אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משפט נתניהו: הפרקליטות מסרה רק חלק מהחומרים

בבית המשפט המחוזי בירושלים טוענים סנגוריו של נתניהו כי הפרקליטות מסרה להם חומרי חקירה חלקיים: "כשביקשנו חומרים מסוימים שנמצאים בחומרי החקירה - הפרקליטות לא מסרה אותן"

משפט נתניהו: הפרקליטות מסרה רק חלק מהחומרים
  (צילום: מארק ישראל סאלם/פלאש90)

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו המואשם בשלושה תיקים של שוחד, מרמה והפרת אמונים, צפוי להיפתח בעוד כחודשיים, אך בינתיים עורכי דינו מתכתשים מול הפרקליטות, בטענה כי זו מסרה להם חומרים חלקיים מתוך החקירות והעדויות.

הטענה של פרקליטי נתניהו היא כי עדויות, הקלטות ותמלילים נמסרו להם בצורה חלקית, חלק מהתמלילים אינו תואם את ההקלטות המקוריות ולאחרונה נתווספו חומרים חדשים שעד כה לא היו שייכים לתיקים.

עוד באותו נושא

משפט נתניהו | מחר: חומרי חקירה הוסתרו מההגנה?

עו"ד בעז בן צור המייצג את נתניהו אמר בפני השופטת פרדימן-פלדמן: "לב הבקשה שלנו קשורה לחומרי החקירה, כשאנחנו ביקשנו חומרים מסוימים שנמצאים בחומרי החקירה – הפרקליטות לא מסרה אותן. אחרי שהוגש כתב האישום, הועברו לנו חומרים לא מעט פעמים. ביום שישי האחרון קיבלנו מסמך בו נודע לנו כי אנחנו מקבלים חלקי שיחות בין עד המדינה שלמה פילבר ועיתונאית בשנת 2018. לא ידענו על קיום השיחות, אבל הפרקליטות החליטה לסווג אותן רק לאחרונה כשיחות רלוונטיות לפרשות 1000 ו2000.

השופטת: טעויות יכולות לקרות

השופטת רבקה פרידמן-פלדמן קטעה את פרקליט נתניהו: "אדוני לא מתכוון שניקח את כל החומרים שהמדינה מחזיקה ביד ונעביר לנאשם. טעויות יכולות לקרות, לגבי המסמכים נצטרך לבדוק אותם, אם הקריאה של המדינה שמשהו רלוונטי או לא רלוונטי למשפט הייתה סוף פסוק. בינתיים אפשר להתקדם הלאה, אם יש התייחסות ספציפית לטענות של המדינה ולא לטענות כלליות".

בן צור ציטט מתוך השיחות את עד המדינה שלמה פילבר האומר: "זה שוחד למראית עין, המערכת מכרה את עצמה עד לקצה. המשטרה אוספת חלקי פאזל ומחליטה איך לשחק איתו, אם יש חלק שלא מתאים היא מעלימה אותו". איך יתכן ששיחה של עד מדינה שמתייחס לענייני המשפט – סווגה בפרקליטות כלא רלוונטית עד לפני יומיים?

השופט משה ברעם: "לכאורה החומרים האלה יעמדו לעיונינו גם אם לא יועברו להגנה – אנחנו לא נחיה מפיה של הצהרה כזו או אחרת. אנחנו נראה את החומרים".

שיח מחוץ לחדרי החקירות, תועד אך לא נמסר

בן צור: מחומרים שקיבלנו, אנחנו יודעים שהייתה התקשרות בין חוקרים לעדים מרכזיים בווטסאפ או במייל. ביקשנו לקבל את התכתובות, המאשימה ענתה כי לא כל שיח בשלב החקירה הוא בהכרח חומר חקירה, כי יש לנחקרים זכות לפרטיות, כי שיחות לאחר חקירה אינן קשורות לאישום. מדובר על שיח שמתרחש מחוץ לחדר החקירות, כך שבהגדרה הוא שיח חריג. הוא מתועד, אבל לא נמסר. המונח 'רלוונטי לאישום', חומר שנוגע לדין ודברים או על רוח בין החוקרים לעדים – הוא רלוונטי לאישום. ניתן ללמוד על נתונים רבים מכך.

