אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראיון חג | מיקי זוהר באולפן: יתכן שנצא לבחירות עוד חודשיים

יו"ר הקואליציה לא שותק: "צריך להפסיק את שיתוף הפעולה עם כחול לבן", זועם על ההפגנות: "ככל שהאנרכיה תגדל, התחלואה תתפשט" ומבטח: "תמיד נהיה הכתובת של הציונות הדתית"

ראיון חג|מיקי זוהר באולפן: יתכן שנצא לבחירות בדצמבר
  (צילום ועריכה: זאבי רוזנברג)

לא מעט סערות, ומשברים כרוכים בתפקיד יו"ר הקואליציה בעיקר בעת הנוכחית. ח"כ מיקי זוהר המשמש גם כיו"ר סיעת הליכוד, ניצב בלב הסערה והוא מבחינתו לא שותק. בראיון חג לסוכות, מאולפן סרוגים הוא טוען כי "נתניהו רוצה עיתוי שנוח לנו, ייתכן שב-23 לדצמבר נצא לבחירות", זועם על ההפגנות: "אני לא יכול לבוא בטענות לציבור החרדי בזמן שיש הפגנות". מבטיח: "אנחנו תמיד נהיה כתובת לציונות הדתית", וקורא להחלת ריבונות לפני הבחירות בארה"ב.

(צילום ועריכה: זאבי רוזנברג)

איפה לדעתך נתניהו טעה במשבר הקורונה?

"הטעות המרכזית שלנו דווקא הייתה ממשלת האחדות עם כחול לבן, זו לא ממשלה שהיטיבה עם משבר הקורונה. בגל הראשון נתניהו ניהל את המשבר בממשלת מעבר וצלחנו אותו עם הישגים גדולים ביותר בעולם כולו, אף אחד לא הפריע לו. מהרגע שהבאנו את ממשלת האחדות הזאת – אנחנו רואים ניסיונות לטרפד אותם".

"כולנו אשמים, ראש הממשלה, אני, כל חברי הכנסת, האופוזיציה אשמה בכך שהיא עודדה הפגנות וגם הציבור שלא שמר מספיק על ההנחיות – כולנו אשמים במצב הזה, אין חפים משפע. אבל עדיין אני אומר דבר אחד – הממשלה הזאת לא תרמה לפיתרון המשבר, יכול להיות שאפילו הקשתה להביא תוצאות".

יכול להיות שנמצא את עצמנו בדצמבר הולכים לבחירות

זוהר קורא לפרק את הממשלה: "היא איבדה את הזכות שלה להמשיך ולהתקיים, צריך להפסיק את שיתוף הפעולה עם כחול לבן. אם ראש הממשלה היה מסכים איתי אני מניח שכבר הממשלה הזאת הייתה מתפרקת, ייתכן והוא רוצה בעיתוי שיותר נוח לנו – אני יודע שיש מצב מאד ברור שב-23 בדצמבר אנחנו צריכים להעביר את התקציב או שהלכה למעשה זה דה-פקטו בחירות, אלא אם נדחה שוב את מועד התקציב – לכך אני לא רואה מצב וייתכן שנמצא אותנו ב-23 לדצמבר הולכים כבר למערכת בחירות".

רק ב-48 שעות האחרונות כינו אותך, "אלים", "פאשיסט", "דיקטטור", "עלבון לכולנו", אתה מכיר את זה

"אני מכיר אותן מצויין, ממה שאנשי יש עתיד אומרים עלי ועל ראש הממשלה, משום שהם מובילים אותנו לשיח מתלהם. כשאני ישבתי על כס יו"ר הכנסת ושמעתי את השיח המתלהם של חברי יש עתיד וח"כ מריח לא יכלתי לשתוק. חיכיתי שהיא תסיים, עשיתי מעשה חריג ועניתי.

(צילום: ערוץ כנסת)

"אני מייחל לכל אנשי יש עתיד להיות אפילו 10% דמוקרטים ממה שאני דמוקרט. אני, כמי שיודע לומר דברים שלפעמים קשים לשמיעה, חייב לשמור על הדמוקרטיה ולהגיד את מה שכל אחד צריך לומר, אבל השיח שלהם חצה מזמן את כל הגבולות שמוביל להסתה וקיטוב, ולכן אמרתי את מה שמצאתי לנכון ואני לא מתכוון לשתוק".

אתה רואה את רמת התחלואה הגבוהה בציבור החרדי, יכול להיות שזאת הייתה טעות להעמיד את התפילות מול ההפגנות? בסוף זה מה שיצר את האנדרלמוסיה שאנחנו נמצאים בה כיום

"היה מצב שאני ראיתי תמונה שהכותל ריק מאדם וכמה מאות מטרים משמה אלפי אנשים מתגודדים להפגנה, לא לתפילה. לא הצלחנו לשכנע את הציבור הדתי וחרדי לשמור על ההנחיות בזמן שההפגנות מתקיימות, לא הייתה לנו יכולת.

"אני כשומר מסורת מתקשה לראות מצב בו אלפים מקללים, מכפישים ומדברים בצורה מחפירה, ומנגד אני צריך להגיד לא לאלפים שרוצים להתפלל להקב"ה? להתפלל להקב"ה – זה לא, להפגין כמו אנרכיסטים שמוכנים רק לקלל, לשסות ולהשחית  – זה כן. בלתי אפשרי להסביר את זה בציבור".

אלפים בבלפור מול בודדים בכותל, ערב יום כיפור תשפ"א (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90, חיים גולדברג)

זאת לדברי זוהר, הסיבה שמצב התחלואה הלך וגדל. "משום שאנשים לא רצו להישמע להנחיות, 'איך אתה אומר לי לא להתפלל או לא להתקהל בזמן שאתה רואה את ההפגנות ההזויות האלו?' כחול לבן לא מבינים את זה וממשיכים לעודד את ההפגנות, משום שבשמאל ואפילו חלק מכחול לבן חושבים שככל שהאנרכיה תלך ותגדל והתחלואה תלך ותתפשט – זה יכול להביא לסופו של נתניהו כראש ממשלה ושל כהונת הליכוד בשלטון".

"אני יכול להבטיח לך שאם לא היו את אותן הפגנות גם הציבור החרדי היה מקבל בהכנעה את ההחלטה על הסגר. אני לא יכול לבוא בטענות לציבור החרדי בזמן שיש הפגנות".

בשלב הזה, זוהר מסרב להשתמש בביטוי כי 'השמאל שכח מה זה להיות יהודים', ומסתפק ברמיזה חריפה: "חלק גדול מהשמאל, במיוחד האתאיסטים שבהם לא מבינים – 'מה זו תפילה להקב"ה? מה המשמעות של זה? ההפגנה יותר חשובה'. אם ידעו בשמאל לכבד את הערכים של הימין שכוללים את מסורת ישראל גם אנחנו נוכל לכבד את הערכים שלהם, כמו הזכות להפגין. מה היה קורה אם ההפגנות היו מתחוללות אחרי משבר הקורונה? כל כך דחוף להם להפיץ את המגיפה? לשמש דוגמא רעה לכל הציבור הישראלי לא לשמור על ההנחיות?"

חלק גדול ממצביעי הליכוד מגיעים מהציונות הדתית, זוהר במליאה (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

זוהר מתייחס למתקפות מצד יו"ר ימינה, שר הביטחון לשעבר ואומר כי "אין לי ספק שנפתלי בנט בסופו של יום יצטרך לקבל הכרעה לא פשוטה- האם להצטרף לממשלת ימין או לממשלת שמאל? לא תקום ממשלה עם החרדים בראשות נפתלי בנט, הציבור החרדי לא יעזוב אותנו. עם כל הכעס שיש כלפי נתניהו הם רוצים אותו ראש הממשלה הבא, יכול להיות שנפתלי בנט יהיה שותף לקואליציה ושותף משמעותי".

אנחנו תמיד נהיה הכתובת של הציונות הדתית

מה צריך לקרות כדי שימינה תיכנס לממשלה?

"אני בספק אם זה יקרה, אני לא חושב שנפתלי בנט מעוניין בכך משום יש לו הרבה מנדטים בסקרים ויכול להיות שהוא מעדיף להאמין לסקרים. ימינה יודעת היטב שאם הייתה לנו היתכנות להקמת ממשלת 61 יחד עם ימינה היינו הולכים על זה מיד, אבל נכון להיום עדיין לא הבשילו התנאים".

אז הציונות הדתית והליכוד עדיין שותפים טבעיים?

"תמיד, אני טיפלתי בתקציבי הציונות הדתית יחד עם הרב רפי פרץ, אנחנו תמיד נהיה הכתובת של הציונות הדתית. חלק גדול ממצביעי הליכוד מגיעים מהציונות הדתית. שיתוף הפעולה שיש לנו עם הבית היהודי הוא מושלם, פעלנו ביחד להשגת התקציבים לחינוך במאות מיליונים ועשינו פועלות נהדרות בעבורם".

החלת הריבונות לפני הבחירות בארה"ב

נתניהו איכזב את ההתיישבות כשדחה את החלת הריבונות, זו הייתה הבטחת הבחירות שלו, הבטחת הבחירות שלך.

"באותה נשימה צריך להגיד שזה גם הישג שלו. זה לא קרה, אבל מי שהביא את זה לשולחן זה היה נתניהו. אף אחד לא חלם שיכול להיות פה ראש ממשלה שיביא החלת ריבונות. קרו דברים בדרך, הממשל האמריקאי קצת נסוג ברצון שלו לקבל את ההצעה של נתניהו להחיל רבנות. ראינו שזה לא הבשיל, הגיעה לפתחנו האפשרות לקיים הסכם היסטורי עם איחוד האמירויות וראש הממשלה החליט לדחות את זה".

"אני דברתי עם ראש הממשלה, ואמרתי לו בעצתי ודרישתי, אני לא יוכל לחיות במצב בו עניין החלת הריבונות יורד מהפרק. אם זה קורה – אני לא יכול להישאר יו"ר הקואליציה. ראש הממשלה אמר במפורש שהוא רק דוחה את המועד בשביל להצליח להשיג את ההסכם, ולא מוריד את זה מהפרק".

אם ג'ו ביידן זוכה בבחירות בארה"ב בנובמבר, ככל הנראה דחיית הריבונות תהפוך לביטול מוחלט.

"לכן אני קורא לממשלה לפני הבחירות בארצות הברית לקיים את תהליך החלת הריבונות לפני הבחירות בארה"ב, אני חושב שזה יעבור בצורה טובה, אסור לפספס את ההזדמנות הזאת ואני מקווה שהוא יעשה את זה".

איפה תהיה בחג הסוכות? הכנסת יוצאת לפגרה

"כמו כולם, עם משפחתי הגרעינית בסוכה שבניתי בביתי. אנחנו נחגוג אותה ביחד עם המשפחה ולבד ממכרים וחברים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
26 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
מיקי זהר יצור...
רון | 02-10-2020 12:55
מיקי זהר יצור שפל ונאלח נראה כמו פושע וההתנהגות בהתאם. בושה לציונות הדתית שיצור כזה זוכה אצלה לכבוד והערכה
אכן בושה...
נתן | 02-10-2020 14:09
אכן בושה שראיון ערב החג של סרוגים הוא עם בריון שדבריו הם דהרי הסתה פילוג ושיסוי. תתביישו סרוגים
2
לא נשכח ולא נסלח.
שמוליק | 02-10-2020 12:59
אתה לא ציונות דתית, ואתה לא מייצג שום דבר בציונות הדתית.
3
בושה וחרפה
שמוליק | 02-10-2020 13:01
תקציבי הציונות הדתית זה לא אמור להיות דבר שהוא מותנה בשום דבר. חוצפן.
4
מיקי זוהר היקר...
דוד | 02-10-2020 13:04
מיקי זוהר היקר יישר כח על המלחמה שאתה עושה תבורך ואני חושב שהגיע הזמן שעוד חברים יעשו מלחמה כמו לדוגמא לא ריאיתי שום תגובה על דברי היועמש כנגד בדיקת ההקלטות של ההגנה שלא הגיעו בשלמותן לאלוביץ וכן לפרקליטי נתניהו איך יכול להיות שהתובע יכול להתנגד ואו בכלל להביע דעה בנושא כאשר הוא נגוע בהליך לטעמי זה טעם לפגם שהוא חווה דעה כי נראה לי שזה ניגוד עניינים לכן אני חושב שצריך להילחם כדי שלו לא תיהיה השפעה על החלטת בגצ בנושא זה מאוד זועק לשמיים שהוא נמצא בשני תפקידים שזה בעצמו ניגוד עניינים שלעצמו אני מקווה שתצליחו לשנות חשוב מאוד.חג שמח ושבת שלום
זה לא...
אזרח | 03-10-2020 11:30
זה לא נכון מה שאתה אומר מיקי זוהר ואחרים נמאסתם ממשלה הרסנית נמאס ממכם דיי יא נוכלים סמוטריץ בנט שוקד זה אלי אסון לעם ולמדינה הרסת את המדינה יא נוכלים
5
מקי זוהר כל...
נתנאל | 02-10-2020 13:06
מקי זוהר כל מילה בסלע יש עתיד הגזימו בצורה לא עולה על הדעת הם אלימים הם צועקים מעל כל במה טוב ששלח פיצל אותם כחול לבן וניסן חרה הם שמאל הם לא מתאימים לליכוד אוהביהמדינה הם למנדבליט שמור לי ואשמור אותך גנץ יודע בדיוק במה מדובר הכל אנטרס לכן כדאי לפרק במהרה את הממשלה הזאת ולישלוח את כחול שחור לאלף הרוחות
6
באסה הא מיקי....
דמוקרטיה | 02-10-2020 13:42
באסה הא מיקי.
7
לפי נתוני השבכ...
עשהאל | 02-10-2020 14:08
לפי נתוני השבכ ומשרד הבריאות אין הדבקות בהפגנות. התפשטות התחלואה נמצאת במקומות אחרים ודי לחכימא.
8
ממשלת המעבר שתהיה...
המשמעות של פירוק הממשלה הנוכחית | 02-10-2020 14:13
ממשלת המעבר שתהיה בפירוק הממשלה הנוכחית לא תהיה כמו ממשלת המעבר הקודמת. בממשלת מעבר כזאת אדונו של מיקי זוהר יהיה במיעוט בכנסת ולא יוכל להעביר בה כלום, לא בענייני קורונה ולא בעניינים אחרים. When you have to shoot, shoot, don't talk פשוט תפרק, אל תאיים סתם.
9
ראיון ערב חג...
אליעזר | 02-10-2020 14:22
ראיון ערב חג של הסתה ופילוג העם עם בריון רע שבמצוות אדוניו משדה יהודים אלו באלו.
10
מיקי זוהר
יריב | 02-10-2020 15:47
זה אדם שרואים לו בעיניים רק רוע לדעתי הוא מכר נשמתו לשטן
,...
אפילו השטן לא מעונין ... בסחורה כל כך פגומה ... | 03-10-2020 0:41
, מחלוף כל כך דוחה שגם השטן לא רוצה בנשמתו ....
11
יריב בעיה גדולה למנהיגי...
אחנתון | 02-10-2020 17:12
