אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבישי בן חיים תוקף: כפייה דתית כוחנית ומטופשת

אבישי בן חיים מברך על ההחלטה לבטל את הפסיקה האוסרת על הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח, ואומר כי מדובר באות קלון לציבור הדתי המתון: צריך את בג"ץ בשביל למנוע מהלך כפייה דתית כוחנית מטופשת?"

אבישי בן חיים תוקף: כפייה דתית כוחנית ומטופשת
  (צילום: פלאש90)

העיתונאי והפרשן לענייני חרדים של חדשות 13, ד"ר אבישי בן חיים, תומך בביטולו של החוק האוסר הכנסה של חמץ לבתי החולים בפסח, ואומר כי מדובר באות קלון לציבור המתון שהיה צריך את בג"צ בכדי לבטל את "הכפייה הכוחנית", כהגדרתו.

לדברי בן חיים: "פסיקת בג"ץ נגד איסור הכנסת חמץ לבתי חולים היא אות קלון. לא על בגץ, עלינו". בן חיים מפרט ואומר כי זוהי "אות קלון על ציבור גדול מסורתי, דתי מתון וחרדי מתון, אוהב היהדות והתורה שצריך את בג"ץ בשביל למנוע מהלך כפייה דתית כוחנית, מטופשת, ולא מתייצב בעצמו מול ההקצנה הזאת שמשניאה את היהדות ואת תורתנו המתוקה על העם".

(באדיבות חדשות 13)

מוקדם יותר החליטה נשיאת בית המשפט העליון שלא לקיים דיון נוסף בפסיקה לפיה יותר להכניס חמץ בפסח לבתי החולים.

ההחלטה שהתקבלה באפריל ברוב של שני שופטים חילונים מול שופט דתי בדעת מיעוט קבעה כי האיסור להכניס חמץ לבתי חולים במהלך חג הפסח נעשה בחוסר סמכות, וכי מעתה ואילך יהיה אסור למאבטחים לחפש אוכל בכלי באי בית החולים או לפנות בכל הערה בנושא.

ברבנות הראשית תקפו את ההחלטה ואמרו: "הרבנות הראשית לישראל מצרה מאוד על החלטת בית המשפט העליון לדחות את הבקשה לקיום דיון נוסף בהרכב שופטים רחב יותר בפס"ד המתיר הכנסת חמץ בפסח לבתי חולים. כזכור, בבקשת הרבנות הראשית לקיום דיון נוסף תמך היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט", נאמר בהודעת הרבנות.

"למרבה הצער, בדחיית החלטה לקיום דיון נוסף ובקבלת פסק הדין, לא ניתן משקל מספק למרבית אזרחי מדינת ישראל אשר נמנעים מצריכת ומגע עם חמץ בפסח ונזקקים להתאשפז בבתי החולים בחג הפסח ובכך נוצרה פגיעה אנושה ברוב הציבור".

החשש של הרבנות הוא "כי מעבר לפגיעה בצביונה היהודי של מדינת ישראל, הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח תגרום לשומרי כשרות להדיר את עצמם מבתי החולים תוך הימנעות מקבלת טיפול רפואי, ובכך אף לסכן את בריאותם. למרבה הצער, כתוצאה מפסק הדין ומדחיית הבקשה לקיום דיון נוסף, הרבנות הראשית תתקשה להבטיח מזון כשר בבתי החולים".

עוד באותו נושא

אבישי בן חיים: לא מאמין שבנט יעשה את הטעות הזו


52

סמוטריץ': לתקן את ההשתוללות הבריונית וחסרת הסמכות של בג"צ

בתך כך יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לפסק החמץ: "‏מדינת ישראל היא מדינה יהודית. 72 שנה היה ברור שלהגדרה הזו חייב להיות ביטוי בצביון של הפרהסיה הציבורית. על רקע המרכזיות של חג הפסח ואיסור אכילת החמץ ביהדות היה ברור שאיסור הצגת חמץ בפסח במקומות ציבוריים הוא חלק מזה. עד שבאו שופטי בג"ץ ומפילים אבן אחר אבן בחומת יהדותה של המדינה.

‏אחת המשימות המרכזיות של הממשלה הבאה היא לתקן את ההשתוללות הבריונית וחסרת הסמכות של בג"צ בקביעת סל הערכים של מדינת ישראל. קבוצה סגורה של אנשי שמאל פרוגרסיביים השתלטה שלא ברשות ושלא בסמכות על מדינת ישראל ומנסה לעצב אותה בצלמה ובדמותה, זה חייב להפסק. אנחנו מחויבים!"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אבישי בן חיים לצערנו נהיה שמאלני... גם יצביע
א אידישע קאפ | 10-01-2021 18:23
ה' ירחם
2
נראה אתכם הציונות הדתית נלחמים ע"ז?
הכואבת מאד | 10-01-2021 18:29
נראה אתכם הציונות הדתית נלחמים עז? הגיע הרגע לא להשאיר לחרדים ,האם הציונות הדתית לא כואבת את מעשה הנבלה שעשה הבגץ? כל יהודי דתי לא יוכל להתאשפז בפסח ולא יוכל לאכול , אבותינו נלחמו בשואה לא להכניס פירור חמץ לפה, והחכים שותקים! נראה אותך בנט שאוהב יהדות, נראה את כל הבית -היהודי מדוע שותקים? מה קרה לכם? אנחנו נמצאים בגלות? או בארץ ישראל?
חמץ מעל פיקוח נפש?
אבג | 16-01-2021 3:20
אף דתי שפוי לא ימנע מטיפול רפואי בגלל כמה פירורים שאף אחד לא מכניס לו בכח לפה. ומה עם כל האתיאיסטים שמתו בשואה, או איבדו את אמונתם בגללה? לחוות את השואה ועדיין לדאוג מחמץ זו תסמונת סטוקהולם כלפי האל.
3
ד״ר אבישי, עד...
ניר | 10-01-2021 18:32
ד״ר אבישי, עד כה הערכתי אותך. פה התבלבלת. מדינת ישראל והצביון. ...צריך את אבולעפיה שילמד אותך כבוד למסורת.
4
ישראל הטפשה
יהויכין | 10-01-2021 18:38
העמלק הזה מראה שלא צריך שכל כדי להיות דר לכלום ושום דבר! ביביסט בוגדני שמנסה לקבל כבוד בכח...זה לא ילך לך....גם אתה תיענש כשהמלך המושחת שלך ילך לכלא!
5
אבישי בן חיים יודע יותר טוב הלכה מהרבנות
יוסי | 10-01-2021 18:38
אין בעיה הלכתית להיות ליד חמץ של מישהו אחר, השוע [אוח סימן תמ-ג] אומר שגם אפשר שגוי ייכנס אליך הביתה עם חמץ ועי' במשנב שאפשר אפילו שיאכל על השולחן שלך! אז מה הבעיה???? הכי מפחיד לקרוא את התגובות הצעקניות, של אנשים שלא יודעים דבר וחצי דבר על ההלכה היהודית...
6
תורתנו המתוקה ?...
תהלה | 10-01-2021 19:12
תורתנו המתוקה ? אם היתה עבורך מתוקה לא היית מדבר ככה. אכזבת
7
קשקשנים. חייתי בארהב...
יוסי | 10-01-2021 19:32
קשקשנים. חייתי בארהב הרבה שנים ויצא לי להיות מאושפז בבית חולים גם בפסח ושם זה לא הפריע ליהודים דתיים ואפילו חרדים להתאשפז ולקבל שירות רפואי. אף אחד לא כופה עליהם גם כאן לאכול לא כשר והמטבח ימשיך להיות כשר אבל לצד חולים יהודים דתיים יש גם רחמנא לצלן לא יהודים או יהודים לא שומרי מצוות.
אני מת...
מיכאל המלאך | 30-01-2021 18:53
אני מת על סמוטריץ גם אשתי
תחזור לאהב...
יהודי אוהב את המדינה | 20-01-2021 12:02
תחזור לאהב לא צריכים זקנים פה .
סמוטריץ הוא...
יהושע | 11-01-2021 12:23
סמוטריץ הוא פשיסט נאלח ובזוי ביותר, צריך להקיא את החלאה הזאת מהפוליטיקה ובכלל
ממש השוואה...
דודו | 11-01-2021 10:07
ממש השוואה במקומה... אנחנו בארץ ישראל והחוקים ובשאיפה בעתיד לפי חוקי התורה בעזרת השם. מה זה קשור?
8
ביבי שמאלני
ביבי שמאלני | 11-01-2021 17:22
הצבעת ביבי בחרת טיבי! אזרחי ישראל הזהרו מהבוגד שמשתף פעולה עם המפלגות הערביות ומוכר אותנו כדי להתחמק מהמשפט. הצבעת ביבי השמאלן, קבלת טיבי!
9
דר אבישי טיפש...
אכפתלי | 17-01-2021 15:44
דר אבישי טיפש מטופש. דר ואינו יודע על מהות הקיום היהודי. כפייה לא היתה אמורה להגיע,אם היה ברור לו ולשאר,שאכילת חמץ בפסח היא בעיטה בשורש הווייתו של העם היהודי,- לא היתה מגיעה הדרישה למנוע...
10
הסוגיה לא פשוטה...
מיכאל | 30-01-2021 18:54
הסוגיה לא פשוטה אני מבין את שני הצדדים