אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: החבירה של בנט ללפיד גרמה להפסד בבחירות ברבנות

בראיון לתכנית 'עצם הענין' עם שרה ב"ק הסביר הרב שמואל אליהו את ההספד בבחירות לרבנות, "הבלוק החרדי עבד חזק חוק הגיוס שעבר בתחילת השבוע, לא נתן שום אפשרות לעמוד מול זה". הרב הוסיף כי גורמים חילונים חברו לחרדים נגד הציבור הדתי ואמר: "שהציבור החילוני לא יבוא אחר כך לבכות שהרבנות לא פונה לציבור."

הרב שמואל אליהו: החבירה של בנט ללפיד גרמה להפסד בבחירות ברבנות
  החילונים חברו לחרדים כדי להכות אותנו. הרב אליהו (פלאש90)

האזינו לראיון בין שרה ב"ק לרב שמואל אליהו ברדיו גלי ישראל

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2013/07/RGY.mp3[/podcast]

הרב שמואל אליהו התראיין הבוקר (ה') לתכנית 'עצם העניין' עם שרה ב"ק ברדיו גלי ישראל והתייחס להפסד הצורב בבחירות לרבנות הראשית לישראל.

מאוכזב?

טיפה כן, בודאי. מצד שני מרגישים חשבון נפש פרטי וציבורי, זה לא רק אני זה גם גם הרב סתיו וגם הרב שפירא. הציונות הדתית ככלל פה נוצחה. אבל זה לא מקום של יאוש ודכדוך אלא מקום שקמים ועושים כפל כפליים להמשיך את העשייה.

מה לדעתך הכשל הגדול של הציונות הדתית. למה זה קרה?

במישור שלי, זה לא קל להאבק מול היועץ המשפטי לממשלה, הוא הפיל ראשי ממשלות, הוא הפיל שרי משפטים, אז מה זה בשבילו להפיל אותי? והוא השתמש בכל הכוחות שלו. אני חושב שהציבור צריך להערך ולחשוב האם זה נכון שיש בידי אדם במערכת המשפטית את היכולת להיות גם שופט וגם תליין וגם מוציא לפועל ולערוך משפט באמצעות מכתבים ולגזור גזר דין. אני חושב שזה טעות.

האם הפניה של היועץ המשפטי ויינשטיין לחברי הגוף הבוחר השפיעה?

על חלקם בודאי. ברור שזה משפיע. בא אדם ואומר כי הוא לא ראוי ולא מתאים ומוציא לכולם מכתבים וגם בתקשורת. המערכת הפוליטית צריכה להעמיד אותו במקומו. זה לא הפעם הראשונה שהוא מאשים אדם על כלום. אולמרט הוא לא בדיוק חבר שלי וגם אותו האשימו על כלום.

הפלגנות בתוך הציונות הדתית, שוב לא הצלחנו להגיע למועמדים מוסכמים על כולם ושוב הפסקנו את מערכת הבחירות?

זה נכון מה שאת אומרת, אבל במועמד הספרדי, היה מועמד מוסכם. אבל במקרה הזה הבלוק החרדי עבד חזק ואני חושב שגם פה אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש קטן, חוק הגיוס שעבר בתחילת השבוע, לא נתן שום אפשרות לעמוד מול זה. הציבור החרדי הרגיש שאנחנו חברנו עם החילונים נגדו. הרבה פעמים הוזכרה המילה גוש קטיף אתמול.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

האם שילמת את המחיר על הדיל בין נתניהו והרב לאו לבין דרעי והרב עובדיה יוסף?

קודם כל זה לא אולי, זה ודאי. היה דיל על פני השטח. מי שהכריע את המערכה, מי שחבר לציבור החרדי, זה הציבור החילוני. הציבור החילוני ברור שחבר איתם. שלא יבואו לבכות אחר כך שהרבנות לא פונה לציבור.

זה חוזר על הטעות של גוש קטיף. חברנו לציבור החילוני, אז עם לפיד האבא, מול הציבור החרדי, וממש סמוך ונראה, קיבלנו את החבירה של הציבור החרדי עם החילונים  נגדנו. אם לא נלמד לקח נחזור על הטעות הזו פעם אחר פעם.

כלומר בני הברית הטבעיים שלנו הוא לא לפיד אלא דווקא החרדים?

ברור שיש בינינו ובין החרדים נקודות הסכמה ונקודות מחלוקת. כמו החילונים, שיש הסכמה ומחלוקת. לאורך ימים, גם טקטית, מי שיהיה בכמות ובאיכות הרוב, זה הציבור החרדי. הציבור החילוני לצערנו הולך ומתמעט מספרית.

השירות הצבאי הוא ערך חשוב מעל ומעבר, אבל יש עוד ערכים חשובים, שבת, לימוד תורה. הפגיעה בעולם התורה היא לא רק פגיעה בציבור החרדי, היא פגיעה גם בישיבות ההסדר ובציבור הציוני. יש פה חבירה יותר מדי חזקה עם הציבור החילוני שאנחנו משלמים עליה את המחיר.

האזינו לרדיו גלי ישראל בשידור חי דרך אתר סרוגים

אתה מצטער על חזית בנט-לפיד?

אני דיברתי עם חברי כנסת של הבית היהודי, כולל עם בנט בעצמו, בזמן שנרקמה הקואליציה, ואמרתי את זה וגם פעלתי. בסוף צריך לזכור שבני הברית שיהיו לנו הם הציבור החרדי. זה לא שאנחנו נגד לפיד או נגד מאן דהו אחר. אבל יש עכשיו תהליך מדיני, וזה מאוד משמעותי, לאיפה דחפנו את הציבור החרדי?

בגוש קטיף אנחנו לא חברנו אליהם ולכן הם לא חוברים אלינו. אני זוכר גם את המילים על הכיפה הסרוגה ועמלק. אלה דברים שלא שוכחים לעולם. אבל אין ספק ברור שאנחנו במצב של עימות, כשצריך להכות אותם משתמשים בנו, וכשצריך להכות אותנו משתמשים בהם. אם אנחנו לא נפר את המשוואה הזו, אז נמשיך אנחנו והם להיות מוכים.

בנט צבר כח פוליטי מדהים, מה שלא היה שנים, כולנו גאים בו על כך, אבל זה לא מספיק. אם עכשיו לפיד חובר עם נתניהו להתנתקות מספר 2 והחרדים יתמכו בו לא נוכל להלין כלום מול הציבור החרדי. לא נוכל לדבר איתם אפילו, ובסיפור הזה בדיוק היינו.

האם ארץ ישראל בכלל נמצאת במודעות של הציבור החרדי?

