אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איומים כן, התפטרות לא: קווים לממשלת האחדות | סיכום פוליטי

איך בתוך שבועיים בשיא המשבר של מדינת ישראל, תוך כדי קבלת החלטות דרמטיות על סגר, הפכו איומי ההתפטרות של 7 מתוך 34 השרים ל'זאב זאב'? ותופעה מטרידה אחת שחייבת לעבור מן העולם. סיכום פוליטי

איומים כן, התפטרות לא: קווים לממשלת האחדות | סיכום פוליטי
  (צילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת)

קחו מנהל חברת כוח אדם, שאחראי על הצבת מאות עובדים, אחים וסייענים במחלקות בבית חולים באזור ירושלים. ותשאלו אותו 'מה היית עושה אם בזמן כזה רגיש היו באים אליך 7 מהם ומודיעים על עזיבה?' סביר להניח שבתקופה כזאת הם היו מוצאים את עצמם בצער גדול בחוץ עוד לפני שהיו פותחים את הפה. אז איך תוך שבועיים בשיא המשבר של מדינת ישראל, תוך כדי קבלת החלטות דרמטיות על סגר כללי, הפכו איומי ההתפטרות של 7 מתוך 34 השרים ל'זאב זאב'?

'זאב, זאב'

זה לא היה כל כך קשה לנחש, אז לא באמת אוכל לגלות לכם מה מספרי הלוטו או איפה מתחבאות כל אלפי בדיקות הקורונה, רק אציין שביום רביעי סימסתי תרחיש לאחד מיועצי התקשורת בכחול לבן, לאחר הצהרת ההתפטרות של השר יזהר שי כי האירוע ייגמר בכך שבני גנץ, יו"ר המפלגה יבקש ממנו להישאר, יזהר יגיד שהוא נשאר מאחר ובני ביקש ממנו בתואנה שמשימות רבות עוד לפנינו והאמת והשלום אהבו. למחרת בלילה כך היה- שר המדע והטכנולוגיה, חזר בו מהודעתו על התפטרותו מהממשלה.

 

72 שעות אחריו, בצאת יום הכיפורים שותפו לסיעה, אסף זמיר, שר התיירות ערך חשבון נפש ומעלה התפטרות מהממשלה: "אני שומע את הקולות שקוראים לנו לפרק את הממשלה ולהתפטר". והודה: "אין יום שהאופציה הזו לא עוברת לי בראש ומאופסנת בארון כשאני נזכר באלטרנטיבה:  בחירות בצל הקורונה. ממשלת מעבר של נתניהו ושות'".

אתם חושבים שזה רק מצד אחד? כבר תקופה ארוכה ש‏יו"ר הקואליציה מיקי זוהר  טוען כי ממשלת האחדות של הליכוד וכחול לבן לא תחזיק מעמד עוד זמן רב ולדברו הסיפור בין שתי המפלגות עומד להסתיים. רק בשבוע האחרון הוא כתב פעמיים שאם בכחול לבן ייכנעו לדרישת ארגוני השמאל שלא לתמוך בחוק שיגביל הפגנות בזמן הסגר, יש לפרק את הממשלה באופן מידי, ובמוצאי שבת קרא ללכת לבחירות: "רואים את ההפגנות המתריסות ושומעים את גנץ ואת כחול לבן ומיד מבינים שהם עושים הכל כדי להפוך את הקואליציה לגועליציה. בגל הראשון כשנתניהו עבד בלי ההפרעות שלהם צלחנו אותו בגדול, היום הם רק מפריעים לנו כדי להחריב אותנו יחד איתם. הממשלה ה"פרטצ'יטטית" הזו חייבת להתפרק בהקדם". במילים דומות הצטרפו השרים שטייניץ' ואקוניס. כל אלו יושבים בממשלה שרחוקה מאחדות וקוראים לה להתפזר?

