אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאמץ אחרון למען חברון: הזדמנות אחרונה לתרום ולסייע

רבים כבר ניצלו את האפשרות, אישי ציבור הצטרפו לקריאה ואפילו התושבים הערבים עוקבים במתח. שעות אחרונות לקמפיין ההתרמה של חברון

מאמץ אחרון למען חברון: הזדמנות אחרונה לתרום ולסייע

שעות ספורות נותרו עד תום קמפיין ההתרמה המיוחד לטובת עמותת מחדשי הישוב היהודי בחברון יחד עם עמותת 'הרחיבי מקום אוהלך' הפועלת לגאולת בתים בעיר האבות, שיצאו במסע בהתרמה גדול לטובת בניין וקניין חברון.

שעות אחרונות למבצע – בואו לתרום ולחבק מרחוק>>

עשרות פוליטיקאים ואנשי ציבור כבר קראו לתרום, רבים כבר ניצלו את הזכות ואפילו התושבים הערבים של חברון עוקבים במתח אחרי התקדמות ההתרמה. עד כה גויס סכום נכבד אבל זה עדיין לא מספיק כדי לממש את היעדים של הקמפיין. כעת עם העזרה שלכם ניתן יהיה להשיג את המטרה שנמצאת במרחק נגיעה. נצלו את ההזדמנות האחרונה לתרום ולסייע.

באמצעות מבצע ההתרמה, ניתן יהיה לחזק את חברון ולתמוך בהרחבת היישוב היהודי בעיר. כספי התרומות יאפשרו לקדם 2 פרויקטים משמעותיים וחשובים: שיקום הרובע היהודי הקדום בחברון וגאולת בתים סביב מערת המכפלה.

שעות אחרונות למבצע – בואו לתרום ולחבק מרחוק>>

הרובע היהודי הקדום נהרס במאורעות תרפ"ט וכעת יש הזדמנות היסטורית לשקמו, לבנותו מחדש ולאכלסו במשפחות יהודיות. במאמצים כבירים, נבנה חלק מהרובע, ושוקם בית הכנסת אברהם אבינו, אך השוק נותר במקומו, כאנדרטת ניצחון לטרור הערבי. מאמצים רבים לגאול את המקום ולחדש בו את היישוב היהודי לא צלחו. לאחרונה המצב השתנה וישנה הזדמנות לתקן את המצב המעוות. לאחר מאמצים רבים התקבל אישור לתכנון שטח הרובע היהודי הישן, הכולל את השוק הנטוש.

עלות התכנון והמאבק המשפטי לאפשרות הבניה במקום היא אדירה ומגיעה למיליוני שקלים. תושבי חברון מקווים לגייס את הכסף הדרוש באמצעות מבצע ההתרמה, לתקן את העוול ההיסטורי ולבנות מחדש את הרובע היהודי.

שעות אחרונות למבצע – בואו לתרום ולחבק מרחוק>>

מטרה נוספת היא השלמת 'טבעת המכפלה'. גאולת בתים שתיצור טבעת מחבקת סביב מערת המכפלה – מקום קבורת האבות והאמהות. בשנים האחרונות המציאות בחברון משתנה. סביב מערת המכפלה נגאלו מספר בתים אשר הפכו להיות שכונות יהודיות חדשות בעיר האבות. הבתים שנרכשו בכסף מלא ובהם מתגוררות כבר משפחות יהודיות, מהווים פריצת דרך חדשה ומשנים את המציאות היהודית בעיר.

לשם המשך ההתרחבות הוקם הפרויקט 'משלימים את טבעת המכפלה' – גאולת מבנים והתרחבות יהודית מסביב למערת המכפלה. בזכות מבצע ההתרמה ניתן יהיה לגאול עוד בתים, להעמיק את החיים היהודים בעיר ואת האחיזה היהודית סביב מערת המכפלה.

שעות אחרונות למבצע – בואו לתרום ולחבק מרחוק>>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו