אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החרדים מגיבים לסרוגים: הרב קנייבסקי לא תומך ברב אליהו

בעקבות דבריו של הרב שמואל אליהו ל'סרוגים' לפיהם הרב חיים קנייבסקי תומך בו מפרסמים האתרים החרדיים הכחשה: "הגר"ח מעולם לא תמך הרב ברב אליהו".

החרדים מגיבים לסרוגים: הרב קנייבסקי לא תומך ברב אליהו
  לא תומך ברב אליהו. הרב קנייבסקי (פלאש90)

החרדים מכחישים את תמיכת הרב קנייבסקי ברב אליהו.

בצהריים פרסמנו ב'סרוגים' ראיון בלעדי עם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו שסיפר על המפגש אתמול בבית הרב חיים קנייבסקי, אחד ממנהיגי הציבור החרדי.

לדברי הרב אליהו, במהלך הפגישה עם הרב קנייבסקי עלו נושאים כמו גיור וכשרות, והרב קנייבסקי הביע דאגה מבחירתו של הרב סתיו, ומשינויים בעולם הרבנות שעלולים לבוא בעקבותיו.

הרב יצא משם עם תמיכה במועמדות לרבנות הראשית?

"תמיכה מאוד ברורה. הוא תומך בחום גדול".

יהיו פגישות דומות עם מנהיגים חרדיים נוספים?

"בערב, לאחר הפגישה עם הרב קנייבסקי, הייתה ישיבה עם הרב אלי בן דהן ועם נציג של נפתלי (בנט, שר הכלכלה והמסחר. צ.ש.) בעקבות הדברים של הרב קנייבסקי, והתברר שיש רוב מוחלט בגוף הבוחר".

בעקבות הראיון מפרסם בצהריים אתר 'כיכר השבת' כי בשעות האחרונות יוצאות הכחשות מבית הרב קנייבסקי לפיהן הרב לא העניק תמיכה ספציפית לרב שמואל אליהו וכי הוא הגיע להתברך כפי שמאות ואלפים מגיעים מידי יום לקבל את ברכתו.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

"מרן  לא נכנס לשאלה ספציפית כזאת או אחרת אלא דיבר באופן כללי על הדברים הצריכים חיזוק בגזירת חומות הדת ובשמירה מפני הפרצות בחומת היהדות אך לא התייחס בשיחה למרוץ לרבנות הראשית", אומרים הגורמים המצוטטים באתר כיכר השבת.

יתירה מכך, מוסיפים הגורמים, כאשר ניסו במהלך הפגישה להעלות דברים נגד הראשון לציון הרב שלמה עמאר, ""דברו עם ר' אהרן לייב, אינני מתערב".  אמר הרב קנייבסקי כשהוא מפנה לרב שטיינמן, מנהיג נוסף של הציבור החרדי בארץ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הם חושבים שהם הרב קנייבסקי
נריה | 10-06-2013 14:18
ושלא ברצונו הם מפיצים שקרים שכביכול הרב לא תמך ברב שמואל אליהו. הם שונאים אותנו שנאת מוות
או שהוא חושב שהוא הסגן של א-לוקים!
יששכר | 01-01-2020 23:44
יותר מסתבר לומר שהרב שמואל אליהו חושב שמותר לו לעשות הכל כולל להונות את הרב קנייבסקי שליטא כדי להשיג את מבוקשו. כנראה הוא ממש בטוח שהוא הסגן של א-לוקים...
2
מעניין מאוד..
יהודי מאמין | 10-06-2013 14:28
מעניין מאוד שבמקרה עם הרב דוד לאו שביקש את תמיכתו, הגר"ח קנייבסקי לא אמר "שזה תלוי בהגראי"ל שטינמן" ו"איני מתערב בזאת". וכשזה הגיע לרב אליהו פתאום יש הכחשות.
3
איפה ההתלהמות שהיתה בהכחשה של הרב אריאל לרב סתו
| 10-06-2013 16:43
כמה שחרד"לונים בזויים התלהבו מכך שכביכול "תפסו את הרב סתיו על חם" בכך שהרב אריאל מכחיש את דבריו. איפה הם עכשיו?
4
ל3- אצל סתיו היו הרבה שקרים
אביתר | 10-06-2013 20:59
הרב סתיו טוען שבשוהם אין בית כנסת רפורמי וזוקף זאת לזכותו - יש ועוד איך יש הרב סתיו טען ש30% לא מתחתנים ברבנות- בפועל רק 2.%מהיהודים לא מתחתנים ברבנות הרב סתיו שרבים ממתנגדיו הצטרפו אליו לאחר הודעת הבית היהודי- לא ראינו שום גדול בתורה שהצטרף אליו הרב אריאל ,כך נטען ע"י סתיו עובד עימו בתיאום...- הרב אריאל "מעולם לא דיברנו בנושא".. אין מה להשוות בכלל לשאר הרבנים שעל ידו הם אחד מל"ו הצדיקים..
5
דוגמא אחת מני רבות שמוכיחה שהרב אליהו אינו ראוי
יהודי | 10-06-2013 21:23
זה עוד בקטנה...
ששון מהשכונה | 01-01-2020 23:49
זה ממש בקטנה ביחס לדרכי פעולותיו של הרב אליהו מי שרוצה לשמוע עוד פרטים . יש כל כך הרבה אנשים שנפגעו ממנו ואף אחד לא עוצר אותו כי שום רב לא מצליח לעמוד ולהגיד לו די. תורה אין כאן . הכל עומד על בנשק יחד עם כשרון מיוחד ביחסי ציבור
6
כנסו!!!! ובפרט - מגיב 5
'ושמואל בקוראי שמו' | 11-06-2013 11:26
אתה מאמין ל'בני ביתו' של הרב קנייבסקי שאין לך שמץ של מושג מי הם. אבל למרן הרב שמואל אליהו שהוא בנו של מרן הראשל"צ ורבה של עיה"ק צפת"ו וחבר מועצת הרה"ר וידידם של המון גדולי תורה ממגוון של ציבורים ות"ח בפני עצמו ומוסר שיעורים לאלפים ומדיר שינה מעיניו בשביל עוד יהודי שצריך חיזוק ובשביל עוד עיר שכונה שממתינה לשיעור שלו. ונוסע מדי שבוע מצפת לירושלים וחוזר חלילה גם כשהוא חולה רק בשביל שלא לפספס חלילה את שיעורו השבועי בביה"כ של אביו זצ"ל. ומתפלל כל יום ותיקין. ובעיני ראיתי שרבותיו מכנים אותו "מו"ר" ביניהם הרב זלמן מלמד והרב חיים שטיינר והרב אלישע וישליצקי ולא עוד אלא שאמר עליו מרן הרב חיים דרוקמן שהוא ראוי להיות רב ראשי. אתה לא מאמין לו כי אם לכמה ארחי פרחי שחושבים שהם בעצמם הרב חיים קנייבסקי שליט"א ומדמים בנפשם להוציא את רבינו הרב שמואל כאינו דובר אמת. תתבייש לך! וכדאי שתבקש מחילה כי כל המבזה תלמיד חכם אין רפואה למכתו!!!
7
משקר כדי להיות רב ראשי...
מתושלח | 01-01-2020 23:38
האם אין זו מצווה הבאה בעבירה?? הבן אדם לא בוחל באמצעים ועושה הכל בשביל לקבל כבוד. כולל רצח אופי לרבנים וכולל להרוס לאנשים את החיים כפשוטו!
8
לא לזלזל ברב שמואל אליהו
אסתר | 01-01-2020 23:43
למרות הכתבה אין מקום לזלזל ברבה של צפת, בנם של קדושים, אני מתכתבת איתו המון בוואצפ, הרב היחיד שמבין לליבי, הוא גם מגיע לכל מקום שיזמינו אותו לנאום. מן רב כזה שזמין לכל דבר שהציבור צריך.
את מתכתבת איתו המון?
מתושלח | 01-01-2020 23:48
את בטוחה שלא מדובר ב'קשר פסול ותכתובת ענפה'??
9
עצם העובדה שהיה צריך קומבינה כדי להיכנס
מרדכי | 02-01-2020 0:07
עצם העובדה שהרב שמואל אליהו היה צריך קומבינה של הרב שמחה קוק כדי להצליח להשחיל את עצמו לתוך בית הרב קנייבסקי, מעידה כאלף עדים על מצבו העגום של הרב אליהו הבן...