אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"נתפלל לשלום בית": הפוליטיקאים מציינים את תשעה באב

חלק מהפוליטיקאים מנצלים את יום תשעה באב, לחשבון נפש וקריאות לאחדות, ברקע המחאות החריפות ברחובות, העימותים במערכת הפוליטית ומשבר הקורונה. "העיר שחוברה לה יחדיו"

"נתפלל לשלום בית": הפוליטיקאים מציינים את תשעה באב
  בנט בכותל (באדיבות המצלם)

ימים לא פשוטים עוברים על המערכת הפוליטית, בשיאם הגיע צום תשעה באב שמעלה את ההתעוררות לאהבת חינם, כשעם ישראל מפורד ומפולג זאת ברקע המהומות ברחובות. חלק מהפוליטיקאים ניצלו את היום לחשבון נפש וקריאות לאחדות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו איחל "צום קל", ומבלי להתייחס למחאות החריפות. הוא כתב כי "לצד האבל על החורבן, נזכור גם את נבואתו של זכריה, שמתקיימת לנגד עינינו: "עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים ואיש משענתו בידו מרוב ימים, ורחובות העיר ימלאו ילדים וילדות משחקים ברחובותיה".

שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט הגיע לקרוא מגילת איכה בכותל המערבי: "ט' באב מזכירה לכולנו שכבר פעמיים איבדנו מדינה יהודית בארץ-ישראל בגלל פיצולים מבפנים, ולעולם לא ניתן לזה לקרות שוב. ביחד נצא מהמשבר, ביחד ננצח. ״כי נחם ה' ציון נחם כל חרבותיה וישם מדברה כעדן".

שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיע לתפילה בחוץ עם מסיכה עם עוד 19 מתפללים נוספים. הוא התייחס למהומות האחרונות בארץ: "אלימות ושנאת אחים הן לא הדרך. התחושה החמקמקה של דה-לגיטימציה של קבוצות שונות בחברה הישראלית מסוכנת לנו מאד – הגלות הארוכה ביותר אליה יצא עם ישראל התחילה בשנאת חינם. דווקא השנה, בה כל העולם מתמודד עם נגיף שאינו מבדיל בין אדם לאדם, עלינו להתאחד. לדון לכף זכות. לקבל את האחר. לעזור".

"איכה ישבה בדד העיר רבתי עם", ציטטה השרה מירי רגב. "השנה, תשעה באב, בצל המגיפה, ובצל ההקצנה בשיח ובאירועי הימים האחרונים, נדמה שמרגישים עוד יותר את צערה של ירושלים. את צער הבידוד, לא הפיזי אלא הנפשי, שבין אדם לחברו ובין קבוצה אחת לרעותה".

רגב ציינה כי "רוב רובו של הציבור הישראלי, על אף חילוקי הדעות חי בשלום ובאחווה זה עם זה. סביב אותו שולחן שבת, באותה משפחה, ניתן למצוא היום דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים, וכל מה שבינהם. נתפלל, במיוחד היום, לשלום בית, גם בזירה הפרטית וגם בלאומית, ושנזכה לראות את חילוקי הדעות מיושבים בצורה מכבדת ומכובדת. בבניין ירושלים ננוחם".

 

ברחובה של העיר בני סמוך לביתו, יצא ח"כ משה גפני לקריאת מגילה והקינות על פי התקנות המחמירות, לאחר יום ארוך במהלכו הצליח להעביר את חוק המענקים סופית בכנסת.

ח"כ ניר ברקת: "יום ט' באב בו חרבו בתי המקדש, הראשון והשני, הוא יום קשה המסמל את התפרקות הערכים עליהם מושתת עם ישראל, אחדות, אהבה וכבוד. דווקא בימים אלו עלינו לזכור זאת ולהרבות בכבוד הדדי ולהעמיק את אהבת החינם בינינו. צום קל ומועיל לצמים ולשנה הבאה בירושלים הבנויה".

יור סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס בקריאת מגילת איכה בחצר החורבה שבעיר העתיקה

