אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו נגד מפגיני הליכוד: "חייבים לכבד את תחושת האובדן של המשפחות השכולות"

בתגובה להפגנת פעילי הליכוד מול בית משפחה שכולה בקיסריה, ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא נגד אמירות המפגינים: "אני מגנה את זה בכל תוקף. חייבים לכבד את תחושת האובדן"

נתניהו נגד מפגיני הליכוד: "לכבד את תחושת האובדן"
  צילום מסך

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (רביעי) להפגנה של פעילי ליכוד מול ביתה של משפחת פרקש בקיסריה, אשר שכלה את בן המשפחה, תום, שנהרג כטייס מסוק במלחמת לבנון השנייה, בתיעוד שהועלה בשעות הבוקר נראו המפגינים מקללים את המשפחה ומזכירים את השכול שפקד אותה.

עוד באותו נושא

צפו: תומכי נתניהו מקללים משפחה שכולה בקיסריה


76

נתניהו יצא נחרצות נגד המפגינים, ואמר: "כאח שכול אני מתקשה לשמוע את האמירות שאחי יוני שנפל במערכות ישראל ״יוני היה מתבייש בך״, ״יוני היה מתהפך בקברו״".

"לכן כשאני שומע אמירות כאלו, מכוונות לאחרים כמו שנעשה בקיסריה אני מגנה את זה בכל תוקף. אנחנו חייבים לכבד את תחושת האובדן של המשפחות השכולות באשר הן ואני אומר את זה לכולם – מימין ומשמאל".

נתניהו נגד הפגנת הליכוד: חייבים לכבד את תחושת האובדן של משפחות השכול

בעקבות הסערה הציבורית הנרחבת שהתעוררה עקב ההפגנה, יו"ר הכנסת יריב לוין גינה את ההשמצות שהפנו תומכי ראש הממשלה נגד משפחת פרקש והביע תמיכה במשפחות השכול.

"הקריאות שכיוונו המפגינים לעבר ביתם של משפחת פרקש בקיסריה, ראויות לכל גינוי" אמר לוין. "זוהי לא דרכה של תנועת הליכוד, ולא דרכו של מחנה הימין".

"המשפחות השכולות הינן היקרות ביותר שיש לעם ולמדינת ישראל. אלה שבזכות יקיריהן שאיבדו, מדינת ישראל בטוחה ומשגשגת" הבהיר. "אני מגנה, בכל תוקף, כל אמירה שהיא כנגד משפחות שכולות, וקורא לכולם לנהל שיח ענייני, ביקורתי ומכבד".

בליכוד אמרו בתגובה לאירוע כי "כמי שחווה על בשרו את ייסורי השכול, ראש הממשלה נתניהו מקפיד כל חייו לכבד את תחושת האובדן של כל המשפחות השכולות, וכך חייבים לנהוג כולם – מימין ומשמאל" נאמר. "ראש הממשלה מגנה בתוקף כל אמירה מסוג זה שקשורה לאובדן השכול, לרבות קריאה מסוג זה שהושמעה בקיסריה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
נתניהו תמיד נזכר...
איזה ראש ממשלה ... אין מילים להביע את הגועל ... | 18-11-2020 20:37
נתניהו תמיד נזכר להרגיע את הרוחות מאוחר מדי , בשפה רפה , אחרי שהסוסים ברחו מהאורווה .... והאדיוטים שהולכים אחריו מבינים מה הוא באמת רוצה ...
2
אמירות לחוד ומעשי המשפחה לחוד
חיים | 18-11-2020 20:43
עם כל הכבוד - וכאח שכול - האמירות שנאמרו כנגד המשפחה הן פסולות ביותר ואין להם שום מקום אך באותה מידה משפחת פרקש מתנהלת בתמימות לא מוסברת. הרי הם מעלים את האנרכיסטים לגג כל מוצאי שבת כדי שיפריעו לראש הממשלה - מדוע הם עושים זאת? הם עושים זאת כי הם בדיוק רוצים לנצל את העובדה שהם משפחה שכולה וראש הממשלה לא היה מגיב- הם לא ציפו לתגובה שקיבלו... בקיצור הם לא תמימים..
, משפחת...
קשה הבנה | 18-11-2020 21:36
, משפחת פרקש לא ניצלה את השכול שלה אלא את הגג שלה. משפחת פרקש לא תומכת בראש הממשלה אלא במפגינים נגדו ולכן אירחה את המפגינים בביתם. הם משפחה פרטית ולא אנשי ציבור. לא מפגינים בצורה כזו נגד משפחה פרטית ובוודאי לא פוגעים כך במשפחה שכולה. מה לא ברור ?
3
סוף סוף יצא...
משפחת השכול | 18-11-2020 20:45
סוף סוף יצא נגד פעילי הימין שיצאו נגד משפחות השכול והרוגי המלחמות כבר התחלתי להתבייש בישראליות שלי גם אנחנו מהשכול
4
תפסיקו עם ההצגות...
נמרוד | 18-11-2020 21:15
תפסיקו עם ההצגות שלכם האנרכיבטים מהשמאל היו בוטים יותר ממפגיני הימין. רם הבואש וכל אנשי כחולבן העלובים לכו לכל הרוחות ותפסיקו להתפיח את השנאה והכעס. בית המשפט בישראל מאפשר למפגיני השמאל לנהוג באלימות נגד ראש הממשלה ונגד הימין ואילו כשהימין מפגין בית המשפט מגביל אותם. הדבר מעורר כעס רב ומלבה את התגובות. קיים אי צדק שזועק לשמיים ואפליה לטובת השמאל האנרכיסטי.
/ 10...
אורי טלר | 19-11-2020 0:38
/ 10 כללים להיותך פאשיסט ואלו הם ; נאמנות וציות מוחלטים למנהיג . כל מי שאינו אני הוא בוגד. אלימות היא נכס, בשביל ההמון. בוז לתרבות; לנכסי צאן ברזל. מי זה ביאליק??גינסין, מאפו? תבנה סדר חדש- הלאם את הקרקעות ונכסיי הנדלן של הסדר הישן ( הקיבוצים) ותן להמונים. גייס מעט אינטלקטואלים שיצדיקו אותך. תבעט במוסדות האקדמיים; מי צריך אליטות סנוביות.בוז ללברליות ולמ.מ.מ ( זו גישה סוציאליסטית). תהייה ליכודניק גאה. גם אם אתה; , מובטל,גר בשכירות, ולא גומר את החודש; האויב הוא בבית אל תשכח;
/אתה וחבריך...
אורי טלר | 19-11-2020 0:21
/אתה וחבריך פשיסטים בתחפושת; איזה שמאל או אנרכיסטים בהפגנות.??? כל מי שלא ליכוד נקרא בשמחת גנאי; כלפי אימינה- בנט לא ימין ולא שמאל, ליברמן- שמאל בוגד,גנץ- שמאל חלש וכן הלאה. ולתפארת מדינת ישראל: הערצה מגלומנית למנהיג.
, בבקשה...
קח 10 שקלים וקנה מראה טובה - ותסתכל בה | 18-11-2020 21:49
, בבקשה פרט : אילו מגבלות משפטיות הוטלו על אנשי הימין שלא הוטלו על אנשי השמאל ? מי האנרכיסטים בשמאל - הרמטכלים לשעבר, ראשי המוסד והשבכ לשעבר, המפכלים לשעבר, אנשי ההייטק, החקלאים, אנשי האומנות והתרבות , המדענים, המשפטנים, הסופרים, הטייסים ? מי בדיוק האנרכיסטים האלה ? מלח הארץ ? מי שבלעדיהם הארץ שלנו תיראה כמו שכנותינו ? מי ? ומי גורם לשסע ושינאה ? מי קורא לבעלי דיעות שונות אויבים ובוגדים - השמאל או הימין ? אברושמי הוא ימין או שמאל ? יגאל עמיר הוא ימין או שמאל ?
5
ראש הממשלה גינה...
נמרוד אלי | 18-11-2020 21:22
ראש הממשלה גינה את התנהגות המפגינים לא שמעתי שום גינוי מטעם מנהיגי השמאל הרקובים על האלימות בשיח והאלימות הפיזית נגד ראש הממשלה ונגד מפגיני הימין. ההתנהגות החד צדדית הזאת תהרוס לנו את המדינה ומי שמוביל את האסון הם מנהיגי השמאל האנרכיסטי ומערכת המשפט ההזויה והרקובה. כולנו נשלם מחיר יקר על החד צדדיות הצורמת גם של התשקורת העקומה.
, אלימות...
על ערכים והתנהגות אנושית. | 18-11-2020 21:42
, אלימות פיזית נגד ראש הממשלה ? מישהו פגע בו ולא ידענו ? מחדל חדש של השבכ ? אלימות נגד מפגיני הימין ? מי ומתי פגע במפגיני הימין ? אנחנו חיים באותה מדינה ? או שאתה חי בלה לה לנד ? ובוא נעשה סדר : מותר להפגין נגד ראש ממשלה. זכות יסודית במדינה דמוקרטית. אסור להשתולל מול ביתה של משפחה פרטית שדעתה שונה מדעתך, ובודאי שאסור להתבטא כפי שהביביסטים התבטאו כלפי השכול של משפחת פרקש שאיבדה את היקר לה מכל. מאוד פשוט. קצת כבוד לזולת ואהבת האדם. קצת כבוד לדימוקרטיה ואהבת השונה ממך. לא כזה מסובך.