אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אילעאי עופרן: "ההבטחה של ימינה למנות רב מהציונות הדתית - רעיון גרוע"

הרב אילעאי עופרן, יוצא בתוקף נגד ההבטחה של מפלגת 'ימינה' למנות רב ראשי מהציונות הדתית, ואומר כי מדובר ברעיון גרוע: "הסירו את ידיכם מהעולם הרבני ותנו לנו רבנים חופשיים מלפיתתכם"

הרב עופרן: 'ההבטחה למנות רב ראשי סרוג - רעיון גרוע'
  (צילום: יוטיוב/אילעאי עופרן)

רב קבוצת יבנה וראש מכינת 'רוח השדה', הרב אילעאי עופרן, יוצא בתוקף נגד ההבטחה של מפלגת 'ימינה' למנות רב ראשי מהציונות הדתית, ואומר כי מדובר ברעיון גרוע.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, כתב הרב עופרן: "גדול היושבים על הכיסא הזה בדורות האחרונים, שהלוואי והיה לנו מועמד שמגיע לקרסוליו, היה דווקא מי שהקים את תנועת ש"ס".

הפוסט המלא של הרב אילעאי עופרן

מפלגת ימינה מבטיחה (שוב) לדאוג לבחירתו של רב ראשי מהציונות הדתית, ולכן חשוב להדגיש (שוב) כי מדובר ברעיון גרוע, שראוי להתנגד לו מכל וכל.

בחיי הקצרים ראיתי כעשרה רבנים ראשיים מכהנים, ועוד כמה המתמודדים על התפקיד. הגרוע והעלוב מכולם, זה שישב בכלא בעוון שוחד וגרם לחילול השם מזעזע, היה בהחלט עונה להגדרה של "רב ראשי ציוני" – בוגר החמ"ד, בוגר ישיבת הסדר ששירת בצבא וחבש רוב חייו כיפה סרוגה.

עוד באותו נושא

"לראשונה בחיי אני מתבייש בקבוצה אליה אני שייך"


107

מאידך, גדול היושבים על הכיסא הזה בדורות האחרונים, שהלוואי והיה לנו מועמד שמגיע לקרסוליו, היה דווקא מי שהקים את תנועת ש"ס. הניסיון מלמד כי אין שום התאמה, שום התאמה, בין השקפותיו בסוגיות הבוערות בנושאי גיור, מעמד אישי, עיגון, כשרות ושמיטה, ובין צבע הכיפה והעדה אליה הוא משתייך.

עוד באותו נושא

"סנסציה; הרב אבינר נותן הכשר לסבא שלי"


46

חלק מהמועמדים ששמם כבר נזרק לבורסת השמות, מעמידים סכנה גדולה של חילול השם אם ייבחרו. למרות שחלקם משתייכים סוציולוגית לציונות הדתית, אבוי לנו אם ייבחרו לתפקיד עתיר הכוח הזה.

שיוכו המפלגתי של הרב לא מעיד על המדיניות ההלכתית שהוא עומד לקדם, אלא על זהות הפוליטיקאי שמכף ידו הוא אוכל ושאת פנכתו הוא נאלץ ללחך. בדבר הזה כולם גרועים בעיני במידה זהה.

פוליטיקאים יקרים, הסירו את ידיכם מהעולם הרבני ותנו לנו רבנים חופשיים מלפיתתכם, במקום להבטיח לנו רב שלפות בידי העסקנים ה"נכונים".

עוד באותו נושא

הרב אבינר מגיב לרב עופרן: כשל בהבנת הנקרא


25

עד שזה יקרה, בחרו רב הגון וישר, תלמיד חכם שמקדש שם שמים בדבריו ובהליכותיו, שדרכו מוצאת חן בעיני אלוהים ואדם. יש הרבה מאד כאלה. ממש לא איכפת מה צבע הכיפה שלו ולאיזה מפלגה הוא מצביע.

