אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאמץ חוצה מפלגות: הוקמה בטבריה שדולה לחיזוק העיר

לאור הפגיעה הכלכלית האנושה שספגה העיר טבריה, בעקבות התפשטות מגפת הקורונה - הקימו חברי הכנסת מהקואליציה והאופוזיציה שדולה לחיזוקה. היו"ר אופיר כץ: "תגובש תכנית רב שנתית פרטנית לעיר, שתסייע לפיתוחה ושיקומה"

מאמץ חוצה מפלגות: הוקמה בטבריה שדולה לחיזוק העיר
  על רקע הכנרת, הח"כים בטבריה

חברי הכנסת הצפינו היום (חמישי) עד לטבריה בכדי להקים את השדולה לחיזוק העיר. השדולה תפעל בשיתוף פעולה מלא בין הקואליציה לאופוזיציה, במטרה  לקדם ולפתח בהיבטים שונים: פיתוח התיירות, התעסוקה, הכלכלה, החינוך ועוד, בעיקר לאור הפגיעה הכלכלית האנושה שהעיר ספגה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה.

בין החברים: ח"כ אופיר כץ מהליכוד, יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר, חבר ועדת הכספים, ח"כ ינון אזולאי מש"ס, יו"ר ועדת חוקה, ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה ויו"ר השדולה למען הגליל, ח"כ אופיר סופר מימינה. את חברי הכנסת אירחו יו"ר הועדה הממונה בטבריה, שמעון (מוני) מעתוק ויו"ר התאחדות המלונות בטבריה, אבי זנדברג.

ח"כ אופיר כץ (ליכוד): "כנבחר ציבור שחרט על דגלו את הפעילות למען קידום ופיתוח הפריפריה, כתושב הצפון וכישראלי- אני שמח לחנוך יחד עם חבריי את השדולה למען העיר טבריה. בתחילת חודש יוני, הגעתי לכאן לפגישה עם נציגי ענף התיירות בעיר, הם סיפרו לי על הקשיים והאתגרים של העיר, ולקחתי על עצמי את האחריות לעזור ולשקם את טבריה. מיד בתום הפגישה, שוחחתי עם יו״ר ועדת הכספים, גפני, ובקשתי ממנו לקיים דיון דחוף על מצב העיר. זמן קצר לאחר מכן קיימנו את הדיון והחלטנו כי תגובש תכנית רב שנתית פרטנית לעיר, שתסייע לפיתוחה ושיקומה. השדולה הוקמה מתוך רצון אמיתי לממש את הפוטנציאל הטמון בעיר המיוחדת הזו ולהעניק איכות חיים טובה יותר לתושביה. אני מתחייב להמשיך לפעול לחיזוק העיר מתוך תחושת שליחות עמוקה, ומתוך רצון אמיתי לסייע לעיר לשגשג ולהמשיך להיות אחת מן הערים הבולטות בישראל."

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): ״טבריה צריכה להיות היהלום שבכתר. אין עוד עיר עם כזו היסטוריה ופוטנציאל לא ממומש. כדי לעשות זאת צריך להתאחד סביב הדרישה לתכנית לאומית שתכלול השקעה בתשתיות, מענקים וסיוע לעסקים ומתן תמריצים לתיירות פנים וחוץ. בהשוואה לאילת טבריה מקופחת בפטור ממע"מ, במענקים ובתמריצים לתיירים. הגיע הזמן להשוות את הסיוע ולצאת לדרך חדשה. השדולה תפעל בכנסת ומול הממשלה למימוש החזון".

ח"כ אופיר סופר- ימינה: ״מברך על הקמת השדולה למען טבריה ושמח על העובדה שהדחיפה להקמת השדולה הגיעה מהשטח. כמי שגר בסמוך לטבריה וצורך חלק נכבד מהשירותים בעיר -אני חי ומרגיש את החשיבות למעורבות וסיוע ממשלתיים לעיר.טבריה נמצאת בקבוצת סיכון כפולה מעצם היותה עיר מרוחקת בפריפריה – ומטבע הדברים עקב משבר המנהיגות הארוך בעיר היא הייתה מהראשונות להיפגע. ואנחנו חברי כנסת מסיעות שונות – נמשיך להיות כאן לשירותכם באחדות מלאה. בעוד כשבוע אבקר בעיר טבריה יחד עם ראש השר מיכאל ביטון ויו״ר הוועדה הקרואה בעיר ונבחן כולנו את הנושאים והצרכים השונים בעיר- ונפעל בכל כוחנו לסייע ככל הניתן.״

ח"כ ינון אזולאי (ש״ס): ״העיר טבריה מייצרת תיירות לכל העדות ולכל המגזרים. משרדי הממשלה השונים הבינו שהעיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה ואנחנו חייבים להציל אותה. אני מתחייב כחבר בוועדת הכספים לעשות ככל יכולתי על מנת לסייע. אנחנו חייבים להציל את העיר הזאת למען התושבים, למען העסקים ולמען האחדות של כולנו."

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "כשהייתי ראש עיר בבני ברק הבנתי שמה שחסר לעיר זה באר נפט, קדחנו ומצאנו אותו בצפון העיר שם הקמנו קומפלקס מגדלי משרדים ותעסוקה, שמכניסים היום לקופת העירייה 70 מיליון שקל בשנה, לטבריה יש באר נפט, בדמות התיירות והמלונאות, אנחנו מחויבים לתת כתף כדי להרים את העיר על הרגליים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו