אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרקליטות: אין שחר לטענות להסתרת חומרי חקירה בתיק 4000

בתגובה לבית המשפט, הפרקליטות מכחישה שהסתירה ראיות בתיק 4000 מעורכי הדין של הנאשמים - וטוענת כי לא התערבה בייצוג של אלוביץ' אלא שהדבר הועלה על ידי בנו

"אין שחר לטענות להסתרת חומרי חקירה בתיק 4000"
  יונתן זינדל/פלאש 90

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) לבית משפט המחוזי בירושלים את תגובתה לטענות שהועלו על ידי עורכי דינו של שאול אלוביץ' כי הפרקליטות הסתירה חלקים מהשיחה בין חוקרת ובין בנו של אלוביץ' לפני שניסה להשפיע על אביו להחליף את עו"ד ז'ק חן, זאת חלק מתיק 4000 במשפט ראש הממשלה.

בתגובת הפרקליטות נטען כי אין שחר לטענות להסתרת חומרי החקירה, כיוון שאם אכן היו מוסתרים חומרים – לא היה ניתן 'לעלות' על הנאמר בחקירה בחלקים בהן היא לא תומללה.

עוד באותו נושא

בניגוד לטענת היועמ"ש: המשטרה כן התערבה בייצוג

בנוסף, נטען כי נציגי הפרקליטות "הם אף אלה שהפנו אותם לתיעוד הקולי הקיים בחומר שבידי עורכי הדין של הנאשמים, על מנת עורכי הדין יוכלו לוודא שקובץ התמלול אכן מתייחס לאותה שיחה בין הנחקר לחוקרת. ברור שהתנהלות זאת אינה עולה בקנה אחד עם טענות הנאשם לניסיון הסתרה".

עוד הוסיפו בפרקליטות כי לתמלול משקל נמוך יותר מלתיעוד החקירה עצמו: "כאשר נערך תיעוד קולי או חזותי של פעולת חקירה, תיעוד זה הוא ראיית המקור בעלת המשקל, והוא בגדר "חומר חקירה". תמלול של תיעוד זה, אינו אלא עיבוד של ראיית מקור זאת, וככזה משקלו לעולם פחות מן התיעוד עצמו, ובכל מקום שבו קיימת סתירה בין האמור בתיעוד לבין התמלול, או כאשר התמלול חסר, המקור שעליו יש להתבסס הוא התיעוד עצמו".

על חוסרים בתמלול, ענו בפרקליטות כי "חוסרים אלה אינם נובעים מניסיון הסתרה של האמור בהקלטה, טענה שממילא אינה ברורה לאור העובדה שההקלטה נמסרה לנאשמים, אלא מהשמטות של המתמלל אשר כפי הנראה לא הבין מילים ומשפטים ששמע בהקלטה".

עוד באותו נושא

משנה הבאה: משפט נתניהו יתקיים 3 פעמים בשבוע


8

בהקשר זה, מציינים בפרקליטות: "ההקלטה הועברה לתמלול על ידי גוף חיצוני המספק שירותי תמלול ליחידות החוקרות, גוף שאינו בקיא כלל וכלל בנושאי החקירה. וממילא, אין כל שחר לטענה שהתמליל נערך כפי שנערך על ידי הרשויות החוקרות במטרה להסתיר דבר כלשהו בתיעוד".

בנוגע לטענות כי היה ניסיון להתערבות בייצוגו של אלוביץ', טוענת הפרקליטות כי הדבר היה יוזמה של בנו: "מתיעוד השיחה בין אור אלוביץ' לחוקרת עולה כי אור אלוביץ' הוא שיזם והעלה בפני החוקרת את החשש הנוגע לייצוגו של אביו על ידי עו"ד חן".

"בדברי החוקרת לא הייתה כל הנחיה לאור אלוביץ' בנוגע למערכת היחסים שבין הנאשם 2 (שאול אלוביץ') ועורך דינו. בהקשר זה ולמען הסר ספק יצוין כי בניגוד לנטען, מסקנותיו של היועץ המשפטי לממשלה במענה לפניה ציבורית שקיבל, לא התבססה אך ורק על התמליל המצוי בחומר החקירה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
תגובה משפטית פתלתלה...
ראובן קלן | 26-07-2020 10:52
תגובה משפטית פתלתלה ומתחכמת להדיוטות. כמי שמכיר הנושא בפן החקירתי, אכן חברות חיצוניות שמקבלות שכר רב על פועלן מתמללות, אבל התמלול הוא על הפנים, חסר, מקוטע ולא תמיד כי לא שומעים אלא כי הסטודנט לא רוצה להתאמץ. חוסר המאמץ הזה לעיתים נח לפרקליטות כי ככה התמלול לא משקף דברים שלא ראוי שישמעו כמו נניח איומים של מדובב על העצור, ואז תמיד מפנים ( כשנתפסים בקלקלתם) לחומר החקירה והקלטת המקורית כדי שהסנגור שודאי שיש לו עינין שיתמלל בעצמו. בקיצור זריעת חול בעיניים. צודקים הסנגורים שלא סומכים. רק שמיעה מיקצועית ונבונה עם תמלול נכון תפתור הבעיה. אגב לא פעם אפשר להשביח האיכות פס קול במעבדה ואז מתגלים ומתבהרים מילים שהמתמלל עשה בדף שלו 3 נקודות ( יען כי לא ברור)
2
כול עם ישראל...
רן יעקב | 26-07-2020 14:01
כול עם ישראל עד לשקר של הפרקליטות
3
פרקליטות מושחטת ...
שלמה | 26-07-2020 14:44
פרקליטות מושחטת
4
כן, תגובה בשפה...
קלייר | 26-07-2020 15:47
כן, תגובה בשפה היבשה, התחמקות, לא אמין
5
יש עם זה...
קלייר | 26-07-2020 15:50
יש עם זה בעיה. בתקופה האחרונה, נחשפנו לאין ספור הסתרות, מחדלים, קומבינות. הפרקליטות נתפסה כמה וכמה פעמים על חם. אז גם אם זה נכון, אמון הציבור שואף לאפס. גם אם נרצה לא יכולים להאמין. תצטרכו להחזיר לציבור את האמון. אתם יכולים לעשות את זה ?