אין ספק שאנחנו צריכים לחבור בכל כוחנו לציבור החילוני, ולכן צריכים להקים גרעינים תורניים. אבל צריך לדעת שארץ ישראל היא בנפשו של הציבור החרדי. למעלה משליש מהמתנחלים הם חרדים. ארץ ישראל היא לא בכתבי ז'בוטינסקי אלא בפסוקים בתורה, וגם אם יש בינינו חילוקי דעות, אי אפשר למחוק את ארץ ישראל מהתורה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
41 תגובות - 41 דיונים מיין לפי
1
לא כי אתה הייתה רב ראשי טוב יותר מהרב יוסף
ארהנ | 25-07-2013 17:37
כי בצפת פשוט כולם מתים עליך שזה משהו..
2
אני לא מבין למה בגלל שהם חרדים הם לא יפתחו לעם?
מה אתה מקשקש? | 25-07-2013 17:43
מדובר פה ברב לאו שבקסמו האישי וגם באשיותו התורנית הוביל את מודעין לאהבה ואחווה בנושא יהדות, מדובר פה ברב יצחק יוסף שגדולתו התורנית בלתי מעורערת ויצירותיו משמשים כאחד הספרים החשובים בהלכות יהדות ספרד בדורנו, שגדל בבית של הרב שהוא נושא דגל ההקל בהלכה, שליבו יסר אותו בראותו את העגונות ופעל למענם ימים כלילות להתירם. מה זה השטויות האלה? המועמדים הציוניים לא מתקרבים בשום פנים ואופן לגדולתם של הרבנים הראשיים החדשים. ברוך שבחרם אלקי ישראל.
3
ל-2
רונן | 25-07-2013 18:07
מסכים איתך ששני הרבנים הראשיים בהחלט ראויים, אבל עם המשפט הזה "המועמדים הציוניים לא מתקרבים בשום פנים ואופן לגדולתם של הרבנים הראשיים החדשים" ממש לא. אתה יכול להשוות את הרב שפירא לרב לאו? באמת? ראש ישיבה מהטובות בארץ , גדול באיזה 15 שנה בערך מהרב לאו. אז תן קצת כבוד, אל תהיה חוצפן!
4
ציונים דתיים צאו מהסרט....
יהודי | 25-07-2013 18:15
אתם חיים בסרט שרק אתם יודעים לפנות אל הציבור הלא דתי.... כאילו שהרב אליהו והתבטאויותיו על הערבים קוסם יותר לציבור הלא דתי מהרב גרוסמן לדוגמא. כאילו שהרב דוד סתיו מאיר פנים יותר מהרב דוד לאו. אלפי סטודנטים ברחבי העולם יושבים ולומדים תורה בחברותא עם אברכים. אלפי אברכים מבקרים בבתי משפחות לא דתיות ומקרבים אותם לתורה במאור פנים כן כן הרבה לפני שחשבתם על הרעיון שנקרא גרעין תורני... ורק אם לרב הראשי יש כיפה סרוגה על הראש זה מה ש"יאיר פנים".... תפסיקו לצרוך חדשות כל היום ותתחברו למציאות...
5
כבוד הרב, החבירה שלך לדודו סעדה גרמה לכישלון שלך
ידיד | 25-07-2013 18:28
אל תחפש רחוק, אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה לציבור שלנו נמאס מעסקנים רודפי כבוד וכסף
6
הכשלון מתחיל ברבנות ירושלים
אלי | 25-07-2013 18:35
טועה מי שחושב שהכשלון לרבנות הראשית נובע מנקודות מקומיות, כגון מחלוקת בין רבני הציונות הדתית לרב סתו וכד', הכשלון הוא המשך של הכשלון בירושלים. כבר למעלה משלוש שנים שיש מועמד מטעם הציונות הדתית לרב העיר הרב אריה שטרן שליט"א אך לצערינו הרב נציגי הבית היהודי -מפד"ל - תקומה אינם מצליחים להביא להיבחרותו של הרב אריה שטרן לרב העיר. האם זה לא כשלון?! עלינו לעשות חשבון נפש כללי ולא להתלות בנימוקים מקומיים.
7
מצטער, אבל הטענות פה הזויות:
חרדי | 25-07-2013 18:46
