אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עימות חריף בין הליכוד וכחול לבן: "אתם חיים בסרט"

מפלגות השלטון הטיחו עלבונות זו בזו במהלך הלילה, זאת על רקע דרישת כחול לבן לקיים את ההסכם הקואליציוני כולל צורת העבודה השוויונית. הליכוד: לא נחזור ל״ממשלה בתוך ממשלה״

עימות חריף בין הליכוד וכחול לבן:"אתם חיים בסרט"
  מארק ישראל שלם/פול

עימות קולני בין הליכוד וכחול לבן התקיים הלילה (ראשון) לאחר שבכחול לבן הודיעו כי הם דורשים שבליכוד יקיימו את ההסכם הקואליציוני, וכי אם לא יושגו הבנות בהן זו תהיה התוצאה – הכנסת תפוזר ביום שלישי הקרוב.

בתגובה לדברים אלו, בליכוד תקפו את כחול לבן ומסרו כי: "אם מישהו מאמין שהליכוד יסכים לחזור ל״ממשלה בתוך ממשלה״ – הוא חי בסרט".

עוד באותו נושא

כחול לבן: התפזרות הכנסת תידחה בשבועיים


3

מפלגת כחול לבן לא נשארה חייבת, והגיבה לליכוד: "אם מישהו חושב שכחול לבן תסכים לדריסת רגל של נאשם בפלילים בנושא מינוי שופטים וגורמי אכיפת חוק – הוא חי בסרט".

מצד מפלגת ימינה תקפו את הליכוד וכחול לבן כאחד: "מתי נתניהו וגנץ ידאגו לעבודה של אזרחי מדינת ישראל כמו שהם דואגים לעבודה שלהם?"

מחלוקות הליכוד וכחול לבן: ביטול העבודה השוויונית; מינוי שופטי עליון ופרקליט מדינה

כזכור, המחלוקות בין הליכוד וכחול לבן נוגעות לגבי דרישת הליכוד לביטול צורת העבודה השוויונית כיוון שהיא 'תוקעת מקלות' בגלגלי הממשלה, וכן בעיקר לרוב הנדרש למינוי שופטי עליון משבע לשמונה, ששינויו יעניק לליכוד ווטו בנושא מינוי שופטים לבית המשפט העליון, וכן במספר המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה שיובאו לפני הממשלה לאישור.

בעוד בליכוד דורשים כי שר המשפטים ניסנקורן יביא לפני הממשלה חמישה מועמדים לתפקיד פרקליט המדינה מתוכם הממשלה תבחר את מי למנות, ולא את המומלץ הבלעדי של הוועדה, עמית איסמן – בכחול לבן נרשמת התנגדות מצידו של ניסנקורן, בעוד שר החוץ אשכנזי מגלה גמישות.

כזכור, מוקדם יותר הערב, במפלגת כחול לבן הודיעו כי העברת תקציב המדינה תידחה בשבועיים, דבר שיעניק ארכה לכחול לבן ולליכוד ללבן את המחלוקות בין הצדדים מבלי שהכנסת תתפזר באופן אוטומטי.

על פי לוח הזמנים, ביום שלישי הקרוב תעבור הצעת חוק לדחיית התקציב עד ליום החמישי בחודש ינואר. במידה ועד אז לא יעבור תקציב המדינה, הכנסת תתפזר באופן אוטומטי והבחירות יתקיימו בתאריך שהיה מיועד לפני תיקון החוק, בעשרים ושלושה לחודש מרץ.

כחול לבן: אם לא יושגו הבנות, הכנסת תתפזר

מכחול לבן נמסר: "נתחיל בקידום תהליך ובמקביל נמצה את הניסיון להביא לממשלה מתפקדת, עם תקציב שמיליוני ישראלים זקוקים לו כעת, מינויים ושמירה על שלטון החוק והיעדר השפעה של ראש הממשלה על משפטו".

"אם לא יושגו הבנות במסגרתן ימולא ההסכם הקואליציוני ואזרחי ישראל יזכו לממשלת אחדות מתפקדת שמתנהלת בשיתוף פעולה כנדרש ותוך שמירה על הדמוקרטיה ושלטון החוק, נמשוך את הצעת החוק והכנסת תפוזר ביום שלישי הקרוב".

הצעת החוק של כחול לבן נועדה בכדי לאפשר לכחול לבן דיאלוג עם הליכוד עד יום שלישי בערב. הכנסת תפוזר אוטומטית במידה והצדדים לא יגיעו להסכמות והצעת החוק לא תעבור בשלוש קריאות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
גנץ, אשכנזי וניסנקורן-"חמת המגן" של המאפייה!
אמ | 21-12-2020 1:04
גנץ (המימד החמידי), אשכנזי (הקלטות) וניסנקורן (שהמאפייה סגרה את תיקו) - הינם חומת מגן כדבריהם למאפיית המשפטנים, בתמורה להלבנת שחיתותם (ותפירת תיקים לימין), שלא לדבר על ניסיון ההפיכה שמטרתו להעלות לשלטון את אנשי השמאל!! והם ממשיכים לטעון להגנה על ערכי המוסר והדמוקרטיה... ל ח ס ל את ראשי המאפייה, ולהקים מערכת שפויה ודמוקרטית שתפעל אך ורק לפי סמכויויה החוקיות, ובמקביל ל ח ס ל את הועדה למינוי שופטים הנשלטת עכשיו לחלוטין עי המאפייה - פרקליטות, יועמש וראש המאפייה, בגץ!!
2
מה שמעניין כל...
בני | 21-12-2020 7:22
מה שמעניין כל החשודים נימצאים בצד של תפירת תיקים,יש לחקור ומיידית את גנץ,ניסנקורונה,מנדלבליץ,אשכנזי, אלשיך,חיות,וגם את כל השופטים שיש להם ניגוד עניינים,בושה שיש מיעוט שולט על 99% מאזרחי המדינה,