ליצמן דרעי (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

אפילו דרעי הטיל פצצה, כשבמהלך ישיבת הממשלה איים כי במקרה ויסגרו את בתי הכנסת ולעומת זאת יאפשרו את המשך הקיום ההפגנות הוא לא ימשיך לכהן כשר בממשלה. מבחינתו, גם נושא פרישה מתפקידו כשר הפנים היה על השולחן.

אתם באמת חוככים בדעתכם, כי הנה השר יעקב ליצמן מימש את איומו להתפטר אם יוטל סגר כללי בחגים, והודיע לראש הממשלה נתניהו כי הוא מסיים את תפקידו כשר הבינוי והשיכון. כזכור, זאת ההתפטרות השלישית של ליצמן בתוך 3 שנים, והוא עצמו טוען שלא יחזור לשולחן הממשלה בתפקיד שר. אבל על סגן שר אף אחד לא נתן מילה וזה תרחיש הגיוני בהחלט למצבו, תלוי אם תהיה הכרעה של הפרקליטות בתיקים הפליליים נגדו, במקרה כזה, הוא היה אמור להתפטר בכל מקרה.

אם היה מדובר רק בליצמן עוד ניחא, מאחר ומדובר באסופת 'זאבים זאבים' הם לא מוגדרים כ"מורדים בקואליציה", אז ניתן לכאורה במחי יד להדיחם מבלי להניד עפעף – הם משמרים את האיומים לפזר את הכנסת סביב ממשלה שהיא מזמן לא אחדות. השריפים במקרה הזה, החליטו שלא לאמץ את הטקטיקה מתוך המערבון "הטוב, הרע והמכוער", במשפט המיתולוגי: "If you whant to shot, shot – don't talk", אם אתה רוצה לירות, תירה, אל תדבר.

אם אין לכם אמון בממשלה, אתם מוזמנים להתפטר, אי אפשר לאחוז בחבל משני הצדדים- כל השאר זה טריקים מטופשים. בימים הנוראים, התכנסו זוהר, זמיר, שי, אקוניס, שטייניץ, ליצמן ודרעי ובמקום שהתנועה של התשובה תהיה קודם כל לעצמם, הם שבים אל המצביעים, אל הבוחרים והקמפיינים. עוד בסוף יאמינו לכם.

תופעה מגונה

כדי לשכנע את ח"כ אופיר סופר להצביע נגד הגבלת ההפגנות, הפציצו אותו פעילי שמאל בהודעות משונות. "אתם מוזמנים להמשיך להטריל", הוא השיב להם בטוויטר, "אך בבחירה בין הפסקת הפגנות לבין איבוד חיי אדם, אני אצביע היום נגד איבוד חיי אדם".

כדי לדרוש מהשר אבי ניסנקורן התנצלות על משפט אומלל שאמר כי"הסיבה לקורונה כרגע זה אירוע שהתחיל באוכלוסייה החרדית והערבית אבל עכשיו זה בכל המדינה", הוא הותקף בעשרות הודעות ושיחות למכשירו האישי. שר המשפטים לא בחל וענה להם אחד-אחד, זמן יקר שיכל להעניק למשפחתו או לעניינים אחרים שעל סדר יומו.

לפני שבועיים חטף אש פרויקטור הקורונה רוני גמזו על התנהלותו, והאשים את החברה החרדית ב"ארטילריה מאורגנת", כשהוא מכוון למאות הווטסאפים שמילאו את הנייד שלו בעיצומו של המשבר, מבטיחה – לטפל בקורונה זה בטוח לא עזר. את המספר של כתב ערוץ 12 יאיר שרקי הפיצו אחרי יום כיפור בשם "מחלק אתרוגים" ושל העיתונאי ישראל פריי כשליח פיצות.

תחת מתקפה

התלבטתי אם לכתוב על זה, 'מה את נתפסת לקטנות, והם נבחרי ציבור וחובתם לעזור ולענות', רק שהקונדסון הקטן קם ונהיה אחד הדברים הדוחים, מכה שפושטת בחברה החרדית על ידי נערי שוליים, אבל בכלל לא רק. כל קבוצת לחץ מפרסמת את הטלפון של מושא הביקורת והופכת אותו מטרה להתנגחות ישירה. זה גועל נפש, התנהגות בזוייה וניצול של הרשת שעובדת ככה היום וייתכן שאם לא הייתי נחשפת מאחורי הקלעים למשמעות העומס והמחיר אולי אף היית מגכחת.

אז הנה אני כאן להגיד – מי שמשתף פעולה עם כאלו תרגילים הוא עבריין ומונע עזרה מאלו שבאמת זקוקים למענה. במרץ 2019, אחרי שביקש בתמימות מזוייפת יועץ התקשורת הבכיר ליאור חורב בטוויטר, להתקשר לחכי"ם הנדל והאוזר למנוע מהם להצטרף לממשלה, חסם ח"כ יועז הנדל את הטלפון שלו, והגישה אליו עד היום באמצעות קוד בלבד, הוא לא השר היחיד שלא עמד בלחץ ולא מקבל שיחות וחלקם גם הודעות. חסימת כבישים גירסת הסלולר לשנת 2020.

עוד באותו נושא

"דוסה מטונפת", "נדרוס אותך": פרידמן תחת מתקפה


90

אני מברכת על כל יוזמה של  נבחר ציבור לפרסם את מספרו האישי, חברי הכנסת מה לעשות לא מחוייבים להתנהל בדרך הזאת וחלקם מוכנים "לספוג" גם הטרלות כדי לתת מענה לנזקקים לכך, עשה את זה בצלאל סמוטריץ', עושה את זה כל חג מחדש ח"כ מיכאל מלכיאלי, לא מספר נוסף אלא את המספר האישי לצד המספרים של יועציו – זו התנהגות של נבחר ציבור, להקשיב לבוחרים שלו, לעם שלו. תפסיקו כבר עם הטמטום, לכו לעזור לבנות סוכה, לבשל לחג או לקרוא עיתונים, ואל תטרילו אחרים עם הודעות ווצאפ, זה רק מכעיס ולא עוזר. מניסיון. תחדלו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כלב גייס חמישי,...
אילנה | 02-10-2020 12:13
כלב גייס חמישי, מעניין אותם רק המפגינים משמאל ושימותו מקומה אזרחים תמימים. יש לפרק הממשלה וללכת לבחירות
2
כחול שחור אתם...
דוד | 02-10-2020 13:12
כחול שחור אתם שמאל לא מתאים לליכוד הליכוד הוא מיפלגה של אמת לא יכול להיות שאלפים משתוללים ובתי כנסת סגורים תעופו מהימין האמיתי של עם ישראל חבל שהליכוד היתלכלך בחרות כמוכם רמאים
זבשך. לליכוד...
לא מתאים? | 02-10-2020 13:57
זבשך. לליכוד לא היתה קואליצה בלי 'כחול לבן'.
3
מציע לכותבת לבדוק את עצמה שוב...
אריאל | 02-10-2020 14:52
ולא בפעם הראשונה... https://www.srugim.co.il/494697-%d7%93%d7%a8%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%a8-%d7%94%d7%aa%d7%99%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%a1%d7%a3-%d7%96%d7%9e%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%aa%d7%a4%d7%98%d7%a8-%d7%9e%d7%94%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%9c%d7%94
4
שלום חבל שאין...
אליריס | 02-10-2020 16:18
שלום חבל שאין הרבה פרדמנים בכנסת אולי היתה מתפקדת קצת שונה לכל יוכי ישראל ולחכית שיהיה לכם חג שמח והרבה יותר בריאות ופה בגור
5
איזו אחדות ואיזה...
משה | 03-10-2020 0:52
איזו אחדות ואיזה שטויות.עלי תאנה של ביבי.הבן אדם העדיף לעשות שלום אם דובאי במקום בארץ בין חלקי העם כל זה בשביל הכביסה המלוכלכת של שרה שמעדיפה את האבקה והסוד של הבית הלבן.
6
בחירות עכשיו ומייד...
יאיר | 03-10-2020 17:52
בחירות עכשיו ומייד והאפסים מכחולבן הביתה מושחתים עבדי המושחת מנדבלוף