המציאות משתנה: אלפי אנשי חינוך בכנס וירטואלי - סרוגים

המציאות משתנה: אלפי אנשי חינוך בכנס וירטואלי

בצל משבר הקורונה ואי הוודאות סביב שנת הלימודים הבאה, אלפי אנשי חינוך השתתפו בכנס וירטואלי שיזמה מכללת הרצוג בשיתוף עם משרד החינוך והחמ"ד. במושבי הכנס נערכו סדנאות ודיונים עם טובי המרצים, המומחים והמנהלים

author-image
המציאות משתנה: אלפי אנשי חינוך בכנס וירטואלי
  מכללת הרצוג. ארכיון (צילום: גרשון אלינסון\פלאש 90)

בעיצומם של ימי הקורונה,  בתוך אי ודאות גדולה אודות הצפוי לנו בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, התכנסו למעלה מאלף אנשי חינוך לכנס וירטואלי שיזמה מכללת הרצוג בשיתוף עם משרד החינוך והחמ"ד.  בכנס השתתפו הורים ומורים, מנהלים, מפקחים וסטודנטים, מכל רחבי הארץ. 

בכנס התקיימו 4 מסלולים ובכל אחד מהם ארבעה מושבים, המשתתפים השתתפו בסדנאות ודיונים עם טובי המרצים, המומחים והמנהלים. התמודדו עם שאלות עומק חינוכיות וקבלו כלים להוראה מרחוק. כמו כן צביה מרגליות, אמנית הספוקן וורד, הפיקה מופע סטירי על אתגרי התקופה בשם – חורונה. המופע נכתב אחרי שיחות עם מורים ומנהלים ונגע בכל אחד ואחת ממשתתפי הכנס. 

הרב פרופ' יהודה ברנדס, ראש המכללה סיכם ואמר כי "הכנס עסק בשאלות שעלו בתקופה האחרונה מתוך רצון לצמוח, למנף ולערוך שינוי לטווח ארוך במערכת החינוך בתקופה מאתגרת זו. שמחנו לראות את ההשתתפות הרבה והמגוונת, הרעיונות והתובנות שנבעו מהכנס ייושמו כבר בשנת הלימודים הקרובה במערכת החינוך" 

במושבי הכנס נוצר תמהיל מגוון, בו שולבו נושאים מליבת השיח החינוכי בהיכרות עם כלים טכנו-פדגוגיים חדשניים: 

מסלול המדיניות – עסק בשאלות היסוד של החינוך נוכח אתגרי התקופה. כיצד מחנכים לעבודת ה' ולימוד תורה בבית, בבתי הכנסת הסגורים, ובריחוק מבית הספר. כיצד בונים קשר נכון בין מורים לתלמידיהם, מה תפקידם של ההורים לעת הזאת, ומה חלוקת האחריות והסמכות בין משרד החינוך, הרשויות, בתי הספר ובית ההורים. 

מסלול הוראה בשגרה – עסק בשאלה כיצד ניתן להפוך את השיעורים מרחוק למעניינים יותר, רלוונטים יותר, מסקרנים יותר, מגוונים יותר ולגרום באמצעותם להעלאת המוטיבציה של התלמידים ולהפיכתם ללומדים עצמאיים. 

מסלול הוראה בחירום – עסק בחיפוש דרכים לרתימת התלמידים להקשבה מלאה בלמידה מרחוק,  האם יש מקום להפעיל כלים משמעתיים אם לאו, מהם, וכיצד ניתן להשתמש בהם באופן מושכל.  

המסלול הרביעי עסק ביחסי ילדים ונוער עם ההורים והמורים, בשגרה ובחירום ובזויות שונות של הקשר בין הורים-מורים-תלמידים. 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו