אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: שמחת בית שואבה והפרת הנחיות קורונה בצפת

לידי מערכת סרוגים הגיע תיעוד לפיו התקיימה שמחת בית שואבה המונית בבית המדרש הגדול של חסידות ברסלב בעיר צפת תוך הפרת תקנות הקורונה. העירייה: "מצרים על כך ומגנים זאת"

צפו: שמחת בית שואבה והפרת הנחיות קורונה בצפת

בתיעוד שהגיע לידי מערכת סרוגים, נראית הפרת הנחיות המונית בבית המדרש של חסידות ברסלב שבעיר צפת בעת קיום שמחת בית שואבה במהלך החג.

מדי שנה מתקיימת שמחת בית שואבה המונית בבית המדרש, ואף בשנה זו לא וויתרו על קיומה – למרות תקנות הקורונה. האירוע התקיים במתכונת מצומצמת יותר, וכלל עשרות מתושבי העיר.

הריקודים בברסלב

טענות שהגיעו לידי מערכת סרוגים מעלות תמונה לפיהן עיריית צפת אינה אוכפת את תקנות הקורונה, ואף מתעלמת מהאכיפתן. תמונה דומה עלתה לגבי התנהלות המשטרה בעיר.

חבר מועצת העיר, יוחאי עזרא, מסר לסרוגים: "העירייה כל היום בהסברה. ביממה האחרונה חולקו מעל 50 דו"חות. מדובר בתיעודים שנראו בדיעבד. ברגע שיש דבר כזה, אנחנו מיד מטפלים בזה עם הפיקוח העירוני".

"הכרוז של העירייה כל היום עובר ומזהיר, גם הרבנים מזהירים. אם היה אירוע נקודתי בחסידות כזו או אחת, אני מאמין שטיפלו בזה כבר".

עוד באותו נושא

דריכות שמחת תורה: "אסור להתנהל כאילו אין קורונה"

מעיריית צפת נמסר בתגובה: "עיריית צפת פועלת סביב השעון מזה 7 חודשים על מנת לעצור את התפרצות נגיף הקורונה ולשמור על בריאות תושבי העיר. ולראייה-למרות המורכבות שבעירנו, צפת לאורך רוב התקופה עם נתוני תחלואה נמוכים משמעותית מהנתונים הארציים".

"אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם ראשי הקהילות, הרבנים, חברי מועצת העיר, והמגזרים השונים , המשתפים פעולה בצורה הראויה לציון, כך גברנו על הגל הראשון וכך אנו רושמים ירידה משמעותית בנתוני התחלואה גם בימים אלו".

עוד נמסר, כי עיריית צפת "מפעילה צוותי הסברה נרחבים, יחידת פיקוח הפועלת בכוחות מתוגברים, מוקד עצמאי לחקירות אפידמיולוגיות, מוקד סיוע לנדבקים ומבודדים וסיירת מתנדבים המסייעת לכל תושב הזקוק לכך".

"במידה והייתה הפרה שכזו, אנו מצרים על כך, מגנים זאת וקוראים לתושבי העיר הנחשפים להפרת הנחיות לפנות מיידית למוקד העירוני וצוות פיקוח ושיטור יגיעו למקום. ביממה האחרונה חודדו שוב ההנחיות לקראת שמחת תורה ונשלחה הודעה קולית בנושא לכל תושבי העיר. יחד נשמע להנחיות משרד הבריאות וננצח את הנגיף".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען, משטרת ישראל פועלת לאכיפה של התקנות והוראות החוק בצפת ובכל מקום אחר. אירועים והתקהלויות המוניות בניגוד לתקנות, מהווים מקור להדבקה המונית וסכנה בריאותית ולכן המשטרה פועלת מזה תקופה ממושכת למיקוד מאמצי מניעה ואכיפה נגד עבירות אלו".

"רק השבוע התקיים דיון בתחנת צפת עם גורמים שונים בבתי הכנסת בעיר לקראת חג שמחת תורה ובו הוסברו וחודדו ההנחיות שניתנו על ידי הממשלה והובהר כי במידה ותהיינה הפרות ינקטו סנקציות מנהליות ופליליות".

עוד נמסר: "בנוגע למקרה זה הרי שנפתחה חקירה לאיתור זהותם של המתפללים שאינם נמנים על קהילת המתפללים בבית הכנסת ונערכה לגבאי שיחת אזהרה בנושא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
תשלחו את הרב...
לפנות | 09-10-2020 16:22
תשלחו את הרב שמואל שיפסיק את ההפרות. הנה נפלה בפניו הזדמנות להצדיק את המשכורת שהוא מקבל מהערייה. האם שמואל ימצא מועיל הפעם, או ששוב נגלה שהוא אוכל חינם?
חצוף! מדבר...
אופיר | 10-10-2020 23:16
חצוף! מדבר על תלמיד חכם!
2
זה לא ערכה...
עצה טובה | 09-10-2020 17:21
זה לא ערכה אמיצי ולא בטוח מהשנה
3
הם עוד יבכו...
ריקי | 09-10-2020 17:29
הם עוד יבכו על זה.
4
מרשים לעצמם כי...
גולדי | 10-10-2020 1:23
מרשים לעצמם כי ראש הממשלה מרשה להם, פוחד לאבד את הקולות שלהם
5
קורונה
הרו | 10-10-2020 3:44
גם יאיר רביבו נדבק מצבו קשה
6
התנהלות מטופשת שתעלה...
ילמדו בדרך הקשה ... טפשות עולה בחיי אדם ... | 10-10-2020 10:34
התנהלות מטופשת שתעלה בחיי רבים . איפה המנהיגות החרדית / דתית ? איפה המשטרה והעיריה ?
7
מי רב העיר...
בושה | 10-10-2020 16:39
מי רב העיר ? חייבים לפטר אותו אם אינו מצליח לשלוט בקורה בבתי הכנסת.
אתה אידיוט...
אופיר | 10-10-2020 23:17
אתה אידיוט מלידה
8
תראו מופתעים ...
רון | 10-10-2020 19:41
תראו מופתעים
9
בושה וחרפה ...
אוהבת הדם | 11-10-2020 17:00
בושה וחרפה
10
גובי
יוסי | 11-10-2020 23:46
אל תתלהבו יותר מדי.. החילונים עושים דברים הרבה יותר גרועים..