אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דרוקמן לסרוגים: "הרב קוק לימד אותנו - כולנו משפחה אחת"

הרב דרוקמן סיפר לסרוגים כיצד דבריו של הרב קוק משפיעים גם על ימינו: "כולנו משפחה אחת, גם כשיש מחלוקות וחילוקי דעות - צריך להיות כמו אחים שמתווכחים ואוהבים"

הרב דרוקמן: "הרב קוק לימד אותנו - כולנו משפחה אחת"
  (צילום: סרוגים)

במלאות 85 שנה לפטירתו של הראי"ה קוק, ראש ישיבת אור עציון הרב חיים דרוקמן התייחס היום (ראשון) בראיון לסרוגים להשפעת דברי הרב קוק על ימינו. לדבריו, "הרב לימד אותנו שכולנו משפחה אחת".

(צילום: סרוגים)

"דרכו והשקפת עולמו הם חיוניים לכל המהלך שלנו. מה שהוא ראה לפני מעל 100 שנה הולך ומתגשם לעינינו. הוא ראה את הכל" אמר הרב. "אנחנו בתהליך של גאולה – נכון שיש בעיות, קשיים וסיבוכים, אבל צריך לדעת לראות את הדברים האלה: מה זה עם ישראל, מהי ייחודה של ארץ ישראל, כמה נוראה היא הגלות וכמה חיונית היא הגאולה לעם ישראל ולעולם כולו. את כל זה הוא לימד אותנו, והדבר הזה וודאי ימשיך בכל ככל שנמשיך ללכת בדרכו ולהוסיף טוב".

"מה שהרב הדגיש מאד, שגם אם יש בעיות, קשיים וסיבוכים – אבל הדרך היא הוספת טוב. חושך מגרשים רק בליבוי אור" ציין הרב דרוקמן. יש צורך להוסיף הרבה אור, וכתוצאה בכל מקרה החושך יעלם. אנחנו רואים את זה במציאות, וצריך להמשיך בדרך הזאת – כי היא דרך האמת".

עוד באותו נושא

בנט על הרב קוק: "כמה שזה נכון לכולנו היום"


5

עוד התייחס לאיום הבחירות והמתיחויות הפוליטיות, המתבטא בין היתר בקיטוב ושנאה והמחאות בקרב הציבור. "הרב קוק לימד אותנו שכולנו משפחה אחת. יכולים להיות חילוקי דעות בינינו, ואולי על ידיהם מתגלים הגוונים כולם. אבל גם כשיש מחלוקות וחילוקי דעות, זה צריך להיות כמו במשפחה, כמו אחים ביולוגיים שמתווכחים ואוהבים" הסביר. "אני מכיר הרבה אחים רבים שהם שונים מאד בהשקפות עולמם ובאורחות חייהם, אבל הם אוהבים זה את זה למרות שהם מתווכחים. ככה צריך להיות בעם ישראל".

הרב רפי: "יש לנו אחריות לערבות הדדית"

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, התייחס גם כן לדברי הרב קוק בדבריו לסרוגים. "לפני מאה שנה הרב קוק אמר דברים שאף אחד לא חלם עליהם עדיין – הוא דיבר על ירושלים, הדגל שלה והרוח שלה, שאני כשר לענייני ירושלים מבין היטב" אמר לסרוגים. "הוא דיבר על ארץ ישראל ומדינת ישראל, היה אחד הראשונים שהזכיר את מדינת ישראל וקרא לה 'יסוד כיסא ה' בעולם".

(צילום: סרוגים)

"הרב קוק דיבר על החזרה משנאת חינם, שבגללה יצאנו לגלות. החזרה לאהבת חינם, לערבות הדדית, ולאמון שצריך להיות לנו בכל אחד מישראל" הוסיף. "אני חושב שבימים האלה, בתקופת הקורונה, הדברים האלה חדים שבעתיים".

"אנחנו צריכים לדעת שלעם שלנו יש תפקיד ואחריות, לגלות את המוסר הענק שיש לנו מתוך המקורות שלנו. יש לנו אחריות לערבות הדדית, לסולידריות, ולזה שלא יהיו שסעים" הבהיר. "בעת הזו, שבה לצערי רואים שסעים כל הזמן, צריך להניף אל על את הדברים המופלאים של הרב קוק בדבר האחווה והרעות, שהם אלה שאיתם אפשר לנצח את המערכה".

(צילום: סרוגים)

במענה לשאלת סרוגים על המשבר הקואליציוני, הרב פרץ אמר כי "אנחנו צריכים לדעת שעם ישראל לא יסלח לנו אם נלך למערכת בחירות רביעית. אני פונה לראש הממשלה ולבני גנץ, שישבו וימצאו פתרונות, ויביאו בשורה לעם ישראל שהממשלה הזו ממשיכה. הממשלה נותנת מענה טוב בעידן הקורונה ובנושא הכלכלי, צריך להמשיך לעבוד ולהתקדם – ולא חלילה לסגת לכיוון של בחירות"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ישר כוח לרבנים...
יניב | 23-08-2020 14:13
ישר כוח לרבנים דרוקמן ופרץ. עשייתכם בחינוך ובממשלה מסייעת לעם ישראל להגשים את חזונו של הרב קוק.
2
הרב דרוקמן הנכבד: כמה פעמים התפלגת
מיכאל | 23-08-2020 14:17
מהמפדל וכמה פעמים נתת יד לנידוי מרזל ובן גביר. אז לא נהגת כמשפחה. לא שכחנו.
3
אור הגאולה כל...
אור הגאולה | 23-08-2020 14:48
אור הגאולה כל כך מסנוור שלא רואים את הסתר הפנים, את הדיכוי, את השחיתות, את ההפליה וחוסר הצדק, את החיים ביקום מקביל.
4
ביבי משסה יהודים אלו באלו
בניה | 23-08-2020 15:40
ביבי משסה יהודים אלו באלו. מלבה עוד ועוד שנאה בעם ישראל שרק בגללה הוא נבחר.