אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משנים כיוון: הבית היהודי עוקפים את חוק שטרן

אחרי שהרבנים הורו שלא לתמוך בחוק שטרן, פועל יו"ר הבית היהודי להגדיל את מספר הנשים בגוף הבוחר את הרבנים מבלי לשנות את הרכבו כשהודיע שיאייש בכל המינויים שבסמכותו רק נשים. שקד: "הגוף הבוחר החדש יורכב בין היתר מח"כיות, שרות, נשות ציבור וראשת עיר"

משנים כיוון: הבית היהודי עוקפים את חוק שטרן
  עוקפים את שטרן. בנט ושקד (פלאש90)

הלחץ של הרבנים עבד ובבית היהודי מסנים לעקוף את 'חוק שטרן'.

היום (ג') פרסמנו ב'סרוגים' כי הרבנים הודיעו לבנט כי אישור 'חוק שטרן' יביא לפילוג הבית היהודי, ולקראת ערב יצאה הודה מלשכת בנט לפיה הוטו על החוק יימשך.

בשבועות האחרונים מנהלים רבני הציונות הדתית מלחמה חריפה נגד החוק, מה שהוביל לכך שבהצבעה על החוק בקריאה טרומית, נעדרו 9 חברי הבית היהודי מתוך 12 ולא באו לתמוך בחוק שעבר ברוב גדול.

אלא שמאז תקוע החוק בשל וטו שהטילו בבית היהודי, בשל מה שהם מכנים ניסיון של נתניהו להתערב בבחירת הגוף הבוחר, וכרגע החוק תקוע בועדת הכנסת שאמורה להכריע איזו מהועדות תטפל בהכנתו לקריאה ראשונה.

בינתיים נמשך הלחץ על הבית היהודי שלא לאשר את החוק. ל'סרוגים' נודע כי לאחרונה פנו רבנים בציונות הדתית לנפתלי בנט ודרשו ממנו לעשות הכל כדי שהחוק לא יעבור. במסר שהועבר לבנט נאמר כי ההתנגדות ל'חוק שטרן' היא חזקה "נלך עם זה עד הסוף עד כדי פילוג."

נמנה רק נשים

סיעת הבית היהודי החליטה היום שלא להסיר את הוטו על חוק שטרן ובמקומו להביא לשילובן של נשים בגוף הבוחר ע"י מינוי אישי של שר הדתות בנט, שהתחייב למנות את כל אנשי הגוף הבוחר שבסמכותו דווקא כנשים.

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד הסבירה את המהלך: "הפתרון שהבאנו יביא לשילוב נשים בגוף הבוחר במקום לסדר עבודה לעסקנים ופוליטיקאים. אנו ממשיכים תהליך של חיזוק מעמד האישה שהחל אתמול בכך שפעם ראשונה מונתה חברת כנסת אישה מהבית היהודי לוועדה לבחירת דיינים, ונמשכת היום עם התחייבותו של השר בנט לשלב את מקסימום הנשים המותר בגוף הבוחר. הגוף הבוחר החדש יורכב בין היתר מח"כיות, שרות, נשות ציבור וראשת עיר".

יש לציין כי הפתרון שהביאה הבית היהודי התקבלה גם לאחר שאמש במליאת הכנסת השתלח ח"כ שטרן בח"כ שולי מועלם מהבית היהודי שלא נכחה בהצבעה על החוק שהביא בשל טיפול רפואי שערכה, והוא נאלץ לעלות לדוכן ולהתנצל בפניה על כך.

בבית היהודי דורשים כעת משרת המשפטים ציפי לבני להסיר את הוטו על הרפורמה בשירותי הדת אותה הטילה בעקבות הוטו על חוק שטרן.

"אנו קוראים לשרת המשפטים לברך על שילוב הנשים שמוביל הבית היהודי, ובמקביל למשוך את התנגדותה למהפכת שרותי הדת שמובילה המפלגה למען אזרחי ישראל. לא ניתן לעצור הן את שילוב הנשים והן את הרפורמה שיזמנו בשרותי הדת בישראל. המהפכה שיזמנו תביא להתייעלות, לפתיחת אזורי הרישום לנישואין ולצמצום הפוליטיקה במינויים למועצות הדתיות. התנגדותה של לבני עד כה עיכבה ופגעה באזרחי ישראל וכעת היא מיותרת מתמיד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד
חרד"ל | 04-06-2013 18:37
2
העיקר שסתיו יפסיד בעז"ה
אלי | 04-06-2013 19:24
לא ראוי . רב בינוני שמועצם ע"י התקשורת - ההון - השלטון.
3
בנט ימנה את נשות הכותל לוועדה.
הצביעות חוגגת | 04-06-2013 19:36
הכל בשביל שסתיו התככן יבחר. סתיו רב צ'כונה בקושי ,לאור סגנונו הדורסני והיח"צני.
4
עלובים הדתילונים,גויים ללא פקפוק
ראיית גדול הדור | 04-06-2013 21:56
5
הציונות הדתית על מסלול מואץ של רפורמה
אתם דוהרים לאבדון | 04-06-2013 23:32
היהדות אינה מתנגדת באופן עקרוני לשינויים אולם זאת בתנאי והשינויים נעשים על ידי כאלו שאין חולק על גדלותם התורנית ושמבחן התוצאה לימד שמהשינויים שלהם יצאה ברכה ליהדות ולא להיפך. גם תנועת החסידות וגם תנועת המוסר של ר' ישראל סלנטר נתקלו בתחילת דרכם בהתנגדות עזה מצד מעוזי התורה, אולם משהתברר כי דרכם מוסיפה ביראת שמיים , בדקדוק במצוות ובעבודת ה' – כי אז התקבלו בכרם בית ישראל והפכו לחלק מחברת היהודים שאין להם דבר בעולמם לבד מלעשות את רצון ה'. גם הציונות הדתית קראה לתמורות בתוך חברת עובדי ה' אולם בשונה מתנועת החסידות ותנועת המוסר – לא רק שהציונות הדתית לא הצליחה להעמיד מתוכה גדולי תורה בסדר גודל שעל גדלותם לא יכול להיות ערעור או פקפוק, אלא גם שדרכם לא הוסיפה ביראת שמיים/בדקדוק במצוות או בלימוד התורה, ההיפך, הציוניים הדתיים קנו לעצמם שם של מזלזלים במצוות , בעלי יראת שמיים נמוכה שמבית מדרשם לא יצא אף לא הידור מצווה אחד וזה אומר דרשני. מהבחינה הזאת ולמרבה הצער, מובן מדוע הציונות הדתית נתפסת כנטע זר בתוך היהדות על אף שהיהדות החרדית מלאה בזרמים בעלי גוונים שונים, הציונות הדתית נמצאת בחדא מחתא עם הקונסרבטיבים והרפורמים ולא עם תנועת המוסר או החסידות כפי שהיו רוצים לחשוב. אולי עוד לא מאוחר לתקן את המצב אבל בהתחשב בפעילות של הנציגים שלכם בכנסת נראה שהקרע הפורמאלי הנו בלתי נמנע.
6
שטרן בנט חבורת תככנים עלובה
מראנץ | 04-06-2013 23:52
7
המסמר האחרון על ארון הקבורה של הרבנות
שוטים שכמותכם | 05-06-2013 0:04
8
משה מנדלסון קטן על הדתילונים
מחריבי קרתא | 05-06-2013 0:05
9
פוליטיקאים גם בחרו את הרב קוק כרב הראשי....
מזכיר נשכחות | 05-06-2013 0:06
10
לא לזה פילל הרב אברהם הכהן קוק
לאן הגענו- ציוני דתי | 05-06-2013 7:13
הוא הקים את הרבנות, ואסר שבגוף הבוחר יהיו גורמים מטעם ללא קשר לעולם התורה. אוי ואבוי עם הרבנים שותקים.