מה אנחנו מבקשים? בקשה צנועה. לקבל את השיחות בין החוקרים לנחקרים. אם זה נעשה בחדר חקירות, אנחנו מקבלים. אם זה נעשה בחוץ, שזה דבר חשוד בפני עצמו, אנחנו לא? מה הסיבה להסתרה?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הוא זכאי הוא זכאי הוא זכאי
הוא זכאי | 15-11-2020 9:52
והרצפה עקומה. באמת.. היא עקומה
ה''שופטת'' המרשעת פלדמן מזימתה לחסל את ביבי
פלדמן שר''י | 15-11-2020 11:42
המשפט = משחק. פלדמן שר''י ידועה כמי שדוגלת בממשלת שמאל קיצונית. ביבי הפסיד במשפט לפני שהתחיל
מקובלים: השופטים והפרקליטים הללו גרועים מעמלק
שופטים +פרקליטים ש'ט | 15-11-2020 11:38
לכל שופט ופרקליט יש קופה של עבירות וטינוף ובגידות. והם צוחקים על כולנו. ובקשר לשלה אם מותר לקלל אותם בקללה ימח שמם וזכרם? תשובה: מעשיהם ופסיקתם נגדנו גרוע הוא מקללות.
2
מה שטוענים הסניגורים,...
עובדות מול טענות | 15-11-2020 10:51
מה שטוענים הסניגורים, אלו לא עובדות, זה טענות. העובדות יתבררו במשפט, במידה והנוכל המקריח מבלפור אכן יועיל בטובו להתייצב ולא ינסה להתחמק על ידי סגר, מצב חירום, מלחמה או בחירות...
מה קורא...
רופא | 15-11-2020 18:29
מה קורא עים ההורים שלך? אתה מאומץ כמו כל המאומצים של נושכי הכריות,,מיסכן ילד מאומץ מרומניה,או בולגריה ,אצל זוג מתועבים רק סבל ודיכאון החיים שלך,גם השם שבחרתה מעיד שאתה מיסתתר מאחורי מסכה,אז תיסבול ותיסבול עד שתלך חזרה להורים הגויים שלך
לביבי לא...
ריקי | 15-11-2020 16:24
לביבי לא יהיה משפט הוגן
אנו. רואים...
אבוש | 15-11-2020 13:06
אנו. רואים את השופטים שהם לא שופטים דין אמת הם רוצים רק להפיל את ביבי .והמישפט הוא עקום .אוי לנו עם ישראל משופטים שהולכים עם דעת הסמול
דפוק אמיתי...
סנצו פנצו | 15-11-2020 13:02
דפוק אמיתי אתה ...רדוד מוחין ....
גם לאביך...
לואי ב67 | 15-11-2020 12:59
גם לאביך יש קרחת לא ? ולך יש קרחת ומשקפיים כמו לכל השמאלנים נכון?????חה חה חה חה
אתה מטומטם,בן...
רוזנשטיין | 15-11-2020 11:26
אתה מטומטם,בן של מטומטם,בן של מטומטמת,נכד של מטומטמים,נין של מטומטמים,בקיצור משפחה בעייתית,וללא תרופה,ובטוחה שאים יש לך ילדים,מקוה שלא יהיו,גם הם מטומטמים והלאה זה לא משפחה זה פיגוע,
3
למה כל דבר...
ממ | 15-11-2020 13:33
למה כל דבר שקשור לפרקליטות צריך להיות טבול בשקרים והטעיות
4
בדאגה לביביסט
אחד שיודע | 15-11-2020 13:36
שיהיה ברור ביביסטים עם תודעה של משרתים, אזרחי ישראל לא ירפו עד שהבוגד- זה שמכר נשקים מטוסים וצוללות בחשאי! יתן את הדין. למען הסר ספק, זה יקרה גם אם זה הדבר האחרון פה במדינת ישראל. לא מתאים מדינת חוק? עופו לרוסיה או טורקיה, נראה אותכם מפגינים שם או מזיזים רודנים כמו פוטין
אבל...
זוברובסקי | 15-11-2020 20:33
אבל אתה חא יודע שאמא שלך ילדה אותך בלידת עכוז בשביל זה יש לך ריח דל צואה מהפה מאחד שיודע עליך
. אתה חולם...
גמלאי גיצלטח | 15-11-2020 19:22
. אתה חולם בהקיץ.
רים לא...
רופא מרדים | 15-11-2020 18:23
רים לא היתה כותב אחד שיודע לא היתי חושב אחרת,דף המסרים של ברק הפדופיל הוא גם יודע כמוך,שהינדוס התודעה שהוא מנסה להעביר דרכך לא עובד עלינו,אנחנו עצמאים ולא צריכים את העזרה שלו ולא שלך,אז תבוא אלי לאיכילוב מחלקת קורונה אני מרדים שמאלנים כמוך,ואים תביא את הפדופיל אני ברצון יכין לו מיטה להרדמה,
5
מעניין למה הם...
מאיר | 15-11-2020 13:45
מעניין למה הם מסתירים אוליי תופסים אותם בגרון?
, לא...
סניגור מקצועי | 15-11-2020 19:17
, לא מסתירים כלום. יש במקרים רבים ויכוח בין התביעה להגנה באשר לסיווג חומרי חקירה שונים, ובאשר להיקף החומר שחובת התביעה להעביר להגנה. זו לא פעם ראשונה שמתקיים הליך בו יש ויכוח כזה ולכן יש בחוק פרוצדורה ברורה לבירור הנושא. בכל מקרה של מחלוקת, בודק בית המשפט את החומר שבמחלוקת ומחליט מה להעביר להגנה ומה לא - בהתאם לקני מידה מקצועיים. העניין הוא שבמשפט של ביבי מיד מייחסים לכל ויכוח מקצועי כזה, משמעות פוליטית של רדיפה.