חה"כ אוסנת מארק בחשבון הטוויטר שלה: ‏עַל אֵלֶּה אֲנִי בוֹכִיָּה עֵינִי עֵינִי יֹרְדָה מַּיִם כִּי רָחַק מִמֶּנִּי מְנַחֵם מֵשִׁיב נַפְשִׁי הָיוּ בָנַי שׁוֹמֵמִים כִּי גָבַר אוֹיֵב. כשעם ישראל מפורד ומפולג האויב גובר. השנה ערב ט' באב הוא תמרור אזהרה – החוסן של העם הזה באחדותו. שנזכה לאחדות ולגאולה שלמה במהרה בימנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
נישמר על בריאות השנה
אייל כהן ישר | 29-07-2020 23:04
מחר שרב קיצוני ביותר. לבריאות העם סוגרים בתי כנסת , מצמצמים מספר אנשים שמורשים להתפלל בכותל. למען בריאות העם במיוחד לאלו שמתפללים בחוץ ,אין מצב שלא שותים מים ביום שרב קיצוני!!!!! נקודה!!!! זו סכנה התיבות מכת חום. גם המוסלמים לא מבין את הסיפור מחר לא לשתות מים ביום שרב קיצוני. זו סכנה!!!! למה הרבנים וראשי דת האילם לא אומרים את זה!!!!!
זאת לא הפעם...
דוד | 30-07-2020 8:55
זאת לא הפעם הראשונה, תירגע
2
כל הפוליטיקאים החלקלקים...
מנא מנא תקל ופרסין | 30-07-2020 6:59
כל הפוליטיקאים החלקלקים מדברים על אחדות - רק שרוצים אחדות על פי דרכם. איש לא מגנה את אלימות תומכי ארדואניהו כלפי מפגינים המוחים על המצב והקוראים לשינוי. הכתובת על הקיר. הרצח הפוליטי הבא בדרך, והוא יבוא מימין כלפי המתנגדים לנתניהו. הדם על ידי הפוליטיקאים שרואים את הכתובת ואין להם אומץ לעמוד בפרץ. ראינו מה קרה בעבר : רצח רבין, אמיל גרינצווייג, שירה בנקי. הכיוון תמיד אותו כיוון. אחר כך יגידו : לא ראינו ולא שמענו.
3
מדוע חרב בית...
הלקח לא נלמד | 30-07-2020 8:12
מדוע חרב בית שני? משום שקבוצה של קנאים דתיים המדינאים משיחיים השתלטו על העם והוליכו אותו לאבדון בחוסר אחריות. דומה מאד למה שקורה היום עם הימין המשיחי ותוכניות הסיפוח.
תנוח דעתך גם...
דוד | 30-07-2020 8:54
תנוח דעתך גם ביבי לא רוצה תוכנית המאה ולא תוכנית האלף. התוכנית שלו היא ביבי
4
גלות בית ראשון...
ישן וחדש | 30-07-2020 8:30
גלות בית ראשון הפכה את העיברים לעם ישראל. גלות בית שני הפכה את הפרושים ליהודים. השואה הפכה את היהודים לישראלים. למה יהפכו הישראלים?
5
פתאם כולם הפכו...
נתניהו , אדלשיין , רגב =מירמה , שוחד , ושקרים | 30-07-2020 11:43
פתאם כולם הפכו דתיים , ביבי , רגב , אדלשטיין , כולם דרך אגב אוכלי שרצים , וממש לא שומרי שבת ולצערי לא שומרים אפילו על 7 מצוות בני נוח .... הם שלחם חוקם הוא הסתה , שקרים , שסוי , ושלהוב יצרים אפלים..... הם פתאום הפכו לרודפי שלום .... ומטיפים לאהבת חינם ... אף אחד לא מאמין להם אפילו לא המצביעים שלהם , זו הנהגה ? זה זבל .....
6
איזו תפילה לשלום...
משה | 31-07-2020 4:36
איזו תפילה לשלום בית.שום תפילה לא תעזור הרסתם את הבית מבפנים ומבחוץ.אייך אומר השר בלי התיק.הכל חרטא וכולכם חרטא.רק לאחד מתברר עזרה התפילה.לא למיגור הקורונה לא להורדת הגשם לא לשלום בית.אלה.תפילה מכלא מעשיהו.שוב חזרה לכנסת ולממשלת ישראל.לא היה מקרה כזה בעולם מתפקיד שר הפנים לכלא וחזרה לאותו תפקיד.אלהים ישמור לאן הגענו.
7
אולי לפני שכל...
גל גיל | 31-07-2020 5:13
אולי לפני שכל המחייבים והמתנגדים והמתולננים. יעשו רבע חושבים איך מגיעים להפגנות הנשים בצהוב מארהב להפגין במחוזותינו?!?!?! באיזה זכות הם הגיעו להפגין נגד הממשלה ? הם מגיעים ממומנים כמו השמאליים כאן עושים שמות וקרע בין , האמריקאיות הפח אשפה שממומן על ידי קרן וקסנר הארורה מתי תתפקחו , באיזה זכות הם מפגינות????? תנסו להפגין בניו יורק?
8
מה קורה למה...
גלי גיל | 31-07-2020 5:14
מה קורה למה אתם לא מפרסמים את התגובות ???? מה מפריע לכם???