יריב בעיה גדולה למנהיגי עמים טראמפ הטיפש (לא צריך להיות חכם גדול להיות נשיא אמריקה) וביבי החכם (צריך להיות חכם ובעל עור פיל לעבוד על יהודים). זו פשוט לא תקופה טובה לרדת מהבמה, אין הרצאות ולך תדע מתי יהיו ומי קונה ספרים (חוץ מצהל בשנות ה 80 של ארנס שקנה את כל הסטוק של הספר הנבוב של ביבי שכולו ססמאות).
12
שקרים ועוד שקרים
אטאיסט | 02-10-2020 17:12
מיקי זוהר משקר כדרך קבע ומאשים את כחול לבן במחדלי נתניהו. השפעת כחול לבן בממשלה היא אפס. הרי ליכוד מתעלם ממנה ולא משתף אותה בשום החלטה . נתניהו מתעלם גם מדעת מומחים וקובע על סמך גחמות והיסטריה אישית שבה הוא נמצא באותו רגע ואתה כמובן אומר אמן ורץ לבצע את הוראותיו. גנץ מזמן הפך לבדיחה. זה מגוחך לטעון וכולם מבינים שאין שום השפעה של הפגנות על התפשטות הקורונה. ובכל זאת מיקי זהר מוצא שכחול לבן החזקה והאימתנית אשמה במחדל. כמה שקוף השקר.לפחות תתאמץ לבנות אליבי יותר הגיוני.
13
הלוואי ויהיו בחירות...
בחירות עכשיו | 02-10-2020 17:17
הלוואי ויהיו בחירות , מחלוף זוהר לא יכנס לכנסת ... סיום מפואר לקריירה עלובה של עבד כי ימלוך ...
14
מיקי זוהר מנסה להדביק אחרים בפחד שלו מפני
דוד סיסו | 03-10-2020 9:00
בחירות. גם הוא איננו בטוח בתוצאות.
15
לתלכו לבחירות מחר....
זואי | 03-10-2020 9:48
לתלכו לבחירות מחר. אתם הליכוד מיקי זוהר. הולכים להפסיש בגדול בי בי.
16
איך זה שכל...
אביהו | 03-10-2020 12:33
איך זה שכל האנאלפאביתים שייכים למחנה הביב???
17
אנאלפאבית המכלוף...
אביהו | 03-10-2020 12:35
אנאלפאבית המכלוף
18
ראיון חג? יותר...
אא | 03-10-2020 13:53
ראיון חג? יותר ראיון הורס חג
19
פוליטיקה
ארמונד | 03-10-2020 13:55
מיקי אני בדעה שלך חייבים ללכת לבחירות כי מה שאתם עושים בממשלה זה ההפך ממה שממשלת אחדות צריכה לעשות ולכל הפוליטיקאים עדיף בחירות ולא ממשלה לא מתפקדת שעלולה לדרדר את העם למלחמת אזרחים הסגר שעשיתם עכשיו זה ממש לא כי אני לא ראה שום סגר זה רק בטלויזיה וכל התירוצים זה לא עוזר אתם סתם מברברים כל הזמן וגם שאתם כל הזמן בתוך הממשלה לא מסכימים אחד עם השני אז איך אני צריך לחשוב . תלכו לבחירות .
20
מגיע לנו ממשלה...
רמי | 03-10-2020 15:22
מגיע לנו ממשלה ברשות ביבי וחברתו והחרדים והימין המתנחלים. מצוין שיש גנב נוכל ומושחת מבלפור בחסות חברי הליכוד והימין והחרדים והמתנחלים. כך שבסוף נישאר בלי מדינה . .וכמו תמיד יגיע איזה שהוא איש ואו מפלגה חדשה מהצד מרכז שמול. למרות שכבר יותר מ40. שנה אין כבר שמול .במדינה ויציל את מה שעוד נישאר. זה היה גם בעבר. את המשק בתקופת האינפלציה פרס תיקן. כך היה תמיד הימין החרדים והמתנחלים הורסים. והמאכז שמול מתקן
21
ראיון מוזר, כאילו אין סגר ואנשים לא על סף רעב
מתן | 03-10-2020 15:57
וכאילו עסקים לא מתמוטטים בכל רחבי המדינה. פוליטיקאי קטן. מה זה קטן, זעיר.
22
תתביישו סרוגים שערב...
יהודה | 03-10-2020 17:12
תתביישו סרוגים שערב החג אתם מסייעים בליבוי שנאת חינם על ידי שלוחיו של זה שנכשל בכל פרמטר.
23
סרוגים אתם חבורת...
הבן של מיקי זוהר | 03-10-2020 21:48
סרוגים אתם חבורת עלובים שבחרתם לנהל ראיון חנפני וירוד, עם התת אדם שלשונו תחובה עמוק לעכוזו של ביבי, המפלץ מיקי זוהר שעכשיו קיבל אתנן על פועלו מנכל הליכוד העולמי, שביביהו הקדיש את כל זמנו לכך באופן לא חוקי, במקום להילחם בקורונה, תתביישו