אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ינקלביץ': מלבד הקורונה, סבלנו ממגפה עולמית של אנטישמיות

בשיחת זום עם עשרות ראשי קהילות וארגונים יהודים, חברי הפרלמנט האירופי וראשי מערך האבטחה על מוסדות דת, אומרת שרת התפוצות: "שלילת חופש הדת של היהודים משמעה שלילת היכולת של יהודים לחיות באירופה"

ינקלביץ': מלבד הקורונה, סבלנו ממגפת אנטישמיות
  לראות אם הן יכולות להמשיך במנהגים היהודיים, ינקלביץ'

במהלך דיון נגד האנטישמיות של איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), אמרה שרת התפוצות, עומר ינקלביץ': "מלבד הקורונה, סבלנו ממגפה עולמית של אנטישמיות. לדבריה, "שלילת חופש הדת של היהודים משמעה שלילת היכולת של יהודים לחיות באירופה".

בדיון השתתפו הרב מנחם מרגולין, עשרות ראשי קהילות וארגונים יהודים מכל רחבי היבשת, חברי הפרלמנט האירופי וראשי מערך האבטחה על מוסדות דת וקהילות באיחוד האירופי.

ינקלביץ' פתחה ואמרה כי "כמו בשאר העולם, בשנים האחרונות האנטישמיות באירופה מטפסת לגבהים חדשים ומסוכנים. זה מגיע מכל הכיוונים, ומכל גווני הקשת הפוליטית- הימין הקיצוני, השמאל הקיצוני כמו גם האסלאם הרדיקלי. אידיאולוגיות הפוכות ומנוגדות התמזגו ומצאו מכנה משותף- השנאה שלהם ליהודים.

על הגבלת חופש הדת של היהודים: "הדיונים זוכים לפופולריות ולגיטימציה בקרב הפרלמנטים האירופאים. הקהילות היהודיות המקומיות מצפות בדריכות להחלטות המדינות שלהם, כדי לראות אם הן יכולות להמשיך במנהגים היהודיים וקיום אורח החיים שלהן. אני רוצה להבהיר: שלילת חופש הדת של היהודים משמעה שלילת היכולת של יהודים לחיות באירופה".

היא סיפרה על המשך פעילות משרד התפוצות, "במטרה לחזק את הזהות היהודית ברחבי אירופה. נעשה זאת באמצעות השקעה בבתי הספר היהודיים, פיתוח תוכניות ופעילויות בלתי פורמליות לקבוצות גיל שונות, תמיכה בקהילות וחיזוק החוסן הקהילתי שלהן. אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה. זו הקודמת הביאה עמה אתגרים גדולים לקהילות היהודיות בכל מקום. מלבד הקורונה, סבלנו ממגפה עולמית של אנטישמיות. אני מאחלת שהשנה הזו תהיה כזו של בריאות, ביטחון שגשוג וסולידריות בתוכנו ובעולם כולו".

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין, שיזם את האירוע התריע: "מגפת הקורונה והמשבר הכלכלי הנלווה הביאו לעליה מטרידה באנטישמיות ובאיומים כלפי קהילות ומוסדות יהודים בכל רחבי אירופה. לצערינו אנו נאלצים להתמודד גם עם ניסיונות חקיקה המבקשים לאסור על קיום מנהגים יהודיים כגון ברית מילה ושחיטה. אנו פועלים בכל הערוצים: מצד אחד נלחמים ביוזמות חקיקה מטרידות כמו אלה ומצד שני, אנו פועלים למיגור יסודי ושיטתי של האנטישמיות ברחבי היבשת.

יוגב קרסטי, מנהל המאבק באנטישמיות במשרד התפוצות נשא דברים ואמר: "התגובה לאנטישמיות העולה איננה הסתרת והצנעת הזהות היהודית אלא חיזוקה. חיים יהודיים מלאים ומשגשגים הם התשובה והם שיבטיחו המשכיות יהודית. המאבק באנטישמיות איננו מאבק יהודי בלבד, זהו מאבק על של כל מי שחפץ בחברה צודקת וחופשית מאפליה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש שומרי מצוות...
מורה | 30-09-2020 8:22
יש שומרי מצוות ויש סתם מיתחזים, מי שמיתחבר כמוך, טרופר, לשמאל הקיצוני,וכל המרעין בישין,שמנהלים את המיפלגה ההזויה,הכובע לא קובע,המעיל לא מועיל, והזקן בחינם,אגב גם קורח היה עים כיפה,