אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"כל מי שרוצה יוכל בראש השנה לשמוע תקיעת שופר"

בעיריית גבעתיים יצאו במבצע 'שופר עד הבית', במסגרתו יגיעו מתנדבים עד לבתי התושבים שצריכים זאת על מנת לתקוע בשופר. חברי המועצה, יעקב שטרן ומושיק גולדשטיין: "חובתנו כקהילה ועירייה דווקא בימים מורכבים אלו"

"כל מי שרוצה יוכל בראש השנה לשמוע תקיעת שופר"

לאור המצב בו נמצאים אנשים רבים בבידוד וכן קשישים נמנעים מלצאת מבתיהם ולא יוכלו לשמוע תקיעת שופר בר"ה, יזמו האגף לשירותים חברתיים והמדור למורשת ישראל בעיריית גבעתיים את מבצע 'שופר עד הבית', במסגרתו יגיעו מתנדבים עד לבתי התושבים שצריכים זאת על מנת לתקוע בשופר. המבצע נערך בשיתוף הקהילות ובתי הכנסת בעיר.

מובילי היוזמה עו"ד יעקב שטרן מחזיק תיק השירותיים החברתיים ומושיק גולדשטיין סגן ראש העיר:" מחובתנו כקהילה ועירייה, דווקא בימים מורכבים אלו, לדאוג לכך שכל מי שמעוניין ורוצה יוכל בראש השנה לשמוע תקיעת שופר גם אם יש לו קושי או מגבלה כלשהי בהגעה לבתי הכנסת". היוזמים הוסיפו כי "יוזמה זו מצטרפת לסדרת פעולות ויוזמות שהעירייה מבצעת בתקופת הקורונה לאוכלוסיות בסיכון ולציבור האזרחים הוותיקים בעיר".

בתוך כך. המשרד לשירותי דת ינפיק אישורים מיוחדים לחזנים ולבעלי תקיעה, כדי שאלה יוכלו לנסוע עם בני משפחותיהם בשביל מילוי תפקידם.

"לחזנים ובעלי התקיעה יש תפקיד מרכזי בניהול ועריכת סדרי התפילה בימים הנוראים. הצורך לאפשר מעבר לאותם בעלי תפקידים הוא קריטי בכדי לקיים את מצוות החג" אומר מנכ"ל המשרד עודד פלוס.

עוד באותו נושא

להורדה: אישור מעבר לחזן ולתוקע בימים הנוראים


7

איך זה עובד? הורידו את דף הבקשה על בעל התפילה ועל גבאי בית הכנסת למלא את הדף ולשלוח למשרד לשירותי דת על מנת שמנכ"ל המשרד לשירותי דת יאשר את הבקשה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו