אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יצחק יוסף: "אדם שקונה לאשתו פאה נוכרית, שלא יתלונן שיש לו צרות"

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, יוצא במתקפה חריפה נגד הנשים החובשות פאה נוכרית: "אדם שקונה פאה נוכרית, שלא יגיד למה יש לי צרות, הנה - יש לך עבודה זרה בתוך הבית"

"אדם שקונה לאשתו פאה נוכרית, שלא יתלונן שיש לו צרות"
  (צילום: הדס פארוש\ פלאש90)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, תוקף בצורה חריפה את הנשים החובשות פאה נוכרית ואומר כי הן מכניסות עבודה זרה לביתן. במסגרת שיעורו השבועי אמר הרב הראשי כי מדובר בוודאות בשיער שמגיע מעבודה זרה וכי הוא בעצמו בדק את הנושא.

בפתח דבריו אמר הרב יוסף: "השיגעון של פאה נוכרית, זה נהיה שגעון, ה' ירחם, דבר כזה היה פעם אצל הספרדים?".

"אני ביררתי את העניין", סיפר הרב יוסף. "השערות שמביאים רובן ככולן שיער המגיע מעבודה זרה. מחילה מכבוד תורתו, הרב גרוס, בזמנו שדיברו על זה שזה שיער של עבודה זרה, הרבה הפסיקו לחבוש פאה נוכרית, איזה יופי היה. פתאום בא הרב גרוס הזה והתיר את הפאה ואז חזר בחזרה".

עוד באותו נושא

"הרב ארב לי ליד הבית כי חבשתי מטפחת ולא פאה"


17

"אני ביררתי את הנושא טוב טוב, דרך כל מיני אפשרויות. התברר לי במאה אחוז שזה מגיע משיער של עבודה זרה. אדם שקונה פאה נוכרית לבית, אחר כך לא יגיד למה יש לי צרות, הנה – יש לך עבודה זרה בתוך הבית".

הרב יוסף התייחס לפסק ההלכה של הרב מרדכי גרוס המתיר פאה ואמר: "לצערנו הרב כך הוא עשה וגרם לנו לקלקול".

עוד באותו נושא

הנציב: להדיח הרב יצחק יוסף מתפקידו כדיין


77

בסוף דבריו אמר הרב הראשי כי "הפכו את הוויכוח הזה של פאה נוכרית לפאה של השקפה. אשה הולכת עם מטפחת היא כביכול 'מזרחוניקית', 'חרדית צריכה להיות עם פאה נוכרית', איזה שטויות אלו. אשה שהולכת עם כיסוי ראש – אלו בנות ישראל הצנועות. זה שיגעון של הבנות, מה לעשות. הן רוצות פאה נוכרית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
האם כבוד הרב יכול להעלות בדעתו
הרב פיינשמעקער | 25-10-2020 18:40
האם כבוד הרב יכול להעלות בדעתו שאשה תקנה פאה לבד? למה היא צריכה שבן הזוג שלה יקנה? ממילא היא זו שמפרנסת את המשפחה ובעלת המאה, אז אם לא אכפת לך- היא גם בעלת הדעה. ואם היא רוצה פאה, שתלך עם פאה. מספיק עם עבודת האלילים הזו.
2
פסיקה מדהימה!
ראובן | 25-10-2020 18:45
מוכיחה שוב ושוב כמה היהדות של ימינו מעוותת והפכה להיות דומה לפגאניות של שבטים אפריקנים. מביך שכספי המיסים מכנסים אדם שחי בתקופת האבן.
מדובר בדור...
זאת ועוד | 25-10-2020 19:19
מדובר בדור שני לטפשות. מה שמדהים הוא השחייברלך האלה הצילחו להקים מפעל טפשות משגשג שמכשיר טפשים ובורים לשנים קדימה.
3
דברי חכמים בנחת...
צודק | 25-10-2020 19:17
דברי חכמים בנחת נשמעים. מגלחות את ערוותן ושמות פאה על הראש?
יהודיה אמיתית מגלחת...
שרה חיה | 25-10-2020 23:08
יהודיה אמיתית מגלחת את שיער ראשה ולא לובשת פאה. אני משתמשת בסכין גילוח של גברים לגילוח צמוד. בעלי כל כך מרוצה, עד שאומר שהוא לא מצליח להבדיל בין הראש לתחת שלי.
4
כל דבריו אינם נכונים
דן | 26-10-2020 15:22
בפרט מה שאמר על ספרדים אשכנזים, ידוע שהענין התחיל דוקא מהקהילה הספרדית באיטליה, מגורשי ספרד, שם בעל השלטי גיבורים היה רב הקהילה.
5
הרב יצחק לא בירר שום דבר
משה | 26-10-2020 15:24
רק העתיק והדביק מכל הפשקווילים וחוברות התעמולה שמצא, בלי לבדוק בצורה הכי מינימלית, אם הנתונים נכונים בכלל.
6
פשוט בדיחה, הרב גרוס התיר פאה?
מנדי | 26-10-2020 15:25
הרב גרוס לא התיר כלום מעצמו, אלא הרב אלישיב שאסר, ציווה עליו להקים הכשר והתווה את דרכו, כדי שלא ישארו הנשים ללא פאה.
7
רוב הגדולים פסקו שהשיער מהודו אינו בכלל ע"ז
נחמן | 26-10-2020 15:25
רוב גדולי הדור, ובכללם הגריש אלישיב (לאחר ששמע את הנתונים האמיתיים, לא כאשר הטעו אותו לאחר מכן), הגרשז אויערבאך, הגרמ פיינשטיין, הגרש וואזנר והגרנ קרליץ (גם לאחר שמיעת הנתונים בתשסד, קראו להשתדל להחליף את הפאות שהגיעו בוודאות מהודו) ועוד כמה וכמה פוסקים ידועים וחשובים, ישבו על המדוכה והביעו דעתם הנחרצת להיתר, כי השערות מהודו אינם עז. וברור שגם הכשר לא צריך כלל. (בפרט שכיום יש לנו לא רק את כל המידע, אלא גם וידאו ותמונות לרוב, המוכיחים כי דברי הפוסקים המתירים הנל שרירים וקיימים, והאחרים לא דייקו כלל בעדותם ובפרשנותם).
8
גם לפי הרב אלישיב, שיער המסופק מותר
מאיר | 26-10-2020 15:27
גם לפי דברי הגריש אלישיב באיגרת השנית, הרי בארצות אחרות, אם רוב הפאות הנמכרות או המיוצרות במקומות אלה אינם משיער הודי, הרי פאה שאין ידוע מקורה אינה נאסרת. ולפי הנתונים הידועים לנו, שהביא הגרח כץ (ממקימי ההכשר של הרב גרוס), וגם רואים זאת בבירור בנתוני היבוא והיצוא של האום, שהשיער ההודי אינו יותר מ30 אחוז מהשיער הנמכר בשוק, ממילא הכל מותר. בנוסף לזה, עפ הצהרת שר המסחר ההודי (האחראי על המסחר באיזורים בהם נמצאים מקדשי העבודה זרה), רק 20 אחוז מתוך השיער האיכותי המיוצא מהודו, מגיע מתוך המקדשים! זאת אומרת, מתוך אותם 30 אחוזים מהשיער בעולם, שהם שיער הודי, רק 20 אחוז הם בבעיה של עז! בכמה אחוזים מדובר? 6 אחוז מכלל השיער בעולם!
9
כיסוי ראש לא נועד להצניע את יופי השיער
דניאל | 26-10-2020 15:27
אלא גזירת הכתוב היא שהשיער יהיה מכוסה. כפי שמביא רשי בכתובות דף עב. וכך הוא אליבא דרוב הפוסקים (האוסרים והמתירים פאה) ש99 אחוז מהאוסרים לא כתבו לאסור מטעם זה שפאה אינה כיסוי. גם אליבא דהרב עובדיה זה נחשב כיסוי (ולכן התיר לגרושה ואלמנה ולפעמים גם לנשואה).