אתה רוצה להתחבר עם החרדים כי מספרית הם יותר או יהיו יותר? אם כבר, אנחנו היינו רוצים להתחבר איתכם כי יש לכם כיפה. במחשבה שניה, אם כאלו דעות, מזל שנבחרו אתמול מי שנבחרו ולא (למשל) מעכ"ת
8
חרדי לאומי בדם
חרדלי | 25-07-2013 18:49
לכבוד הרב החשוב שמואל אליהו ניכרים דברי אמת ניכרים הצער הגדול על החיבור בנט ולפיד אבל מחילה מכבוד תורתו האם עכשיו נזכרתם לומר את האמת האם לא ידעתם שמלכתחילה החיבור הזה יגרום נזק וחורבן בין האחים החרדים שהמכנה המשותף בינינו גדול פי כמה מלפיד למה את קולכם לא שמענו בנושא סנקציות פליליות למי שחשקה נפשו בתורה למה כאשר מר בנט לחץ עליכם לחזור מהאמירה שאסור למכור בית לגוי אתם שתקתם ולא מחיתם שהרי זוהי הלכה מפורשת אם עולמה להיתקל האם עכשיו שלא נבחרתם להיות רב ראשע זה הזמן לשלוף סכינים (נ. ב יכול להיות שאני טועה אבל ככה זה מיצתייר
9
איך הרבה דרוקמן אמר על חכם שלום כהן על השנאה
יצחק | 25-07-2013 18:56
אני לא מבין את השנאה שיש לרב שמואל אליהו כלפי ש"ס
10
מודעין
| 25-07-2013 19:02
הרב לאו "הצליח" במודעין כי אמר לכל אחד מה שהוא רוצה לשמוע!
11
למה להתראין אצל נאו רפורמית?
שרה שרה | 25-07-2013 19:05
12
בנט הגזען לא עניין רב ספרדי
חזי | 25-07-2013 19:13
כל מה שעניין אותו זה רב אשכנזי גזען שפל כמו לפיד והוא או קרב אחד הוא מתכון אשכנזי ולא ספרדי שלא שומם בשבילו כלום
13
למגיב 2 היקר כדאי לך מאוד לבדוק את מה שאני כותב פה!
יוסי | 25-07-2013 19:16
גדולתו של הרב יצחק יוסף בהלכות ופסקים אינה ניתן לעירעור. אבל גם המכות שהוא היכה את אשתו הראשונה גם זה לא ניתן לעירעור כמו גם הכדורים שהוא נוטל . יש לך היום רב ראשי חולה רוח.. הרב שמואל ידע את כל זה הוא קיבל את המסמכים שמצביעים על זה והוא להבדיל מחברך המלוכלכים בחר לא לפרסם את המידע הזה. אני פשוט הייתי שם וראיתי אותו עוצר את זה . אז על תקשקש ותדבר בגסות רוח על אדם שאתה לא מתקרב לקרסוליים שלו. אם אתה מחפש אישור לדברים תנסה לדבר עם כתב Yet קובי נחשוני.
14
בנט חצוף גדול
| 25-07-2013 19:30
בנט חצוף גדול, נוכח דברי הבלע והנאצה שמלא פיו של אותו רשע בימים האחרונים בפרט. אין מה לומר רק לקרוא עליו את הפסוק הזה “והשב לשכיניניו שבעתיים על חיקם חרפתם אשר חרפוך ה’ “. בטוחים אנו שכבר מתמלאית סאתו של אותו רשע במדה כה גדושה, עד שבמהרה יבוא מפלתו. ואז יהא זה מפלה כה ככואב וצורב לאותו רשע. ובקשתנו ותפלתינו כלפי שמיא הוא “עד מתי תשמע קול צורריך שאון קמיך עולה תמיד” עד מתי תחריש נוכח חלילו שמך הקדוש על ידי אותו רשע. אנא ה’ שלח לו את מפלתו ועל ידי זה יתקדש שמך הגדול בעולם וידעו כי אתה שמך ה’ לבדך עליון על כל הארץ, אית דין ואית דיין ולא כל הישר בעיני איש יעשה. ואל הצורר לפיד אנו פונים ואומרים, גדולים יותר ממך כבר שילמו מחיר כבד על מלחמתם ביהדות ועל דברי הנאצה. המתן עוד מעט קט ותיווכח לראות את מפלתך, עד שלא תדע מאיפה זה הגיע לך, ואז כבר יהיה מאוחר מדי. אך לפחות תזכה שיתקדש שם שמים על ידך, ואתה תהיה קרבן שכולם יווכחו לראות שיש אלוקים שופטים בארץ, אף שאינך ראוי לזכות זו. סופך יהא כפרעה והבאים אחריו שעל ידו נוכחו כל יושבי תבל לדעת שיש אלוקים בעולם. המצפים למפלת הרשעים ולהרמת קרן התורה הקדושה במהרה.
15
ותודה לרב שפירא ולרב טאו
חיים | 25-07-2013 20:46
16
הרב אליהו אשיותך הבעיתית הזיקה לסיבוי לרב ציוני !!!
ליד אליהו בנט צדיק | 25-07-2013 20:53
ליד אליהו לפיד גדול הדור.
17
באמת ש"ס היו מוותרים עלרב שלהם!!!...
אזרח | 25-07-2013 20:55
18
13 יוסי תובתך המוסרית לפרסם המסמכים שכל עם ישראל ידע
ידע עם ישראל ויתפלץ | 25-07-2013 21:01
19
ניכרים דברי אמת - שישכנע את הציבור הדל ונפתלי
כ...השב אל קיאו | 25-07-2013 22:12
20
תפסיקו להתבכיין
בבח | 25-07-2013 22:52
בס"ד אמת,הייתי בטוח שהר' אליהו והר' סתיו יבחרו ,כי על פי הטבע זה מה שהיה צריך לקרות. אם ניקח את עשר הנשים שבנט מינה,ועוד העשרה נציגים שהר' עמאר מינה ,ואת כל הקואלציה ,הרי שסיכוייהם של הנ"ל היו מובטחים, אך הקב"ה הוא שמנהל את העולם, ורק על זה התנחמתי שהקב"ה לא יאכזב את מרן הרב עובדיה שליט"א,ומי שעוקב רואה שכל הנלחמים בו נופלים,וב"ה שזו התוצאה. בושה וחרפה לכל המפסידים שלא מפסידים בכבוד ,סתיו טוען שהעסקנות ניצחה,הלא הוא הראשון שהתחיל במלחמה הזו,והוא הוא העסקנות לשמה,איפה האמונה בה'. מוטב לכל הדת"ל לחזור בתשובה ,ולהבין שהדרך האמיתית היא החרדית,אין מה לעשות,לאט לאט הדת"ל מתקרבים לרפורמים ודומיהם. לי אין ספק שאנשי צוהר שקוראים להם רבנים,יותר גרועים מהרפורמים פשוט,הרפורמים לא יכולים לבלבל יהודים מסורתיים,ואנשי צוהר מצטיירים כמתקדמים . אם ה' הוא האלוקים לכו אחריו,ואםהרפורמה ביהדות לכו אחרי הרפורמים. ב"ה היום יש המון דת"ל שמתחרדים ומבינים שדרך האמצע זו לא הדרך שהקב"ה רוצה שנתנהג.
21
הרב אליהו
יוני | 25-07-2013 23:07
ההתנהלות של כבודו, היא זו שממיתה על מועמד הציונות הדתית למשרת הראש"ל, בזיון כזה, פעם אחר פעם. אתה פשוט לא מתאים. איזה ראיון מחריד! כמה אהבה יש כאן לכל העולם, וכמה שנאה לש"ס.
22
נפלתי בנט הפך לנטל
שומרון תתן קולה | 25-07-2013 23:32
23
13, 18- בושה, מוצאי לעז ולשון הרע ורכילות. תחתך לשונכם!
תיזהרו רשעים! | 26-07-2013 6:02
24
13 -קובי נחשוני, מזה הרשע הזה שפרסם פה תגובות שטנה?
זוהר | 26-07-2013 6:07
זה עם התמונה שנראה כמו פדופיל בחושך. תתבישו לכם, מוצאי לעז ולשון הרע, אתם חושבים שאתם פולטים מילים לאויר? שאתם מדברים פה על איזה הומלס או עם הארץ כמוכם? אני אומר לכם בקיצור הניתן: תיזהרו!
25
נמאס מש"ס נמאס מהרב עובדיה לשרוף את הספרים שלו
עמיר | 26-07-2013 10:54
26
23-24 מה אתה נבהל - יש לך תגובה עניינית חוץ מלצעוק רשע.
יוסי מתגובה 13 | 26-07-2013 11:03
אתה מחפש את האמת או דמיונות . אם אתה מחפש אמת תבדוק אותה על תעצום עיניים בדבקות תברר אותה.
27
26- תגובה עינינית, אתה רוצה "תגובה עינינית"?..
זוהר | 26-07-2013 12:33
חצוף מחוצף! רשע זה תואר שמעניקה לך התורה וזה היחס לכמוך, תגובה עניינית עאלק. חולה בראש..
28
זה הזמן להבהל - הרבנות הראשית בידי חולה רוח .
אפי | 26-07-2013 12:44
