אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לאחר למעלה משנתיים: מונתה נציבה לבתי הסוהר

בגיל 56, רב־גונדר קטי פרי מונתה לתפקיד נציבת בתי הסוהר ה-18 של שירות בתי הסוהר: "הסוהרים עומדים בחזית ונדרשים למגר את הסיכון הנשקף מאלו שפגעו באזרחי ישראל"

לאחר למעלה משנתיים: מונתה נציבה לבתי הסוהר
  קרדיט צילום: דוברות שב"ס

רב־גונדר קטי פרי מונתה היום (ראשון) לתפקיד נציבת בתי הסוהר ה-18 של שירות בתי הסוהר, זאת לאחר שנבחרה על ידי השר לבטחון פנים לתפקיד ובתום השלמת הליך המינוי והאישור על ידי ממשלת ישראל.

רב גונדר קטי פרי בת 56, נשואה ואם לשלושה. מתגוררת בשוהם. פרי התגייסה לשב"ס בשנת 1988 ולאחר ששירתה במספר תפקידים בתחום המודיעין ותפקידי שטח מונתה בשנת 2006 לתפקיד קצינת מודיעין של מחוז מרכז בשב"ס. לאחר מכן שירתה כראש מחלקת האסיר ופיקדה על בית המעצר 'הדרים'.

עוד באותו נושא

זעזוע בפרקליטות: המשנה לפרקליט המדינה פורשת


98

בשנת 2012 מונתה לתפקיד ראש מינהל משאבי אנוש ולאחר מכן שירתה כסגנית מפקד מחוז מרכז, ראש מנהלת בג"ץ תנאי מחיה ומפקדת מחוז דרום החל מינואר 2019.

רב גונדר פרי בעלת תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במזרחנות ותואר ראשון במזרחנות והיסטוריה שניהם מהאוניברסיטה העברית. כמו כן, הינה בוגרת הקורס הממלכתי הבכיר למודיעין והמכללה לביטחון לאומי.

דוברות שב"ס

בטקס מצומצם שהתקיים היום במשרד לביטחון הפנים במעמד השר לביטחון הפנים ובני משפחתה של הנציבה הנכנסת, הוענקו דרגות רב־גונדר לקטי פרי. בכך מונתה רב גונדר קטי פריי באופן רשמי לתפקיד נציבת בתי הסוהר ותעמוד בראש ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל במהלך השנים הקרובות.

מדברי השר לביטחון פנים: "לפני למעלה משלושים שנה, בזמן האינתיפאדה הראשונה, התגייסת לשירות בתי הסוהר, ומאז כיהנת בשורה של תפקידי פיקוד, מודיעין ומטה – ושמרת על ערכים אלו כשראית לנגד עיניך את פקודייך, הכלואים שתחת אחריותך ואת ביטחון מדינת ישראל. תמיד זכית להערכה רבה מצד מפקדייך ופקודייך, לצד כבוד מאוכלוסיית האסירים עליהם היית אמונה".

"בשם אזרחי ישראל ובשם ממשלת ישראל, שלוחה לך ברכת דרך צלחה. המשיכי לפעול למען ביטחון המדינה בדרכך הייחודית והטובה, ואין לי ספק כי תעשי חיל למען ביטחון המדינה, אזרחיה ואלו המופקדים תחתייך".

קרדיט צילום: דוברות שב"ס

רב גונדר קטי פרי, נציבת בתי הסוהר אמרה: "אני נכנסת לתפקיד נציבת בתי הסוהר ומתחייבת בזאת: אני כאן כדי להצעיד את הארגון החשוב הזה להישגים, הן בתחומי הבטחון הלאומי והן בתחומי החברה. שנותיי כמפקדת בתי סוהר, בתפקידי מטה בתחומי האסיר, הבטחון והמודיעין, ולבסוף היותי מפקדת מחוז, איפשרו לי לגבש את תפיסת עולמי באשר לניהול מערכת הכליאה על כל רבדיה.

"סוהרות היא מקצוע ייחודי המציב אתגרים רבים ומגוונים, לא אחת כרוכה עבודת הסוהר בסכנה של ממש. אתגרים אלו מחייבים אותנו לקבוע מדיניות ברורה ואת קווי הפעולה המרכזיים בעת הזו. שב"ס הינו שותף פעיל במערכה הלאומית ללוחמה בפשיעה, סוגיה הנוגעת בלב האינטרס הציבורי והחברתי של מדינת ישראל".

"המאבק בפשיעה לסוגיה דורש מאיתנו הצבת יעדים ברורים תוך שיתוף פעולה עם גופי בטחון מקבילים, שדרוג יכולות מבצעיות ומודיעיניות בתוך הכלא, גיבוש מדיניות אקטיבית למניעת מחוללי פשיעה והגברת ההרתעה. בהתמודדות אל מול האסירים הביטחוניים נדרשת מדיניות נחושה וראייה אסטרטגית רחבה מתוך הבנת מקומנו ותפקידנו כזרוע ביצועית ביטחונית נוספת בהתמודדות עם איומי הפח"ע והטרור".

קרדיט צילום: דוברות שב"ס

פרי הוסיפה: "הסוהרים עומדים בחזית ונדרשים למגר את הסיכון הנשקף מאלו שפגעו באזרחי ישראל וניסו לערער את עצם קיום המדינה. לצד זאת, המדינה מפקידה בידינו את הטיפול באסירים שחירותם נשללה. אחד מעקרונות העבודה שלי הינו עמידה על זכויותיהם הבסיסיות של האסירים והעצורים תוך דאגה ושמירה על כבודם ותנאי מחייה נאותים".

"על מנת לעשות זאת עלינו לאמץ ולחבק חדשנות טכנולוגית ופתרונות מתקדמים שיצעידו את הארגון ויהוו מכפיל כוח בניהול שגרת היום ובהתמודדות למול איומי ההווה והעתיד. כארגון של אנשים, לפתחינו משימה חיונית לא פחות, מימוש האינטרס הלאומי בצמצום רמת הרצידיביזם, הרחקת אוכלוסיות מוחלשות ממעגלי פשיעה ואלימות, פיתוח מערכי חלופות כליאה כתחליף למאסר בפועל וחתירה לשילובם של אסירים משוחררים בחברה נורמטיבית. החזון החברתי, ימוקם גבוה בסולם העדיפות הארגוני בראשותי".

עוד אמרה פרי כי "לשב"ס כלים רבים להגשים חזון זה: מערכי חינוך והשכלה, תכניות טיפול מגוונות ומסגרות תעסוקה יצרנית. אני מתחייבת להמשיך ולפתח מערכים אלו שהינם גשר לשילובם של אסירים ברי שיקום בחברה. בכוונתי לקדם ולרתום את גופי הרווחה והשיקום במדינה למאמץ זה. יחד נעסוק בעשייה ביטחונית, שיקומית וערכית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש להיזהר שלא תתיידד עם מחבלים .......
יקוללו השוטרים | 24-01-2021 23:15
את מי זה מעניין כל הטינוף המשטרתי הזה