למען האמת, כלל זה נקוט בידכם – אם שיוכו המפלגתי או צבע הכיפה שלו משפיעים על דרכו התורנית בבואו לדון בהתרת עגונות, בכשרות או בגיור, הרי זו הוכחה שאין גדולה ממנה שהוא לא ראוי לתפקיד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
32 תגובות - 29 דיונים מיין לפי
1
וואו! מדהים. הרבה זמן לא...
שלום | 17-01-2021 13:18
וואו! מדהים. הרבה זמן לא קראתי דברים ככ מדוייקים וישרים
כנרקאה שאתה והוא מצביעים ללפיד...כך
בני | 18-01-2021 21:35
זה נראה ...
2
ואני לא שכחתי...
צביקה | 17-01-2021 13:21
ואני לא שכחתי את הקללות של אותו רב שהקים את תנועת שס
3
אם זה יעזור לאי מניית רב ציוני אני איתך
יצחק | 17-01-2021 13:35
יופי
4
ברגע שהחרדים בזים...
ג | 17-01-2021 13:40
ברגע שהחרדים בזים לרבנים שלנו גם הזקנים והחכמים ביותר ובקושי קוראים להם בשם רב,מונעים בכוח דיינים רבני ערים וכל שררה זה לא נעשה מהטעמים הענייניים שכבודו מונה פה למעלה..וזה לא שהם שולחים את גדולי הדור ואנחנו שולחים סתם רב סרוג. במיוחד האשכנזים. גם הרב דוד לאו יודה שהוא לא במדרגה הראשונה של גדולי הרבנים. הוא רבוט וייצוגי ותלמיד חכם אבל הוא לא עולה כל כך על הרב יעקב שפירא הרב אליעזר מלמד הרב מיכה הלוי ועוד רבנים ראויים.לגבי הרב סתיו באמת יש מחלוקת בתוך הציונות הדתית וצריך למצוא מישהו שכולם יסכימו עליו. בחייך ראית 10 רבנים ראשיים וכמעט כולם היו חרדים. הרב מצגר חרדי לכל דבר ומה זה משנה איפה הוא גדל. מולו היה הרב יעקב אריאל גדול אמיתי בהלכה במחשבה במידות באהבת ישראל שהיה יכול לקדש שם שמיים. והוא לא נבחר אך ורק בגלל שהוא סרוג. בקיצור הרב צריך להבין שככה הם מתנהלים ואסור לנו לשתוק ולהעביר על מילותינו. הם לא יותר חכמים ולא יותר גדולים וודאי לא במידות.. הם רק יותר יודעים לעשות פוליטיקה. וודאי שצריך להיות ענייני ולא נבחר רב רק לפי הכיפה אבל אם יש 2 זהים פחות או יותר במדרגתם התורנית ומה שמבדיל ביניהם היא הכיפה וודאי שיש לקחת את הסרוג. כיפה סרוגה זה עולם ערכים שלם שכולל אהבת ישראל על כל פלגיו אהבת צהל ועין טובה על המדינה והתחייה הלאומית. ואת זה אנחנו עושים למען עם ישראל שיכיר את דרכנו ולא יחשוב כמו שרוב האנשים הלא דתיים במדינה חושבים שאומרים להם יהדות שהיהדות זה אצל החרדים. אני באמת מאמין שכשיותר ויותר מסורתיים ואפילו חילוניים ייחשפו באמת לדרך הדתית לאומית בלי דעות קדומות וודאי שהם יעדיפו אותה על הדרך החרדית. שס הרבה יותר חרדית מהרב עובדיה וגם הרב יצחק למד עם אשכנזים והושפע מהם. וכך וודאי גם הרב דוד יוסף אחיו שהתבטא בצורה נוראית נגד הציונות הדתית. ולכן למען עם ישראל יש להילחם למען שני רבנים ראשיים מהציונות הדתית. להחזיר את הרבנות לידיים ציוניות. להחזיר עטרה ליושנה
5
תגובה לרב אילעאי
חן | 17-01-2021 13:41
זה שישב בכלא בעוון שוחד וגרם לחילול השם מזעזע - אכן ציוני דתי בהגדרתו, אבל נבחר עי הרב אפרתי המשבק של הרב אלישיב ועי כל החרדים (כולל הרב עובדיה יוסף ונציגיו) - במטרה לקעקע את כל מהותה של הרבנות הראשית ולהראות זלזול מוחלט במוסד זה (כך הם הצהירו במפורש),ולא עי נציגי הציונות הדתית (שרצו את את הרב אריאל).
6
תגובה 2 לרב אילעאי
חן | 17-01-2021 13:50
האם הרב יצחק יוסף הראשלצ הנוכחי ,מקיים בהתנהגותו את התכונות והמידות של : רב הגון וישר, תלמיד חכם שמקדש שם שמים בדבריו ובהליכותיו, שדרכו מוצאת חן בעיני אלוהים ואדם? או שמתנהג כנציג תנועה פוליטית שתוקף את כל הרבנים הסרוגים כולל את הרב אילעאי?
7
רבנות עסקנות= בלוף...
אבי אברהם | 17-01-2021 14:02
רבנות עסקנות= בלוף כך גם בכשרות הרבה לפי המוצא והכיפה וכמה אתה מלקק, וכמובן הרבה מושחתים מסביב, שלא עושים כלום ומחממים קצת תכסא במשרד
8
וואו! זאת הפעם...
שי | 17-01-2021 14:05
וואו! זאת הפעם הראשונה שאני קורא את דבריו של הרב עופרן מוסכים עם כל מילה....
הוצאת לי...
אוריה | 17-01-2021 14:29
הוצאת לי את המילים מהמקלדת.
9
אויבר חוכם
זה הכל | 17-01-2021 14:05
הערות מהיציע
10
יש לנו רבנים...
והוצאתי וגאלתי ולקחתי.. | 17-01-2021 14:07
יש לנו רבנים מהציונות הדתית המתאימים לעמוד במקום כל העסקונה החרדית שמבזה את מוסד הרבנות יום יום.
11
עוד טהרן עלוב
שקול | 17-01-2021 16:11
עופרן חי לו בבועה.הוא לא שמע על כך שמי ששלח את מצגר להיות רב ראשי היו פוליטיקאים חרדים ציניים. אני חושש יותר מרבנים השולחים ידם בפוליטיקה מאשר מפוליטיקאים העושים זאת לרבנות.
12
אי אפשר להתעלם...
טליה | 17-01-2021 16:30
אי אפשר להתעלם מהעובדה שבימינו כל רב ראשי הוא רב מטעם מפלגה כל דהיא ויזכה לכזה יחס.
13
יש מה להוסיף
קובי | 17-01-2021 16:38
הגיע הזמן למנות כרב אשכנזי תלמיד חכם אמיתי שעוסק ועסק בלימוד כמו שצריך, דרשנים יפים יש בשפע. ואיני יודע לאיזה רבנים הכוונה אך העיקר הוא תלמיד חכם ראוי , ומקסימום ימנה עסקן ממולח תחתיו
14
את מי מעניין חילול ה'? גם את ה' זה לא מעניין
רוחני | 17-01-2021 18:07
החילוניים גם כך בזים לדת, והדתיים מצחיקים שחושבים שהרבנים הם עדיין פונקציה. מצחיק שהרב עופרן כותב בתור רב. כלומר, הוא יורד על רבנים (בצדק) תוך כדי שמעריך שלהיותו רב יש משקל, ושיקראו את דבריו בתור אחד שכזה. המצב אבסורדי. מזמן היהדות עזבה את הרבנות. המושג הזה אנרכרוניסטי. די אי אפשר כבר להזכיר את המושג הזה. דוחה!!!
15
די לזלזול העצמי
אהרנסון | 17-01-2021 18:33
אנחנו לא מפסיקים לזלזל בעצמנו. יש לנו רבנים ענקיים. ר' אברום שפירא היה אחד מגדולי הדור. (והיה גם רב ראשי) הרב נריה היה גאון עצום. הרב נבנצל שליטא הוא גם אחד מהגדולים בדור. ויש עוד רבים, סתם כתבתי את מי שקפץ לי לראש. לא חסרים ענקים בתורה ויראש בציבור שלנו. אנחנו רק צריכים לדעת להעריך רבנים, להעריץ את התורה ונושאיה. אז נוכל להפסיק להביט מזווית העין על הציבור החרדי. נוכל לעמוד בעצמנו, ועם זאת לקבל תורה גם מהם, כי חבר אני לכל אשר יראוך.
16
מצגר היה מועמד...
פייק ניוז , שנאה עצמית | 17-01-2021 19:08
מצגר היה מועמד של החרדים, מולו התמודד הרה״ג יעקב אריאל. כרגיל עופרן מפיץ פייק ניוז.
17
בשביל מה בכלל צריך רבנים ? האם הם מתווכים
שליימלה קרעכצן | 17-01-2021 21:34
ביני לבין הקבה ?? חוץ מזה שהם ניזונים מקופת הציבור וגורמים לחילול הקודש איני רואה בהם שום צורך ומוטב שהמוסד הזה יתפוגג
18
הרב מצגר היה...
נו באמת | 17-01-2021 21:36
הרב מצגר היה מועמד של החרדים. שקר וכזב לקרוא לו דתי לאומי.
19
רב שאינו מגדיר...
נו באמת | 17-01-2021 21:40
רב שאינו מגדיר עצמו לאומי, אינו רב שלם, כי אין תורה בלי ארץ ישראל
20
אם יש רעיון גרוע.....
אמיתי | 18-01-2021 1:01
זה אילעי עפרן לבית ישע' ליבוביץ. הפרי הנגוע מהעץ הנגוע
21
אין ספק שתור...
דוד | 18-01-2021 13:17
אין ספק שתור הזהב של הרבנות בעשרות השנים האחרונות העה תקופת כהונתם של הרב שפירא והרב אליהו, הן מבחינת יחסם למדינה ולרעיון הציוני והן - ובעיקר - מבחינת טיב היחסים וההערצה ההדדית שלהם. כמובן שגדלותם התורנית לא נופלת מקודמיהם בתפקיד, הרב עובדיה יוסף והרב גורן, שהיו גם הם מהגדולים שבדורות האחרונים.
22
יישר כח לרב עופרן
משה המאירי | 18-01-2021 22:26
למרות שאתה מגיע מקבוצת רבים שבעיניי ובעיני רבים היא רפורמית( אף למדתי שיעור דף יומי זמן רב עם רב מסויים שחבר באותו ארגון אליו אתה משתייך ועזבתי בזמן ממשלת בנט -לפיד) אתה אומר בדיוק את מה שאני אומר בתור חרדי -ספרדי( שכמו מרן הרב עובדיה זיעא משתדל לקחת מכל זרם והשקפה את הטוב ולזרוק את הרע למרות שאנחנו לא רבי מאיר ) .אני גם לומד ראית חשבון בקמפוס החרדי-אונו ושם יש לנו בקבוצה מכל הכיפות ומכל ההשקפות.
23
כבוד הרב במקרה...
אליעזר - בית אל | 19-01-2021 12:43
כבוד הרב במקרה הטוב טועה ,ומקרה הפחות טוב משקר. הסיפור של הר' מצגר שישב בכלא על מעשיו לא עונה כלל לרב מהציונות הדתית, נכון שהוא למד לפני 70 שנה בחמד , ובישיבת יבנה ,אבל מאז עברו יובל שנים והוא כלל לא החשיב ולא נחשב לרב מטעם המגזר , המינוי שלו נעשה על ידי עסקנים חרדים בתמיכה רבני דגל התורה בכדי לפרק את מה שנותר מהרבנות הראשית, מולו התמודד הר' יעקב אריאל שלכל הדעות במגזר הדתי ,חבל שלא נבחר. שני הרבנים אחרונים ברבנות הראשית שהיו מזוהים באמת עם הציבור היו הרב אברהם שפירא והרב מודכי אליהו ,שני גאוני עולם. חבל שכבודו מכפיש עולם של תורה עם האי דיוקים שלך. מה שכן, רבנים כמוך אני מעדיף רבנים אמיתיים נטורי קרתא ולא ניו-רפורמים, שלום שלום
24
יונה מצגר היה...
ד.ד.א | 20-01-2021 7:46
יונה מצגר היה נציגם של החרדים ! אין מה לעשות ללא התערבות פוליטית ימשיכו העסקנים החרדים להצניח מועמדים לא ראויים משלהם רק כדי לטרפד מועמד מהציונות הדתית. למעט הרב עובדיה רוב הרבנים הראשיים הגדולים באמת היו מהמגזר הדתי לאומי.
25
נו באמת, הרבנים הצעירים "מכורים" לפוסטים.
מוטי | 20-01-2021 9:21
מדובר על מהומה על לא דבר. ברור שלא זאת הייתה הכוונה של ימינה. בפשטות, הם התכוונו שרב ראשי צריך להיות גם עם יחס חיובי למדינת ישראל וקשוב לבעיות התושבים בה. זה הכל. הצורך לנפק פוסטים באופן קבוע ולשמר עדת עוקבים משבש את דעתם של אנשי הפייסבוק כולל רבנים, לצערנו.
26
רב ראשי
"רב" | 20-01-2021 12:32
תגובת עילאי אופרן מביישת אותו. יודע היטב שמצגר אמנם התחנך בציונות הדתית, אך פנה לה עורף, התחרד, ונתמך עי החרדים שידעו שהוא לא רב, רק כדי להכניס אצבע לעין של הציונות הדתית.
27
לעד לעופרן יש...
דוד כהן | 21-01-2021 5:21
לעד לעופרן יש רצון לפגוע בצינונות הדתית מסיבות ברורות לכן אין טעם לפרסם את דבריו השקריים, זכרו כי מול מצגר התמודד גדול התורה הרב יעקב אריאל ומי שתמך במצגר היו החרדים שרצו להשפיל את הציונות הדתית, לכן ברור שדבריו של עופרן שקריים ומוטים ועדיף לא לתת לאיש בימה להפיץ שקרים שיש מאחריהם אגנדה נסתרת
28
וואו!! כל הכבוד
אודי | 24-01-2021 15:35
סוף סוף מישהו ישר ואמיץ
דברי חכמים בנחת...
ניקו | 27-08-2021 13:15
דברי חכמים בנחת נשמעים דבריך על בנט הם ממש מעין גדולה עבירה לשמה ממצווה שלא לשמה הבנט הזה חוטא ומחטיא גדול מהרסי ומחריבי הדת הולך וצובע את עצמו בצביעות של איש דת על מנת.לקושש לעצמו עוד כמה גרושים מקולות הימין אבל אנו לא טיפשים ולא נשכח לאיש את חטאיו כמדומני שגם בראש השנה סליחתנו בתור ציבור גדול שבעטיו של האיש ספג מהלומות כספיות וחוקתיות נגד הדת והציבור הדתי לא רק החרדי סליחה זו לא תתקבל מאיתנו והפושע נגד חברו אין לו מחילה עד שירצה את חברו לכן דבריך הינם חכמים ומותר להוסיף שכאשר מדובר בעבודה זרה בתירה התורה אף לנבל את הפה כדי להשניאה על העם ממש כך במקרה זה האיש בגדר עובד עבודה זרה אפיקורס ומין שאיננו בגדר ישראל
29
אני אזכיר לרב...
סתם משהו ש... | 06-06-2021 11:04
אני אזכיר לרב עופרן. כי הרב שישב בבית כלא אולי בא מהחמ''ד אבל כרב ברבנות לגמרי היה חרדי . לגבי הרב עובדיה יוסף פוסק גדול וחכם בתורה אבל הגדיר את 'הבית היהודי' על כל חכמיה 'בית של גויים' ויזכר על כך לדראון עולם חוכמה בתורה לא מעידה על מידות צא ולמד על אלישע בן אבויה. אולי אתה משליך ממידותיך על שאר רבני המגזר ובכך אתה חוטא לאמת