מי שהתורה יקרה לו באמת צריך לקרוע קריעה . בשמן שבית המקדש השני היה קיים היו ממנים כהנים גדולים אנשים חסרי מידות וערכים. לשם צועדת הרבנות שלנו . הרב הגאון באמת הרב יצחק יוסף אדם חולה רוח אדם שאשתו הקודמת עזבה אותו בגלל שהוא היכה אותה . אדם שחי על כדורים תבדקו את זה ...
29
תגובה לאליהו גלול מהפייסבוק - אני פשוט לא מצליח לפרסם
יוסי | 26-07-2013 13:08
אליהו היקר, אין לי מושג מה יש לך נגד הרב שמואל אליהו אבל ברור שיש לך סוג של תסביך פנימי עם עצמך. תגובתך היא לא מפאת איזו גדולה שיש בך. אלא גסות רוח וקטנות. אני הרי מכיר אותך ואפילו מכיר אותך טוב. בשום מקום בו היית בארץ לא הצלחת. חיית בחספין - כלום צל של אשתך, משם ברחת לך לשתולה גם שם לא ממש הצלחת בלשון המעטה, והנה אתה בחו"ל ספק אם גם שם תמצא את מקומך. אין ספק שיש לך כוח בכתיבה שם ורק שם אתה מרגיש עוצמה, שהרי בכל מקום אחר אף אחד לא סופר אותך, לצערי כולל המשפחה הנפלאה שלך. מעניין אותי לדעת לאיזה מקום אחר תברח אחרי שגם שם יגלו את האישיות שלך ואולי בעצם לא יגלו שהרי אין הרבה מה לגלות. אולי לזרועות של שונאי התורה . כן.. הם אוהבים חדי לשון כמוך שיורקים למקום ממנו שאבו מים. אני קורא מידי פעם פוטסים והגיגים שלך אין ספק שדרך הסקת המסקנות שלך בעייתית ולוקה בחסר. אומנם היא מתובלת באמרי שפר צילומים ושאר דברי דמגוגיה (אולי אפילו לא זולה). אבל היא שקר צרוף לצורך הדוגמא : (ממך) "ומפני מה אין מוכרין להן? שנאמר 'ולא תחנם' – 'לא תתן להם חנייה בקרקע', שאם לא יהיה להם קרקע, ישיבתן ישיבת עראי היא, וכן אסור לספר בשבחן… שנאמר 'ולא תחנם' – 'לא יהיה להם חן בעיניך', מפני שגורם להדבק עמו וללמוד ממעשיו הרעים, ואסור ליתן להם מתנת חנם" ציטוט שלך מדברי הרמב"ם .. אלא שהוא שקר . כן הפסיק הקטן שבמקרה הוספת. הרמב"ם סיים את ההלכה בצורה הזו . "ומפני מה אין מוכרין להן? שנאמר 'ולא תחנם' – 'לא תתן להם חנייה בקרקע', שאם לא יהיה להם קרקע, ישיבתן ישיבת עראי היא. נקודה. לא פסיק שנותן לקורא תחושה שכאילו הרמב"ם מסביר את דבריו בהמשך בהלכה אחרת שלא ממש קשורה. אם תבקש אשמח להוסיף עוד כהנה וכהנה דוגמאות שלא קשורות דווקא לרב שמואל . לגופם של דברים: הרב שמואל אליהו לא נבחר בגלל שהרצפה עקומה. הרב אליהו לא נבחר כי הוא לא הסכים בשום פנים ואופן להתלכלך בפוליטיקה הרבנית. שלא בחלה בשום אמצעי על מנת להגיע לכיסא הנאצל. אתה יכול אם אתה רוצה להסתכל או אולי אפילו להרים טלפון לקובי נחשוני כפי שכתב מגיב 13 או אולי לאיתמר מור ואם באמת אתה מחפש אמת כפי שכתבת, אתה יכול להתקשר לאשתו הראשונה של הרב יצחק יוסף. כמה ליכלוך אמיתי היה לרב שמואל על הרב יצחק יוסף על כך שהוא היכה את אשתו הראשונה על כך שהוא לוקח כדורים נגד מחלות נפש. הוא בחר שלא להוציא אותו הסיבה פשוטה. כי אצל הרב שמואל להבדיל ממך ומשכמותך התורה היא לא רק מילים יפות שאליהם אתה תמיד בורח. התורה היא תורת חיים . היא לא איזה עיקום אצבע אם איזו סברה עקומה על איזה מילה שבחרת בדמגוגיה להדגיש עם איזו תמונה או שיר יפה . מסקנתי היא שחולי נפשך וצרות לבבך הם שהובילו אותך לכתוב את הדברים הרדודים האלו . שהרי כתבתך בפפיס שלך "אין שמחה כשמחה לאיד". אני מתפלל עליך שתמצא מזור לנפשך ושמחה זו (דלעיל) תיהיה רפואה למכתך . ואני באמת אבל באמת באימה, מזה שהיום יש לנו רב ראשי שהיה בעל מכה וחולה רוח.
30
מישהו אמר "בית של גוים"?
נפלתי בנטל | 26-07-2013 13:20
נשאלת השאלה, האם הרב שמואל אליהו עדיין דורש מהרב עובדיה יוסף להתנצל על זה שכינה את הבית היהודי בית של גוים, או שרואים בחוש מה זה חכם עדיף מנביא !?
31
באבוד רשעים רינה = סתיו-בנט-לפיד
חרדי | 26-07-2013 15:53
32
25 לשרוף גם את עובדיה ודרעי ושאר הכנופיה
צחי משוש | 26-07-2013 16:27
עוכרי ישראל
33
28 אנא פרסם זאת בכל הרשתות וכלי התקשורת שהעם ידע ויבין
רבנים אחרונים בזויים | 27-07-2013 22:39
34
ל-Ha-historion Joel Davidi מסכן,צריך יחס הנה קיבלת רגוע
שלמה | 27-07-2013 22:54
35
ציונות הדתית 5% מכלל היהדות האורתודוקסית.
דניאל | 27-07-2013 23:07
זה בדיוק הגובה שלכם, אז מה בדיוק אתם עושים רעש. חלקכם בכלל לא דתיים אולי שומרי מסורת, וחלקכם אנשים יראי שמים. אבל מה לעשות רוב היהודית לא מקבלת את דרככם, אתם באמת חושבים שאם תצעקו מספיק פעמים על השקר שהוא אמת אז אנשים יגידו שזה אמת ? ובאמת אשמח לקבל תשובה אמיתית מכל המתלהמים הטיפשים היוצאים נגד גדולי ישראל, איך ייתכן שכל גל התשובה הענק שעובר על עם ישראל פסח עליכם ? איך זה ייתכן שרוב רובם של החוזרים בתשובה מתקרבים לזרם החרדי וזה לא משנה לאיזה קבוצה. ? יצא לכם אולי לחשוב שהאדם שרוצה להתקרב ליהדות מבין שהדרך שלכם פשטה רגל ?
36
פילפולי סרק
בני | 28-07-2013 11:55
עוד התפלפלות ובריחה מהמציאות חשבון פשוט מראה שלמוגדר (לדאבוני ) ציונית דתית היה שמונים קולות פלוס בגוף הבוחר גוש זה לא הכריע מכח עצמו וללא שום כח חיצוני שפגע בו פעם הבאה לא מצהירים על שינויים כאילו ואחרים לא מצהירים אני אהיה אודי חמודי ועוד הצהרות כגון זה אלא בוחרים במועמד ראוי מכח תורתו ומעשיו ולא מכח הצהרותיו וגם לא מורידים את הרמה (לפי פירסום בעיתונות) לקמפיין שמעל עשרה מיליון ש"ח הציבור החילוני עדיין לא חסר דעה כשהוא מחפש יהדות ומיהירהורי ליבי נפתלי בנט לא מחפש יהדות או רבנות ורבנים זה פשוט לא מעניין אותו ואילו הם התוצאות
37
מגיב 5 צודק, הרב שמואל זו הטעות הגדולה שלך
אלרן | 28-07-2013 15:18
38
Ha-historion Joel Davidi אתה הוא שחולה רוח ולוקח כדורים
רפואה שלמה | 28-07-2013 17:46
על פי הכתב שלך ושנאה המבעבעת ממך בטוח שכך פני הדברים
39
רש''א תמשיך לרדוף שררה והיא תמשיך לברוח ממך
נונונו | 28-07-2013 18:04
איך אתה רוצה להיות הראשל''צ כשאתה שונא: חרדים, מרן פוסק הדור, שסניקים... רוקד עם בנות, מתחזה לחרדי, תולה עצמך בבן איש חי לידיעתך הבן איש חי צעק הרבה על קירבה לפריצות הכי קל להיאחז בצדיקים שנפטרו מהם אין נונונו
40
הסרוגים מצחיקים: מקבלים מהרצל עד נתניהו החילונים הכל
הלמדן היהודי | 29-07-2013 17:40
אלה שאוכלים נבלות וטרפות ואוכלים ביו''כ וחיים ללא טהרה אתם סוגדים אליהם כקופים אבל מתלמידי חכמים זקנים קדושים וגאונים אתם בזים להם Ha-historio Joel Davidi תתבייש לך אידיוט
41
רב ראשי
הפרופסור ממכלת צפת | 08-08-2013 10:39
הרב מנשה וינר מתאים ליהות