אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'גיבורים שלנו' | ספר חדש: שיחות עם אלידע בר שאול

בין דמויות ייחודיות, של מחוללים גואלים ויוצרים, התבצר בשיחותיו מקום נכבד ומרומם לזיכרונם של גיבורי מערכות ישראל המועלים על נס, מרגשים בהתנהגותם בפעולתם, בתעוזתם ובמסירותם

'גיבורים שלנו' | ספר חדש: שיחות עם אלידע בר שאול
  על רקע דיוקנו של עובד לדיז'ינסקי גיבור ישראל. האח פרופ' אמריטוס גדעון לדיז'ינסקי ואלידע מחבר "גיבורים שלנו"

מזה חצי יובל שנים מאזינים צעירים ומבוגרים, 'מכיניסטים' וחיילים, תלמידי תיכונים מכל המגזרים והשכבות, בנות אולפנות ובחורי ישיבות, סטודנטים ובאי קורסי פיקוד ומנהיגות, להרצאות ולסקירות של אלידע בר שאול בנושאי ארץ ישראל לענפיה השונים.

בין דמויות ייחודיות, של מחוללים גואלים ויוצרים, התבצר בשיחותיו מקום נכבד ומרומם לזיכרונם של גיבורי מערכות ישראל המועלים על נס, מרגשים בהתנהגותם בפעולתם, בתעוזתם ובמסירותם. בספר זה מובאים פרטים ועובדות ערכים ותובנות על ידועים ונשכחים, ופירות מחקריו על מי מהם שנעלמו כליל מדפי ההיסטוריה.

365 עמודי כרומו צבעוניים – ספר חובה לא רק לאוהבי היסטוריה >>

שנים על גבי שנים שמענו על גבורתו של נתן אלבז שקפץ על רימון יד – והציל את מי שהיה לצידו. בעיתונות נכתב שביצע "מעשה גבורה יחיד במינו". יצאנו לברר שמועה עקשנית שבדיוק שנה קודם הציל גיבור אלמוני חיילים רבים כשקפץ גם הוא… מצאנו אותו, ושניים נוספים. לראשונה אי פעם מופיע סיפורם. מי שקרא – נדהם.

יוסף טרומפלדור היה בן 40 כשנפל בתל חי, זכינו לחשוף פרטים מרתקים ולא ידועים מסיפור חייו. ובתוך כך – נתקלנו בדמות של חייל חרדי שלחם תחת פיקודו בגאליפולי, והתנדב למעשה גבורה שהציל עשרות. החייל הזה קבור עד היום תחת מצבה צבאית אך תחת שם אחר. זכינו לחשוף את פרטי האירוע ואת זהותו האמיתית.

גילויים מסמרי שיער, ראיונות אישיים מרגשים, ושנות חקירה מאומצת – יצאו לאור כעת. כן, דווקא עכשיו, כשזה המצב, אנשים זקוקים במיוחד למה שמעורר, נותן תקווה וזוקף הגב. סיפורי אמת מעצימים שמעניקים לאדם כח ומשמעות לחייו.

שר הביטחון ורמטכ"ל במיל' בני גנץ (שמוזכר בספר) מעיין בו

בעזרתם של שני תחקירנים נמרצים ונאמנים, עמית כהן ואביחי אברהם – מצאתי אוצרות, לא פחות. לפי התגובות – גם מי שלא שוחה בדפי ההיסטוריה, לא יכול היה לעזוב את הספר לרגע. וכמה ידענים מופלגים – אמרו שתפסו את הראש כמה פעמים במהלך הקריאה, בפלא גדול מול סיפורי הגבורה אליהם התוודעו לראשונה בחייהם.

מרגש עד מאוד. מבחינתי – מספיק שכל הרבנים שלימדו פעם את מאמרו של הראי"ה "על במותינו חללים", יכירו סופסוף, ולא יתעלמו ממסכת חיי הבחור שהועלם מדפי ההיסטוריה של ארגון "השומר" – וגם הסופר ברנר התלהב מאוד ממנו וכתב, וגם הרב קוק הקדיש לו שורות חשובות ובהן: "לנשמה עליונה כזאת – שמיים וארץ יחדיו יענו: קדוש". הרב קוק התרגש ממנו – ותלמידי הרב, והמעיינים – לא יודעים עליו כלום. הגיע הזמן. זכות גדולה.

365 עמודי כרומו צבעוניים – ספר חובה לא רק לאוהבי היסטוריה >>

על רקע דיוקנו של עובד לדיז'ינסקי גיבור ישראל. האח פרופ' אמריטוס גדעון לדיז'ינסקי ואלידע מחבר "גיבורים שלנו". ליל כ"ד בחשון תשפ"א – 64 שנים לקרב המיתלה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו