אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כ עמית הלוי: "מנדלבליט, אתה שודד את הדמוקרטיה"

בהתקפה חריפה נגד היועמ"ש מנדלבליט, ח"כ עמית הלוי טען כי הסמכות לקביעת ניגודי עניינים של ראש הממשלה נמצאת בידי נתניהו: "מה זה השוד הזה של הדמוקרטיה?"

ח"כ עמית הלוי: "מנדלבליט, אתה שודד את הדמוקרטיה"
  Gershon Elinson/Flash90

ח"כ עמית הלוי תקף היום (חמישי) את קביעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי ראש הממשלה נתניהו מחויב להישמע לו בעניין ניגודי העניינים הנובעים כתוצאה מקיום המשפט נגדו.

הלוי התייחס לכללי וועדת אשר המנחים את הדרך להתמודדות שרים עם ניגודי עניינים: "היועמ"ש נמצא בפתרון. צריך לקבל את חוות דעתו, להיוועץ איתו – זה נכון שאתם כבר מזמן שכחתם מה המונח, המילה הזאת, יועץ –  ואז יש כמה דרכים מי יחליט באיזה דרך הוא יפתור, השר עצמו".

עוד באותו נושא

פרטים מחקירת אלוביץ': "איך הסתבכת בשוחד?"


5

"אבל לא, הנה, תראו איך קוראים את זה, את המילים האלה, את העברית הזאת של כיתה א', איך קורא את זה השר בעיני עצמו ד"ר מנדלבליט, ד"ר לימון, כל שאר הנאורים: בהתאם לכלל 7 בכל מקרה בו מתעוררים חשש לניגודי עניינים – בלי בושה הם כותבים – על השר לפעול בהתאם לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה".

הלוי שאל: "איפה זה כתוב? מה זה הדבר הזה? מה זה השוד הזה של הדמוקרטיה? מה אתם מחליטים? מה, למדתם מבג"ץ שתשעה אנשים יחליטו בשביל תשעה מיליון אנשים? מה זה הדבר הזה? זה בלתי נסבל!"

ח"כ עמית הלוי: מנדלבליט, אתה שודד את הדמוקרטיה (ערוץ כנסת)

עוד הוסיף: "עוד פעם במכתב של ד"ר לימון – כל אחד דוקטור ולקרוא הוא לא יודע, קורא איך שהוא רוצה – למען הסר כל ספק נשוב ונבהיר כי במצב הדברים הנוכחי ובהעדר קביעה שיפוטית המורה אחרת יש לראות בטויטת חוות הדעת שהועברה מטעמו של היועמ"ש מחייבת על כל המשתמע על כך".

הלוי קרא: "אזרחי ישראל, תשמעו, בשם הדמוקרטיה, זה פשוט מעשה אלים וכוחני בלי שום בדל של תימוכין. לא בחוק ולא בחוק יסוד, מהמקפצה אדון מנדלבליט, אתה שודד את הדמוקרטיה, לוקח לך סמכות שלא ניתנה לך מעולם, שולל מראש הממשלה את כל הסמכויות החוקתיות שיש לו. מה זה הדבר הזה?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
על הראש שלכם
אריה | 26-11-2020 14:18
תפסיקו להתבכיין!!מה הבעיה לפטר אותו?זה לוקח בדיוק דקה והיה עדיף שזה היה קורה כבר אתמול.. תלמדו מטראמפ מפטר כל דבר שלא נראה לו טוב בלי למצמץ או שתעיפו אותו מחיינו ותקיימו את רצון הבוחרים או שתפסיקו לבכות ולספר לנו שהוא שודד אותכם.הוא רק פקיד!!
אחר לא...
ירחמיאל הנאמן | 02-12-2020 2:52
אחר לא תיתנענע
/אתה ברברן גדול...
א. טלר | 26-11-2020 23:15
/אתה ברברן גדול דברי הבל ונאצה זה כל מה שזה.
ארור, בנדיט [מנדלבליט] גנב, דבילי,הזוי,ויזתא
מנדלבליט באל'ף בי''ת | 26-11-2020 20:25
חצוף, טיפש, יהיר, כלב, לץ, מנוול, נגיף, סמרקאטש, עיפוש, פגרן, צואתי, קוץ, רע, שחצן, תועבה
2
דמוקרטיה זה עניין של דמוגרפיה
יגאל | 26-11-2020 14:19
חכ עמית הלוי מלין על שוד הדמוקרטיה. התלונה היא על דרך התנהלות שר (ראש ממשלה) הנמצא בניגוד עניינים ובאין חוק כתוב המתייחס למקרה. המלצתו היא:... ואז יש כמה דרכים מי יחליט באיזה דרך הוא יפתור, השר עצמו. השר, הנמצא בניגוד עניינים, שתלויים נגדו כתבי אישום חמורים, יעשה ככל העולה על רוחו ויחליט מהו ניגוד עניינים ומהו לא. וכל זה בשם הדמוקרטיה. חבר הכנסת הנכבד מנסה להוביל אותנו להטיית הכף לטובת הזרוע המבצעת בצורה אבסולוטית שמבטלת את כוחן של הזרוע המחוקקת ושל הזרוע השופטת. לא חסרים בעולמנו שליטים שמחליטים על דעת עצמם, ללא כל התחשבות בזרועות הממשל הבובתיות, זכויות מיעוט, זכויות אדם ומנהל תקין....הם שולטים על דיקטטורות חשוכות ואף קובעים לפי אותה השיטה שזוהי דמוקרטיה!!! אנו נמצאים בליבו של מאבק שמטרתו היא לחסל את הדמוקרטיה בישראל ולהשליט דיקטטורה שתאפשר סוף סוף שליטה של פושעים ללא מורא החוק. יש להעלות את הנושא הזה לדיון וחקיקה בכדי לשים קץ לחלום הבלהות שפוקד אותנו. אני בטוח שגם בגוש הימין יש מיעוטים שיבינו את הסכנה הטמונה בהצעות כגון אלה והחקיקה תצליח לשמר את שלטון העם על כל חלקיו, הן ברוב והן במיעוט.
3
מי שאומר שמנדלבליט...
מרקו החרותניק | 26-11-2020 15:29
מי שאומר שמנדלבליט שודד את הדמוקרטיה הו בודאי חול נפש ולא פחות לוקה ברפיון שכל. י
/ הוא...
א. טלר | 26-11-2020 16:48
/ הוא לא לוקה ברפיון שכל;לפי ההכשרה שלו הוא מודע היטב להשפעה של ההסתה על נאמני הליכוד. הוא מתבטא בקור רוח ובחוסר יושרה. המטרה ממוקדת; הסתה,והסתה. העיקר לאפשר לראש הממשלה להתחמק ממשפט.מותרלהעביר ביקורת,; אבל פה היא מעוותת.
4
אתה בטח רוצה...
יורם | 26-11-2020 15:37
אתה בטח רוצה שנתניהו ישמע להוראות הרבנים.!נכון? כש לימדו על דמוקרטיה למוסדות שלטון אתה היתה בטח בנבצרות !נכון?
5
מר לוי אז בשביל מה בחרנו בך, ליופי?
בבר | 26-11-2020 15:59
מה זה השטויות האלה דיקטטורה גונב דמוקרטיה משחקים איתנו בקקי ביבי ונדמה לי. שתי סטירות ותעיף אותם מהתפיד העם משלם לך לייצג אותנו לא לספר לנו סיפורים על גניבת שילטון ולהנות מהמנעמים של השילטון שכאילו נגנב.