר נקבעו ע"י רשות החשמל בכל המתייחס לאיכות השירות שעל המשיבה לתת לצרכניה. הבקשה הוגשה על ידי משרד מירון, בן ציון ופריבס, באמצעות עו"ד ד"ר איתמר מירון, ירין ראובן ואלחנן מירון.

כאמור, המבקשים הם תושבים יהודיים המתגוררים ברובע המוסלמי ובכפר השילוח שבמזרח ירושלים. בתביעתם הם טענו כי חברת החשמל במזרח ירושלים מפרה קשת רחבה של חובות המוטלות עליה – ותביעתם משפיעה לטובה על המוסלמים המתגוררים באותו אזור.

ד"ר עו"ד איתמר מירון, ייצג את התובעים (מתוך אתר המשרד)

בין היתר, נטען כי צרכני חברת החשמל במחוז ירושלים נפגעו כתוצאה מהעדר פיצוי בשל "דילוג יזום" בקריאת המונה; סבלו מחיוב מופרז של צרכנים על פי הערכה; ניזוקו מגביית תשלום רטרואקטיבי מעבר לתקופה המותרת; ניזוקו כספית בתוצאה מהשבת סכום שנגבה ביתר ללא ריבית כמחויב; קיבלו חשבונות באופן לא תקין ומפורט; לא קיבלו הודעה מוקדמת על הפסקות חשמל; סבלו שירות לקוחות לקוי ועוד הפרות רבות.

לאחר הליך גישור ממושך של שלוש שנים הגיעו הצדדים להסדר פשרה – וכעת אישרה השופטת גילה כנפי-שטייניץ את הסדר הפשרה תוך שנתנה לו תוקף של פסק דין.

על פי ההסדר סוכם כי בגין ההפרות הנטענות חברת החשמל תפצה את קבוצת הצרכנים הנאמדת ב-68,000 צרכנים בסך כולל של 8.1 מיליון שקלים.

במסגרת ההסדר יפוצו צרכני החשמל בפיצוי כספי ישיר בסכום של למעלה מחמישה מיליון וחצי שקלים שיוחזרו לציבור דרך ביטול חיובים קיימים לצרכני חשמל וכן תימנע גביית תשלום עבור עמלות מסוימות הקשורות לניהול החשבון.

עו"ד מיכאל גינסבורג, ייצג את חברת החשמל (צילום: אסנת רום)

בנוסף, במסגרת הפיצוי חברת החשמל תשקיע כשניים מיליון וחצי שקלים נוספים בתשתיות המיטיבות עם הצרכנים – מעבר לתקציב המתוכנן – לטובת שיפור תשתיות ועבודות תחזוקה לטובת הציבור הרחב.

בית המשפט קבע כי לנוכח הישגי התובענה, המאמצים הרבים שהושקעו בניהולה והתרומה המוחשית לכלל תושבי מזרח ירושלים יקבלו המבקשים גמול בסך 300,000 שקלים ועורכי הדין המייצגים יקבלו שכ"ט על סך של 1,360,000 שקלים.

חברת החשמל מזרח ירושלים יוצגה על ידי  עו"ד מיכאל גינסבורג ומתן וינקלר ממשרד גרוס ושות'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חחחח.. כמו בהסכמי...
נחמיה | 07-02-2021 18:03
חחחח.. כמו בהסכמי אברהם. ימנים מסתדרים עם ערבים פי אלף משמאלנים
2
באיזה שכונות יקבלו...
משה מ | 08-02-2021 9:15
באיזה שכונות יקבלו את הפיצוי??